Forum Forum prawnePracy

jaki jest okres pobierania zasilku dla bezrobotnych?

jaki jest okres pobierania zasilku dla bezrobotnych?

ilonkas / 2012-12-21 09:47
po nowym roku mam zamiar zarejestrowac sie jako osoba bezrobotna, penwie ebde miala prawo do zasilku, jestem wiec ciekawa, przez jaki czas pobiera sie taki zasilek?
Wyświetlaj:
kamata / 2012-12-27 13:40
a wiecie moze ile wynosi obecnie zasilek dla bezrobotnych?? chce wiedziec cyz oplaca sie go wole pobierac i tam sie rejestrowacm, pozdrawiam
wiwan / 2012-12-27 13:47
794,20 zł – w okresie pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku; potem 623,60 zł .

To stawka podstawowa. Stawka obniżona (80%) i podwyższona (120%) obowiązuje bezrobotnych zgodnie z art. 72 ustawy o promocji zatrudnienia. Zasadniczo- stawka podstawowa dla bezrobotnego z okresem uprawniającym do zasiłku dłuższym min. 5 lat, krótszym niż 20 lat.
asonikk / 2012-12-21 10:45
a ja mam takie pytanie, przez ponad rok czasu pracowalam na umowe zlecenie, teraz stracilam prace, czy w zwiazku z tym nalezy mi sie zasilek dla oosby bezrobotnej?
szklarek / 2012-12-21 11:06
To zależy od wynagrodzenia z tej umowy:

http://www.money.pl/forum/zasilek-dla-bezrobotnych-zasady-t3432966.html
szklarek / 2012-12-21 10:37
To zależy od...powiatu, w którym bezrobotny jest zarejestrowany w PUP oraz od jego statusu/sytuacji/stażu:

Obecny stan prawny ( ustawa o promocji zatrudnienia, art. 73.) jest taki:

**6 miesięcy-dla bezrobotnego zamieszkałego w powiecie o bezrobociu wynoszącym do 150%
stopy bezrobocia dla całego kraju
**12 miesięcy- dla bezrobotnego z powiatu "bardziej bezrobotnego" niż 150% lub
dla bezrobotnego w wieku ponad 50 lat i z in. 20letnim stażem ubezpieczonym lub dla
bezrobotnego z bezrobotnym/ą małżonkiem/małżonką , który/a utraciła zasiłek i z
dzieckiem do lat 15.
** dłużej- jeśli bezrobotna w czasie pobierania zasiłku lub maksimum miesiąc od jego
ustania- zasiłek przedłuża się o czas równy zasiłkowi macierzyńskiemu.

Najnowsze wpisy