Forum Forum dla firmKadry

Jaka jest ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym?

Jaka jest ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym?

Wyświetlaj:
MichalSdn / 109.110.201.* / 2012-07-09 02:05
Co oznacza pojęcie "ogółu pracowników"

Zgodnie z art. 43 k.p. pracodawca może wypowiedzieć warunki pracy lub płacy pracownikowi chronionemu, jeżeli wypowiedzenie stało się konieczne ze względu na wprowadzenie nowych zasad wynagradzania dotyczących ogółu pracowników

Konkretny przykład: pracodawca chce obniżyć wynagrodzenie pracownikom apteki (różne stanowiska: kierownik, magister oraz technik) o 500zł a ja jestem w okresie ochronnym przed emeryturą.
sławek390 / 46.169.206.* / 2012-05-21 06:13
w lipcu koncze57lat pracuje jako kierowca ciezarówek dostałem wypowiedzenie z pracy a brakuje mi 3 lata do emerytury
miewit1 / 176.97.250.* / 2012-03-24 12:57
Szanowna Pani . Proszę o informację: od 1993 roku jestem na rencie inwalidzkiej wczesniej druga grupa teraz trzecia i ciągle pracuje mam teraz 62 lata, zatrudniony jestem na całym etacie na czas określony w firmie prywatnej . Moje pytanie brzmi czy w takim razie jestem w okresie ochronnym i nie mozna mnie zwolnić przed przejściem na emeryture ? /nie wchodzi w rachubę zwolnienie dyscyplinarne / czy też po zakończeniu okresu na jaki BYŁA UMOWA PRACODAWCA MOŻE NIE PRZEDŁUŻYĆ JEJ /odnowić/ Pozdrawiam Mieczysław
suweren / 193.238.180.* / 2010-06-04 08:11
Art. 39 KP jest nieprecyzyjny i beznadziejny. to ewidentna diura w prawie, którą mozzna pojąć czytajac tysiąsiące uzasadnień do takiego samego beznadziejnego Sądu Najwyżsego.
SN to gremium wydające wyroki pod publiczke i zamówienie. Beznadziejna grupa kolesi, której wypociny czasami są porażające i pisane w pomroczności jasnej i w stanie wskazującym.
Dzieki takiemu prawu jak np. ART 39 KP kolesie z SN najwyższego mają robotę i mogą przechodzić w stan spoczynku z uposażenie kilkunastu tysięcy, nie płacąc wcześniej składek na ZUS, posiadjąc prawo do płatnych zwolnień lekarskich i bezpłatnej opieki medycznej oraz płatnego 6 tygodniowego urlopu wypoczynkowego.
RAZ SPRYWATYOWANYCH SĄDOW NIGDY NIE ODDAMY.
I jeszcze trzeba płacić koszmarnie wysokie opłaty sądowe za wypociny prywatnych sądów.
dotana / 79.191.46.* / 2010-06-01 14:52
Czy zasięgaliście opinii osób szukających pracy w wieku 50+ w sprawie przepisów uniemożliwiających zwolnienie pracownika w wieku przedemerytalnym??? Ta regulacja sprawia, że ludzie powyżej pięćdziesiątki są traktowani na rynku pracy jak śmierdzące powietrze- pracodawcy unikają ich zatrudniania!!! Trzeba z tym skończyć! I zupełnie nie ma o czym opowiadać- nierób w każdym wieku powinien wylatywać z pracy a wiek pracownika nie MOŻE DECYDOWAĆ O NIEZATRUDNIANIU lub ZATRUDNIANIU! To jawna DYSKRYMINACJA!
Kolor skóry, płeć czy wiek? Jeżeli to wpływa na decyzję pracodawców to pora z takim stanem rzeczy zacząć walczyć!
Rumcajs z Hanką i Cypiskiem / 79.163.108.* / 2010-06-08 17:00
Jestem pracodawcą (od niedawna) i muszę przyznać, że teraz wiem, kogo NIE ZATRUDNIAĆ. Nie stać mnie na kompetentnego pracownika, którego po zatrudnieniu nie będę mógł zwolnić przez kolejnych kilka lat. Dlaczego JA mam chronić kogoś przed emeryturą? Wolałbym kogoś ŁATWO zatrudnić i ŁATWO zwolnić. Jeśli ja nie będę elastyczny w tej dziedzinie - wzrosną mi koszty i zwolnią mnie moi klienci razem z całym bezpieczeństwem przedemerytalnym. Osoby starsze jako pracownicy mają wiele zalet, z których nie skorzystam, skoro wiem o takiej wadzie. To naprawdę niedźwiedzia przysługa dla przyszłych emerytów.
ika86 / 95.48.163.* / 2012-09-05 12:57
drogi pracodawco, jak będziesz w wieku przedemerytalnym to może zrozumiesz zasadność tego przepisu, puki co nie wypowiadaj się w ten sposób o pracownikach jako o wadliwych- ty też będziesz kiedyś przed emeryturą i popracuj te 35 czy 40 lat to pogadamy o ochronie kodeksowej pracowników. Pozdrawiam
sceptyk z słupska / 217.98.12.* / 2010-12-16 07:53

Nie stać mnie na kompetentnego
pracownika, którego po zatrudnieniu nie będę mógł zwolnić
przez kolejnych kilka lat.

I po co ta hipokryzja panie rumcajsie. No bo niby dlaczego zakłada pan zwolnienie po kilku latach "kompetentnego i z wieloma zaletami pracownika"
Marekkk / 77.113.213.* / 2010-06-03 15:40
Zdecydowanie popieram Pani wypowiedź, przepis jest błędny i daje pozór przywileju socjalnego, który w zasadzie chamuje rynek i odbija sie negatywnie na tych których miał chronić. Najgorsze jest że "beton" w związkach zawodowych nigdy nie zgodzi sie na jego zmianę.
locz / 87.116.252.* / 2011-02-25 17:27
Facet postudiuj trochę słownik , a potem komentuj.
Jeden z niewielu dobrych i precyzyjnych przepisów w KP.

Najnowsze wpisy