Forum Forum dla firmKsięgowość

Jakie dokumenty muszę prowadzić

Jakie dokumenty muszę prowadzić

damian1986 / 62.87.219.* / 2015-04-10 15:21
Założyłem działalność gospodarczą główny profil działalności to instalacje elektryczne, forma opodatkowania to ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i nie jestem płatnikiem podatku VAT, podatek płacę kwartalnie o ile zarobię więcej niż 15 249 zł. Pracuję jednocześnie na pełnym etacie co trochę mi przeszkadza w prowadzeniu działalności, ale płacę tylko składkę zdrowotną.

1. Jakie dokumenty muszę prowadzić? KPiR, wypełniając głównie rubryki odnośnie przychodów a po stronie rozchodów tylko składkę zdrowotną, czy KPiR mogę sobie prowadzić w pliku exela (tak jak robię to do tej pory) czy musi to być fizycznie książka która będzie leżeć i się kurzyć? Czy muszę również prowadzić listę środków trwałych?

2. Czy mogę wysyłać rachunki drogą elektroniczną bez podpisu i pieczątki?

3. Czy mogę sobie założyć drugą działalność jako osoba fizyczna i być płatnikiem podatku VAT? (chodzi o handel)


Z góry dziękuję za pomoc
Wyświetlaj:
mndoo / 194.42.116.* / 2020-01-08 08:51
Warto do swojej firmy wybrać odpowiednie oprogramowanie, które będzie kluczowe dla jej rozwoju. Sprawdź jakie funkcje może zaoferować Firmao.pl CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu. Firmao.pl/oferty
Pocztówka / 195.189.88.* / 2018-11-30 23:57
Przy zajmowaniu się taka ilością spraw polecam jednak wybór sprawnego biura rachunkowego - dobrze radzi sobie Gama, biuro które ma duże doświadczenie, sprawnie komunikuje się ze swoimi klientami. Do tego ceny nie są wysokie za prowadzenie faktur. No jak dla mnie super.

Najnowsze wpisy