Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jak wznowic zawieszona dzialanosc gospodarcza

jak wznowic zawieszona dzialanosc gospodarcza

miszczunio / 2013-02-05 10:18
witajcie, niedługo mija 3 miesiąc od kiedy zawiesiłem swoją działalność gospodarcza. Czy zeby odwiesić ta działalność muszę pojechać do gminy i wypełnić taki sam wniosek jak składałem podczas zawieszania? Co jeśli tego nie dokonam przed upływem 3 miesięcy od daty zawieszenia ? Czy będę miał jakieś konsekwencje czy firma sama się "odwiesi"
Wyświetlaj:
wyzyskiwacz / 2013-06-11 10:12
a czy po wznowieniu dzialalnosci jest jakies prawo mowiace o tym ile ta dzialanosc znow musi funkcjonowac? czy mozna ja odwiesic na okres 3 dni np? czy za te 3 dni trzeba bedzie cos plcic do zusu badz od jakiejs innej instytucji? Chodzi mi o mozliwosc wykonania drobnej uslugi i wystawienia na nia faktury VAT
wiwan / 2013-06-11 10:24
NIE ma określonej karencji pomiędzy kolejnymi zawieszeniami DG. Może być i po 3 dniach.

Za ów okres należne są składki zdrowotne w pełnej miesięcznej wysokości, a jeśli jest to na przełomie miesięcy ( np. 30-31 maja+ 1 czerwca ) za pełne dwa miesiące. Składka zdrowotna jest niepodzielna.
Składki społeczne- proporocjonalnie do liczby dni podlegania w stosunku do rzeczywistej liczby dni w miesiącu kalendarzowym. Jeśli przełom jak wyżej- to 2/31 za maj + 1/30 za czerwiec.
uczen24 / 2013-06-03 12:55
Zawieszona działalność gospodarcza może zostać wznowiona na wniosek przedsiębiorcy. Zgłoszenie informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej powinno zawierać następujące dane:
1) oznaczenie przedsiębiorcy oraz jego numer ewidencyjny PESEL, o ile taki posiada;
2) oznaczenie miejsca zamieszkania i adres przedsiębiorcy;
3) wskazanie okresu, na jaki następuje zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej.
wiwan / 2013-06-03 13:03
Kiepsko odrobiłeś lekcję...

Po PROSTU składa się CEIDG- 1 w opcji odwieszającej tj. zaznaczoną poz. 4 w poz. 1 wniosku.

W objaśnieniach do wniosku jest zamknięty wykaz pozostałych pozycji we wniosku wymaganych do uzupełnienia przy złożeniu wniosku.
bonzur / 2013-02-13 11:37
musisz sie zglosic do urzedu gmin i wypelnic aktualizacje wniosku ceidg - taka sama jak wypelniales podczas zwieszania, z tym ze teraz zaznaczasz odwieszenie. skladasz podpisy, zanosisz na dziennik podawczy i tyle :)
antek28 / 2013-02-08 12:51
wszystkie informacje sa na stronie CEIDG

http://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG.CMS.Engine/?D;5e0bc409-2e50-43b3-9eb2-3bb4f06dbaf0

prosze
beni / 2013-02-05 13:04
tak. wznowienie dzialalnosci musisz zrobic w miejscu gdzie zawieszales swoja dzialanosc. wypelniasz ten sam druk tylko zaznaczasz ze wznawiasz dzialalnosc ( wczesniej zaznaczales pewnie ze zawieszasz). Co do tego czasu 3 miesiecy to sie nie orientuje ale ustawowo mozesz chyba tyko na 3 miesiace zawiesic dzialalnosc i jesli korzystasz z niskiego zus to niestety miesiace przez ktore byla zawieszona dzialanosc nie sa odliczane od tych 2 lat niskiego zusu

Najnowsze wpisy