Forum Forum emerytalneOFE

Jaki mam fundusz emerytalny? O ile mam go wogóle..

Jaki mam fundusz emerytalny? O ile mam go wogóle..

majka87 / 2009-04-29 11:19
Witam,
jak mogę dowiedzieć się jaki mam fundusz emerytalny? Nie wiem czy mam go w ogóle, nigdy nie przychodziły mi listy z powiadomieniami rocznymi.
Jestem studentką rocznik 1987, jedyne prace jakie wykonywałam to na zlecenie.
Co stanie się jeżeli wybiorę sobie teraz "nowy" fundusz emerytalny, a nie zamienie starego, o ile w ogóle go mam...
Wyświetlaj:
dor.fin / 195.242.183.* / 2010-12-21 17:27
jejku co Ty studiujesz 514 399 679 zadzwoń
audi43 / 2010-10-13 19:59 / portfel / Bywalec forum
...oborowy jesteś mistrzem świata....jak czytam komentarze na twój temat to podziwiam cierpliwość z jaką forumowicze tłumaczą tobie że jesteś analfabetą i niedoukiem szkoły podstawowej...czas napisać prawdę....drodzy forumowicze przestańcie komentować wypociny tego "mistrza świata" bo on wie najlepiej...szkoda Waszych nerwów
Wszystkich pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji ( oprócz lezdruba vel oborowego)
lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-10-16 22:03
Audi 43.Mówisz o takich forowiczach analfabetach jak ty.

Ja tylko piszę fakty o róznych ubezpieczeniach.
I wskazuje różnice miedzy hybrydami ubezpieczeniowymi, a ubezpieczeniami czystoochronnymi.

Ja wiem ze takim jak ty to przeszkadza.
Ale, to nie powód abym nie miał pisać tu prawy o tym jakie rozwiazania są korzystne dla klienta.


Ja na takich jak ty pseudoagentów nie zamierzam zwracać uwagi.
Ja nie pisze tu dla pseudoagentów, lecz dla zinteresowanych tym rynkiem, aby nie kupili sobie bubla.

I jak przeczytaja moje komentarze dokładnie, to na pewno bula nie kupią.
audi43 / 2010-10-16 22:29 / portfel / Bywalec forum
dałem ci konkretne zadanie z IKE...czekam na odpowiedź
lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-10-16 23:34
Ja zadań z IKE nie odrabiam. Ja w IKE inwestuję. Do tego sułżą programy IKE.
Przeczytaj sobie ustawę o IKE.
audi43 / 2010-10-17 09:44 / portfel / Bywalec forum
...to cieńki jesteś...inwestuj dalej
Patrycja M. / 109.243.200.* / 2010-10-13 19:26
od umowy zlecenie mozna odprowadzac skladki do zus-u jezeli osoba zatrudniona na taka umowe nie jest ani uczniem ani studentem. Jezeli osoba jest natomiast uczniem lub studentem pracodawca nie musi go wowczas zglaszac do zus-u. Jezeli faktycznie nie wiesz do jakiego funduszu (i czy wogule )nalezysz musisz sie udac do ZUS-u najblizszego miejscu twojego zameldowania.Tam napewno na miejscu udziela Ci informacji na ten temat. sa dwie formy (na miejscu lub listownie-ale wtedy czekasz ok 2tyg.)lepsza jest opcja pierwsza. Jesli okaze sie ze masz juz fundusz a nie otrzymywalas zadnych listow rocznicowych ani tym podobnych to znak ze trzeba sie zastanowic nad wybraniem bardziej odpowiedniego dla Ciebie OFE. takiego ktory dba o dobro klienta. Jesli natomiast nie jestes w zadnym OFE to pora sie zapisac poniewaz gdy przyjdzie czas na emeryture to bedzie juz za pozno by cokolwiek zmieniac. Jesli chcesz zadac jakiekolwiek pytania dotyczace Twojego problemu napisz do mnie na maila chetnie odpowiem na nie odpowiem : mering_patrycja@onet.pl
pozdrawiam serdecznie
koziolek26 / 2010-02-09 13:28
Na umowie zlecenie też mogą być odprowadzane składki do ZUS, czyli OFE może być. Takich informacji udzieli ZUS, natomiast jeżeli potrzebujesz pomocy który ZUS i jakie pismo to daj znać.
lezdrub@interia.pl / 79.185.105.* / 2010-02-09 22:33
Koziołek. Ty chcesz doradzać, jak ty nie masz podstawowej wiedzy.
Od kiedy to jest odprowadzana składka na ubezpieczenie emerytalne od umowy na zlecenie??????
Idź sie chłopie najpierw doucz a później bedziesz sie mógł zajmować doradztwem.
eme / 83.22.1.* / 2010-02-10 08:33
lezdrub, kozilołek jest lepszym doradca niz ty jako akwizytor Generali, ktory nie ma podstawowej wiedzy w tym temacie.
Idź sie chłopie najpierw doucz a później bedziesz sie mógł zajmować doradztwem.

Poszukaj sciezki ktora ciebie samego tam zaprowadzi. Moze u ciebie w Kęblowie jest ktos kto cos wie na ten temat.
lezdrub@interia.pl / 79.185.107.* / 2010-02-10 16:31
Eme znów szukasz.
Konkretnie o co ci chodzi?????
eme / 83.22.16.* / 2010-02-10 19:42
lezdrub chodzi mi o to

Koziołek. Ty chcesz doradzać, jak ty nie masz podstawowej wiedzy.
Od kiedy to jest odprowadzana składka na ubezpieczenie emerytalne od umowy na
zlecenie??????
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2010-02-11 18:38
Eme. Jest odprowadzana składka emerytalna od umowy na zlecenie???
eme / 83.22.12.* / 2010-02-11 20:13
Lezdrub zapytaj o to w Generali ktore reprezentujesz.
lezdrub@interia.pl / 79.185.93.* / 2010-02-11 22:14
Nie. Ja sie ciebie pytam. To ty. miałes jakieś ale do tego tematu.
Myśle,ze jesteś POdobnym medracem jak Sobiesiak???
eme / 83.22.12.* / 2010-02-12 07:32
lezdrub
Zgodnie z przepisami ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, osoba wykonująca usługi na podstawie umowy zlecenia i innych umów, do których stosuje się przepisy o zleceniu podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu (wynika to z art. 6 ust. 1 pkt. 4 Kodeksu cywilnego). Odrebne przepisy stanowia o wieku czy tez zbieznosci skladek.. Moze Generali o tym nie wie ale ty juz napewno.
Wracając
koziolek26
Re: Jaki mam fundusz emerytalny? O ile mam go wogóle.. [7]
Na umowie zlecenie też mogą być odprowadzane składki do ZUS, czyli OFE może być.



Koziołek. Ty chcesz doradzać, jak ty nie masz podstawowej wiedzy.
Od kiedy to jest odprowadzana składka na ubezpieczenie emerytalne od umowy na
zlecenie??????
Idź sie chłopie najpierw doucz a później bedziesz sie mógł zajmować doradztwem.



Cieniarz jestes.
Lepiej opowiedz nam jak budowales tą elektrownie atomowa w ZSRR (wszak sie tym chwaliles). Tak na marginesie na takie kontrakty wyjezdzał tylko aktyw ZSMP lub czlonkowie PZPR
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2010-02-12 11:11
Eme. Słyszałeś,ze dzwonili, tylko nie wiesz w którym kościele.

Obowiązkiem od umowy zlecenia jest odprowadzanie składki na ubezpieczenie zdrowotne i podatek

Jezeli umowa zlecenie jest pomiedzy pracodawcą z którym osoba ma równiez umowe zlecenie, to wówczas musi być naliczona też składka na ubezpieczenie społeczne.

Natomiast Majka pisze,że miała tylko umowy zlecenie.

Eme. Ty jak zwykle, coś wiesz, tylko gubisz sie w szczególach
I jeszcze uporczywie obrażasz innych,które te szczególy znają.

Oczywiście nie wiesz też,że nie ma już ZSRR.
eme / 83.22.12.* / 2010-02-12 11:47
lezrdub gubisz sie czlowieku w tych rozmowach. Jeszcze raz zacytuje , ale ostatni raz bo do ciebie nie dociera

| koziolek26
Re: Jaki mam fundusz emerytalny? O ile mam go wogóle.. [10]
Na umowie zlecenie też mogą być odprowadzane składki do ZUS, czyli OFE może być. Takich
informacji udzieli ZUS, natomiast jeżeli potrzebujesz pomocy który ZUS i jakie pismo to
daj znać.


wypowiedz jego jest jasna
Tez moga byc w zaleznosci od statusu zleceniobiorcy.



lezdrub@interia.pl
Koziołek. Ty chcesz doradzać, jak ty nie masz podstawowej wiedzy.
Od kiedy to jest odprowadzana składka na ubezpieczenie emerytalne od umowy na
zlecenie??????
Idź sie chłopie najpierw doucz a później bedziesz sie mógł zajmować doradztwem.



Ano od kiedy?Obraziles forumowicza, jak zwykle .Sam zaprzeczyles ze od umowy zlecenia nie ma skladki emerytalnej.

Czytaj ze zrozumieniem albo popros o to kogoś z Kębłowa .
Koniec
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2010-02-12 18:52
Bo ogólnie nie ma. I w przypadku Majki nie ma.
I wystepuje tylko w tym przypadku który napisałem.

A ty piszesz w swoim wpisie,że jest obowiązek od kazdej umowy zlecenia odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne, czyli emerytalne.
Oczywiście tych nieścisłośći jak zwykle u siebie nie widzisz i dalej będziesz się pluł
eme / 83.22.19.* / 2010-02-13 15:01
lezdrub

Bo ogólnie nie ma. I w przypadku Majki nie ma.
I wystepuje tylko w tym przypadku który napisałem.

Jednak cieniarz jestes a nie doradca
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2010-02-12 11:17
Eme. Jeszcze jedno. Ja reprezentując OFE Generali z osobami, którzy maja tylko umowe zlecenie,umowę o dzieło, a nie maja umowy o pracę nie proponuje im umowy OFE. Bo wiem,ze do jest daremne, bo i tak składka do zus nie wpłynie.

W avivie moga takie umowy spisywać,no bo kto tam normalny się zapisze????
eme / 83.22.12.* / 2010-02-12 11:51
lezdrub

Ja reprezentując OFE Generali z osobami, którzy maja tylko umowe
zlecenie,umowę o dzieło, a nie maja umowy o pracę nie proponuje im umowy OFE. Bo wiem,ze
do jest daremne, bo i tak składka do zus nie wpłynie.


Oczywiscie ze tak, przeziez wedlug ciebie nie ma skladki emerytalnej od umowy zlecenia.


W avivie moga takie umowy spisywać,no bo kto tam normalny się zapisze????


A co mnie obchodzi Aviva, jestes psychicznie chory, moczysz sie w nocy na slowo Aviva.
Podsumowujac to normalni ludzie rodza sie tylko w Kębłowie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-02-13 15:30
Eme.Powiedz mi dlaczego ciebie tak paraliżuje słowo OFE Aviva???
Czyżbyś byl zakochany w tej instytucji????
Ja nigdy zle o tej instytucji nie pisałem.
Pisałem tylko prawdę na temat tej instytucji.
Znajdź mi choć jeden wpis,abym pisał nieprawdę.

Twierdzisz,że nie reprezentujesz tej firmy, wiec jakie śa powody inne,ze jeżeli ktoś coś na temat tej firmy napisze, to mało zawału niedostaniesz tak sie plujesz.

A i jeszcze jedno moze byś mi pszyszedł zmieniać pościel.
Megg / 83.243.104.* / 2009-06-16 22:14
Zajrzyj na http://forum.gazeta.pl/forum/f,1147,Wszystko_o_OFE.html, tam Ci odpowiedzą dokładnie na to pytanie
Metru / 195.116.34.* / 2009-06-13 12:23
Najprosciej udać się do właściwego ZUS-u. Może się bowiem okazać, że wraz z wpływem I składki / z umowy-zlecenia takie są / zostałaś wylosowana. W ZUS-ie to sprawdzisz.
ppoo / 84.38.87.* / 2009-06-12 18:33
Nie masz wybranego funduszu, chyba że się kiedyś sama zapisałaś. Nie ma sensu wybierać jak nie zamierzasz odprowadzać składek w ciągu najbliższych 2 lat.
ankaa / 2009-05-10 13:00 / portfel
Nie masz żadnego funduszu emerytalnego, nie masz wiec zadnego prpblemu.
lezdrub / 79.185.80.* / 2009-05-09 23:16
Majka. Ciekawa z ciebie osobowość. Cos ty robila od 1987r.

Jką ty uczelnię skończylaś,ze od tamtej pory nie masz normalnej pracy.
Po co ty wogóle studiowalaś.

Jeszcze na emeryturze bedzie Państwo do ciebie dokladać.(zapomogę)

I to ma być inteligencja.
ppoo / 84.38.87.* / 2009-06-12 18:31
Człowieku to co masz da się wyleczyć, poproś kogoś bliskiego o pomoc.
noany / 83.29.229.* / 2009-05-13 13:48

I to ma być inteligencja.

I znowu miszczu błysnąłeś.
Tradycyjnie gratuluję umiejętności czytania i liczenia.
Współczuję klientom - Twoim.

Kobieta urodzona w 1987 roku, obecnie studiuje, jedyne co wykonywała to prace na umowę-zlecenie.
Tak trudno to policzyć - ma obecnie 22 lata.
Maturę zdała w wieku 19 lat.
Normalne magisterskie studia trwają średnio 5 lat.
Dziewczyna ma jeszcze 2 lata czasu na podjęcie pracy...

Majka, prawdopodobnie nie jesteś zapisana do żadnego OFE, możesz śmiało się zapisać, ale jeżeli masz ku temu podstawy - to znaczy zawarłaś umowę o pracę.

Jeżeli zawrzesz ponownie umowę, to nic się nie stanie.
Jeżeli chcesz sprawdzić swój status w ew. OFE, to musisz udać sie do ZUS, tam Ci wszystko sprawdzą.
ppoo / 84.38.87.* / 2009-06-12 18:34
on ma klientów ale chyba tylko w jego wyobraźni albo na jabłka z ogrodu ;)
Zartu / 2009-07-10 01:56
ppoo - zaglądasz jeszcze na forum? Zależałoby mi na złapaniu kontaktu - kiedyś mógłbym zaproponować środek "spadochronowej", a teraz ?
Zartu / 2009-07-10 01:56
ppoo - zaglądasz jeszcze na forum? Zależałoby mi na złapaniu kontaktu - kiedyś mógłbym zaproponować środek "spadochronowej", a teraz ?
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-06-10 21:28
nany ,czy any. Da mniene to rzóżnica.
Dla ciebie Noany róznic nie ma, choć to ta sama osoba..
Dla TW_ bolko też reożnic nie ma

Dlamnie różnice są.
lezdrub / 79.185.104.* / 2009-05-13 22:23
Onany. Ona nie napisala, ze urodzila sie w 1987.
Tylko napisala studentka rocznik 1987.

Ja skonżcylem edukacje 1980.

I przeciez tak prawidlowo podaje się daty ukończenia studiów.

A rzecz druga. Nie uważasz, ze takie wiadomości osoba, która studiuje powinna znać.
Kiedy ma wybierać OFE??????

To co na tych studiach analfabetów ksztalcą?????

Chyba tak skoro w ostatnim roku najwięcej absolwentów wyższych uczelni wybieralo OFE CU.
Fundusz, który od sześciu lat pracuje poniżej średniej wszystkich funduszy OFE.
Za ostatnie trzy lata jest drugi od końca, za ostatni rok jest najgorszym OFE.

Jak więc moral z tego. Wychodzi, że uczelnie wyższe ksztalcą debili.
Pomocna Dłoń / 79.162.158.* / 2010-02-09 10:25
To trzeba było napisa jaki ty fundusz polecasz skoro negujesz inne.
Ja jak słyszę że ktoś neguje jakąś firmę to wiem że negator jest cienki i nie ma argumentów aby przycignąć klientów.
Najlepszą metodą na przyciągnieie klientów(jak się nie ma sensownych argumebtów). jest oczernianie innych-wtedy część ludzi uwierzy że tak jest.
Nie pracuję dla CU OFE, aby było jasne.
Kłamstwo powtarzane często staje się prawdą.
Szkoda że na rynku są tak niedouczeni akwizytorzy, bo dlatego Cierpią profesjonaliści.
any / 2009-05-13 23:06 / portfel / Bywalec forum

I przeciez tak prawidlowo podaje się daty ukończenia studiów.

Prawidłowo to brzmi "absolwentka rocznik 1987".
Jeżeli pisze, że jest studentką, to znaczy, że jeszcze studiuje.
Gdyby ukończyła studia, to zapewne by to napisała, że ukończyła studia w 1987.

To co na tych studiach analfabetów ksztalcą?????

Na TYCH to nie wiem, ale w budowlance w Rzeszowie na pewno.

Fundusz, który od sześciu lat pracuje poniżej średniej

Ty się najpierw naucz czytać i liczyć, a później wysnuwaj morały...

Jeżeli dla Ciebie konkluzja z dyskusji jest morałem, to pewnie Twoje rewelacje na temat funduszy i ubezpieczeń to bajki...

No nic Józku, ponownie rozbawiłeś mnie do łez...

Dobranoc
lezdrub / 79.185.108.* / 2009-05-14 01:29
Myslę, ze rozbawilem cie do żalosnych lez.

Ja dobrze wyciagam wnioski. Prawie bezblędnie.
any / 2009-05-14 09:08 / portfel / Bywalec forum
Jestem życzliwie nastawiony do świata, więc nutka żalu i zadumy nad stanem Twojego umysłu (a raczej jego namiastki) się pojawiła, ale nie oceniaj się tak źle, na pewno masz jakieś dobre strony...
any / 2009-05-14 09:09 / portfel / Bywalec forum

Prawie bezblędnie.

No właśnie - prawie...
fundusze-ofe.pl / 91.192.165.* / 2009-04-29 12:09
Witaj!
Z obowiązku wyboru Funduszu Emerytalnego zwolnieni są uczniowie i studenci do 26-go roku życia zatrudnieni na umowę zlecenie lub o dzieło. Tak więc nie posiadasz takiego Funduszu, bo nie było jeszcze takiej potrzeby. Wybór OFE będzie konieczny gdy rozpoczniesz umowę o pracę lub staż.

Pozdrawiamy
www.fundusze-ofe.pl
drrrr / 89.77.160.* / 2009-05-11 18:58
Witam wszystkich, kilka tygodni temu podjalem prace i chyba powinienem sie zastanowic nad wyborem OFE, moi rodzice maja II filar w PZU, myslicie ze to dobry wybor, i warto brac z nich przyklad.....
lezdrub / 79.185.104.* / 2009-05-13 22:35
Twoi rodzice może nie umieją obslugiwać internetu i dlatego dalej sa w OFE PZU, czyli funduszu który od początku dzialalnosci OFE pracuje poniżej średniej dla klienta.

Ty jezeli umiesz obslugiwac internet to popatrz na stronę www.analizy.pl i będziesz wiedzial, jaki wybrać. Tam jest jasno podane, który OFE zarabia najlepiej.

Myslę, że potrafisz mysleć.

Bo jasno wychodzi,że 70%,tego nie potrafi.
KluskaSlaska / 195.82.162.* / 2009-06-08 18:09
Jakie poniżej średniej?? Jeśli sprawdzisz tabele stóp zwrotu na KNF to zauważysz że tylko ING i PZU miały za każdym razem stopę zwrotu powyżej średniej. Nawet byłe CU obecnie Aviva OFE Aviva BZ WBK miewało złe okresy.Więc nie wymyślaj...
maryjan67 / 83.9.165.* / 2009-05-12 14:35
Nie twierdzę że to zły wybór, ale są lepsze fundusze. Ja gdybym miał wybrać teraz, wybrałbym Generali, AXA bądź Allianz.
dziennik / 83.142.195.* / 2009-05-13 12:05
pozwolicie, ze podlacze się podtemat. Maryjan67 a czemu nie PZU, masz im cos do zarzucenia?
Troche się tym interesuje bo wkrotce zapewne sam bede musial cos wybrac. Podobnie jak drrr tz się nad nimi zastanawiam, polskiemu, bezpiecznemu towarzystwu chyba można powierzyc część wlasnych dochodow, nie?
any / 2009-05-13 14:05 / portfel / Bywalec forum
Polskie?
Znaczy Holandia jest kolejnym województwem?
A o udziałowcu w postaci Eureko i konsekwencjach tego udziału "dziennik" słyszał?

I znalazłbyś kilka bardziej "polskich" PTE.

Bezpieczne?
W jakim sensie? Albo inaczej, które z pośród pozostałych jest niebezpieczne?
Chyba że bezpieczeństwem nazywasz trzęsienie kadry kierowniczej przy każdych wyborach parlamentarnych.
I Ten stres kolejnych prezesów i vice - posadzą/nie posadzą...

Świetny wybór...
eme / 83.22.46.* / 2009-05-13 13:50
dziennik nie jest istotne czy ofe jest krajowy czy zagraniczny, to sa nasze podmioty gospodarcze. Co do wyboru to jest to loteria na dłuższa mete. Znajdzie sie zaraz jeden oszolom co ci poleci fundusz z obecnej czolówki, napisze różnice w zyskach. Logicznie myslacy czlowiek nie poddaje sie euforii zakupów kieruje sie logiką nie emocjami.
lezdrub / 79.185.104.* / 2009-05-13 22:05
A jaką logiką.Co to za nowa teoria.
Eme ma rację, że nie ważne jak się fundusz OFE nazywa.
Wazne żby najlepiej zarabial. Czyli Generali.

Dawno was Eme i Any nie bylo na tym forum.

Czyżby jakis stres. Czy już macie wolne bo skończyl się okres ratownictwa uciekających od waszego funduszu klientów.
Mam pytanie wielu udalo się zbajerować na male koszty zarządzania, które i tak nie maja znaczenia. Bo wyniki podawane przez KNF, Money, Bankier,Interię to zyski netto, czyli po odjęciu kosztów zarzadzania.

Moich klientów tacy, jak wy chcieli na to nabrać, ale oni byli dokladnie poinformowani przezemnie.

I wszytkim takim podobnym kazali nauczyć sie liczyć, tak jak to robią Analizy.pl
dziennik / 83.142.195.* / 2009-05-14 13:37
nareszcie jest ktos od kogo moge sie czegos dowiedziec. PZU chyba nie nalezy w calosci do Eureko, prawda? z tego co wiem to tylko okreslona jego czesc, o i tak jest podejrzewam mocno watpliwe. ALe to juz zostawmy. PZU ma swoje podwaliny w Polsce, nie jest towarzystwem, ktory przyszedl tutaj majac doswiadczenie za granica, tyko swoe doswiadczenia zbiera wlasnie tu, nauczyl sie polskich konsumentow i chyba najlepiej wie na czym im zalezy. To moje zdanie. Ale jesli ktos moglby sie pokusic o porownanie tych TU to bylby wdzieczny.
any / 2009-05-14 14:08 / portfel / Bywalec forum

o i tak jest podejrzewam mocno watpliwe.

Że co? Że ma polskie korzenie? Było kiedyś kilka lepszych TU z polskimi korzeniami, PZU miało szczęście być zsocjalizowane i teraz zawłaszcza sobie tradycje zupełnie innej spółki.
Bo to była kiedyś inna spółka...
Porównanie? Co można porównać?
Pompowanie statystyk i poprawianie bilansu poprzez wypłatę świadczeń na polisy inwestycyjne uruchamiane bez wiedzy klienta?

Widziałem polisę PZU, wystawioną na OWU dla domów jednorodzinnych, na SU 660 000 zł. I wszystko fajnie. Tylko wg adresu ubezpieczona była kamienica, o wartości kilku milionów złotych....

Produkty ubezpieczeniowe PZU?
Nie rozśmieszaj mnie. Ubezpieczenia komunikacyjne droższe o około 15% od średniej rynkowej, ubezpieczenia mienia podobnie...

I takich historii mam kilka/kilkanaście.
Zakarbuj sobie kolego dzienniku, że te "polskie" korzenie - to korzenie z czasów Bieruta i jego zstępnych i te tradycje tam się kultywuje
dziennik / 83.24.170.* / 2009-05-15 14:45
oj chyba bardzo ich nie lubisz :). A moglabys napiac cos o ich OFE, skoro juz ma takie zdanie?
Ola Chomicz / 83.24.136.* / 2009-06-08 16:04
Od tego roku temat ofe przestanie mi być obcy... Dostałam pracę, nie chcę zostać wylosowana, więc mam zamiar sama wybrać sobie towarzystwo ubezpieczeniowe. Analizuję te, które są w czołówce rankingów, czyli widnieje tam także pzu o którym tak tutaj dyskutujecie... Poważnie rozważam ich ofertę.
axamalopolskapl / 2009-06-08 18:25
Osoby decydujące się na OFE AXA z rejonu Krakowa i Małopolski zapraszam na http://axa.malopolska.pl
A tu taki "propagandowy" ranking http://emerytury.onet.pl/2,3,flista.html

Wskaźnik ocenia wyniki funduszy przez pryzmat zysku i ryzyka. Jest to relacja dodatkowej stopy zwrotu (DSZ) do ryzyka (odchylenia standardowego dodatkowych stóp zwrotu). Wyższa od konkurencji wartość wskaźnika, oznacza wyższą jakość procesu zarządzania funduszem (np. większe zyski przy tym samym ryzyku lub niższe ryzyko przy tym samym poziomie zysków.

Najnowsze wpisy