Forum Forum inwestycyjneFundusze

JAKI FUNDUSZ INWESTYCYJNY WYBRAC???

JAKI FUNDUSZ INWESTYCYJNY WYBRAC???

luki1999 / 2006-02-24 03:39
mam do zainwestowania 50 tys. zl ale tylko na rok chcialem spróbować w funduszu inwestycyjnym!!! Czy to dobry pomysł ??
Jeśli tak to jaki wybrać zróżnicowany, akcyjny???
Konkretnie chodzi mi o nazwę funduszu!!
I ile mogę zarobić na czysto??
Z góry dzięki WIELKIE!
Wyświetlaj:
Magdalenee / 94.101.31.* / 2010-01-23 19:16
Wątpie żebyś znalazł taki FI tylko na rok. Zazwyczaj są na minimum 5 lat. Sa rozwiązania różnego typu np: Są fundusze które posiadają dodatkowe konto, które pracuje na tych samych punktach co konto główne ale można na niego wpłacać i wypłacać kiedy się chce pod warunkiem że kwoty wpłacane i wypłacane będą większe niż1000 zł a na koncie tym nie zostanie już mniej niż 5000 zł. To ile one zarobią zależy czy będziesz chciał inwestować agresywnie czy nie. Wrazie pytań pisz.
wujo Moshe / 213.183.90.* / 2010-11-08 16:30
Ja z powodzeniem inwestuję dodatkowe środki nawet na pół roku (krócej to już spekulacja ;)) - trzeba tylko poobserwować rynek i KUPIĆ fundusze w dobrym momencie - nie od razu. Pamiętajcie, że od momentu, jak złożycie zlecenie do momentu zakupu mija 1-3 dni, więc kupicie fundusze po innej cenie, niż w momencie klikania.
Adam675 / 83.12.229.* / 2010-01-21 11:05
Tak się składa że pracuję jako doradca finansowy ;) masz jakieś pytania albo chcesz żeby ci coś wyjaśnić to daj znać na maila.
maciek1985 / 87.207.183.* / 2011-09-17 13:10
nie doradca ale sprzedawca
kolmar / 2010-01-22 00:54
ty doradca, ze 4 lata sie zawiesiles z ta odpowiedzia:)
AgSa / 2006-03-11 18:32
Wybór funduszu przede wszystkim zależy od horyzontu inwestycyjnego, na jak długo chcę zainwestować swoje środki. Czy ma to byc inwestycja jednorazowa, czy systematycznego oszczędzania w FI, czy może polączenie jednego z drugim. Warto kupić porfel inwestycyjny w którym moge mieć rózne fundusze i w kazdej chwili bezplatnie je zmienić.
Przy wszelkich zmianach i umożeniach jednostek uczestnictwa FI weźcie też pod uwage jak rozwiązane jest płacenie podatku Belki itd.
Bardzo dobre połaczenie tych rozwiązan oferuje Skandia zarówno dla inwestorow z duzymi pieniedzmi jak i tych którzy chcą oszczędzac mniejsze kwoty i mieć dostęp do tych mozliwości.
uop / 2006-03-01 15:37
podam ci konkeretne dane
inwestujac 4000 tys zl koncem grudnia masz 300zl pod koniec lutego w unikorone zrownowazaona ale jak bedzie sie ksztaltowala konunktura na gieldzie i ile zyskasz to juz tylko gdybanie. 10-15%? w skali roku moze zysku
fularr / 83.19.91.* / 2006-02-27 20:38
arka akcji, nie widzialem lepszego a bylem juz w 5. moge spokojnie omijac podatek :) jak sie systematycznie oszczedza poprzez wybranie umorzenia metoda fifo, lifo :)


tylko jestesmy na szczycie, poczekaj az troszke spadnie. tez juz nie dokupuje do akcji, poczekam az spadna, kupie wiecej jednostek :)


choc moze jestesmy w polowie gory :) ?
pudzianow / 193.151.48.* / 2006-03-11 13:27
O co chodzi z tym fifo , lifo ?? Jestem w Arce czy tam tez da sie ominac podatek belki ???
wojtek / 83.18.173.* / 2006-02-27 19:35
Ja bym w tej chwili wstrzymał się. Jestesmy w tej chwili z całą giełdą u szczytu. wydaje mi się, że czas na korektę. ale to są moje subiektywne odczucia. Życzę powodzeni. Jak Ci sie powiedzie to odpisz.
Mordka / 2006-02-25 12:47
Witaj luki
jeśli zadajesz te pytania serio - to znaczy, że nie powinieneś
już w tej chwili brać się za inwestowanie w funduszach...
Po prostu tutaj też łatwo z 50 tys zrobić 40 tys - szczególnie teraz.
Polecam Ci dwa pierwsze kroki:
1) Najpierw dowiedz się czegoś więcej o możliwościach funduszy, czyli przejrzyj na przykład (to nie ma być reklama, tylko własne doświadczenie):
ABC funduszy w Mbanku
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/abc/pierwszy.html
tam też znajdziesz
Biuletyn Inwestycyjny Mbanku - wydawany co miesiąc z odp na pytanie "w co inwestować?"
albo
"Krok po kroku" w Multibanku
http://co.multibank.pl/krok_po_kroku/?aId=141
tam też znajdziesz Biuletyn Inwestycyjny Mulitbanku do przeczytania - warto!
jest też wiele innych stron np expander, open finance itp itd
Polecam też przeglądanie serwisu gospodarczego Money.pl - rzecz jasna:)
Bez bycia na bieżąco, w ogóle nie ma co się brać za spekułę na rok

Najlepiej wybrać sobie jeden-dwa serwisy, które najbardziej odpowiadaja.

dowiedz się z tych stron co to jest dywersyfikacja, trend i korekta, co mają wspólnego
stopy procentowe z funduszami obligacji i koniecznie pooglądaj wykresy.

2) jak już będziesz bardziej świadom ryzyka i perspektyw na zyski
to na próbę zainwestuj niewielką część kapitału i obserwuj co się z nią
dzieje, reaguj na zachowanie rynku - trochę stracisz, trochę zyskasz i już
będziesz wiedział co robić w przyszłości.

Jesli jednak wolisz już dzisiaj wpłacić 50 tys. na jeden z funduszy akcyjnych (FA), to
muszę Cie przestrzec, że duża część analityków spodziewa się niezłej
korekty na giełdzie w najbliższym czasie, a co za tym idzie i wśród FA.
Ale jak to jest na rynku, nigdy nic nie wiadomo na pewno...

Konkretnej nazwy fuduszu to nikt Ci chyba nie poda, chyba że pracownik jednego z funduszy
pozdrawiam i powodzenia
Babcia inwestor / 83.23.142.* / 2006-02-27 17:45
Ludzie! Przerażacie mnie! Chcecie zarabiać na funduszach, a zadajecie takie podstawowe pytania, że włos się jeży! I to mówię wam JA, pięćdziesięcio sześcioletnia starsza pani, która inwestuje (z powodzeniem) w fundusz stabilny i w fundusz zrównoważony (nie napiszę jaki, bo powiecie, ze reklamuje) Zanim zaczęlam inwestować, odwiedziłam wiele bankow, pobrałam prospekty, poczytałam, dowiedziałam się jakie oplaty i koszty prowadzenia, porównalam fundusze na stronach internetowych. I trafilam. więc niech wam sie też chce, a nie zadawajcie infantylnych pytań!!
świeżak / 81.18.221.* / 2006-03-18 19:44
Widać, żę nawet taka mądra babcia czegoś nie wiedziała skoro zajrzała do działu "klub pierwszego kroku" - a ponoć przeczytała już wiele... Ja też uważam, że nie ma infantylnych pytań i również dziękuję osobom, które na tym forum służą pomocą osobom początkującym.
teżnowy / 83.25.230.* / 2006-03-06 12:05
nie ma infantylnych ani głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi sorki ,
ps. wszystkim tym co idą "młodym " z pomocą serdecznie dziękuję
mg / 217.17.46.* / 2006-02-27 20:29
a słyszała Pani o skandii? www.skandia.pl
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy