Forum Forum podatkoweOdliczenia

Jakie rozliczenia z dochodów na giełdzie jeśli mieszkam i pracuję w UK ?

Jakie rozliczenia z dochodów na giełdzie jeśli mieszkam i pracuję w UK ?

ansuz / 2007-12-18 07:45
Mieszkam i pracuję w Londynie. Myślałem o zainwestowaniu na polskiej giełdzie, jednak martwi mnie kwestia podatku. Rozliczam się co roku w UK, więc jeśli zainwestuję i osiągnę zysk to czy automatycznie muszę się rozliczyć w Polsce z zarobków angielskich + podatek od zysku z giełdy czy z samego podatku z giełdy?
Proszę o wyjaśnienie, jeśli można jakieś proste, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.
Wyświetlaj:
123Renia / 2020-01-12 23:42
Ja rozliczam się normalnie przez PIT, jeśli ktoś chce klikać i zarabiać dobre pieniądze, to polecam

https://ribmoney.xyz/9259514847436/
Mirek127 / 2018-10-11 13:50
Jestem od dwóch lat klientem polskiego biura księgowego w Londynie w Tooting i nie narzekam. Szybki kontakt, wiem ile i za co płacę, mają wszechstronną obsługę można u nich załatwić każde rozliczenie, zarejestrować firmę, albo ogłosić bankructwo – czego oczywiście nikomu nie życzę. Na stronie http://financialrepublic.co.uk/ jest ich oferta i namiar.
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 14:56 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku za 2007r. organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".
tomekuk / 81.179.96.* / 2007-12-20 02:16
czesc,
mialem ten sam problem. postanowilem otworzyc zatem rachunek inwestycyjny na moja mame.
jezeli osiagniesz jakikolwiek przychod w polsce to zgodnie z obowiazujacymi przepisami powiniennes zadeklarowac takze dochody osiagniete w uk i zaplacic roznice podatku. roznica=kwota podatku ktora placisz od calosci dochodow zarobionych w uk ale wedlug polskich progow podatkowych - podatek ktory zaplaciles w uk wedlug tutejszych stawek.
czyli jezeli zarabiasz £30000 rocznie w uk zaplacisz £6600 podatku (22%). jezeli osiagniesz jakikolwek przychod na gieldzie w polsce tu musisz od danej kwoty uiscic 19% podatku i dodatkowo rozliczyc sie ze swoich zarobkow w uk, a to bedzie wygladalo w sposob nastepujacy:
£30000 = 150000pln
od 150000pln w polsce powiniennes zaplacic 46100.11pln podatku, ale w zwiazku z tym, ze w uk zaplciles £6600 (33000pln) odejmujesz ta kwote od 46100 i masz 'tylko' 13100pln do doplaty.
i oczywiscie 19% od tego co zarobiles na gieldzie.
good luck mate!
Leh / 2007-12-19 16:59 / Bywalec forum
W Polsce musiałbyś się rozliczać jeżeli centrum życia byłoby w Polsce. Ty pracujesz i mieszkasz w UK więc centrum Twojego życia jest w UK, więc nie będziesz musiał rozliczać się w Polsce z zarobków angielskich.
NAVI / 80.52.208.* / 2007-12-19 10:45
nie rozliczasz się w Angli bo tam mieszkasz. Dochody łączysz i płacisz podatek według stawki w UK
Aussie / 213.208.85.* / 2007-12-19 13:01
Możesz kupować walory polskie przez angielskiego stockbrokera,a dochody umieścić w UK w tzw maxi ISA,czyli chyba do 9000funtów nie płacisz podatku od dochodu.Skontaktuj się z jakimś angielskim księgowym,bo to nie tylko sprawa inwestowania,ale odpisu od podatku,jeśli poniesiesz straty w inwestycjach,problem rezydentury itp.Na giełdzie w UK tez mozna zarobić i to sporo,tylko musisz poważnie się tym zainteresować,bo niektóre akcje są tam tanie.Jeśli dobrze umiesz po angielsku,w kazdej bibliotece znajdziesz książki na ten temat,albo idż do Waterstones i kup publikacje na ten temat.Albo zobacz w internecie www.direct,gov.uk jest tam sporo informacji o podatkach itd.Powodzenia.
ansuz / 2007-12-19 12:56
Nie rozumiem. Chodzi o to, że jak zapłacę podatek w polsce to dołożę do tego całego interesu. zarabiam całkiem sporo ponad średnią krajowa UK, i już tu są problemy, co dopiero w polsce. Nie da się zapłacić tylko podatku z giełdy?
A.T. / 83.18.191.* / 2007-12-19 15:03
Podatek od zysków giełdowych jest naliczany od osiągniętego zysku, czyli w momencie sprzedaży. Znaczy to tyle, że zapłacisz (twoje biuro maklerskie odprowadzi ten podatek do polskiego US) 19% od osiągniętego zysku w momencie sprzedaży akcji. To, co zostaje nie jest ponownie opodatkowane.
smooth / 2007-12-19 20:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Od kiedy to biuro maklerskie odprowadza podatek? Nie pisz głupot. Tak jest tylko w przypadku lokat i funduszy.
Problemem jest to ze biuo makleskie wysle informacje do US o Twoim dochodzie z GPW. W danych maja Twój adres zamieszkania, NIP i wysla odpowiednia informacje na zakonzenie roku do odpowiedniego z podanym adresem US.
Jestem w podobnej sytuacji, dzwoniłem do US i powiedzieli ze prawdopodobnie (?! ) bede musiał sie rozliczyc z calego swojego dochodu. NIe jest to prosta sprawa. Pdobno są bira makleskie w Polsce które otwieracja rachynku maklerskie dla rezydentów podatkowych innych panstw UE. Najlepiej wystapić o interpretacje na pismie do tego własnie US. Wtedy musza odpowedziec i bedziesz miał pewność.

Najnowsze wpisy