Forum Forum pracyDokumenty

Jakie dokumenty potwierdzą zatrudnienie?

Jakie dokumenty potwierdzą zatrudnienie?

Ala19851308 / 78.8.31.* / 2015-01-27 14:35
Ponieważ w mojej obecnej firmie jest ciężka atmosfera, chcę ją zmienić. Ale puki nic nie znajdę nie chcę, aby szef się dowiedział, że szukam innej pracy.
W niektórych ogłoszeniach wymagane jest przesłanie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe, czyli na przykład świadectw pracy. Ale jak mam potwierdzić aktualne zatrudnienie? Przecież nie pójdę do szefa i nie poproszę o jakieś zaświadczenie (bo nie chcę żeby wiedział). A więc jak to udokumentować? Czy może to być na przykład umowa o pracę?
Wyświetlaj:
szklarek / 2015-01-27 18:16
Umowa właściwie dowodzi jedynie pozytywnego przejścia poprzedniej rekrutacji- bo przecież mogła być rozwiązana dwa dni po jej zawarciu ...

Zresztą potencjalny pracodawca może (niekoniecznie na pierwszym etapie rekrutacji) po prostu spróbować zasięgnąć informacji u poprzedniego/aktualnego pracodawcy- skoro informacja o nim pojawia się w CV.
Ala19851308 / 78.8.31.* / 2015-01-28 07:34
Tyle, że mi chodzi o sytuację, gdy w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane, że oprócz CV, muszę też wysłać dokumenty potwierdzające wymagany staż pracy. Jeśli dokumenty aplikacyjne nie będą kompletne, nikt raczej nie będzie sobie głowy zawracał, żeby gdziekolwiek w tej sprawie dzwonić. Po prostu będę z automatu odrzucona.

Dlatego interesuje mnie w jaki sposób udokumentować obecne zatrudnienie (konkretnym papierkiem, który mogę przesłać w odpowiedzi na ogłoszenie). Bo przecież świadectwa pracy przed końcem umowy nikt mi nie da.
szklarek / 2015-01-28 09:56
Jedyne co mi do głowy przychodzi, a co pozwoli zachować 'tajemnicę' przed obecnym pracodawcą- to RMUA lub coroczny raport z OFE i ZUS o odprowadzonych składkach. Jest opcja wydania świadectwa pracy (na żądanie) za poprzednie umowy z tym pracodawcą, jeśli obecna umowa nie jest pierwszą.

Najnowsze wpisy