Forum Forum emerytalneOFE

Jak zrezygnować (wypisać się) z II filaru OFE

Jak zrezygnować (wypisać się) z II filaru OFE

KrystynaC / 212.191.170.* / 2009-01-27 17:43
Mam 54 lata, w wieku 60 lat nabędę prawo do emerytury. W jaki sposób mogę zrezygnować z II filaru i wrócić do Zus-u.
Wyświetlaj:
RyB / 2009-01-27 21:49
Do emerytury masz jeszcze 6 lat ale... do tego czasu przepisy się zmienią i bedziesz pracowac do 65 lat, a potem, po kolejnej zmianie przepisów, jeszcze 2 lata do 67 lat.
Zwiększenie wieku emerytalnego jest nieuniknione... Tak więc zastanów sie nad dodatkowym oszczędzaniem...
pastILL / 193.200.51.* / 2013-03-06 19:49
hej RyB, jeśli zmienia się wiek dot. przejścia na emeryturę to obowiązują okresy przejściowe. jesteś nieuczciwym człowiekiem
http://www.zzmar.pl/wydarzenia.php?id=96 / 83.238.56.* / 2012-09-07 18:26
http://www.zzmar.pl/wydarzenia.php?id=96
wiwan / 2012-09-07 19:36
To żadna nowość. I NIE ma zastosowania w przypadku 'KrystynyC'
znajomy / 2009-01-27 19:44
sa prace nad ustawa, jezeli twoja emerytura z nowego systemu bedzie mniejsza niz emerytura ze "starego"systemu to twoje pieniadze wroca do zus i bedziesz miala wyplacana emeryture po staremu
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 20:03
yhmm.. i byłaby to największa bzdura, jaka by powstała. Tym razem mnie walnęłaby osobiście po kieszeni, bo pytanie jakie należy sobie zadać to po co ta Pani przystępowała do funduszu, skoro była szansa, że jej emerytura z samego ZUS-u będzie większa. Odpowiedź jest znakomicie prosta, bo wpadł do niej agent, który tego nie wiedział, nawkręcał jej głupot i skasował 100PLN albo więcej za kolejną umowę. Teraz za chciwość i pazerność zapłacą wszyscy, bo oszczędności z tytułu funkcjonowania nowego systemu już zostały zliczone i szczerze jak mi szkoda Pani Krystyny, ale może ona mieć pretensje tylko do siebie, że się dała naciągnąć, a nie do systemu. Dlatego ja jestem przeciw takiemu załatwieniu sprawy. Za swoje postępowanie odpowiadamy indywidualnie, a nie zbiorowo.
WANDA .KACZMAREK / 37.109.38.* / 2012-11-28 10:39
JESTEM WDOWĄ PO ŚMIERCI MĘŻA PRZYSŁANO MI PISMO ŻE MAM PRAWO DO SWYCH PIENIĘDZY LECZ MUSZE PRZYSŁAĆ DOKUMENTY POTWIERDZONE IŻ SĄ ORYGINALNE ZROBIŁAM TAK JAK PROSZONO LECZ W ROZMOWIE TELEFONICZNEJ Z PEWNĄ PANIĄ USŁYSZAŁAM ŻE MUSZE PRZEPISAĆ NA SIEBIE FUNDUSZ EMERYTALNY PO CZYM ODZYSKAĆ PRZYSŁUGUJĄCE MI PIENIĄDZE LECZ PO KOLEJNYM TELEFONIE POWIADOMIONO MNIE ZE NIE JEST TO MOŻLIWE CZUJE SIĘ OSZUKANA I DLATEGO CHCE ZREZYGNOWAĆ Z ING Z RENTY RODZINNEJ NIEMOŻNA PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ A ZGROMADZONE PIENIĄDZE POMOGŁYBY MI W LECZENIU I ŻYCIU
wiwan / 2012-11-28 10:49
Prosimy jaśniej o okolicznościach.

Na razie można tylko stwierdzić, że:

- renta rodzinna jest niezależną kwestią od 'dziedziczenia' środków z OFE- tj. wygląda to tak samo w przypadku wdowy do renty uprawnionej jak i nieuprawnionej.
- prawo do emerytury w tym kapitałowej z OFE ze środkami z konta męża uzyska Pani wraz ze swoją emeryturą z ZUS.
- nie przejmujemy się tym co jakaś pani w telefonie, ale tym co jest na piśmie - z ZUS, z OFE itd.
ZABRZANKA / 88.156.103.* / 2011-01-30 18:39
Witam :) niestety ja też dałam się wrobić agentowi chodzi o || filar , co nie musiałam się wpisać .Zrobiłam mu wielką awanturę , ale cóż już nie dało się wypisać ,nawet pisałam reklamację do zarządu OFE i tam dostałam negatywną odpowiedz .Ale jestem na świadczeniu przedemerytalnym i nie płacę fundusz w OFE też dostaję wydruki o zaległościach .Jedno jest pewne że gdy ukończysz 60 lat dostaniesz emeryturę z ZUS-u i z OFE :) POZDRAWIAM
Krystyna2 / 80.53.53.* / 2009-02-23 20:44
ppoo pomysl troche kto tu byl chciwy ,w 1999 roku nikt niemowil,ze emerytura z ZUS bedzie wiekrza ,nikt niemowil o sposobach naliczania .Pazerni sa ci wszyscy co znali prawde ,ale jej niujawniali,az do momentu wyplat pierwszych emerytur z nowego systemu. Pani Krystyna jest osoba pokrzywdzona!!!!!!!!!!!!!!!! jak wiele innych osob .Pani Krystyna zostala okradziona jak wiele innych osob.W 1999 roku wszystki OFE pieknie reklamowaly dostatnia starosc ,wczasy za granica itd.jednym slowem dobrobyt.Jest to rozboj w bialy dzien i wszystko zgodnie z prawem.Przecierz te reklamy lecialy w TVP .Dlaczego nikt w naszym kraju niestaje w obronie slabszych tylko traktoje sie ich jak dojne krowy,wydoic do ostatniej kropli.
Zawiedziony / 89.74.204.* / 2009-02-23 17:37
chyba jest Pan mlodym czlowiekiem . A wie Pan co Obiecywali? Ze te Pieniadze Ktore przez 35 lat zabieralo panstwo w przypadku zgonu wroca do zon i dzieci dla zapewnienia nauki i egzystencji I CO? JEDNA WIELKA CHALA. Jak ZUS to zjadl tak i II filar>O Hwajach zapomnijmy .NIE WYMAGALEM.
znajomy / 2009-01-27 20:09
no jest to prawda ze jest to bez sensu ale to nie jedyna sprawa w naszym kraju która jest bez sensu:)
no ale cóż jak nasz rząd nie pomysli to jedna osoba nic nie zmieni
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 18:10
nie można, chyba że ZUS stwierdzi jakąś nieprawidłowość i wyda Ci pismo, które będziesz mogła przedstawić w OFE. Nie rezygnuj teraz, za 6 lat akurat powinna być hossa, więc Twoje oszczędności wzrosną. A jak się boisz o swoją przyszłość jak najszybciej odłóż jakieś zaskórniaki na lokacie na wypadek choroby ;)
PTB / 2011-01-25 17:31
Zapisałem się do OFE w grudniu 1998 roku, w styczniu 1999 uległem wypadkowi skutkiem czego do dzisiaj jestem na rencie. Składki w OFE wpłynęły tylko za 1 miesiąc i od 11 lat otrzymuję informację o składkach w ciągle tej samej wysokości, mimo monitów nie udaje mi się wyjść z OFE. Jak to zrobić by zrezygnować? Dodam że za 5 lat w przypadku ZUS-u, bez OFE mógłbym przejść na emeryturę, a tak obowiązuje mnie wiek do 65 roku życia, chyba że przepisy stanowią coś innego, ale tych ja nie znam
elvis! / 77.254.124.* / 2011-02-11 23:03
Ludzie szkoda mi was! czy wy naprawde wierzycie w to że ZUS wam da dużo pieniędzy na emeryturze? to jesteście w błędzie! ZUS ma ogromne zadłużenia i sięga po kolejne kredyty! przewidywania są naprawdę straszne!! Jeżeli chodzi o drugi filar to tam są pieniądze pomnażane tylko trzeba wiedzieć kiedy i z którym funduszem się najlepiej wiązać który dla nas najlepiej zarobi a nie dla siebie!!! Panie mądry ustawa o wprowadzeniu OFE I III FILARU weszła w 1999 to jak to możliwe że pan już był w 1998roku w funduszu!! Otwarte fundusze zarabiają tylko trzeba wiedzieć co zrobić żeby zarabiały dla nas!!! Podsumowując ZUS nam da wielkie NIC!! II filar pomoże zwiększyć emeryturę ale nie ukrywajmy że to będzie tyle ile uzbieramy na koncie! co nam zapewnia ZUS?!!! Niepewną emeryturę!!! i nic więcej budują za nasze pieniądze kolejny oddział full wypas!!! Kolejne wyjście na większą emeryturę to III FILAR czyli oszczędzajmy ludzie oszczędzajmy!!!
Andrzej6706 / 83.145.154.* / 2013-04-13 23:29
To są totalne bzdury, co tu zostało napisane.
ZUS działa po staremu, czyli jak w PRL-u.
Z uwagi na brak pracy, oraz wyjazd za granicę przeszło dwóch milionów młodych ludzi, pieniędzy nie ma. Jeżeli chodzi o II Filar sytuacja jest do złudzenia podobna. Więcej - zostaliśmy oszukani, bo miały być spadkowe.
Dalej: Za prowizje od wpływów pieniędzy na II filar ich prezesi i cała reszta bandy pobudowała domy, baseny i samochody. Środki, które mają procentować są zainwestowane w Obligacje Państwowe oraz mniej istotne walory Giełdy Warszawskiej. Państwo emituje obligacje, które skupują II Filary. Tyle, że Państwo się wciąż zadłuża, a jego dług wynosi obecnie około 260 miliardów PLN. Może się okazać, że za kilka, kilkanaście lat Stan środków na naszym koncie wyniesie w OFE - ZERO Podawany każdego roku wzrost oprocentowania naszych pieniędzy złożonych w II Filarze to tylko fikcja oparta na wykresie matematycznym zapewnionym przez Państwo w niby wzroście oprocentowania wyemitowanych Obligacji. A co się stanie, gdy Państwo nie będzie w stanie odkupić Obligacji? Jak wspomniałem wciąż się zadłuża.
Proszę sobie to przemyśleć.
Konstantynowicz / 89.74.168.* / 2011-09-01 01:25
Wielkie oszustwo w świetle-prawa. Moja emerytura na 31.12.2010 r. liczona według starych zasad wyniosla by 2500zl. Policzona po 1.01.2011 sklada się z 2 skladnikow tzn. z ZUS-u i OFE. Łącznie suma tych skladnikow daje sumę
2176 zł. Jedyny ratunek w tgzw. emeryturze mieszanej , ale po złożeniu podania o wypianie z OFE i przelanie składek do ZUS- , ZUS twierdzi że OFE się nie zgadza. Nie wiem czy to prawda,ktoś chce mnie oszukać. Oddaje sprawe do sądu.
wiwan / 2011-09-01 10:01
Z tą emeryturą mieszaną coś Pan pomylił, bo dotyczy ona JEDYNIE kobiet z roczników 1949- 1953.
OFE nie ma nic do tego.

Podstawa- art. 183 ustawy emerytalnej
cdcdccddcdc / 83.238.56.* / 2012-09-07 18:26
ble ble ble

http://www.zzmar.pl/wydarzenia.php?id=96
wiwan / 2012-09-07 19:39
Przeczytałeś to co linkujesz? Dla żadnej z osób w tym wątku NIE ma to zastosowania.

Najnowsze wpisy