Forum W wolnym czasieLifestyle

Jaki kierunek studiów wybrać?

Jaki kierunek studiów wybrać?

Nemo11 / 2013-02-01 13:30
Jaki kierunek studiów wybrać? Chcę mieć pewność że po skończeniu studiów wyższych w końcu znajdę jakąś porządną pracę? Co mozecie mi polecić?
Wyświetlaj:
AnnaBart / 212.7.215.* / 2022-05-13 11:03
Ja jestem po pedagogice we Wrocławiu, ale potem robiłam kilka podyplomówek ze specjalizacji w ŁSW w Żarach i zdecydowanie mogę ich polecić - www.lsw.edu.pl . Świetna kadra i bardzo dobrze przygotowana uczelnia, gdzie faktycznie można liczyć na to, że prowadzone kierunki stoją na wysokim poziomie.
Joanna54 / 212.7.215.* / 2021-04-19 10:07
Ja jestem po skończonej pedagogice wczesnoszkolnej w Łużyckiej Szkole Wyższej (www.lsw.edu.pl) i jeśli zależy Ci na dobrym poziomie kształcenia to warto. Profesjonalne podejście do studentów i naprawdę bardzo dobre przygotowanie pod kątem późniejszej pracy z dziećmi. Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie wybierając kolejne studia znów bym tą uczelnię wybrała.
fundacha enarche / 89.77.181.* / 2020-04-09 13:43
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie stypendialnym Fundacji En Arche

Nagrodą w Konkursie jest comiesięczne stypendium pieniężne przyznawane co miesiąc od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Komisja przyzna nagrody w dwóch kategoriach:
- dla doktorantów: 2500 zł wypłacane miesięcznie,
- dla pozostałych studentów: 1200 zł wypłacane miesięcznie.

Szczegóły regulaminu konkursu znajdują się na stronie przy sekcji „Comiesięczne stypendia”: https://enarche.pl/stypendia-i-granty/

ZAPRASZAMY!
absolwentka1 / 83.4.197.* / 2020-04-01 12:29
To tak naprawdę zależy od tego co lubisz robić:)
Pomyśl, że słabo byłoby budzić się każdego dnia i iśc do pracy, której się nie lubi.

Ja osobiście polecam Akademie Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie. Mają duży wybór jeśli chodzi o kierunki, poczytaj...może znajdziesz coś dla siebie:)
https://vizja.pl/studia-wyzsze,w1.html
Aveni / 2020-02-27 02:29
Ale kolego/kolezanko to nie jest tak, ze my Ci polecimy i bierzesz. To zalezy przeciez od tego, co chcesz robic w zyciu. Oczywscie mozna polecic uczelnię, kierunek, Ty możesz poznać jak wyglada sytuacja itp., ale pamiętaj, żeby kierowac sie glownie tym co by Cie interesowalo robic w zyciu. Z mojej strony polecam studia wyższe na AEH https://vizja.pl/studia-wyzsze,w1.html
Joanna Cisowska / 213.76.160.* / 2020-01-10 23:37
Wiem ze nie na temat ale nie mogę znaleźć gdzie mogłabym zadać to pytanie a widzę ze jest tu dużo osób znających się na rzeczy. Słuchajcie za rok będę po technikum ekonomicznym lubię to, ale w ostatnim czasie strasznie zaczęła interesować mnie ekologia, ekonomie powoli zaczynam odkładać i przestać się tym interesować,. Wiem ze na studiach z ekologi najważniejsza jest biologia, a w ekonomie duży jest nacisk na matematykę, a wiec czy po ekonomie mam jakiekolwiek szanse aby dostać się na studia z ekologia, albo macie jakieś rady co mogę z tym zrobić?
Monika341 / 91.233.186.* / 2019-12-23 09:53
Administracja to dobry wybór, myślę że na pewno znajdzie się po tym pracę. Ja właśnie studiuję na WSEH w Bielsku-Białej i podoba mi się
Basia530 / 89.64.37.* / 2019-11-13 20:27
Administracja jest dobrym pomysłem, ja właśnie robię też na Kolegium Jagiellońskim. Formalności zawsze jest co nie miara, ktoś musi to ogrniać w firmach i urzędach
Anna530 / 89.64.37.* / 2019-11-04 16:26
Pedagigikę, ktoś zawsze musi uczyć nasze dzieci, przyjaciółka skończyła na Kolegium Jagiellońskim 3 lata temu i bez problemu znazła pracę, nawet w kilku szkołach na raz
Dadaw / 91.223.167.* / 2019-10-22 11:49
Możesz zobaczyć ofertę Wyższej Szkoły Ekonomiczno - Humanistycznej w Bielsku. Mają mnóstwo kierunków od tych związanych bardziej z zarządzaniem, po takie, które opierają się bardziej na finansach. Bardzo dobrze prowadzone są tam zajęcia, a z roku na rok uczelnia jest coraz bardziej prestiżowa ;)
zalewska04 / 91.223.167.* / 2019-08-30 09:35
Administracja, Ekonomia, Zarządzaniem z English Business - jest sporo przyszłościowych kierunków. Ja wybrałam zarządzanie na WSEHu w Bielsku.
joleczka744 / 37.248.152.* / 2019-08-23 14:33
Ja zastanawiam się nad medycyną. Moja koleżanka studiuje medycynę i bardzo sobie chwali ten kierunek. Mówi, że gdy nie może czegoś zrozumieć, to kupuje sobie repetytorium. Ostatnio pokazywała mi książkę ze strony: https://pzwl.pl/Chirurgia-Repetytorium,4695947,p.html . Okazało się, że książka nie jest droga, więc na prawdę warto w to zainwestować. Polecam i zachęcam do tego kierunku :D
MichalGopnik / 2019-06-07 16:51
Na jakie studia sie wybrac oraz czy w ogole warto sie wybierac to odwieczne pytania jakie kazdy z nas sobie zadawal. Powstaje swego rodzaju paradoks poniewaz kazdy by chcial zarabiac dobre pieniadze jednak do tego potrzebna jest odpowiednia edukacja. Niestety nie ma nic za darmo i nalezy sie sporo natrudzic by ukonczyc dany kierunek z pasja. Wlasnie jej brakuje wiekszosci studentow bo czesto wybieraja cos na co do konca nie byli zdecydowani badz tez ulegaja naciskom ze swojego otoczenia. Nie ma nic gorszego niz projektowanie przez rodzicow swoich niespelnionych ambicji. To nie moze sie skonczyc dobrze, napewno znajdziecie przyklady takich niezadowolonych ze swojej kariery ludzi. Podstawa jest wziecie odpowiedzialnosci za swoje wybory oraz dobre rozeznanie sie odnosnie sytuacji na rynku oraz trendow wzrostowych. W dzisiejszych czasach bardzo duzo inwestuje sie w rozwoj technologii takich jak ai sztuczna inteligencja majaca na celu zwiekszych komfort zycia. Nie obedzie sie bez ludzi zdolnych do jej zaprogramowania, takze kierunki zwiazane z IT moga zostac niebawem oblezone. Warto przeczytac jakie prognozy maja eksperci na biezacy rok - https://aibusiness.pl/sztuczna-inteligencja-w-2019-roku-prognozy-ekspertow/
emidowaniec / 78.10.231.* / 2019-07-26 15:18
Każdy wybiera kierunek w którym będzie się czuł dobrze i da sobie rade. Ja od zawsze marzyłam o studiach medycznych, ale niestety na takie jest się ciężko dostać, dlatego w końcu poszłam do szkoły policealnej i nie żałuję tej decyzji. Uczę się na Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik masażysta i jestem bardzo zadowolona.
emi.dowaniec / 78.10.231.* / 2019-07-26 15:18
Każdy wybiera kierunek w którym będzie się czuł dobrze i da sobie rade. Ja od zawsze marzyłam o studiach medycznych, ale niestety na takie jest się ciężko dostać, dlatego w końcu poszłam do szkoły policealnej i nie żałuję tej decyzji. Uczę się na Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik masażysta i jestem bardzo zadowolona.
emi.dowaniec / 78.10.231.* / 2019-07-26 15:18
Każdy wybiera kierunek w którym będzie się czuł dobrze i da sobie rade. Ja od zawsze marzyłam o studiach medycznych, ale niestety na takie jest się ciężko dostać, dlatego w końcu poszłam do szkoły policealnej i nie żałuję tej decyzji. Uczę się na Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik masażysta i jestem bardzo zadowolona.
willow416 / 31.2.28.* / 2019-03-11 01:12
Administracja czy zarządzanie też nadal mają sens. Brat kończył jakiś czas temu WSGE http://www.wsge.edu.pl/ w Józefowie właśnie na kierunku zarządzanie i bardzo szybko znalazł pracę w zawodzie a i zarabia zupełnie przyzwoicie, tak więc moim zdaniem ten kierunek to dobra opcja.
markk311 / 89.64.12.* / 2019-03-09 20:51
czy zawsze jest sens studiowac to sam już nie wiem, na pewno jak juz to kierunki ścisłe a najlepiej informatykę chyba
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy