Forum Forum finansoweBanki

Jakie BANKI są zagrożone ?

Jakie BANKI są zagrożone ?

z forum / 83.143.40.* / 2008-10-08 20:31
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###



A czego się możemy spodziewać po innych "polskich" niepolskich bankach ? Nadmienię, że jeszcze w ubiegłym roku pisałem na tym forum, że kapitał międzynarodowych korporacji finansowych jest bezwględny, zwłaszcza amerykański. Dzisiaj mamy na to dowody i szkoda czasu na ich przytaczanie ale poczyniłem tę wzmiankę gdyż tak naprawde do końca nie możemy być pewni czego można się spodziewać po tych korporacjach. Mam na mysli pejoratywne niepodzianki oczywiscie.

Aby nie wymieniać konkretnych banków w złym swietle to powiem, że zamiast włoskich banków wolę dobrą włoską "pastę", jesli chodzi o Greków to zamiast isć do ich banku wolałbym grecką fetę, amerykańskie instytucje finansowe omijam szerokim łukiem choćby pochodziły z samego Citi, a niemiecki porządek ? Hm, ciekawe ale mamy dosć niebezpieczne moim zdaniem związki na polskim rynku w tym wątku. Jestem ciekaw jak zda egzamin przypadek gdzie w jednym z takich znanych banków w Polsce mamy kocioł w którym połaczone są resztki bankowosci inwestycyjnej (dzieki której mamy na swiecie ten kryzys), i znajdujące sie w nim dwa banki detaliczne. Dodajmy, że nie są to wydzielone podmioty prawa handlowego i cały biznes funkcjonuje pod jedną marką. Jak jest wszystko dobrze to nie ma to oczywiscie znaczenia. Ale jesli departament bankwosci inwestycyjnej poczynił jakies inwestycje wykorzystując "nowoczesne" mechanizmy inżynierii finansowej to niektórym może być ciepło.

Holendrom to ja nie ufam tak bardzo że nawet nie pijam ich piwa, wole dobre winko.

Ja w zasadzie jestem aż takim optymistą że wykluczam najgorsze, tzn. że polskie banki będące częsciami zachodnich grup finansowych upadną. Myslę, że polski system nadzoru jak i i pozostałe polskie banki nie mogłyby sobie na to pozwolić bo upadek zachwiałby utratą zaufania społeczeństwa całego systemu finansowego w PL. Niemniej jednak spodziewm się, że niektóre z filii zagranicznych banków działające w Polsce mogły dostać kilka miesięcy temu nieformalne polecenia aby odkupić jakies toksyczne aktywa od centrali czy innych spółek z grupy kapitałowej. Powodem tego mogłaby być tzw. optymalizacja podatkowa, czyli chęć pomniejszenia do zapłacenia podatków w Polsce. To czy tak jest okaże się dopiero najprawdopodobniej po nowym roku. Efektem takich działań może być rozczarowanie inwestorów którzy są włascicielami akcji wielu polskich banków gdyż może się okazać
Wyświetlaj:
booss / 213.238.74.* / 2014-06-16 22:20
Omijał bym Getin Bank robią tam machloiki podejżany jest
Polak z Polski / 83.27.240.* / 2012-05-28 20:45
Ten co to pisze że nie ma zaufania do Holendrów,to przebija TVN i wybiórczą jak ją nazwał,WIDAĆ JAWNIE PREFERUJE JEDNOSTRONNIE WPŁATOWY BANK ZAKONNIKA rYDZYKA SKUNKSA PRZYBYŁEGO Z NIKĄD.
Barbanera / 77.113.98.* / 2012-10-23 09:38
Wiesz koleś gdzie Holendrzy ciebie mają? Jeśli nie ufać to właśnie Polakom! A co do piwa to nie ma lepszego na świecie od holenderskiego "Brand Bier"! :-)))
lolek---0 / 89.171.95.* / 2008-10-24 11:29
nie wiem jak millenium (ostatnio o nim sporo pisano), ale ja bym uważał na polbank. podobno dziwne rzeczy się tam dzieją. piszę podobno bo kilka dni temu dostałem info od znajomego doradcy finansowego. kłopoty z kredytami, walutami, itd. wg mnie bezpiecznym w 100% bankiem w Polsce jest tylko nasz PKO BP. do niego można śmiało wpłacać miliony. jego bankructwo oznaczałoby bankructwo całego państwa, szturm kowalskich na sejm, nbp i ukamienowanie polityków.
RIFA / 195.50.100.* / 2008-10-17 12:42
Państwo w BGŻ nie ma juz pakietu wiekszościowego. Większościowy pakiet ma holenderski Rabobank.
Izydor / 83.31.104.* / 2008-10-16 20:15
Kolega plecie bzdury odnośnie BGŻ. To nie jest polski bank tylko holenderski. Skarb Państwa ma tam tylko 37% udziałów, a Rabobank aż 59%.
doradca klienta / 83.17.143.* / 2008-10-16 12:46
Ale GETIN Bank jest również bankiem z wyłącznie polskim kapitałem i posiada gwarancję BFG
BudzetDomowy / 2008-11-01 12:57
Większość banków posiada gwarancje BFG. Moim zdaniem Polskie banki nie są bezpośrednio narażone na ryzyko związane z kryzyem bankowym. Trzeba jednak pamiętać że wszystkie zapasy kapitałowe Polskich banków posiadających zagranicznych właścicieli są narażone na wyssanie. Nie ma żadnych powodów prawnych ani logicznych żeby zagraniczne banki nie przetransferowywały sobie kapitału ich Polskich oddziałów... W końcu właśnie po to kupuje się udziały w zagranicznych instytucjach.
Henryk Szrejder / 83.21.214.* / 2008-10-11 01:09
Bardzo proszę popatrzeć na wyniki Getin - banku z wczorajszego wieczoru!
To jak z tą paniką??
M bank / 83.29.149.* / 2008-10-10 23:37
wiadomo coś
putek / 2008-10-10 14:04
Mam 3 lokaty w AIG na ok 180 000 zł.Co robić, wycofać część ,czy wszystkie, i stracić oprocentowanie ,czy taż nie panikować ,lokaty są 3 letnie i najbliższa kończy się w kwietniu 2009 r. ostatnia w 2010r.Czy ten bank jest objęty gwarancją funduszu bankowego,wiem ,że ma problemy w Ameryce .A czy bank Getin jest objęty gwarancją funduszu bankowego iczy można bezpiecznie w nim inwestować do wysokości gwarantowanej przez fundusz..Bardzo proszę o poradę.
@ / 83.10.59.* / 2008-10-11 01:01
Lista banków objętych gwarancjami BFG znajduje się na stronie http://www.bfg.pl Gwarancjami Funduszu w 100% objęte są środki pieniężne o równowartości w złotych do 1.000 euro, a w przedziale o równowartości w złotych od 1.000 euro do 22.500 euro w 90% (liczone łącznie bez względu na liczbę umów rachunku bankowego zawartych przez deponenta z bankiem).
Przygotowana jest już ustawa która podnosi górny próg do 50000 euro.
y / 83.7.133.* / 2008-10-20 20:11
Mamy jednak coś na kształt skandalu. Zamiast podnieść rząd w praktyce obniża gwarancje lokat. Poprzednia regulacja była znacznie lepsza, bo gwarantowała depozyt w każdym banku do 22,5 tys. Obecna ma tylko do 50 tys niezależnie od ilości depozytów w różnych bankach. Realnie jest to znaczna obniżka gwarancji.
swoball4444 / 83.17.239.* / 2008-10-10 08:37
Czy fragment: "Jestem ciekaw jak zda egzamin przypadek gdzie w jednym z takich
znanych banków w Polsce mamy kocioł w którym połaczone są resztki bankowosci inwestycyjnej
(dzieki której mamy na swiecie ten kryzys), i znajdujące sie w nim dwa banki detaliczne.
Dodajmy, że nie są to wydzielone podmioty prawa handlowego i cały biznes funkcjonuje pod
jedną marką. Jak jest wszystko dobrze to nie ma to oczywiscie znaczenia. Ale jesli
departament bankwosci inwestycyjnej poczynił jakies inwestycje wykorzystując "nowoczesne"
mechanizmy inżynierii finansowej to niektórym może być ciepło. "
czy to dotyczy BRE, Multi i Mbank?
er / 79.185.52.* / 2008-10-15 09:23
Zgadza się - a spółka matka to niemiecki Commerzbank.
bombka / 84.10.8.* / 2008-10-08 21:55
Pamiętaj ! dobre ,bo polskie !!!!!
amaczka / 2008-10-21 00:10
hej a co z bankiem PKO SA ? mam tam lokatę ,która kończy sie 5 listopada ale boję sie że stracę. Może lepiej wypłacić te pieniadze i zalozyc mniejsze lokaty w tych polskich bankach prosze pomóżcie. Czy myślicie że ten bank mógłby upaść
/ 83.143.40.* / 2008-10-26 09:58
pekao jak każdy inny bank oprócz BGK ma tylko gwarancję BFG do wsyokości 50 tys eu
zielona łaka / 83.20.207.* / 2008-10-23 21:02
pekao sa na gwarancje skarbu państwa

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: