Forum Forum dla firmDotacje

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Wyświetlaj:
misiek_msu / 2013-01-26 11:11
Witam . Chciałbym otworzyc działalność gospodarcza świadczącą usługi transportowe i kurierskie na terenie polski niemiec i holandi. Czy dotacja na auto jest realna ?? a jeżeli nie to czy mozliwe jest wziecie uzywanego auta w leasing i czy swiezo powstała firma bedzie miała zdoolnosc do leasingu??
PiotrKosinski / 2013-04-29 16:05
Oczywiście chodziło o adres: http://www.efl.pl/finansowanie/leasing-swobodny

A zapytanie ofertowe można zadać poprzez formularz: http://www.efl.pl/zapytanie-ofertowe

Piotr Kosiński,
Europejski Fundusz Leasingowy
Łukasz Wrocław / 90.156.88.* / 2013-01-06 17:21
Witam, jestem studentem politechniki wrocławskiej, mam pomysł na działalność. Mam już poukładany plan- co i jak. Miałby to być serwis sprzętu audio rozszerzony o kilka innych usług, więc nie był by to tylko serwis ale również komis, lombard, komponowanie oraz zakładanie systemów audio w domach oraz z biegiem czasu również car-audio- myślę, że jest to naprawdę dobry pomysł. Nigdy nie zakładałem działalności, nie wiem od czego zacząć. Chciałbym skorzystać z możliwości jaką jest dotacja na rozpoczęcie działalności, głównie na zakup sprzętu pomiarowego. Proszę o pomoc. Od czego musiałbym zacząć? Na co mogę przeznaczyć taką dotację? Nie mam lokalu w którym mógłbym zacząć prowadzić działalność. Czy jest we wrocławiu jakieś miejsce- placówka gdzie mógłbym się udać, żeby ktoś mógł mi pomóc, pokierować? Pozdrawiam
urszulaz85@interia.pl / 2013-01-03 11:06
Jestem samotna bezrobotna matka nigdzie nie moge znalesc pracy chociaz bardzo bym chciala poniewaz dzieci rosna a wszystko kosztuje postanowilam otworzyc swoja dzialalnosc ale niemam zadnych dochodow ani nawet wlasnego malego wkladu co moge zrobic zeby otworzyc jakas dzialalnosc.
lukasz gustaw / 37.30.105.* / 2012-12-26 19:38
Witam Chciałbym otworzyć firme zatrudniajaca 2 pracowników na obszarze wiejskim. Dotacje chcialbym pozyskac na zakup szprzetu i narzędzi.Mam miejsce i pomieszczenia w których bym chcial otworzyc ta firme. Prosze o pomoc jak zdobyc fundzusze i gdzie sie udac o pomoc.
waldemarmaciej / 83.9.173.* / 2012-11-28 12:38
witam. prosze o pomoc jak zdobyć fundusze na rozpoczęcie działalności Myślę o sklepie z używaną odzieżą i warzywniaku Co mam zrobić/ prowadziłem 10 lat temu transport ,mam 53 lata.Czy moja żona która jest firmą 1osobową też może się ubiegać o dofinansowanie na rozszerzenie działalności/ Co trzeba zrobić.Będę wdzięczny za pomoc!
annakaczynska / 83.9.173.* / 2012-11-28 12:36
witam. prosze o pomoc jak zdobyć fundusze na rozpoczęcie działalności Myślę o sklepie z używaną odzieżą i warzywniaku Co mam zrobić/ prowadziłem 10 lat temu transport ,mam 53 lata.Czy moja żona która jest firmą 1osobową też może się ubiegać o dofinansowanie na rozszerzenie działalności/ Co trzeba zrobić.Będę wdzięczny za pomoc!
Justyna Kubanek / 80.53.74.* / 2012-07-13 14:12
Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Proton Relations sp. z o.o. oraz Instytucja szkoleniowa “Muster-in” prowadzi rekrutację uczestniczek do projektu „Jestem przedsiębiorcza – zakładam firmę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VI – Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

W ramach projektu można uzyskać dotację do 40 tyś. zł na założenie własnej firmy.

Projekt skierowany jest do 30 bezrobotnych kobiet zamieszkałych na terenie Zabrza, Gliwic lub Powiatu Gliwickiego, które:
- są zarejestrowane, jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy,
- nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w Polsce i zagranicą w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu.

Grupą priorytetową są kobiety w wieku 50+

Pakiet wsparcia w ramach projektu obejmuje:
1.120 godzinne szkolenie przed rejestracją firmy, zawierające następujący zakres tematyczny:
•aspekty prawne i formalne prowadzenia i zakładania firmy,
•procedury zakładania firmy, w tym przygotowanie dokumentów,
•rachunkowość,
•marketing,
•IT w biznesie, w tym obsługa programów do wystawiania faktur,
•źródła finansowania rozwoju firmy.
2.Doradztwo indywidualne przed założeniem firmy obejmujące m.in. aspekty prawne i podatkowe przygotowania wniosków o przyznanie dotacji.
3.Przyznanie dotacji w wysokości do 40 tyś. zł. na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
4.Przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego w wysokości do 700 zł przez okres max. 6 miesięcy.
5.Merytoryczne wsparcie pomostowe po założeniu działalności gospodarczej.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Panie zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyj-nymi, znajdującymi się na stronach www.protonrelations.pl oraz www.musterin.pl.

Szczegółowych informacji udziela Biuro projektu:
ul. Chorzowska 58, 44-100 Gliwice, tel. (32) 33 72 062, 506 080 246
e-mail: projekt@protonrelations.pl
Anna-dotacje / 193.106.245.* / 2012-05-24 11:14
Szanowni Państwo w związku z planowanym naborem wniosków z programu Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw istnieje możliwość otrzymania dofinansowania w wysokości do 300 tys. zł

Refundacja wynosi 50%.
Przykład:
Dofinansowanie koparko-ładowarki o wartości 200 tys. zł netto wynosi 100 tys. zł

Dotacje można otrzymać między innymi na:
-budowę nieruchomości
-zakup maszyn, urządzeń oraz aut dostawczych
-zakup sprzętu biurowego i oprogramowania
-zagospodarowanie terenu

Biuro Pomocy Unijnej jest firmą, której celem jest wspieranie i pomoc podmiotom, które chcą skorzystać z pomocy unijnej.
Udzielamy wszelkich informacji o aktualnie uruchamianych programach pomocowych. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie przygotowania, wypełniania oraz rozliczania wniosku o pomoc z funduszy unijnych w ramach różnych programów, zarówno na etapie wdrożenia, jak i rozliczenia płatności.

Więcej informacji na temat pomocy można uzyskać pod nr tel: 12 379 40 04, kom: 694678048 oraz kierując zapytanie na adres biuro.pomocunijna@gmail.com
Pati098 / 83.9.98.* / 2012-04-17 17:38
witam. Chciała bym założyć własną firme, i na poczatek chcialam sie spytac gdzie mam isc z tym dofinansowaniem?
Mati.. / 83.21.51.* / 2012-02-26 21:10
Witam mam 21 lat jestem mechanikiem i marze o włsasnym warsztacie ,ale nie mam pieniedzy ,czy mam jakiekolwiek mozliwosci otrzymac dotacje?Od czego zaczac mimo młodego wieku mam doswiadczenie i paru stałych klientów ,obecnie pracuje w serwisie samochodowym..Prosze o pomoc
ŁukaszK / 83.7.184.* / 2012-03-31 16:22
Witam. Jeśli jesteś zainteresowany dotacją wejdz na stronę www.biznes-consult.pl i wypełnij formularz lub zadzwoń do Nas. Bezpłatnie zweryfikujemy czy masz sznsa na dotacje, a jeśli tak to w jakim konkursie warto wystartować. Pozdrawiam Łuaksz Kantor
evelin / 84.203.73.* / 2012-02-26 17:11
witam chce razem z mezem otworzyc firme stolarska ktora bedzie zajmowala sie produkcjia w wiekszym stopniu trumien i mebli.
swego wkladu mamy okolo 200tys. niestety oszacowalismy ze na start potrzebujemy 1miliona zl.wiec troche nam brakuje.jaka jest szansa otrzymania dotacji na reszte sumy na poczatek planowalismy zatrudnic okolo 5 osob.
ps.reszta sumy pokryla by zakup maszyn transportu i budowy hali i kotlowni oraz suszarni.

z gory dziekuje
pozyskajdotacje / 2012-02-20 22:48
Pomoc w uzyskaniu dotacji z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Oferuję pomoc w pozyskaniu środków z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Uzyskaj dotację na zakup maszyn, narzędzi, urządzeń i już dziś zacznij rozwijać swoją firmę. Przygotowuję profesjonalne wnioski, które zwiększają twoje szanse na uzyskanie środków do maximum. Posiadam wieloletnie doświadczenie przy sporządzaniu oraz ocenie formalno-merytorycznej w/w wniosków.
el.a / 89.68.1.* / 2012-01-09 13:18
Witam, chcemy z mężem otworzyć firmę stolarską zarejestrowaną w woj.zachodniopomorskim w miejscowości liczącej poniżej 5000 tys mieszkańców. Potrzebujemy ok 30 tys zł dotacji na samochód dostawczy oraz maszyny. Dodam, że nie chcemy zatrudniać pracowników. Jakie mamy szansę na dotację, od czego zacząć, z jakiego programu skorzystać??Cięzko zdobyc jakiekolwiek infmoracje, nikt nie odpowiada na moje zgłoszenie. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.
pozyskajdotacje / 2012-02-20 22:48
Pomoc w uzyskaniu dotacji z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Oferuję pomoc w pozyskaniu środków z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Uzyskaj dotację na zakup maszyn, narzędzi, urządzeń i już dziś zacznij rozwijać swoją firmę. Przygotowuję profesjonalne wnioski, które zwiększają twoje szanse na uzyskanie środków do maximum. Posiadam wieloletnie doświadczenie przy sporządzaniu oraz ocenie formalno-merytorycznej w/w wniosków.
e-mail: pozyskajDOTACJE wp.pl
olo83 / 80.238.105.* / 2012-02-19 11:14
Witam, obecnie pracuję na etacie i mam umowę do 31.08.2012r, dostałam już wiadomość że niestety moje stanowisko będzie zlikwidowane, a ja nie będę miała przedłużonej umowy.
Moja sytuacja jest bardzo skomplikowana, ponieważ, aby zostać w obecnym miejscu pracy muszę otworzyć działalność gospodarczą i ruszyć z 1.09.2012r z własną firmą.
Moje pytania są następujące:
Czy aby ubiegać się o dotacje powinienem się sam zwolnić i już od lipca przejść na bezrobocie?
Czy mogę ubiegać się o dotację pracując ale mając poświadczenie z obecnej firmy że nie będę miał przedłużonej umowy o pracę?
Bardzo proszę o pomoc!!!!
Adrian05 / 83.23.66.* / 2012-01-05 13:39
witam, mam 24 lata i mam plan na własna działalnosc gospodarcza zajmujaca sie piaskowaniem i obróbka szkła. Czy mój pomysł ma szanse na dofinansowanie z unii? W którym programie znalazłaby sie moja dziedzina? z góry dzieki za odpowiedz.
pozdrawiam
krzysztof1984onet / 79.162.42.* / 2012-01-02 14:43
jestem rolnikiem opłacam krus i otworzyłem przyrolniczą działalność gospodarczą otworzyłem warsztat samochodowy. chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość żebym dostał jakieś pieniądze na rozbudowe warsztatu, zakupienia sprzętu itp.
bystry / 84.205.28.* / 2012-01-29 11:58
nie dostaniesz dotacji bo jesteś płatnikiem krus prowadzisz warsztat mechanik czy rolnik nikt nie wie co to za działalnosc w twojej sytuacji

Najnowsze wpisy