Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jaka firmę najlepiej załozyć. Na poczatek mam 30 tys. zł czy idzie coś z tym zrobić?

jaka firmę najlepiej załozyć. Na poczatek mam 30 tys. zł czy idzie coś z tym zrobić?

skorpio / 83.3.28.* / 2007-07-01 14:17
chciałabym pracować na własny rachunej ale niestety nie wiem co najlepiej dzisiaj sie opłaca. Na poczatek pracowałabym w zespole 2 osobowym
Wyświetlaj:
776 / 77.253.168.* / 2010-05-08 14:49
może euro bank, ewentualnie jakas franszyza
Zwoleya Izdynki / 188.33.11.* / 2010-05-07 22:22
Z takimi pieniędzmi zakładaj firme "Ciche I Bezbolesne Usuwanie Błon Dziewiczych".
Sukces gwarantowany.
bodorek / 2010-04-13 13:18
tez jestm na etapie zakładanie własnej firmy związanej z robieniem zdjęć okazjonalnych i ich obróbką - zastanawiam się nad niezbędnym sprzętem mam nikona ale do grafiki potrzebiuje komputera i drukarki do zdjeć może ktoś coś polecić lub odradzić? dzięki za rady
megi7409 / 2010-03-03 19:08
Witam, mam taki problem.
Zakładam własną działalność gospodarcza, 1 osobową.
Mam auto, które jest zarejestrowane na mnie, ale nie jest wprowadzone jako środek trwały firmy.

Jak mogę dokonać rozliczenia ,które sobie wstawiam w koszty?
Miesięcznie będę pokonywał w ramach prowadzonej działalności ok 2200km

PROSZE O PORADE, Z GORY DZIEKUJE.
David1983 / 217.76.116.* / 2011-05-11 08:28
ja chce zalozyc sklep motocyklowy polaczony z rowerami.Jakie sa przewidywane zyski czy ktos wie?
biernacki93 / 2009-12-06 08:56
myślę że na początek można by skorzystać z tego
http://skocz.pl/dassc
http://skocz.pl/dassd
http://skocz.pl/dasse
Seweryn Sosnowiec / 77.114.112.* / 2009-11-10 16:15
Witam wszystkich zainteresowanych własną działalnością.
Szukam wspólnika mam bardzo interesującą propozycję bardzo małe ryzyko praktycznie znikome, wszystko będzie zależało tylko i wyłącznie od zaangażowania.
Wszystko mam przemyślane posiadam własny kapitał niestety ale niewystarczający i szukam kogoś kto dofinansuje mój pomysł i zostanie moim wspólnikiem.
511447146
kocio9190 / 109.199.3.* / 2010-03-03 11:47
a mozesz podac swoje gadu gadu lub meila ?? napisac cos wiecej moze ja bede chetny
autortrtrtrt / 83.24.123.* / 2009-11-24 22:28
bardzo male ryzyko to wez kredy; a na drugi raz nie oszukuj ;D
Agnieszka Olszewska / 89.75.40.* / 2009-11-07 00:33
Aby prowadzić własny biznes oprócz pomysłu trzeba mieć jeszcze odpowiednie predyspozycje.Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu biznesu to możesz:
-zainwestować wraz z innymi inwestorami w duże przedsięwzięcie
-przystąpić do marketingu sieciowego,gdzie poznasz ludzi,którzy pokażą i nauczą biznesu
-przystąpić do programu partnerskiego lub franchisingu
Jeśli czujesz się na siłach to najpierw zastanów się jaka branża Cię interesuje i zacznij zdobywać wiedzę na ten temat!
30 tys. to niby nie mało,ale zależy w co chcesz zainwestować i w jakim czasie chcesz pozyskać zwrot z inwestycji.Pozdrawiam i życzę powodzenia.Agnieszka Olszewska.www.businessteams.eu
aaudytor / 2009-11-05 15:51 / Bywalec forum
I żeby po starcie zaraz z torbami nie pójść jak znajomi po miesiącu działalności to o jakimś sensownym ubezpieczeniu bym nie zapomniał :)
JankoAntonina / 79.184.15.* / 2009-11-05 22:09
rób to co lubisz a nie będziesz musiał "pracować" :)
Brak danych / 77.112.183.* / 2010-01-05 16:40
No dokładnie,najpierw przedstaw swoje pomysły czy plan a potem szukaj jeleniów,którzy Cię dofinansują ...
Człowieku,...dzisiaj świat jest tak okrutny że każdy nikomu nie ufa,myślisz że to się sprzeda "pomóż mi a ja Ci pomogę " nie nie nie nie...
Infiniti / 83.4.85.* / 2010-10-20 09:03
Dokładnie, w przypadku zakładania działalności i ubiegania się o dofinansowanie - wszystko musi mieć swoją kolej, nie ma mowy o tym, żeby ominąć jakieś formalności. Polecam przy tej okazji skorzystać przykładowo z jakiegoś internetowego poradnika na ten temat, trochę tego jest. Na najbardziej obszerny i kompletny trafiłem chyba na stronie http://www.teklaplus.pl/
Tam jest to w formie darmowego, 80-stronicowego e-booka, więc myślę, że tam jest wszystko na ten temat.
re111111 / 79.186.99.* / 2009-10-22 11:24
CZY KOWALSTWO ARTYSTYCZNE OPŁACA SIĘ????????
syska / 2009-10-16 17:50
Chyba żaden inny wątek nie wywołał tak sporej reakcji internautów;) Ciężko radzić, jaki biznes wypali a jaki nie, skoro nic o Tobie nie wiemy...w jakim rejonie Polski żyjesz, o jakiej branży myślisz...cokolwiek byś nie otworzył warto pamiętać, że reklama dźwignią handlu, więc o reklamie i promocji pomyślałabym na początku. Niby mówi się o kryzysie, ale Polska sobie nieźle z nim radzi, a widać to choćby po dynamicznym rozwoju serwisów typu firmy.net, które oferują możliwość promowania firm w Internecie. Dlatego nie daj się zniechęcić powszechnym opiniom, że to zły czas na otwieranie biznesu. Wyczytałam ostatnio w jakimś piśmie ekonomicznym, że za 2 lata Polska będzie przeżywała rozkwit ekonomiczny i warto już teraz pomyśleć, co wtedy przyniesie nam zysk:)
Ceder / 89.79.128.* / 2009-07-07 03:20
Ja to myślę o tym tak:
Ciężko jest się wybić w dzisiejszych czasach. Jeśli chodzi o handel to faktycznie handel był, Jest i BĘDZIE !!! sam zacząłem się tym bawić mimo ze nigdy wcześniej nie miałem z handlem do czynienia. Porostu trzeba mieć dostęp do czegoś co ma zbyt. Ja kupiłem towaru za ok 400 zł po 10 dniach mam 1100 Uważam że nie wychodząc z domu to i tak nieźle. Zobaczcie co się dzieje.Powiedzmy że macie prawo do zasiłku bierzecie póki jest taka możliwość te niecałe 600 zł z urzędu dla bezrobotnych. Dodatkowo robi się na czarno gdziekolwiek powiedzmy za te śmieszne 1000 zł.Ty sobie pracujesz a dodatkowo ze sprzedaży takiej jak ja powiedzmy ze miesięcznie jest kolo 1000/1500 zł gwarantowane. Wystarczy kilku osób zapytać na imprezie-nie chcesz kupić...I zadziała na pewno bo takie rzeczy schodzą cały czas i nie ważne czy lato jesień zima.Powiedzmy ciuchy. Teraz ktoś zamiast na targu zwykły t shirt za 35 zł woli kupić ode mnie za 50 bo w sklepach jest warty 380 i każdy zadowolony :) Tak jak ja dostęp mam do kilku fajnych rzeczy ale szukam pośredników jeśli zamierzam sprzedać wiece a taniej mimo ze niekiedy mam 700% zysku na jednej rzeczy ale tak jak mówię trzeba wiedzieć co sprzedawać. Jeśli coś jest naprawdę ładne to jeden poleci drugiemu a później to tylko zaopatrywać się w nowy towar.
MATBUD / 82.113.106.* / 2012-10-14 19:04
podaj numer do Ciebie albo napisz do mnie 3489183
gien 63 / 81.99.236.* / 2010-03-03 21:35
nie rozumie. w jakim sklepie zwykły t -shirt kosztuje 380 zł. A i jeszcze jedno - pewnie kupujesz na targu po 35 zł a potem ten sam podkoszulek sprzedajesz po 50 - to jest "dobry "biznes. hehehe
tttt / 57.67.141.* / 2009-12-04 09:37
Zwykła szara strefa. Ani to legalne, ani eleganckie. I emerytury też z tego nie będzie...
Wiem, nie chorujesz teraz i nie interesuje Cię co będzie za 20 lat. Żyj sobie jak pasikonik, ale nie namawiaj do tego innych...
Małgorzata Owczarek / 78.8.242.* / 2009-07-04 16:35
Witam. Najlepiej korzystać z wiedzy i uczyć się od najlepszych. W systemie MLM odnosi się największy sukces finansowy!! Trzeba tylko wiedzieć czego się chce. Czy chcemy założyć sobie firmę- co jest równoznaczne z założeniem sobie pętli na szyję!!!Czy jak kto woli kuli u nogi!!Czy chcemy pracować przyjemnie i zarabiając przy tym niezłe pieniądze. Raz włożona praca a pasywny dochód co miesiąc , to jest to dzięki czemu można osiągnąć wolność finansową i mieć czas dosłownie na wszystko. Mając własną firmę jesteśmy jej niewolnikami!!!Wiem coś o tym dlatego zajęłam się współpracą z polską firmą MLM. zapraszam i polecam ten sposób pracy!!!
życzliwy / 217.11.139.* / 2009-04-28 11:03
Trzeba robić to na czym się znamy i co lubimy .Robić to dobrze i dla satysfakcji .Pieniądze napewno przyjdą za tym. Umiejętność prowadzenia działalności gospodarczej musi być we krwi ,żadne uniwersytety i kursy nie zastąpią talentu , samozaparcia i wytrwałości.
Firmy nie można traktować jak własnej portmonetki , zawsze dobro i potrzeby firmy muszą być przed naszymi potrzebami i aspiracjami.
Zadne dawanie łapuwek nie jest potrzebne , ani znajomości tym posiłkują się miernoty.Nie jest też prawdą ,że tylko w ten sposób można coś osiągnąć - tak twierdzą miernoty,które nić nie potrzfią lub brak im cywilnej odwagi żeby coś robić , lepiej narzekać i obrzucać innych błotem.
Pracuję w branży , ktora ma rozeznanie w rynku i możesz zapytać co sądzę o tym co chcialbyś robić - musi być to to na czym znasz się najlepiej.Codziennie rano przeglądam pocztę i zaglądam do forum- odpowiedź dostanie napewno.
rafal szprotawa / 83.15.174.* / 2010-01-05 14:01
ja mieszkam na wsi pomiedzy dwoma miasteczkami ok 18-20tys w woj. lubuskim do granicy z niemcami ok 50 km z czechami ok 100. Z wyksztalcenia jestem rolnikiem myslalem o zalozeniu hodowli gesi lub czegos podobnego moze pomozecie mi cos wybrac???
biznes sie kreci / 83.28.125.* / 2010-04-10 11:43
polecam hodowle kur mój brat ma ma i rabie na tym kokosy ostatnio kupił super auto chatę a to wszystko z kilko rzutów kur trzeb tylko miejcie duże tak na 7-12 tys kur
Ivv / 89.72.43.* / 2010-03-03 17:13
Lepiej kozy. I dojarki do nich kup. Kozie mleko i przetwory są w cenie. Alergicy je lubią.
SenseiKrk / 83.14.237.* / 2010-03-04 03:46
I sam wytwarzaj przetwory, wtedy zarobisz duzo wiecej anizeli na sprzedazy samego mleka..
aktywa.biz / 2009-09-05 22:44 / Bywalec forum
Zgadzam się z Życzliwym. Na podstawie tego, co powiedziałaś nic konkretnego nie możemy Ci doradzić. Decyzja co do własnej firmy należy do Ciebie. Powiem Ci tak: niektórym opłaca się branża finansowa, innym kosmetyki, a kolejnym... kwiaciarnie. Czy ta odpowiedź Cię zadowala?

Ten, kto dojrzewa do założenia firmy wie, na jaki pomysł stawia. Jeśli prowadzenie biznesu było Ci pisane, to znajdziesz pomysł prędzej, czy później.

Duże pieniądze, duża odpowiedzialność. A by jej podołać potrzebujesz dużej wiedzy i odpowiednich mentorów.

Pozdrawiam,
Michał Toczyski, http://michaltoczyski.pl
abcbiznes / 80.54.48.* / 2009-04-23 23:14
Na początek radzę skorzystac z wartosciowej wiedzy na tematy biznesowe (jak innym się udało osiągnąć sukces}, polecam wartościowe ebooki:

- dla dorosłych "Sztuka zdobywania pieniędzy
http://marketing-barnum.zlotemysli.pl/abcbiznes,1/

- dla młodzieży "Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży"
http://bogaty-ojciec.zlotemysli.pl/abcbiznes,1/

W chwili obecnej mozna nawet sporo zaoszczędzić, korzystając
z atrakcyjnych ofert dostępnych na wiosennej wyprzedaży
http://wiosenna-wyprzedaz.zlotemysli.pl/abcbiznes, 1/
Skorzystaj i polec innym. Warto.Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy