Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jaki fundusz wybrac?

Jaki fundusz wybrac?

robertos7 / 2009-04-03 21:48
Witam!
Zamierzam odkładać 200 zl co miesiąc przez 20 lat, zalezy mi na niskim % za prowadzenie funduszu. Co warto w dobie kryzysu kupic? co polecacie?
Wyświetlaj:
Sebaa1 / 87.206.85.* / 2013-03-26 15:14
Witam.

Chciałbym Ci przedstawić pewnie fundusz inwestycyjny/emerytalny który zapewni Ci godne życie na wysokim poziomie za 15, 20 bądź 25 lat w zależności jaki wybierzesz.
Warto zadbać o swą przyszłość a za kilka lat też trzeba będzie za coś żyć. Więc jeśli chcesz utrzymać życie na wysokim poziomie nawet jak będziesz już mieć 50 czy więcej lat napisz do mnie a pomoge Ci w tym.
sebacc@o2.pl
oliwia45 / 188.146.0.* / 2018-07-30 15:19
Podpowiem cos w temacie funduszy https://www.bgzoptima.pl/inwestycje/fundusze-inwestycyjne
Polecam i zachęcam do korzystania bo moze to dobry krok jesli chodzi o inwestowanie.
1ava / 2012-06-15 13:17
Witam
Sprzedam polisę AEGON Multi PIN 2008 H plus
Składka: 500 zł/mc
rozpoczęta 4,01,2010
zakończy się w 4,01,2020
Zgromadzone środki ponad 14 000zł
Spredam za 9 000zł
Na polisie nie ma żadnych zaległości jest opłacana regularnie, sprzedam na zasadzie cesji.
kontakt 511598667 Ania M.
Finbooks_pl / 79.185.62.* / 2012-03-23 18:32
W kwestii wyboru odpowiedniego funduszu,polecam na poczatek zajrzeć do http://www.finbooks.pl/3640,felietony.html
gdzie mamy opisaną cała sytuację,która przybliży nam sytuację funduszy i nie tylko. Dostępna jest właśnie w księgarni ekonomicznej.
Piotr Kos / 80.251.161.* / 2012-03-09 15:09
Powiem Ci co ja znalazłem. Patrząc na najlepsze fundusze, widzimy że np. najlepszy był fundusz firmy X, fundusz Brazylii i i zachwyconi rezultatami inwestujeme w ten fundusz.

Ale fundusz miał takie zyski nie dlatego, że firma X jest super firmą, tylko dlatego iż Brazylia odnotowała największy wzrost. ;) Trochę chodziłem przy temacie i się zorientowałem. Znalazłem rozwiązanie z którego jestem baaaardzo zadowolony.

modele inwestycyjne w Dif Broker

http://www.difbroker.com/web/pl_pl/investment

Maja bazę krajów,i jak kraj przestaje spełniać warunki zostaje usunięty z inwestycji i zastąpiony nowym. Także ja już się nie martwię w który fundszu inwestować, bo to się samo rotuje :)

Jest jeszcze kilka innych zalet.
b r y d z i a / 2012-03-09 16:32 / portfel / Tysiącznik na forum
asdfasdf
hexcode / 85.221.145.* / 2010-09-22 20:47
Wszystkie produkty inwestycyjne dziś na rynku są bardzo podobne. To jak telefony komórkowe. Jeden ma większy wyświetlacz ale gorsze fotki lub na odwrót. To nie ma kompletnie znaczenia. Wszystkie topowe firmy mają zbliżony produkt. Ja proponuję osobiście Omniprofit w Generali ale nie twierdzę że np AXA jest gorsza. To wszystko jest z tej samej półki. Zastanowiłbym sie jednak nad tym kto Pani zapłaci dodatkowo za przyprowadzenie nowego klienta. Nasza firma zapłaci Pani za 1 klienta który otworzy inwestycję na 500zł (6000 rocznie) 1400zł prowizji Jak znajdzie Pani 3 klientów takich w miesiącu co nie jest problemem zarabia Pani 4200zł miesięcznie. Jeśli to dla Pani za mało to pokaże Pani jak zarobić 10.000 miesięcznie ale to już na spotkaniu osobistym. W razie zainteresowania proszę o kontakt.......Pozdrawiam
Bartolomeo44 / 46.112.157.* / 2010-11-07 00:39
Powiem tak Szanowny Pani.
Co do funduszy to jest kilka dobrych na rynku Axa, Skandia, jeszcze ing. Ale najważniejsze przy wyborze jest to czy Ty sam będziesz to sprawdzał i kontrolował jaki chcesz mieć do tego dostęp? Ja osobiście mogę polecić Skandie faktycznie nie jest zbyt tania ale maja bardzo dobry serwis online co jest dla mnie osobiście dużym plusem. W takim okresie jeżeli myślisz o emeryturze trzeba popatrzeć na to co mają ofercie w poszczególnych przedziałach, że tak się wyraże cenowych a nie patrzeć np na ostatnie wyniki na co przeważnie ludzie patrzą co jednak nie jest dobre.
Pozdrawiam,
lo1lo1lo1 / 82.177.46.* / 2010-01-22 09:23
najpewniejsza inwestycja - zawsze w plecy;)
dżounsi / 91.150.163.* / 2010-10-26 14:47
heheh bardzo trafne stwierdzenie :) tylko co w takim razie wybrać dodatkowo? Myślę o funduszach inwestycyjnych... ale nie za bardzo wiem co i jak. Na razie przykuł moją uwagę BPH TFI, pewnie przez to ich działanie w sieci. fundusz anawet filmiki specjalnie zrobione do neta. Ale co z ich ofertą? Korzystał ktoś z ich usług???
infantylny / 91.150.163.* / 2011-03-22 09:33
oni sporo kasiory wydają na marketing, ostatnio widziałem aplikacje w której można zobaczyć siebie w postarzonej wersji na emeryturze - www.pocztowkazprzyszlosci.pl
robertkajzer / 2011-03-26 22:58 / Bywalec forum
Trzeba sie odciac od wszelkich wplywow marketingowych. Panowanie nad wlasna glowa to klucz do sukcesu. Zawsze trzeba sobie zadac pytanie czy gdyby nie taka reklama czy taki gratis do oferty to nadal chcialbym zakupic jednostki funduszu X? Szczera odpowiedz na to pytanie ulatwia inwestowanie i podjecie trafnej decyzji inwestycyjnej.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
gtrfl / 95.160.91.* / 2010-11-05 18:40
Allianz akcji plus albo małe i średnie spólki ewentualnie idea stabilnego wzrostu
WL1 / 83.9.187.* / 2010-01-21 21:35
Obligacje emerytalne dziesięcioletnie EDO. Na rachunku "IKE - Obligacje" w PKO BP - bez podatku Belki lub kupowane samodzielnie - np. przez internet.
Pozdrawiam.
WL
lezdrub / 79.185.72.* / 2010-01-21 16:58
roberts7.decyzja w co inwestować jest również zalezna na jaki cel zbieramy kapitał.
W zależnosci od tego dobieramy instumenty finansowe.
leggg / 95.40.138.* / 2010-01-21 16:24
Najlepiej jest inwestować w fundusze akcyjne np: legg mason, arka akcji...
Ale zależy czy chcesz się tym na bieżąco zajmować czy też wolisz inwestować a tylko śledzić fundusze i zdać się na firmę finansową? Moim zdaniem lepiej jest inwestować i nie mieć z tego tytułu zamotania głowy. Polecam VIG Vienna Insurance Group Jestem jej przedstawicielem - 792558090
Adam35456 / 83.12.229.* / 2010-01-21 11:08
Pracuję w doradztwie finansowym i mam w ofercie szereg takich funduszy. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz by ci coś wyjaśnic pisz śmiało. Adam
opiekun_inwestora / 2009-05-01 10:59
Odpowiadając bezpośrednio na pytanie

"zalezy mi na niskim % za prowadzenie funduszu. Co warto w dobie kryzysu kupic? co polecacie?"

Wyjaśnijmy kilka rodzajów opłat, jakie pobierane są przy inwestowaniu w fundusze:

1) Opłata za zarządzanie. Pobierana jest w sposób "niewidoczny" dla użytkowników i ominąć się jej nie da. Wyceny funduszy, które są publikowane pokazywane są już po odjęciu tej opłaty za zarządzanie. Nieważne czy fundusze kupujesz w mBanku, w ramach polis takich jak SKANDIA - wycena jednostki funduszu zawsze tę opłatę obejmuje.
Generalnie jest to 1-4%, ale tą akurat opłatą bym się na zajmował i po prostu przyjął że jest. Tak samo jak np. zakładając lokatę w banku nie patrzymy na to, że jakiś bank ma większe koszty - a jedynie na oprocentowanie lokaty. Ot co.

2) Prowizja od zakupu/sprzedaży funduszy.
Tu także może dochodzić do kilku procent. Co już przy pierwszej inwestycji powoduje, że musimy odrabiać np. 4%, pobrane przy zakupie funduszu.

Opłat tych można nie płacić:
a) w internetowych platformach inwestycyjnych - mBank, Multibank, multifund.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/fundusze-inwestycyjne-bez-prowizji-nie-tylko-w-mbanku/

Udostępniają one po prawie 200 różnych funduszy, w tym zagraniczne i nie pobierają żadnych opłat manipulacyjnych, do tego mBank i multifund nie pobiera wcale opłat za
prowadzenie rachunku.
Nasuwa się pytanie na czym zarabiają? Proste - fundusze dzielą się z dymi dystrybutorami częścią opłaty za zarządzanie

b) Opłat manipulacyjnych nie zapłacimy też w tzw polisach typu Skandia, aegon.
Ale tam z kolei pojawia się kolejna opłata - dodatkowa opłata za zarządzanie
pobierana przez cały czas inwestycji.

Inwestując w fundusze poprzez platformy internetowe możemy wpłacać i wypłacać pieniądze kiedy chcemy. Aby wyraźnie odróżnić inwestycję dla dziecka możemy,
jeżeli mamy silną wolę wpłacać pieniądze systematycznie (niekoniecznie w jeden fundusz, możemy w kilka - wpłaty minimalne to 50 zł) i na ten cel założyć np.
osobne konto (np. na żonę) a na drugim koncie w takiej platformie inwestować
na inne cele.
dawidg1000000 / 85.222.121.* / 2009-04-24 18:24
polecam fundusz hdi gerling aspecta jest dobry i prze takim czasie oszczędzania wiecej zapłacisz na poczatku ale też więcej zarobisz w póżniejszym okresie,
opiekun_inwestora / 2009-04-20 10:50
Od jakiegoś czasu bardzo polularny temat to "opłata za zarządzanie" w funduszach. Rzeczywiscie, jest w Polsce wyższa niż w funduszach zagranicznych. Ale nie mamy na to wpływu - prawda?

Pamiętajmy, że ta opłata jest już uwzględniona w wynikach funduszy - tzn. to co jest publikowane w gazetach i internecie to cena po uwzględnieniu tej opłaty.

Moim zdaniem dobór funduszu nigdy nie powinien zależeć od wysokości pobieranej opłaty za zarządzanie. Dlaczego? Proste - czy lepszym funduszem jest taki, który z reguły dawał roczny zysk wyższy niż 15% (ale pobierał opłatę za zarządzanie 4% - zysk już obejmuje tę opłatę) czy fundusz, który dał zarobić 8% rocznie, ale pobierał niższą opłatę (1,5%)?

Polisy inwestycyjne również pozwalają inwestować w fundusze (z reguł kilkadziesiąt), pczy czym pobierają dodatkową opłatę za zarządzanie. Mimo to czasem jest to dobre rozwiązanie dla systematycznego inwestowania.

Być może w pytaniu chodziło też o koszty zakupu funduszy - tutaj prowizje dochodzą nawet powyżej 4% za taką transakcję. Dlatego warto korzystać z internetowych platform gdzie nie płaci się żadnych opłat za kupno, sprzedaż czy też konwersję funduszy.
To nie tylko mBank. To także multibank, multifund.pl - więcej informacji tutaj:
http://www.opiekuninwestora.pl/inwestuj_w_fundusze_inwestycyjne_bez_prowizji,0,598.htm

Zachęcam do inwestowania z własnym planem - czyli strategią.

Czy fundusze - czy akcje? Opracowuję raport, który pokażę za jakiś czas na blogu. Jak na razie wyniki funduszy wychodzą "lepiej" niż wig20. A na pewno inwestując w fundusze nie musimy poświęcać naszym inwestycjom tyle czasu i wiedzy co inwestują samodzielnie na rynku akcji.
kisage / 83.242.79.* / 2009-05-03 23:09
Porównałem wyniki historyczne dla: multibanku, multifundu i BPH dla przykładowego funduszu 'BPH SUB Akcji' i wychodzi, że te platformy inwestycyjne mają chyba jakieś ukryte opłaty gdyż dla jednego tego samego funduszu w tych 3ech platformach/TFI/SFI są inne wyniki 1M, 3M, 6M - średnio 3% (oczywiście na niekorzyść "pośredników" typu multibank czy multifund).
Może ktoś mi to wyjaśnić czy to są właśnie te "opłaty za nabycie które nie są pobierane"?
opiekun_inwestora / 2009-05-04 16:37
Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie ma tutaj żadnych opłat :)

Różnica wzięła się stąd, że na stronie mBanku wczoraj był pokazywane wyniki funduszy na dzień 28.04, a na pozostałych stronach (multifund, Multibank) wyniki były już z dnia 29.04. Wystarczy "cofnąć" się w czasie o jeden dzień aby sprawdzić, że wyniki są identyczne.

Ale to bardzo dobre spostrzeżenie, pokazujące jak czasem można przeoczyć pewne informacje. Nie jest to problemem, jeżeli dane zestawienie pokazuje wyniki na JEDNĄ I TĘ SAMĄ datę. Nie trzeba długoszukać aby znaleźć takie zestawienia wyników, które na dziś pokazują wyniki, oraz np. obliczają zyski dla np. 1 miesiąca, 3 miesięcy itd w oparciu o dane, które pochodzą z różnych dni.

Nie trzeba się długo zastanawiać aby zauważyć jaki ma to wpływ na porównania wyników.

Nie przeglądałem dokładnie różnych portali, ale szczególnie dużą uwagę trzeba zwracać na takie, które nie pokazują kolumny "data" - w takim przypadku naprawdę nie wiadomo za jaki okres oglądamy wyniki.

O podejmowaniu decyzji na podstawie samych wyników napisałem kiedyś kilka artykułów. Zachęcam do lektury i dyskusji:

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/dzienna-zmiana-wynikow-funduszy-czy-cos-oznacza/
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/roczna-zmiana-notowan-funduszu-czy-cos-oznacza/
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/zmiany-notowan-funduszy-co-znacza-naprawde/

pozdrawiam.
gracz44 / 85.193.242.* / 2009-04-10 20:40
Fundusze są wygodniejsze. Dobre dla osób, które nie mają czasu śledzić giełdy.


-----------------------------------------------------
Oni www.iduo.pl
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-04-10 18:00
nie polecam żadnego funduszu

wystarczy kupowac samemu co miesiąc np. na 7 sesji miesiąca na otwarciu

ustawiasz przelew z banku
ustawiasz zlecenia terminowe

wszystko

co kupowac ?
spokojnie możesz wybierac losowo
---------------------------------------------------

na dystansie 20 lat prawdopodobnie pobijesz wszystkie fundusze
jesli jeszcze jakiś przetrwa do tego czasu
z tych które są obecnie
adamu / 85.193.241.* / 2010-01-22 09:07
nie zgadzam się, porównując chociażby Arkę BZ WBK Akcji - czyli jeden z najlepszych funduszy inwestujących w polską giełdę oraz indeks WIG za ostatnie 3 lata z pewnością zauważysz ponad 10% różnicy na korzyść Arki - 10% w 3 lata - tutaj mamy perspektywę 20 lat więc i różnica znacznie się powiększy
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy