Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jaka firmę najlepiej załozyć. Na poczatek mam 30 tys. zł czy idzie coś z tym zrobić?

jaka firmę najlepiej załozyć. Na poczatek mam 30 tys. zł czy idzie coś z tym zrobić?

skomentuj
skorpio / 83.3.28.* / 2007-07-01 14:17
chciałabym pracować na własny rachunej ale niestety nie wiem co najlepiej dzisiaj sie opłaca. Na poczatek pracowałabym w zespole 2 osobowym
Wyświetlaj:
Olga1op / 80.48.138.* / 2016-06-20 21:42
Znalezienie odpowiedniej branży nie jest trudne, gorzej jest natomiast z kolejnymi etapami prowadzenia firmy (weryfikacja usług, wybadanie potrzeb klienta..) Dlatego dobrze jest przejść odpowiednie szkolenia ,które przygotują Twoją firmę na przyszłość. Sama skorzystałam z ich szkolenia i jestem bardzo zadowolona , a cena nie jest duża. Wejdź po więcej informacji na http://rzetelnefinanse.pl/
nina_na / 217.172.249.* / 2015-12-03 17:59
hmmm... jak nie wiesz jeszcze co chcesz robić a masz parcie i chcesz coś fajnego robić torozejrzyj sie dookoło i zobacz czym twoi znajomi się zajmują, albo wejdź na jakąś wyszukiwarkę regionalną i zobacz co już jest a w czym sa braki i może w ta strone warto popłynąć.
40latekk / 46.215.23.* / 2014-05-06 17:28
Ja mam mniejszą kwotę i myślę o uruchomieniu własnej placówki CUK na zasadzie franczyzy.Jeszcze o branży bankowej myślałem,ale tam już trzeba mieć większą kasę na start.Mam do dyspozycji lokal i ok.20 tysięcy.Chyba nic sensowniejszego nie znajdę? Inne branże niż finansowa mnie nie interesują.
Arkadd / 31.61.138.* / 2014-06-03 19:40
Ubezpieczenia to raczej intratne zajęcie, a Cuk ma wyrobioną markę.Jeśli się wiązać to właśnie z mocnym partnerem,bo wtedy też wsparcie jest większe.
ziutek606 / 62.87.206.* / 2015-05-17 14:01
Przez pierwsze 2 lata musisz się liczyć ze stratami, tak wynika z biznesplanu, który musisz opracować. Więc 30 tyś.to chyba trochę za mało. I jeszcze jedno,"rażąco nie korzystna" Umowa Partnerska. Dla CUK wszystko, dla Partnera tylko zakazy obostrzenia i kary finansowe.
justa571 / 89.76.234.* / 2015-12-01 14:39
Najważniejszy zawsze jest pomysł, później już samo życie rzuca kłody pod nogi, dobrze wtedy skorzystać z pomocy Centrum Kreatywności jakie powstanie na Targowej 56 w Warszawie, które ma za zadanie wspierać polskie start-upy a zwłaszcza twórców działających w zakresie designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki, radio i tv, ICT, rzemiosła artystycznego, reklamy, fotografii, sztuk perfomatywnych, rynku sztuki i antyków czy rynku wydawniczego.
abramuss / 83.26.142.* / 2014-05-02 17:04
A ja mam tylko 30 tys zł i myślę o biznesie. Myślałem najpierw o jakimś barze fast food ale dużo formalności i duża konkurencja jak się rozejrzałem. Czytając fora wpadłem na pomysł z mobilną myjnią samochodową i teraz o tym myśle. Kupiłbym myjnię parową przenośną to można by więcej rzeczy niż tylko samochody myć
Myślę o czymś takim http://maszynyparowe.com/
Do tego jakieś auto i można by spróbować. Ktos się orientuje jakie formalności musiałbym spełnić żeby ząłożyć taką myjnię?
ktoś tam taki / 89.65.171.* / 2014-04-15 16:34
Może troszkę podpowiem w inny sposób a mianowicie w jaki sposób poszukiwać pomysłu na własny biznes.
Na czym najlepiej się znasz.
Co lubisz robić.
Czy owe 2 górne punkty przekładają się na zapotrzebowanie rynku.
Przykład ...
1.Mały salon fryzjerski (włosy wciąż ludziom rosną i trzeba je ścinać)
Czy znasz się na produktach które należy stosować na fryzjerstwie, czy masz możliwość znaleźć dobre i uczciwe fryzjerki.
2.Ktoś mi kiedyś powiedział zakład pogrzebowy ... ludzie wciąż umierają i tego nie da się uniknąć.
Branża może smutna ale czy podołasz takiemu, mycie i przygotowywanie ciała do trumny, czy jesteś wstanie zdobyć odpowiednią wykwalifikowaną kadrę w tym kierunku itp. (lecz w tym przypadku kwota 30 tysięcy to chyba troszkę zbyt mało)
ktoś tam taki / 89.65.171.* / 2014-04-15 16:25
Może ja pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie ... autor pyta jaki biznes uruchomić za posiadaną przez niego kwotę?
Odpowiadam na pytanie i wydaje mi się że będzie to najlepsza odpowiedź ze wszystkich tu zawartych.
Otóż ... żadna osoba posiadająca rzeczywiście dobry czy też nawet doskonały pomysł na biznes nie przedstawi go NIKOMU a dlaczego?
Powód bardzo prosty ... ta osoba sama uruchomi owy biznes i nie będzie nie potrzebnie tworzyć sobie konkurencji która będzie odbierać owemu klientów czy też konkurować.
Jarosław 10713 / 94.254.239.* / 2016-05-11 09:45
z doświadczenia ja zbierałem 5 lat na otwarcie firmy a najbliższa konkurencja jest 12 kilometrów od mojej.po otwarciu połowa miejscowości gadała że podkradłem im pomysł.myślę że trzeba wiedzieć co się chce robić i mieć na to pieniądze bo sam start[otwierałem firmę za własną kasę]to dopiero początek wydatków.od placu z lokalem księgowość,zus,media,reklamę itd.w dzisiejszych czasach nie wystarczy chcieć trzeba dużo cierpliwości i wiedzy żeby wyjść na swoje a i tak czasem na chleb brakuje.dziękuję za uwagę i powodzenia życzę.
PCF / 2014-04-10 12:34
Prawda jest taka, że jeżeli nie mamy pomysłu na siebie, a szukamy go u innych i czekamy, aż ktoś nam coś poleci to nie otwierajmy firmy.
Firma to nie tylko zysk, ale również koszty, a jeśli zabraknie pomysłu na dobry biznes to koszty nam przerosną i będziemy musieli tę firmę zamknąć.
Radzę się dobrze zastanowić, zrobić rozpoznanie na lokalnym rynku czego tam brakuje i zacząć. Innym sposobem...proszę wybrać rzecz, która najbardziej Pani odpowiada i na której się Pani zna i spróbować w tym kierunku.
Każdy robi co innego i każdy ma inną metodę. Moim zdaniem trzeba samemu znaleźć pomysł na siebie. Wspomniała Pani o zespole 2 osobowym. Można się naradzić z tą drugą osobą i wtedy wybrać jakieś rozwiązanie.
Blackere / 89.66.199.* / 2014-03-13 13:29
Allegro- jeden z lepszych sposobów na dochód- dobra firma do sprawdzenia ,,przebijalności" to : tradewatch.pl sam korzystałem i śmiało mogę polecić- 100% poprawa skuteczności sprzedaży- raport na temat sprzedaży konkurencji super :)
Ralf986 / 193.23.51.* / 2013-03-05 11:09
Jeśłi masz problem z wyborem działalności co chciałabyś robićto proponuję kupić Tobie gotową spółkę ja tak zrobiłem również miałem taki problem ale na moje szczęście trafiłem na firmę która posiadałą spółki z bardzo dobrze rozbudowanym zakresem PKD (76 pozycji). I w każdej chwili możesz wybrać którąś z nich bez żdnych zmian umowy wystarczy zwykła aktualizacja nip-2 i to wszystko także polecam ten sposób
Patrykowski / 89.73.229.* / 2013-02-19 22:47
Proponuję otworzenie punktu partnerskiego z usługami kosmetycznego wybielania zębów. Koszta inwestycji stosunkowo niewielkie, poza tym przy dobrej lokalizacji możliwy zwrot inwestycji nawet po 2 miesiącach. Podaję link: beaming-white.pl
beaming / 95.41.169.* / 2014-02-25 19:31
Czy ktoś próbował nawiązać współpracę z beaming-white. Proszę o info
Krzysztof365 / 87.205.25.* / 2013-02-17 12:43
Dlaczego ludzie którzy zaczynają swoją przygodę z zakłądaniem działalności skupiają się na kwestiach technicznych księgowości, biurze, kiedy tak naprawdę najważniejsza jest nasza mentalność to ona daję nam energie i motywacje aby się nie poddawać , księgowość zrobi księgowa, najważnniejsz jest sprzedaż i wytrwałość psychiczna, polecam wszystkim super szkolenie pokazujące i omawiające jak krok po kroku rozwijajać swoją mentalność w aby stać się świetnym pszedsiębiorcą polecam wszystkim >> http://zdolnypolak.pl/kursy/wlasna-firma/jak-przygotowac-sie-do-zalozenia-firmy/?pol=855
jagujarek / 77.254.127.* / 2014-04-04 11:53
Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz. Prawdopodobnie dlatego, że nie masz w tej kwestii nic do powiedzenia. Księgowej trzeba płacić, jak twoje papierki w urzędzie będą niepełne - posypią się kary i twoja działalność zostanie zamknięta szybciej niż się otworzyła! Niestety żyjemy w kraju, gdzie ciężko jest cokolwiek rozkręcić i kwestia "czy mój biznes zapłaci za moje mieszkanie, jedzenie, ubrania i może jeszcze pasje i marzenia?" jest znacznie ważniejsza niż "czy mam doświadczenie na tym polu?" bądź "czy to jest coś co chcę robić do emerytury?"
czapkon / 83.25.36.* / 2013-03-02 23:19
Teoretycznie masz rację, ale nie bierzesz wszystkiego pod uwagę, bądź nie jesteś realistą naszych uwarunkowań krajowych :). Moja mentalność na starcie jest na dalszym planie, ją mogę wytrenować i zmienić, jak będę widział opłacalność. Później mogę się ją nawet pochwalić. Krótko mówiąc, nie każda mantalność, hobby, konik daje "chlebek" Pozdrawiam.
2piR / 2013-02-11 10:46
przegladnij lokalny rynek, czego jest duzo,czego malo, jakie sa potrzeby społeczeństwa lokalnego. Sprecyzuj sie co lubisz robic, w czym jestes dobry. Tak mozesz sobie mniejwiecej nakreslic to co masz zamiar robic. To jest naprawde minimum minimum by cos ruszyc dalej. Bo nikt by nie chcial zainwwestowac 30tys w cos co mu nei przyniesie zysku, albo przyniesie malutki
Daria1170 / 178.190.56.* / 2013-02-10 19:00
No to posypaly sie rady na biznes , az glowa boli od tych madrosci
ASASA / 88.116.225.* / 2013-01-27 10:21
wszytsko fajne: ale 30 tys to malo!!! Tak to juz jest jak sie nie orodziles wysoko musisz nisko ladowac.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy