Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Wyświetlaj:
PodPIS / 78.8.210.* / 2017-10-13 10:02
Piszą wszyscy ( frankowicze ) że państwo powinno chronić obywateli , ale co to za państwo które chroni jednych ( frankowiczów) a karze płacić innym tym którzy mieli wyższe oprocentowanie w złotówkach i dopłacać tym którzy ignorowali logiczne myślenie i właśnie ci ludzie którzy brali kredyt w złotówkach dopłacą cwaniakom którzy wzięli w frankach. Co z tymi którzy w złotówkach . Rozumiem że to jest działanie na publikę , szukanie głosów ale to nie są głosy na plus bo ja nie zagłosuję na PIS a gorąco ich popierałem i głosowałem.
warszawiak33 / 178.36.58.* / 2017-04-29 11:35
Z kredytem nie odejdziesz ale możesz otworzyć nowe konto w polskim banku i obroty swoje tu ulokować.
POLECAM
warszawiak33 / 178.36.6.* / 2016-02-02 11:49
Jak mamy zmienić banki jeśli z kredytem frankowym nikt nie chce nas przejąć.DEBILE
iiiiiiiiiiiiii / 178.43.226.* / 2016-01-25 19:36
A gdyby kredyt był indeksowany do ceny ropy naftowej, to w jakiej byłby walucie? i jakby się nazywał? Surowcowy? Jego saldo zadłużenia wyrażone byłoby w baryłkach?
Proszę o odpowiedź!!!!!!!!!!!!
wocik60 / 37.128.26.* / 2016-01-25 16:43
nie zagłosuje za PIS-em jeśli dostana pomoc frankowicze a kredyty złotówkowe zostaną olane . Kredyty zawsze są spekulacją i ryzykiem. Frankowicze mieli prawo i mogli w każdej chwili przewalutować swój kredyt i nie zrobili tego przez dziesięć lat.Mój kolega frankowicz mówił dzisiaj frank podrożał ale jutro potanieje i tak zarobie i przez wiele lat płacił o wiele mniej niż ja kredytobiorca w złotych. dlaczego ja mam płacić za błędy innych ludzi
Dziunia. / 83.25.170.* / 2016-02-15 14:39
Ile wziąłeś kredytu w PLN-ach?
Ile masz do spłaty?
Opiszę swoja sytuację.
2008 maj kurs franka to 2,1.
Wzięłam 231 000, do dzisiaj spłaciłam ponad 200 000 według banku mam do spłaty ponad 350 000,
a według kalkulatora sprawiedliwy kurs CHF został obliczony na 3,91PLN to według Ciebie mało?
I... Według kalkulatora pozostało mi do spłaty 203 400.
Co Ty na to???
Esek548 / 213.73.9.* / 2016-01-26 12:25
Jako frankowicz uważam że Banki globalnie walą w d..e wszystkich i złotówkowcy jak najbardziej wspólnie z nami powinni protestować. Generalnie wszystko jest lichwą jak nic.
as.kier / 78.10.221.* / 2016-01-19 23:42
Widzę, że tak w bankach to same matoły. Kalkulator jest ok. Błąd tkwi w głowach tych co nie rozumieją, co czytają i co liczy kalkulator. Otóż w kolumnie L jest wartość raty kapitałowo-odsetkowej, jak napisano w propozycji ustawy, ale czasem jest to mniej, a czasem jest to więcej niż odsetki wynikające z pozostałego kapitału w kolumnie N. Jeżeli wychodzi nadwyżka ponad odsetki to jest to spłata kapitału, i pomniejsza pozostały kapitał do spłaty w PLN, a jeżeli jest to niedobór, to powiększa pozostały do spłaty kapitał w PLN. Na pohybel banksterom! Nie rozumieją prostych spraw, i tak nas właśnie wykiwali na tych kredytach!
tititi / 212.244.46.* / 2016-01-20 13:16
Niestety nie masz racji, kalkulator porównuje ratę kapitałowo-odsetkową w CHF z ratą odsetkową w PLN. Więc błąd tkwi raczej w głowie Prezydenta i pseudo ekspertów PIS
JJ43 / 5.172.247.* / 2016-01-19 10:50
A to ustawa nie bierze pod rozwagę wypłaty w transzach, gdzie np 50 % kredytu na początku i 50% po roku, gdzie kurs jest całkowicie inny?
ega / 79.186.161.* / 2016-01-18 18:46
BRałas kredyt hp.2000 ratę I zapłaciłaś 12 zł w tym 2 zł odsetki.Sama rata zmniejszyła si ę o te 10zł, nastepnie procent poszedł w górę i rata wynosi 14 zł ale o te 10 zł znów umniejsz i się kredyt czyli pozostało ci 1800 zł. Mnie rata idzie w górę i odesetki wziełam np 2000 franków a obecnie mam kredyt sam 4000 + odsetki.O to chodzi
Mania1978 / 193.16.107.* / 2016-01-18 10:59
A czego Wy Frankowicze się spodziewaliście?
Tego, że ktoś Wam przewalutuje kredytu po 2 zł?
W 2005 roku brałam kredyt w PLN, ubiegałam się o niego w 3 bankach, bo chciałam dostać najlepszą ofertę. Co prawda w bankach sugerowano mi kredyt denominowany do waluty, ale jasno powiedziałam, że jestem zainteresowana walutą PLN . Nikt mnie do niczego nie zmuszał. W końcu ubezwłasnowolniona nie jestem. Nie wiem jak jest w przypadku tych co zostali "zmuszeni". Żyjemy w wolnym kraju, każdy podejmuje własne decyzje. Nie rozumiem, jak można w tym wypadku kogokolwiek do czegokolwiek zmusić. Podjęcie decyzji o tym czy wziąć kredyt w walucie czy nie brać w ogóle to już inna bajka. To decyzja mieć mieszkanie czy go nie mieć. Pewnie by było lepiej gdyby banki takich kredytów nie udzielały. Być może dzisiaj zamiast w swoich mieszkaniach mieszkalibyście kątem u teściów i też Wam by było źle. Kredyty się bierze jako dorosły człowiek i chyba każdy ma świadomość ruchów na walucie, to nie nowość. Może z CHF brak było doświadczeń, ale czy to nie to samo ryzyko co np. na USD? Tu chyba każdy wiedział jak historycznie to wyglądało.
W każdym razie ja wzięłam PLN a spora część moich znajomych na osiedlu CHF, przez kilka lat śmiali się ze mnie bo przy podobnej kwocie kredytu ja spłacałam 4,4 tys zł a oni 2,8 tys. zł. A teraz się burzą bo ja mam spłacone 150 tys. a im urosło i raty już nie takie mniejsze. Cóż, mogłabym teraz ja się pośmiać, ale nie mam ochoty. Głupota i naiwność to nie są śmieszne rzeczy. Problem oczywiście trzeba jakoś rozwiązać. Ale trzeba skalkulować te korzyści, które Frankowicze mieli przez lata, a mieli i to spore. Inaczej nie mieli by powodów do śmiechu..........
Serpico23 / 83.12.57.* / 2016-01-18 11:36
Czytam wpisy w podobnym tonie i cały czas nie mogę zrozumieć tej zawiści. Działacie na zlecenia banków ??? Tak to odbieram. Ja wziąłem w 2008 gdy frank był ok 2zł i w stosunku do kredytu złotówkowego jestem ok 20 tyś zł w plecy przez 7 lat. Nigdy nie nabijałem się z kredytobiorców złotówkowych i nigdy nie czułem się od nich lepszy. Byłem młody i dałem sobie wcisnąć produkt na który dzisiaj bym się nie zdecydował. To raczej kredytobiorcy złotówkowi teraz wyzywają frankowiczów od głupków. Takie były czasy, na świecie eldorado. Wszędzie rozwój, wszędzie szał. W banku zapewniano że wahania kursu mogą być w granicach 20-30%. Wytłumaczcie mi dlaczego Państwo Polskie pomaga powodzianom kiedy zaleje im dom, rolnikom gdy wichura zniszczy im uprawy i górnikom kiedy węgiel tanieje ???? Dlaczego mnie frankowiczowi nie należy się pomoc ? I tutaj nawet nie chodzi o pomoc Państwa ale BANKSTERÓW którzy mają u nas jedne z najlepszych dochodów na świecie. Proszę wytłumaczcie mi jak bank może sobie wyliczać straty skoro ja z mojego kredytu na kwotę 200 tyś spłaciłem w ratach już ponad 130 tyś a bank mi mówi że jestem im winny 250 tyś !!!! Gdzie tutaj strata. To był produkt wycelowany w ekstremalnie duże zyski i tyle. Zarobią mniej i taka jest prawda!
Mania1978 / 193.16.107.* / 2016-01-19 16:56
Działam i polegam wyłącznie na swoim rozumie i jak dotąd dobrze na tym wychodzę.
Podczas kiedy mi bank proponował walutę zapytałam czy dadzą mi gwarancję na piśmie, że jak np. za 5 lat w mojej sytuacji życiowej coś się zmieni i będę musiała np. sprzedać dom i spłacić kredyt, że nie będę miała kredytu więcej niż gdy go biorę? Nie chcieli dać takiej gwarancji więc podziękowałam za taki produkt. Koniec kropka, temat się skończył. Tak było w każdym z trzech banków, w których złożyłam wnioski.
W moim wpisie nie ma i nie było zawiści. Szkoda mi jest Was. Wiem, że niejednokrotnie stoją za tym ludzkie tragedie. Ale wiem też, że ci Banksetrzy jak piszesz, tez mają pozaciągane kredyty w CHF i tez płaczą i tego to ja już w ogóle nie rozumiem.
Jak widać z wpisów, niektórzy "kurs sprawiedliwy" mają wyższy niż aktualnie rynkowy. Więc chyba rzeczywiście ktoś podszedł do tego rzetelnie. To co się kiedyś zarobiło trzeba oddać przy przewalutowaniu albo spłacać tak jak do tej pory.
Jeżeli w wyniku kalkulacji efekt będzie taki, że Frankowicze zapłacą tyle ile by zapłacili mając kredyt w PLN, to ja jestem za.
Kriss191 / 95.40.183.* / 2016-01-18 10:27
dobra ale kredyty hipoteczne denominowane w walucie obcej to nie tylko CHF - co np. z EUR i kalkulatorem dla tej waluty?
posa / 2016-01-18 00:56
Nie rozumiem dlaczego różnicę wpłat dodaje/odejmuje od kredytu UDZIELONEGO w pln. To wyglada tak jakbym ten sam kredyt brał dzisiaj a dotychczasowych wpłaty jakby ich w ogóle nie było zakładając, że dla kredytu w PLN i CHF byłyby identyczne.
hub320 / 89.72.113.* / 2016-01-17 22:24
a mnie kurs "sprawiedliwy" wyszedł wyższy niż obecny :D
olek4 / 89.64.211.* / 2016-01-17 23:32
Taki przypadek jest prawdopodobnie możliwy. Oznacza to tylko, że kredyt złotówkowy (odpowiednik twojego) jest na chwilę obecną droższy. Możesz, się tylko cieszyć, ponieważ jesteś jednym z niewielkiej części kredytobiorców walutowych, którzy ponieśli mniejsze koszty niż odpowiednicy ich w złotówkach.
Rick993 / 109.206.223.* / 2016-01-17 21:13
Głupków w Polsce większość, a najgorsze że głupkami rządzą Lucyferianie. NIKT nie dostał ŻADNYCH FRANKÓW to po pierwsze. Po drugie to nie kredyt, bo kredyt określa jednoznacznie ile się pożyczyło, a tutaj co godzinę mamy INNĄ KWOTĘ DO SPŁACENIA. Po trzecie TO LICHWA. W kolonii zwanej Polską nie wolno stosować oprocentowania powyżej 24 %. Oczywiście wtedy nie jest to karalne ale nawet jakby było 10 % jest to LICHWA. Po czwarte to nie kredyt ale INSTRUMENT FINANSOWY. Czyli kredyt można byłoby równie dobrze wziąć denominowany w średniej cenie światowej 1) 1kg ziemniaków, 2) pół litra wódki czystej 3) kg schabu 4) m3 dębu 5) cenie 1 żarówki LED z gwinem E27 5.5W 6) cenie 1kg używanych ubrań 7) oczywiście cenie baryłki ropy 8) a nawet średniej zawartości tlenu w powietrzu 9) średniej ilości dzieci na rodzinę w Chinach ITD.....
PADŁO NA CHF, BO WIEDZIANO ŻE ON NA 100% wzrośnie minimalnie powyżej FORMALNEJ LICHWY czyli 24 %. w górę bez OGRANICZEŃ prawnych jakie Lichwa ma w naszej kolonii.
W ten sposób OMINIĘTO ZAKAZ LICHWY !!!!
Państwo jest po to aby broniło swych obywateli. Ma swoje instytucje profesorów itd. Jeśli nie ochrania to znaczy, że PAŃSTWO NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ, bo nie wypełnia podstawowych obowiązków. Oznaczać może że to państwo jest KONTROLOWANE przez OBCE SIŁY. I taka jest prawda o kredytach w CHF.
olek4 / 89.64.211.* / 2016-01-17 23:12
Prawda jest taka, że jeśli proponowana ustawa zostałaby przyjęta, to zostaniesz potraktowany jak posiadacz od początku kredytu złotówkowego. I to jest zadanie Państwa starać się ratować obywateli, którzy chcieli być chytrzy, a edukację matematyki zakończyli w pierwszych klasach szkoły podstawowej.
Cwaniactwo frankowiczów polega na tym, że mimo tego, że dobrowolną decyzją płynącą z korzyści brali oferowane kredyty we frankach (bo były tańsze), to teraz chcieliby by potraktować je jako złotówkowe (przewalutować po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu), a raty policzyć jak w kredycie frankowym. Średnia różnica liboru i wiboru przez ostatnie lata to około 3,5, przy kredycie 300 tyś. to ponad 10 tyś. różnicy odsetek rocznie.
Mniej cwaniactwa więcej pokory i chwilę poświęcić na podstawy z matematyki.
Policz jakie płacisz raty, a jakie będziesz płacił jak wibor będzie wynosił 7 (np. rok 2007).
rick146 / 109.206.223.* / 2016-01-18 12:57
"Cwaniactwo frankowiczów". Ha, Ha. W Polsce jest wielu takich, którzy myślą, że jak dadzą się oszukać na mniejszą kasę to oni są cwaniakami. Niestety, takie myślenie to SYNDROM NIEWOLNIKA. Zasadniczo w Polsce WSZYSCY są oszukiwani na kredytach, bo każdy kredyt z oprocentowaniem to LICHWA, czyli zarabianie nie na pracy ale posiadaniu pieniądza. NIEWOLNICY myślą, że jak inni niewolnicy zostaną oszukani - to oni są "cwaniakami". Typowa mentalność NIEWOLNIKA. Czy to jest normalne, że pożycza się określoną kwotę a oddaje sie PODWÓJNĄ? Niestety, świadomość Polaków jest judeochrześcijańska, tzn. antychrześcijańska tzn. wspierająca LICHWĘ, która przez wieki była zakazana w Europie jako źródło niesprawiedliwości. Europa wtedy była wielka pod każdym względem. Teraz byle Singapur Chiny czy inne prymitywne kultury antychrześcijańskie szybciej się rozwijają niż Europa.
ja19023 / 81.219.238.* / 2016-01-17 14:08
nie mialem wyjscia i bralem we frankach (brak zdolnosci) aby brac w polskiej walucie.wachania mialy byc minimalne.oszustwo i nic wiecej.
Zofia261 / 81.190.72.* / 2016-01-17 15:12
Dokładnie tak :) chyba każdemu to mówili...
Mariusz884 / 84.10.160.* / 2016-01-17 09:25
Kredyt w PLN 270000 wkład własny 70000
Rata o 100 PLN wyższa od CHF
Rata 1350 PLN
Po kilku miesiącach rata 2050 PLN
Przewalutowanie na CHF Rata 1450 PLN
Aktualnie rata 1850 PLN i jest ok.
Pamiętam jak podpisywałem papierek o ryzyku walutowym, Pani powiedziała max 30% jest 100%
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy