Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak zebrać pieniądze na dom? ZBP chce nowych rozwiązań

Jak zebrać pieniądze na dom? ZBP chce nowych rozwiązań

Wyświetlaj:
O kur..czaki / 195.191.109.* / 2015-09-20 08:04
Co za durna reklama IKEI, przecież to pani powinna podejść z jajecznicą i podać widelec dziecku, znowu jakaś nawiedzona, odstraszająca mężczyzn feministka działa w imię zabójczej dla równowagi społecznej idei gender.
Andrzej Kubasiak prezes stowarzysznia / 85.128.114.* / 2015-09-01 11:26
Najpierw niech Rzad III RP i Sejm III RP NAPRAWIĄ KRZYWDĘ JAKĄ ZROBILI tym co oszczędzali przez lata na Książeczkach Mieszkaniowych PKO BP w latach 1970- 1989 .. Krajowe Stowarzyszenie Posiadaczy Ksiązeczek Mieszkaniowych PKOBP z lat 1970-1989 walczy o waloryzację wkładów i odsetek bo to była umowa społeczna i gwarancja Państwa Polskiego.. a w III RP oszukano miliony ciułaczy a zwłaszcza młode pokolenie z lat 1979-83 dla którego zakładaliśmy KM PKO BP i wpłacali pełne wkłady aby zarejestrować w Spółdzielniach Mieszkaniowych - by jak dorosną i zaczną sie usamodzielniać miały lepszą przyszlość.. tych najbardziej oszukano w III RP i ograbiono..Dziś mają 26-45 lat a Państwo pokazało im drzwi i powiedziało WON z Polski tu dla was CHLEBA I DACHU NAD GŁOWA NIEMA. Tym Jasiom z plakatu "Solidarności" z 1980r..dla ktorych to tak walczyli wodzowie..o lepszą Polskę... Po objęciu władzy przez ludzi Solidarności tych Jasiów pozbawiono wszystkiego czyniąc z oszczędności 6zł 13gr i pozostawiających wtedy 1990r te dzieci na pastwę losu..okradziono miliony posiadaczy KM PKO BP. Oszukano i okradziono też tych którzy mieli mieć przydzielone mieszkania i wpłacili pieniądze na konta spółdzielni. Często te pieniądze były z pożyczek wziętych w zakładach pracy i były spłacane z poborów..Mieszkania nie dostali a pieniądze przepadły. Za to wszelkiej maści dzialacze ,po porozumieniach z Magdalenki, milicja, wojsko, sędziowie,naukowcy,dziennikarze, urzędnicy, pracownicy spółdzielni i wszelkie rodziny, krewni i ci co mieli dojścia dostawali mieszkania poza wszelkimi kolejnościami. Nabywali na własność okazyjnie po kilka mieszkań bo mieli dojścia. Ludzie czekający w kolejkach zostali zlekceważeni. Teraz Rządzący robią wszystko aby pomijać problem Ksiazeczek Mieszkaniowych PKO BP z lat 1970-1989.. PKO BP obraca przez lata zamrożonymi pieniędzmi i zarabia na tym kolejne miliardy.. Bezkarnie usiłuje zakończyć sprawę KMPKOBP . Jednostronnie bez konsultacji zmienia umowy tak ,aby były wygodne dla banku a że szkodzą tym co oszczędzali to nic banku nie obchodzi. To Bank KO BP zmusił do dopłat tych co mieli KM PKO z lat 1970-83 do 60 tys. pod groźbą zerwania umowy. Mimo ,że wymagany wkład był np. 28tys-M2 ,36tys.M-3 itd.. Był regulamin w pierwszych KMP KO BP i ile miało wzrastać oszczędzanie po 5-10-15-20 latach czekania.. tego Bank też nie uwzględniał. Bank PKO BP winien jest zwaloryzować te kwoty nadpłat i doliczyć odsetki. Skarb Państwa winien urealnić premie gwarancyjną .. zwaloryzować wkłady i odsetki. Mowa o jakimś dłuższym oszczędzaniu w III RP to narażenie na ogromne straty i przepadek oszczędności, bo TO PAŃSTWO łamie wszelkie zasady UMÓW SPOŁECZNYCH, nie było wojny ani ogromnego kataklizm wiec w CYWILIZOWANYM PAŃSTWIE PRAWA UMOWA SPOŁECZNĄ JEST REALIZOWANA.. kmpkobp.pl inaczej pokazuje się społeczeństwu fasadę pomalowaną i za państwowe pieniądze szczęśliwych rządzących i błaznów co zawsze za kasę tańczą i są szczęśliwi.. a za fasadą dno i korupcja, przekręty i zdrady.. płaci za to cały Naród.. Buduje sie biurowce, stadiony, pomniki, hale kongresowe a zapomina o priorytecie budownictwie mieszkań dla ludzi i magazynach na zbiory płodów rolnych. Krajowe Stowarzyszenie PKMPKOBP z lat 1970-89 przy pomocy PiS doprowadziło sprawę do Trybunału Konstytucyjnego ..opracowaliśmy projekt wniosku i analizę prawną..to dopracowali prawnicy Klubu PiS i skonsultowali zewnętrznie z innymi prawnikami ,potem wniosek został podpisany przez wymagana liczbę posłów i 29.06 złożony na Dz.Pod. Kancelarii Trybunału Konstytucyjnego.. Tu utknął ,czy można w sposób prawny dochodzić sprawiedliwości w III RP bez wychodzenia na ulice? W sądach koszty są ogromne i trwa to długo.. wiec normalni obywatele jak ci ze Stowarzyszenia mają niewielkie szanse.. nawet zbiorowo naskładać na oddanie sprawy do sądu. Państwo SEJM i Rząd o tym wiedzą i dlatego bezkarnie okradają miliony Polaków. Czy Trybunał Konstytucyjny stanie na wysokości zadania i pokaże ,że istnieje w III RP UCZCIWY I BEZSTRONNY ARBITER.. Czy jak Rzecznik Praw Obywatelskich, co odmówił skierowania spawy do Trybunału Konstytucyjnego , odetnie sie od spraw KRZYWDZĄCYCH prawie 1 ml. posiadaczy KMPKOBP z lat 1970-1989. Trybunał Konstytucyjny jeszcze nie wprowadził na listę spraw ..wniosku PiS dotyczącego KM PKO BP ..czy będzie zwlekał ,grał na czas i w końcu zażądać kolejnych uzupełnień, wykaże brak przecinka, dopisaną lirkę, lub wątpliwości co do jakiegoś zdania. To nieuczciwa i nierówna gra ludzi wladzy z poszkodowanym narodem ,co chce prawnie dojść sprawiedliwości.. Rozwiązując problem KM PKO BP rozwiązuje sie problem mieszkaniowy najbardziej palący ludzi w wieku 26-45 lat. Rozwiązuje się problem wziętych kredytów bo jak mają KM PKO BP to po waloryzacji wkładów i odsetek spłacą. Wzrośnie zatrudnienie w Polsce . W ciągu 3-5 lat zlikwidowany zostanie problem mieszkań w Polsce na tyle ,że nie będzie on już priorytetowy. Wszelkie nowe próby z KM PKO BP (bank ten czyni i nawet na
fifi228 / 159.205.121.* / 2015-09-01 09:33
Odezwał się ekspert od lichwy frankowej i spekulacji walutowych, wielki obrońca wielkich złodziei. Już się lichwa nie bogaci na okradaniu Polaków to szubrawiec wymyśla nowy szwindel. Spadaj stary dziadu i krętaczu.
petra / 178.235.254.* / 2015-08-31 19:43
Razem z żoną mieliśmy książeczki mieszkaniowe na dwa mieszkania m-3 i m-4, niestety nie wystarczyły na jedno mieszkanie - kawalerkę i musieliśmy dopłacić 3/4 sumy spółdzielni mieszkaniowej. A jeszcze jedno, kawalerka była w bloku z lat 60-tych i do remontu po zmarłych pierwszych właścicielach.
Swojej córce nigdy nie zrobiłbym takiego prezentu.
Nasi rodzice całe życie odkładali na nasze mieszkania i co z tego wyszło - mieszkania dla komuchów i UB-ków wybudowali za naszych rodziców pieniądze.
My tak naprawdę musieliśmy kupić od spółdzielni już raz zapłacone mieszkanie i to o wiele mniejsze.
Bogdan56_Ch / 94.251.220.* / 2015-08-31 18:18
W czasach kiedy złotówka jest walutą która się ciągle chwieje, nikt przy zdrowych zmysłach nie założy książeczki mieszkaniowej. Rząd wie co chce zrobić..... ludzi w balona. Z historii wiadomo, że takie książeczki wydrenowały kieszenie a mieszkania jak nie było to nie ma.
książeczka mieszkaniowa od 40 lat / 212.14.5.* / 2015-08-31 14:22
jeszcze z jednych okradzionych książeczek się nie rozliczyli a już nowe książeczki, żeby później ukraść oszczędności (a OFE)
nnn / 77.252.248.* / 2015-08-31 13:36
Taaa, już taką dostałam od rodziców, z pełnym wkładem, i po 15 latach mogłem się nią podetrzeć.
bogna 111 / 109.243.140.* / 2015-08-31 14:47
A ja miałam ksiązeczkę mieszkaniową w czasach PRLu,wprawdzie na mieszkanie czekalam 6 lat,ale doczekałam się;.A dzisiaj młodzi chcieli by wszystko na już.Dopóki nie miałam mieszkania spółdzielczego mieszkałąm w starym budownictwie.Cierpliwość się opłaciła,chociaż to trwało.A dzisiaj znam ludzi,którzy prawie całe życie mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach,
kangur791 / 91.216.160.* / 2015-08-31 13:31
a ja proponuje dla ZBP aby banki w nim zrzeszone wprowadziły marże poniżej 1% i zero opłat dodatkowych i mieszkalnictwo ruszy z kopyta a i zapisy w umowach że w przypadku braku spłaty kredytu hipotecznego oddaję klucze i kredyt uznajemy za spłacony
Mikun / 193.201.18.* / 2015-09-01 00:43
Do tego realne ceny mieszkań, a nie sztucznie nadmuchany balon, przez wszelkiej maści dopłaty nad którymi czuwa lobby deweloperskie.
a--nka / 89.77.117.* / 2015-08-31 13:10
Ja jeszcze mam książeczkę mieszkaniową, w 1982 roku miałam uzbierany wkład na m-3 a dzisiaj warta jest butelkę wódki !!!!!
jr / 78.154.79.* / 2015-08-31 13:20
A ja mam książeczkę mieszkaniową, w 1978 miałem wkład na M-5, wtedy tom była roczna dyrektorska pensja. A dzisiaj warta jest butelkę wódki i 20dkg kaszanki na zagryzkę.
W ustaleniach prawnych była premia gwarancyjna, że niezależnie od kosztów budownictwa mieszkaniowego za 44 m2 poręcza państwo. Tak poręczyło, że nie mogłem wycofać pieniędzy gdy były cokolwiek warte, a teraz mogę sobie sfinansować ułamek metra kw.
Ale "frankowiczów" chcą ratować.
Albo mamy swój kraj, albo nie! / 79.141.165.* / 2015-08-31 12:34
Gdzieś ok. 2000 r. była medialna dyskusja na temat wprowadzenia w Polsce systemu oszczędzania wzorowanego na niemieckich Bausparkassen (oszczędnościowych kasach budowlanych). W Niemczech po wojnie (a więc w ciężkich czasach!) wybudowano dzięki temu miliony mieszkań. W Polsce po raz kolejny sprawdzone wzorce nie weszły w życie, bo "państwa na to nie stać". Ale stać nas na umorzenie Gaspromowi miliardowego zadłużenia, stać nas na wieloletnie zwolnienia hipermarketów z podatków, stać nas na piramidy finansowe typu Amber Gold, stać nas na przygarnięcie banderowców, Czeczenów i innych islamistów... Tylko na troskę o byt polskiego obywatela i jego pieniądze tego państwa jakoś nie stać!
kra324 / 149.156.94.* / 2015-08-31 12:22
a co ze starymi książeczkami ?? Oddajcie złodzieje najpierw nasze pieniądze a potem dopiero bierzcie się za pomaganie
tata108 / 109.173.153.* / 2015-08-31 12:16
ja bym jednak przestrzegał.
Mam 2 ksiązeczki, na jednej był cały wkład na m-5.
musiałem tylko czekać na mieszkanie. Teraz nie wiem czy odbiorę z premiami z obu 30.000
bbb787 / 89.206.34.* / 2015-08-31 11:12
budownictwo o charakterze czynszowym na wynajem-TAK powinno byc Nie wszystkich stac na pozyczke na mieszkanie bo za malo zarabiaja--nie wiem tylko dlaczego teraz o tym myslicie TO powinno juz dawno sie stac BUDYnki- mieszkania powinny czekac na mlodych-
Okradziona / 188.146.83.* / 2015-08-31 11:02
Co tu komentować? Z-Ł-O-D-Z-I-E-J-E ! Z-Ł-O-D-Z-I-E-J-E ! Z-Ł-O-D-Z-I-E-J-E ! Rozliczcie uczciwie stare książeczki, ukarajcie malwersantów od podziału premii gwarancyjnej na "starą" i "nową" (wynalazek funkcjonujący ok. 10 lat, na przełomie 1980-90) i przyznajcie, ile setek tysięcy obywateli okradliście?!
qwertyui / 79.110.194.* / 2015-08-31 10:44
nie kumam. jak nisko trzeba oceniać własną samokontrolę, by mając w rękach kasę oddawać ją 'pod opiekę' komuś innemu tylko po to by wszystkiego nie przepuścić?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy