Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jaka firmę najlepiej załozyć. Na poczatek mam 30 tys. zł czy idzie coś z tym zrobić?

jaka firmę najlepiej załozyć. Na poczatek mam 30 tys. zł czy idzie coś z tym zrobić?

skorpio / 83.3.28.* / 2007-07-01 14:17
chciałabym pracować na własny rachunej ale niestety nie wiem co najlepiej dzisiaj sie opłaca. Na poczatek pracowałabym w zespole 2 osobowym
Wyświetlaj:
ktoś tam taki / 89.65.171.* / 2014-04-15 16:34
Może troszkę podpowiem w inny sposób a mianowicie w jaki sposób poszukiwać pomysłu na własny biznes.
Na czym najlepiej się znasz.
Co lubisz robić.
Czy owe 2 górne punkty przekładają się na zapotrzebowanie rynku.
Przykład ...
1.Mały salon fryzjerski (włosy wciąż ludziom rosną i trzeba je ścinać)
Czy znasz się na produktach które należy stosować na fryzjerstwie, czy masz możliwość znaleźć dobre i uczciwe fryzjerki.
2.Ktoś mi kiedyś powiedział zakład pogrzebowy ... ludzie wciąż umierają i tego nie da się uniknąć.
Branża może smutna ale czy podołasz takiemu, mycie i przygotowywanie ciała do trumny, czy jesteś wstanie zdobyć odpowiednią wykwalifikowaną kadrę w tym kierunku itp. (lecz w tym przypadku kwota 30 tysięcy to chyba troszkę zbyt mało)
ktoś tam taki / 89.65.171.* / 2014-04-15 16:25
Może ja pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie ... autor pyta jaki biznes uruchomić za posiadaną przez niego kwotę?
Odpowiadam na pytanie i wydaje mi się że będzie to najlepsza odpowiedź ze wszystkich tu zawartych.
Otóż ... żadna osoba posiadająca rzeczywiście dobry czy też nawet doskonały pomysł na biznes nie przedstawi go NIKOMU a dlaczego?
Powód bardzo prosty ... ta osoba sama uruchomi owy biznes i nie będzie nie potrzebnie tworzyć sobie konkurencji która będzie odbierać owemu klientów czy też konkurować.
Jarosław 10713 / 94.254.239.* / 2016-05-11 09:45
z doświadczenia ja zbierałem 5 lat na otwarcie firmy a najbliższa konkurencja jest 12 kilometrów od mojej.po otwarciu połowa miejscowości gadała że podkradłem im pomysł.myślę że trzeba wiedzieć co się chce robić i mieć na to pieniądze bo sam start[otwierałem firmę za własną kasę]to dopiero początek wydatków.od placu z lokalem księgowość,zus,media,reklamę itd.w dzisiejszych czasach nie wystarczy chcieć trzeba dużo cierpliwości i wiedzy żeby wyjść na swoje a i tak czasem na chleb brakuje.dziękuję za uwagę i powodzenia życzę.
PCF / 2014-04-10 12:34
Prawda jest taka, że jeżeli nie mamy pomysłu na siebie, a szukamy go u innych i czekamy, aż ktoś nam coś poleci to nie otwierajmy firmy.
Firma to nie tylko zysk, ale również koszty, a jeśli zabraknie pomysłu na dobry biznes to koszty nam przerosną i będziemy musieli tę firmę zamknąć.
Radzę się dobrze zastanowić, zrobić rozpoznanie na lokalnym rynku czego tam brakuje i zacząć. Innym sposobem...proszę wybrać rzecz, która najbardziej Pani odpowiada i na której się Pani zna i spróbować w tym kierunku.
Każdy robi co innego i każdy ma inną metodę. Moim zdaniem trzeba samemu znaleźć pomysł na siebie. Wspomniała Pani o zespole 2 osobowym. Można się naradzić z tą drugą osobą i wtedy wybrać jakieś rozwiązanie.
Blackere / 89.66.199.* / 2014-03-13 13:29
Allegro- jeden z lepszych sposobów na dochód- dobra firma do sprawdzenia ,,przebijalności" to : tradewatch.pl sam korzystałem i śmiało mogę polecić- 100% poprawa skuteczności sprzedaży- raport na temat sprzedaży konkurencji super :)
Ralf986 / 193.23.51.* / 2013-03-05 11:09
Jeśłi masz problem z wyborem działalności co chciałabyś robićto proponuję kupić Tobie gotową spółkę ja tak zrobiłem również miałem taki problem ale na moje szczęście trafiłem na firmę która posiadałą spółki z bardzo dobrze rozbudowanym zakresem PKD (76 pozycji). I w każdej chwili możesz wybrać którąś z nich bez żdnych zmian umowy wystarczy zwykła aktualizacja nip-2 i to wszystko także polecam ten sposób
Patrykowski / 89.73.229.* / 2013-02-19 22:47
Proponuję otworzenie punktu partnerskiego z usługami kosmetycznego wybielania zębów. Koszta inwestycji stosunkowo niewielkie, poza tym przy dobrej lokalizacji możliwy zwrot inwestycji nawet po 2 miesiącach. Podaję link: beaming-white.pl
beaming / 95.41.169.* / 2014-02-25 19:31
Czy ktoś próbował nawiązać współpracę z beaming-white. Proszę o info
Krzysztof365 / 87.205.25.* / 2013-02-17 12:43
Dlaczego ludzie którzy zaczynają swoją przygodę z zakłądaniem działalności skupiają się na kwestiach technicznych księgowości, biurze, kiedy tak naprawdę najważniejsza jest nasza mentalność to ona daję nam energie i motywacje aby się nie poddawać , księgowość zrobi księgowa, najważnniejsz jest sprzedaż i wytrwałość psychiczna, polecam wszystkim super szkolenie pokazujące i omawiające jak krok po kroku rozwijajać swoją mentalność w aby stać się świetnym pszedsiębiorcą polecam wszystkim >> http://zdolnypolak.pl/kursy/wlasna-firma/jak-przygotowac-sie-do-zalozenia-firmy/?pol=855
jagujarek / 77.254.127.* / 2014-04-04 11:53
Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz. Prawdopodobnie dlatego, że nie masz w tej kwestii nic do powiedzenia. Księgowej trzeba płacić, jak twoje papierki w urzędzie będą niepełne - posypią się kary i twoja działalność zostanie zamknięta szybciej niż się otworzyła! Niestety żyjemy w kraju, gdzie ciężko jest cokolwiek rozkręcić i kwestia "czy mój biznes zapłaci za moje mieszkanie, jedzenie, ubrania i może jeszcze pasje i marzenia?" jest znacznie ważniejsza niż "czy mam doświadczenie na tym polu?" bądź "czy to jest coś co chcę robić do emerytury?"
czapkon / 83.25.36.* / 2013-03-02 23:19
Teoretycznie masz rację, ale nie bierzesz wszystkiego pod uwagę, bądź nie jesteś realistą naszych uwarunkowań krajowych :). Moja mentalność na starcie jest na dalszym planie, ją mogę wytrenować i zmienić, jak będę widział opłacalność. Później mogę się ją nawet pochwalić. Krótko mówiąc, nie każda mantalność, hobby, konik daje "chlebek" Pozdrawiam.
2piR / 2013-02-11 10:46
przegladnij lokalny rynek, czego jest duzo,czego malo, jakie sa potrzeby społeczeństwa lokalnego. Sprecyzuj sie co lubisz robic, w czym jestes dobry. Tak mozesz sobie mniejwiecej nakreslic to co masz zamiar robic. To jest naprawde minimum minimum by cos ruszyc dalej. Bo nikt by nie chcial zainwwestowac 30tys w cos co mu nei przyniesie zysku, albo przyniesie malutki
Daria1170 / 178.190.56.* / 2013-02-10 19:00
No to posypaly sie rady na biznes , az glowa boli od tych madrosci
ASASA / 88.116.225.* / 2013-01-27 10:21
wszytsko fajne: ale 30 tys to malo!!! Tak to juz jest jak sie nie orodziles wysoko musisz nisko ladowac.
Albert 1 / 83.238.75.* / 2012-07-03 09:30
Nie ma co rozkręcać biznesu w branży, o której nie mamy pojęcia, więc nie ma co szukać w ciemno pomysłu, byleby po prostu był. Na początek mogę zaproponować stronę e-harmonogram, tam warto poprzeglądać rodzaje inwestycji i sprawdzić co nam trzeba żeby założyć firmę.
Bombex / 37.248.255.* / 2014-08-30 13:36
NAJLEPIEJ WYNAJĄĆ JAKĄŚ HALE ZA 1000ZŁ/MIES
I KUPIĆ MASZYNY STOLARSKIE I MOŻESZ WYKONYWAĆ MEBLE NA ZAMÓWIENIE ALBO SPRZEDAWAĆ W INTERNECIE I MASZ SUPER BIZNES PAMIĘTAJ O TYM ŻE DO KAŻDEGO BIZNESU TRAFIA SIĘ JAKIŚ KLIENT.
Tomek656 / 79.184.8.* / 2016-05-09 18:43
jaki klient?
czekam na takiego który da stałe zlecenie np. na toczenie od 2 lat. Pukałem juz wszędzie!!
kristina / 194.145.100.* / 2012-06-28 11:59
Załóż własną firmę w 24h, bez ZUS - AIP SGH

Witam serdecznie,
zachęcam do zapoznania się z ofertą Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy SGH w Warszawie.

Inkubatory są sposobem na: łatwiejsze i szybsze założenie własnej firmy, przetestowanie swojego pomysłu biznesowego i prowadzenie biznesu w odpowiednim do tego otoczeniu.

Inkubatory świadczą pakiet usług dla osób fizycznych. Usługi Inkubatora zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Osobowość prawna, księgowość, dostęp do prawnika, dostęp do biura, zniżki u dostawców usług - wszystko to otrzymuje przedsiębiorca prowadzący firmę w ramach AIP.

Jak to działa?

Przychodząc do AIP nie trzeba wypełniać druków EDG lub wpisywać swojej firmy do KRS. Prowadząc firmę w ramach AIP korzysta się z osobowości prawnej Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oznacza to, że Startup otrzymuje od nas wycinek Fundacji, poprzez który prowadzi ze swoimi klientami rozliczenia i buduje własną markę. Wszystkie zarobione pieniądze trafiają na konto firmowe do którego tylko Startup ma dostęp. Firma tworzona przez Startup należy tylko i wyłącznie do niego. Nie rościmy sobie żadnych praw do udziałów, żadnego procentu z zysków ani praw do marki tworzonej przez przedsiębiorcę. Wszystko to jest zawarte w Regulaminie AIP i regulowane stosownymi umowami. Wszystko co StartUp zarobi i stworzy należy do niego.

Kto może prowadzić firmę w ramach AIP?

Nie trzeba być studentem aby prowadzić u nas działalność. Zgłosić się do nas może każda osoba z pomysłem i zapałem do otwarcia własnej firmy. W AIP SGH działalność gospodarczą prowadzą głównie uczniowie, studenci, absolwenci uczelni wyższych (nie tylko SGH) jednak zgłosić się może praktycznie każdy.

O AIP SGH

AIP SGH to największy warszawski Inkubator Przedsiębiorczości. W roku 2012 ilość naszych Beneficjentów znacznie się zwiększyła i wynosi już 150 firm. Jesteśmy dumni z zaufania jakie okazują nam nasze firmy chcąc prowadzić u nas działalność gospodarczą. Lubimy to co robimy i podchodzimy do naszych zadań profesjonalnie i odpowiedzialnie, dlatego też jesteśmy najchętniej wybieranym Inkubatorem Przedsiębiorczości w Warszawie. Wierzymy, że o jakości usług naszego Inkubatora nie świadczy wyłącznie ilość firm prowadzonych u nas przez Beneficjentów ale również ich jakość.

Zapraszam do kontaktu!

Damian Strzelczyk
Specjalista ds. marketingu

damian.strzelczyk@przedsiebiorca.pl
t. 889 012 929
Whitebet.pl / 79.191.194.* / 2012-02-27 22:19
produkcja figur ogrodowych z białego cementu zapraszam zainteresowanych nasza firma produkuje formy whitebet.pl
triviani / 83.8.185.* / 2011-11-06 23:24
Polecam handel torebkami - www.triviani.pl

Najnowsze wpisy