Forum Forum podatkowePIT

Jaki PKD, PKWiU i podatek przy sprzedaży usług elektronicznych?

Jaki PKD, PKWiU i podatek przy sprzedaży usług elektronicznych?

Jerzykkk / 31.63.163.* / 2015-03-16 14:57
Sprzedaję przedmioty wirtualne (usługi elektroniczne) wytwarzane przeze mnie. Sklep z tym wirtualnymi przedmiotami jest wewnątrz gry komputerowej, która umieszczona jest na mojej stronie www. Sama gra jest w pełni darmowa, a przedmioty wirtualne, które mogą kupować gracze nie są w żaden sposób wymagane do tego aby zagrać w tą grę - kupno tych przedmiotów daje tylko dodatkowe funkcje w grze, zwiększa komfort z gry, ale można grać i bez nich (czyli sama gra jest darmowa).
Gracze mogą płacić za pomocą takich form płatności jak przelew, karta płatnicza, paysafecard - w przypadku tych płatności pośrednikiem jest firma Skrill. Rozliczam się z przychodów osiągniętych za pomocą tych płatności nie jak z pośrednikiem - firmą Skrill, tylko jak z ostatecznymi klientami, czyli osobami fizycznymi nieposiadającymi firmy.
Wydaje mi się, że mógłbym taki rodzaj działalności podciągnąć pod PKD: 47.91.Z i ryczałt 3%. Co prawda przedmioty wytwarzam sam (a nie kupuję od kogoś tylko na dalszą sprzedaż), ale w tej interpretacji wnioskodawca robi podobnie (wnioskodawca co prawda nie wytwarza tych przedmiotów, tylko sam jest zdobywa, ale również NIE MA DOWODU ZAKUPU), a Dyrektor Izby Skarbowe w odpowiedzi ustalił, że jest to właśnie PKD: 47.91.Z i ryczałt 3%:

http://www.epodatnik.pl/interpretacje-podatkowe/wykaz.php?id=8385-2013-01-08-dyrektor-izby-skarbowej-w-warszawie-ippb1-415-1321-12-4-es

Niemniej, jeżeli okazałoby się, że w moim przypadku nie może to być PKD: 47.91.Z, to czy jest jakieś inne PKD, które pasowałoby do mojej działalności, a umożliwiało płacenie ryczałtu, a nie podatku dochodowego (chociaż 8.5% jak już nie da rady tego 3%)?

Najnowsze wpisy