Forum Forum dla firmDotacje

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Wyświetlaj:
Zdzicho PISior / 92.20.78.* / 2011-12-27 06:25
witam, chciałbym otworzyć ekskluzywny burdel z czarnoskórymi dziewczynami z Afryki - Gambia, Kamerun, Lesoto. Czy dostanę dofinansowanie z Unii Europejskiej na leczenie tych dziewczyn z kiły i rzeżączki, tak by mogły rozpocząć karierę zawodową w Polsce jako zdrowe i pełnowartościowe ?
marcin walkiewicz / 2011-12-16 18:55
Witam, chciałbym otworzyć studio fotograficzne w mojej miejscowości (ok. 7 tys mieszkańców, w gminie ok 12), jest to powiat Drawski, woj zachodniopomorskie, czyli bardzo duża stopa bezrobocia. W gminie nie ma żadnego studia, a najbliższe znajduje się ok 20 km od miasta,także konkurencji nie ma... wiem ze działa kilku amatorskich fotografów. Studio miałby zajmować się fotografią do dokumentów, fotografią okolicznościową (wesela, komun ie i inne okazje) oraz fotografią szkolną. Chciałbym zakupić sprzęt fotograficzny o wartości ok 25 tys zł, wyposażyć studio w meble, i zakupić auto na wyjazdy w plener i imprezy. Chciałbym pozyskać również środki na przeszkolenie w dziedzinie fotografowania, a w najbliższej przyszłości zacząć naukę w trybie niestacjonarnym w zakresie fotografii ( studia lub studium) Chciałbym się dowiedzieć, na jakie dofinansowania mogę liczyć, czy z początku działalności mogę liczyć na jakieś wsparcie pomostowe, czy kursy, szkoła, będą częściowo refundowane, i jakie były by koszty związane z zus i urzędu skarbowego. Pozdrawiam serdecznie
Weronika1969 / 95.160.203.* / 2011-11-27 23:57
Witam. Od stycznia będę osobą bezrobotną i mam pomysł na własny biznes. Chciałabym otworzyć w górach pensjonat (lub pokoje gościnne- ok.6-8 pokoi) Działkę już mam. Lokalizacja jest bardzo dobra, bo przy samym głównym deptaku. Niedaleko granicy ze Słowacją w Małopolsce. Koszt inwestycji to ok 500 000. Środków własnych mam ok 120 000 zł. Mam dwa pytania. Czy mogę liczyć na jakieś dofinansowanie z Unii i jakie? Jaki sposób opodatkowania powinnam wybrać i co z rozliczaniem VATu? Przychody szacuję na ok 130-180 000 rocznie. Kalkuluję, że miesięczny przychód na początku byłby na poziomie ok36000 rocznie, czyli ok 3000 miesięcznie netto. Proszę także o radę od czego mam zacząć i jakie instytucje mogą mi pomóc. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.
ŁukaszK / 83.7.184.* / 2012-03-31 16:37
Witam. Jeśli jest Pan zainteresowany dotacją proszę wejść na stronę www.biznes-consult.pl i wypełnić formularz lub zadzwonić do Nas. Bezpłatnie zweryfikujemy czy ma Pan szanse na dotacje, a jeśli tak to w jakim konkursie warto wystartować. Pozdrawiam Łukasz Kantor
.
bietka77 / 188.47.160.* / 2011-10-16 19:30
Witam:)mieszkam na wsi jestem mechanikiem samochodowym z duzym stazem! chcialbym otworzyc swoj warsztat samochodowy na ciezarowki gdzie mam ubiegac sie o dofinansowanie na budowe warsztatu?PROSZE O ODPOWIEDZ
Unioman / 83.13.232.* / 2011-09-27 10:21
Ja znam dobrą firmę ktora zajmuje się pozyskiwaniem dotacji. Kiedyś korzystałem z ich usług i jestem zadowolony - Ancla Consulting.
MoneyCon / 78.133.253.* / 2011-09-17 11:56
Na wiele zadanych tu pytań, odpowiedzi znajdą Państwo na konferencji Źródła Finansowania Przedsiębiorstwa.
Zapraszam 26 września 2011 do hotelu Courtyard by Mariott w Warszawie.

Udział jest całkowicie bezpłatny!
Wystarczy się zarejestrować: http://moneycon.pl/zrodla-finansowania-przedsiebiorstwa

Serdecznie Zapraszam!
gosiawy1885 / 78.149.66.* / 2011-08-28 19:05
WITAM
Myślę o założeniu firmy usługowej o charakterze video-kamerowanie okazjonalne i fotograf ślubny itp. Jak mogła bym się starać o dotacje na zakup sprzętu i wyposażenia? proszę o pomoc
polska język trudna język / 89.76.102.* / 2012-01-27 12:58
A ja myślałem rozpoczęciu działalności pod tytułem SAMOCHODOWANIE, ale nie wiem czy dostanę na coś takiego dotację.
Looot / 83.10.99.* / 2011-09-16 15:58
Najważniejszy jest biznesplan. O dotacje możesz starać się w urzędzie pracy lub w biurach unijnych (w większych miastach są takie punkty pomagające otworzyć własną działalność gospodarczą) Proponowałbym też zapoznać się z branżowymi magazynami np. "Twój biznes" (dostępny w wersji elektronicznej na stronie infor.pl). Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji dotyczących rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
Tomasz211282 / 79.184.146.* / 2011-07-14 12:01
Witm Wszystkich mam takie małe pytanko czy dofinansowanie obejmuje otwarcie sali zabaw dla dzieci? Pozdrawiam
Violetta90 / 95.160.233.* / 2011-05-28 15:07
Witam. Chciałabym otworzyć solarium u siebie na osiedlu wiem ze to dobry pomysł bo rozglądałam się po okolicy i nigdzie w promieniu 500m nie ma solarium. Wiem jak się za to zabrać tylko jednego nie wiem jak dostać dotacje z Unii na tą działalność. Proszę o pomoc.
andrzejsza / 92.60.134.* / 2011-05-23 15:25
W następnym roku razem z swoja narzeczoną chce otworzyć firmę zajmując się sprzedażą węgla drzewnego. Czy mogę liczyć na dotacje związaną z tą działalnością np. na zakup samochodu dostawczego, wynajem magazynu itp. Nadmieniam że jestem żołnierzem zawodowym.
bahara / 2011-04-17 17:08
Mój współlokator korzystał z pomocy firmy zajmującej się dotacjami. z tego co zauważyłam, jeśli pomysł jest dobry i złoży się odpowiednio dobrze napisany wniosek(tu już trudniej bo zupełnie jest w tym lewy i musiał korzystać z usług jakiejś firmy, chyba A1, która zajmuję się dotacjami) to pieniądze się dostanie:)
netopir / 83.238.4.* / 2011-03-24 17:05
Witam. Mam 25 lat i planuję otowrzyć sklep monoplowy we włocławku. dokładniej pisząc chodzi o alkohol regionalny- czeskie piwka itp. Jak myślicie ma to szanse??Gdzie starać się o dofinansowanie???W ogóle na taki coś dadzą pieniądze. Ewentualne rady prosze kierować na e-maila p.jaromirska@wp.pl. Pozdrawiam
mbielu / 2010-12-26 23:56 / Bywalec forum
Wykorzystaj ostatnią szansę na duże, unijne pieniądze. Pozyskaj je dla swojej firmy,
gminy, miasta lub dobrego pomysłu...Dlaczego piszę, że jest to ostatnia szansa? Wyobraź
sobie, że w okresie rozliczeniowym 2007–2013 Polska miała do rozdysponowania 70 mld
euro pomocy strukturalnej. Duża część z tej sumy nadal czeka na Ciebie. Jeżeli się nie
zdecydujesz, to po prostu dostanie ją ktoś inny...

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Ekspertka / 2010-11-10 11:56
W przypadku rozpoczęcia DG trudno zorientować się we wszystkich arkanach prowadzenia biznesu. Najlepiej skorzystać z usług jakieś firmy zajmującej się pozyskiwaniem funduszy unijnych lub przejrzeć oferty fundyszy mikropożyczkowych. Nie na każdą działalność można dostać dotację. Warto popytać się też w Urzędzie Pracy - oni też mają pieniądze na start.
Ja znalazłam na stronie Favore.pl parę interesujących ofert firm pomagających w uzyskaniu dotacji
http://www.favore.pl/cat111310_finansowe.html
da mu eu / 82.160.29.* / 2010-10-31 00:59
Bzdury,bzdury,bzdury.Jeżeli zadajecie tak naiwne i proste pytania,to znaczy ,że nie powinniście sobie zaprzątać głowy własnym biznesem. W ten sposób można zarobić pieniądze-nie tracąc ich.
ba / 80.55.121.* / 2010-11-05 09:54
Chciałąbym otworzyć myjnię samochodową bezdotykową . Czy jest możłość żeby dostać na ten cel dotację z Unii Jeżeli tak to jak to załąwiać od czego zacząć?

Najnowsze wpisy