Forum Forum ubezpieczeńInne

Jakie obezpieczenie wraz z OC na mieszkanie od zalania ?

Jakie obezpieczenie wraz z OC na mieszkanie od zalania ?

Włodi / 77.237.5.* / 2010-11-29 18:16
Tego jest za dużo...pogubiłem się w tym wszystkim.
Szukam ubezpieczenia mieszkania od zalania wraz z OC tak,żebym był chroniony w momencie jak wyrządze szkodę sąsiadowi z pietra niżej.

Najtańsza i bez kruczków.

Co możecie mi polecić ?
Wyświetlaj:
a_karlik / 2015-11-17 15:22
Najlepsze ubezpieczenia majątkowe są w Rudzie Śląskiej http://silesiaubezpieczenia.pl/ubezpieczenia-majatkowe/ zdecydowanie mają dobre stawki, mogą dopasować ofertę dla Ciebie i podchodzą indywidualnie, a nie to co te wszystkie molochy... co prawda na szczęście jeszcze mi się nie przydało (i oby nigdy), ale przynajmniej spokojniej śpię ;)
Mariola554 / 188.146.139.* / 2015-09-14 21:40
A nie lepiej nie rozrabiać?:P Ja mam ubezpieczenie w compensie ale na szczęście jeszcze nie musiałam korzystać :)
Lilka627 / 31.61.131.* / 2015-02-04 14:13
Fajne jest to, że w Compensie można indywidualnie dopasować zakres ochrony do własnych potrzeb. Mój agent miał wiele cierpliwości podczas wyjaśniania mi i dobierania ubezpieczenia. Cena atrakcyjna, mój spokój i bezpieczeństwo moich bliskich jest dla mnie najważniejsze. My np. wzięliśmy ubezpieczenie majątkowe i osobowe Compensa Rodzina, z rozszerzeniem o szeroki zakres ryzyk (mieszkanie + NNW + ochrona majątku).
Robert891 / 83.9.138.* / 2015-03-02 22:20
Jak kupiłaś ubezpieczenie w Compensa to jak zalejesz sąsiada z pękniętego wężyka to Compensa nie wypłaci mu odszkodowania. Stary numer Compensy. Poczytaj sobie w necie przez co przechodzą poszkodowani przez ubezpieczonych w Compensa.
Barbara nr 1 / 89.64.11.* / 2015-10-20 12:01
Ludzie piszą bo najpierw chcą tanio, chcą coś wyłączyć a jak stanie się szkoda narzekają. Ja tez miałam szkodę z pęknięciem wężyka i wszystko COMPENSA pokryła.Zanim zaczniecie kogoś krytykować rozmawiajcie z firmą
Kania25 / 83.24.170.* / 2015-02-04 18:53
Lilka,czy możesz coś bliższego powiedzieć o tej polisie. Mieszkam na parterze i zalania nie boję się. Ale niestety mam dość niesfornych synów, którzy w każda wolna chwile graja w nogę. Tu problem, boisko jest prawie pod oknami bloków. Już kilka razy wymieniałam sąsiadom okno.
paulllla / 83.9.171.* / 2015-11-04 13:30
Ale zawsze mogą cię zalać sąsiedzi z góry :) Sprawdź jakie ryzyka zawiera polisa w generali. według mnie mają najszerszy zakres z assistancem technicznym i rowerowym nawet.
ABC Finansowe / 2010-12-29 11:43
Proszę o kontakt , to wybierzemy dla Pana dobrą ofertę .
Pozdrawiam
www.abcfinansowe.pl
henryk@abcfinansowe.pl
steric / 79.186.144.* / 2010-11-30 22:27
ja miałem szkodę w mtu (przeciekł mi dach w domku jednorodzinnym nad łazienką, z mojej winy bo dach nie smarowany, na suficie panele plastikowe, można było ponownie zamontować) odszkodowanie super, terminowo sprawnie!
oborowy / 79.185.92.* / 2010-12-20 00:09
Czyli posmarowali. No i OK. Miałeś szczeście.
LuxUbezpieczenia / 2010-11-30 17:20
Allianz od 80 zł rocznie razem z OC na 5 tys zł.
Jaka suma ubezpieczenia?
Które piętro?
Ochrona działa bez zarzutów.
jml13060 / 83.238.160.* / 2010-11-30 10:55
Odradzam STU ERGO HESTIA S.A.

Poczytaj sobie wypowiedzi na tym forum, to zrozumiesz, ze ubezpieczanie mieszkania/domu nie ma sensu w polskich warunkach.

Nie ma polis "bez kruczków" w OWC. Ubezpieczyciele chca wziac (Twoja) kase i maksymalnie ograniczyc zakres swojej odpowiedzialnosci za wypadek powstania szkody. To jest naturalne i zrozumiale.

Oszacuj koszt naprawy szkody zalania sasiada, oszacuj roczna skladke OC dla ubezpieczyciela, ocen co ile lat zalewasz sasiadowi mieszkanie i pomnoz skladke przez te liczbe. Jezeli iloczyn jest wiekszy / rowny kosztowi zakupu farby i pomalowania fragmentu sufitu/sciany to nie warto sie ubezpieczac.

Jezeli OC wykupisz w Hestii i spowodujesz szkode, to sasiad cie ZNIENAWIDZI. Bo bedzie skazany przez Ciebie na te kontakty z ta firma. Sasiad wolalby tego uniknac, wybralby opcje zakupu przez Ciebie wiadra farby i wynajecie malarza.
garnier / 188.33.174.* / 2011-01-21 14:00
Jak się dokładnie zapoznasz z OWU i wszystkimi kruczkami to nie będziesz mieć problemów z odszkodowaniem
dfadfwerf / 77.237.5.* / 2010-11-30 16:37
zrobiłem tak,że z pytaniami udałem sie do agencji i tam mi odpowiedzieli na moje pytania i wcale nie jest tak źle jak piszesz
w pzu masz tak ze jak np.wezyk peknie sam to wtedy nie dostaniesz nic a jak o wezyk zahaczyles noga to juz tak
głupie no ale grunt ze wiadomo o co chodzi
tak juz dziala OC
lezdrub@interia.pl / 79.185.107.* / 2011-01-24 13:37
Sa firmy, ktore płaca za pekniecie węza, bez zawadzania nogą.
PO co robić sobie problemy.

Trzeba sie ubezpieczyć na jasnych i precyzyjnych OWU.

Takim produktem jest Perfect Rodzina II firmy Compensa.
jml13060 / 148.81.189.* / 2010-12-02 11:17
Hehehe.... Tak Ci powiedzieli. To oczywiste, bo oni chca Twoich pieniedzy. Teraz, przed kupieniem polisy obiecaja Ci wszystko, a zapisy w OWU zinterpretuja tak jak sobie zyczysz, tj. na Twoja korzysc.

Sytuacja ulega zmianie o 180' po powstaniu szkody. Chcesz zabrac im (ubezpieczycielom) ich pieniadze. Pieniadze, do ktorych sie juz przyzwyczaili, ze je maja. Oni juz Cie nie lubia ! Oni Cie unikaja, oni podaja Ci numery gluchych telefonow z nagraniami formulek.

Jak juz ktos wczesnien slusznie napisal na tym forum, f-my ubezpieczeniowe skladaja sie z dwoch departamentow :

Dep.1 - wyludzania skladek,
Dep.2 - odmowy wyplaty odszkodowania.

"... wcale nie jest tak zle jak piszesz ..." hehehehehe. Taaaak, teraz nie jest ... Jest nawet bardzo dobrze, bo przeciez placisz skladke. Ubezpieczyciel sie cieszy, jego pracownicy tez, bo beda mieli prace, pensje i byc moze premie. A Ty ... co Ty dostajesz za swoje pieniadze, no co ? Odp.: ... zludzenie, ze potezna firma wesprze Cie w nieszczesciu.

Potega firmy ubezpieczeniowej bieze sie z roznicy dochodow (skladki z polis) i kosztow (wyplacone odszkodowania i biezaca dzialalnosc). Im mniej f-ma wyplaci odszkodowan swoim klientom i mniej w pensjach zaplaci swoim pracownikom, tym wiecej udzialowcy wezma w postaci zysku. Regula jest chyba oczywista ?

Poczytaj sobie inne glosy na tym forum. Znajdziesz "wypowiedzi sponsorowane" pracownikow lobbujacych za swoimi firmami, chwalace sprawnosc, uczciwosc, nowoczesnosc, ... i glosy niezadowolonych klientow. Ci ostatni opisuja swoje przypadki i mechanizmy dzialajace w tej branzy. Te przypadki nie sa ich wymyslami. To sa realne zdarzenia. Ty mozesz byc nastepny ..........
Margareth / 2010-12-26 21:09 / Bywalec forum
Wniosek prosty - trzeba się z OWU dokładnie zapoznać, wszystkie wątpliwości wyjaśnić z agentem. I nie będzie nieporozumień
lezdrub@interia.pl / 79.185.76.* / 2010-11-29 23:53
Ubezpieczenie Compensy.Najlepszy jest produkt. Perfect Rodzina.
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-07 07:37
Ten produkt nieaktualny. Teraz jest Compensa Rodzina II i ten polecam, składka minimalna 100 zł. W tej kwocie zmieścisz się z ubezpieczeniem średniego mieszkania z oc na 10 000 zł.
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2010-12-14 19:29
Jest też Perfect Rodzina II. Całkiem aktualny i OC- 25 tys..
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-17 09:17
Perfect nie jest to produkt aktualnie ogólnodostępny i nie polecam go, lepsze warunki ma wspomniania Rodzina II i jest dostępna u każdego agenta Compensy.
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2010-12-17 18:16
Wiesz. Gdbym nie znał obu tych produktów, to może bym ci mewik uwierzył.

Przecież ty jezeli nie masz pełnomocnictwa na produkt Perfect Rodzina II, to nawet nie znasz dobrze warunków i i cen poszczególnych ryzyk w tym produkcie.
Nie masz dostepu do tego produktu.

Ten produkt nigdy nie był ogólnie dostepny.

Najnowsze wpisy