Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Jakie kategorie spółek dają najlepsze dywidendy

Jakie kategorie spółek dają najlepsze dywidendy

Keisariani / 109.241.83.* / 2013-10-12 19:51
Witam. Załóżmy ,że chciałbym ulokować część oszczędności w akcjach jakiś spółek.Chciał bym zapytać w jakich spółkach ( chodzi mi bardziej o podział ze względu na np branże , gałęzie gospodarki ,wielkość czy inne możliwe parametry niż konkretne nazwy- choć tych też jestem ciekaw) waszym zdaniem, generalnie można się spodziewać wysokich dywidend? Czy im większa spółka tym bardziej powinno się spodziewać większej ich wysokości ? Pytam , ponieważ nie mam orientacji w tej materii, a za jakiś ( pewnie trochę dłuższy :) ) czas, chciał bym zacząć inwestować na Giełdzie. Pytam głównie w kontekście spółek polskich, ale jeśli jakieś segmenty spółek zagranicznych są pod tym względem nadzwyczaj atrakcyjne, to równierz może się przydać. Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
bartek996 / 83.9.171.* / 2013-10-16 12:49
zerknij sobie na stockwatch.pl/dywidendy i ułóż w kolejności malejącej
wg stóp w % i w zł na akcję - zerknij sobie najlepsze 7-10

np.: EBC 19,61%, a w zł 0,20
PROLOG 12,75%, a w zł 1,30
nie wiem jak EBC, ale np.: PROLOG ma mieć podobną kolejną dywidendą

w każdym razie patrz na % i dywidenda na akcję

pozdrawiam
Do bartek996 / 89.200.162.* / 2013-10-17 00:11
Tylko, że mi się ta strona nie wyświetla: stockwatch.pl/dywidendy . Czy tam trzeba być zalogowanym czy to wina Internet Eksplorer.
598 / 2013-10-18 14:48
to pewnie wina Internet Explorera, bo tez sledze PROLOG na stockwatch, tez i bankierze oraz onecie, no i kilka innych spółek

mi wszystko normalnie działa na przeglądarce Chrome, Firefox, a innych nie sprawdzałem

na stockwatch sobie Pan może ustatwic rozne wyszukiwania - dywidendy np wg stopy procentowej na akcje - bo to chyba najlepiej pokazuje i w czolowce ma Pan EBC, Eurotel no i PROLOG oraz inne
Może Ci to coś rozjaśni / 89.200.162.* / 2013-10-14 03:45
Wpisz w Google "dywidendy za 2012" i znajdziesz sobie dywidendy, jakie spółki zapłaciły. To, że spółka płaci 2 czy 3 lata nie znaczy, że będzie płaciła w przyszłości.
Tutajforumowicze pisali, są spółki w Stanach i Kanadzie, które płacą dywidendy kwartalnie.
Nie wiem, czy jest w Polsce jakiś fundusz, który by inwestował w te spółki w płacił kwartalnie dywidendy. Generalnie u nas spółki, w których akcje ma Skarb Państwa przeważnie płacą dywidendy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy