Forum Polityka, aktualnościKraj

Kanada znosi wizy dla Polaków

Kanada znosi wizy dla Polaków

Money.pl / 2008-02-25 09:49
Komentarze do wiadomości: Kanada znosi wizy dla Polaków.
Wyświetlaj:
socjolog / 88.156.238.* / 2009-02-24 22:44
Wśród polskiej młodzieży coraz częstsza jest postawa zniechęcenia i poczucia braku perspektyw na przyszłość. Jednym z podstawowych problemów, z którymi borykają się młodzi Polacy, jest ich przyszłość zawodowa i zatrudnienie. Badania wskazują, że ludzie młodzi, nie widząc perspektyw w Polsce, coraz częściej szukają szczęścia za granicą. Osoby te w większości pochodzą z regionów mniej zurbanizowanych, gdzie jest większe bezrobocie, a wynagrodzenie za pracę jest niższe. Głównym motywem młodej emigracji są warunki ekonomiczne, zdobycie atrakcyjnej pracy i chęć poprawy standardu życia. Zazwyczaj jest to emigracja sezonowa, okresowa, kilkuletnia, z powrotami do Polski z okazji świąt czy innych ważnych okoliczności. Krajami, do których najczęściej udają się młodzi polscy emigranci, są: Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Włochy. Wielu młodych wyjeżdżających z kraju trafia na sprzyjający ich rozwojowi grunt, łatwo integrują się z nowym środowiskiem; znajdują dobrze płatną pracę i często przyjmują wzorce kulturowe kraju i środowiska, w którym zamieszkali. Niektórzy napotykają jednak duże trudności i problemy w nowym środowisku, nieznajomość języka, przeszkody w znalezieniu legalnej, odpowiedniej pracy, brak oparcia w bliskich osobach czy strukturach, problemy z dostosowaniem się do nowego stylu życia. Osoby takie stają się często przedmiotem wyzysku i poniżenia. Emigruje cały człowiek, opuszczając dom rodzinny, grono bliskich i znajomych. Wyjeżdżając, przenosi w nowe miejsce swój świat wartości, ideały, doświadczenie, nadzieje, dążenia i oczekiwania oraz cały szereg problemów i słabości, skłonności i przyzwyczajeń. Także w nowym miejscu zastaje określoną kulturę, tradycje, zwyczaje i styl. Jaki jest bilans korzyści i strat?. Czy nie tracimy czegoś większego?.
Głównym oparciem i bogactwem człowieka, zwłaszcza młodego, jest rodzina. Ona w najwyższym stopniu zaspokaja podstawowe potrzeby osoby ludzkiej: bezpieczeństwa, przynależności i miłości, godności i szacunku. Doświadczenie uczy, że emigracja zazwyczaj pociąga za sobą osłabienie więzów rodzinnych i małżeńskich. Człowiek młody wyrwany z kontekstu życia rodzinnego, w konfrontacji z nowym środowiskiem jest poddawany próbie wierności w miłości, w przyjaźni oraz wierności otrzymanemu dziedzictwu. Zdarza się, że kilkuletnia rozłąka prowadzi do kryzysów czy nawet rozpadu małżeństwa i rodziny. Dłuższa nieobecność jednego z młodych rodziców powoduje niejednokrotnie negatywne skutki w procesie wychowania dzieci. Młody człowiek z natury jest idealistą. Chętnie marzy i idealizuje to, co jest mu nieznane. Rzeczywistość jest zazwyczaj bardziej bogata i oprócz chwil radości, satysfakcji, szczęścia, są też sytuacje trudne, wymagające wyrzeczeń i poświęceń. Przed wyjazdem wizja pobytu poza granicami kraju wydaje się zachęcająca, pociągająca. Po przybyciu na miejsce zazwyczaj ostrzej ocenia się realia. Niekiedy doświadcza się zawodu czy nawet rozczarowania. Wielu emigrantów w nowym miejscu życia ma trudności ze zdobyciem legalnej pracy. Pojawia się wówczas problem „pracy na czarno”. Z tym wiążą się kłopoty z zabezpieczeniem świadczeń socjalnych i zdrowotnych, a przede wszystkim trudności natury moralnej – jest ona nieuczciwością i łamaniem prawa. Integracja ze środowiskiem nowego miejsca pobytu jest często długim procesem. Wiąże się ze znalezieniem miejsca zamieszkania, zatrudnienia, sposobu budowania relacji międzyludzkich, świętowania, sposobu spędzania wolnego czasu i odpoczynku, ponadto zaangażowania w życie społeczne i polityczne. Okresowy, nawet kilkuletni pobyt na emigracji może wydawać się jedynie epizodem w życiu człowieka, budzić poczucie czasowości, może osłabiać rozwój odpowiedzialności, stabilizacji życia, realizacji powołania życiowego. Zazwyczaj ludzie młodzi cieszą się sprawnością fizyczną i pełnią sił. Zdarzają się jednak sytuacje nieprzewidziane, choroby oraz wypadki. Wtedy sytuacja emigranta bardzo szybko się zmienia, a nawet dramatycznie pogarsza, aż do osobistych tragedii.
Człowiek wyrwany z kontekstu życia rodzinnego, w konfrontacji z nowym środowiskiem jest poddawany próbie wierności w miłości, w przyjaźni oraz wierności otrzymanemu dziedzictwu.
W strukturach europejskich gubi się nasza narodowa tożsamość. Wielu uważa się przede wszystkim za europejczyków, dopiero później przyznają się do polskości. Im „Rota” przypomina, że wywodzą się z „królewskiego szczepu piastowego”. Rodzi się potrzeba, aby „Rotę” na nowo odczytać, rozlać jej treść w sercach wszystkich Rodaków, aby wszyscy „to całe duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością.” /Jan Paweł II/. „Tak nam dopomóż Bóg.”
chrzescijanin / 88.156.238.* / 2009-02-24 22:54
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep piastowy.
Nie damy, by nas gnębił wróg.
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Religia stanowi dla człowieka klucz i ostateczny punkt odniesienia do zrozumienia siebie w otaczającej rzeczywistości. Wymiar religijny i duchowy jest istotnym i charakterystycznym elementem określającym tożsamość osoby. Młodość to okres, kiedy kształtuje się dojrzała osobowość i osobista religijność. W tym czasie, na bazie otrzymanego wychowania, przejętych wartości religijnych, moralnych i całego bogactwa kultury, następuje integracja osobowości i kształtowanie się spójnej wizji świata. Życie religijne i duchowe, stanowiące autentyczny skarb człowieka młodego, nie są często ugruntowane i umocnione. Przypominają małą roślinkę, nieprzygotowaną na przetrwanie gradobicia, mrozu czy trudnych warunków atmosferycznych. Młody człowiek, emigrując, trafia często do środowiska o zróżnicowanych poglądach, deklarowanych wartościach, tradycjach religijnych, zwyczajach. Zostaje jakby „pochłonięty” przez nowe środowisko. Jest to dla niego, zwłaszcza w początkach, czas próby. Często pod wpływem presji nowego środowiska grozi ludziom młodym utrata bogactwa duchowego wyniesionego z domu rodzinnego, pójście na kompromis, uleganie wpływom. Istnieje niebezpieczeństwo konformizmu, zarzucenia własnych wartości na rzecz korzyści finansowych, zdobycia zatrudnienia, spełnienia misji wsparcia materialnego rodziny w Polsce.
polonus / 88.156.238.* / 2009-02-24 22:52
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep piastowy.
Nie damy, by nas gnębił wróg.
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Religia stanowi dla człowieka klucz i ostateczny punkt odniesienia do zrozumienia siebie w otaczającej rzeczywistości. Wymiar religijny i duchowy jest istotnym i charakterystycznym elementem określającym tożsamość osoby. Młodość to okres, kiedy kształtuje się dojrzała osobowość i osobista religijność. W tym czasie, na bazie otrzymanego wychowania, przejętych wartości religijnych, moralnych i całego bogactwa kultury, następuje integracja osobowości i kształtowanie się spójnej wizji świata. Życie religijne i duchowe, stanowiące autentyczny skarb człowieka młodego, nie są często ugruntowane i umocnione. Przypominają małą roślinkę, nieprzygotowaną na przetrwanie gradobicia, mrozu czy trudnych warunków atmosferycznych. Młody człowiek, emigrując, trafia często do środowiska o zróżnicowanych poglądach, deklarowanych wartościach, tradycjach religijnych, zwyczajach. Zostaje jakby „pochłonięty” przez nowe środowisko. Jest to dla niego, zwłaszcza w początkach, czas próby. Często pod wpływem presji nowego środowiska grozi ludziom młodym utrata bogactwa duchowego wyniesionego z domu rodzinnego, pójście na kompromis, uleganie wpływom. Istnieje niebezpieczeństwo konformizmu, zarzucenia własnych wartości na rzecz korzyści finansowych, zdobycia zatrudnienia, spełnienia misji wsparcia materialnego rodziny w Polsce.
poleczkaem / 88.156.238.* / 2009-02-24 23:01
Polska najpiekniejsza!!!!!!. Znam Europe, USA itd....Z Panem Bogiem!!!!!!
magic_prodagic / 72.255.34.* / 2008-07-29 03:23
A ja tam się cieszę że jestem Polakiem i jestem z tego dumny, i ch** że nie jest łatwo w Polsce, że kradną, że pełno żuli i kurestwa, i że przez 7 miesięcy nie ma słońca, a lato bywa nie gorące. Fakt że p********* jest i że jak chcesz coś swojego zrobić to p*********** rząd tylko kłody rzuca pod nogi i patrzy gdzie by tu łapówkę przytulić...., ale prznajmniej jest ten niepowtarzalny klimat, którego nigdzie w świecie nie znajdziesz, ta wszechogarniająca zazdrość i gotowość każdego (przyjaciel czy też nie) żeby ci nogę podstawić jak czasami Ci się zbyt dobrze wiedzie :) Jest po prostu niepowtarzalnie i przezabawnie k**** śmiesznie w tym kraju po prawej stronie Odry, zwanym Polską :) Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Polaków.
yellowman / 83.19.6.* / 2008-06-18 12:26
kolejny powód do wyjazdu: w Kanadzie jest legalna baka, normalnie można kupić w sklepie.
Ziolo / 79.186.184.* / 2008-07-31 09:13
to chyba w kanadzie nie byles ....
Caltritz / 80.48.93.* / 2008-04-19 18:28
I bardzo dobrze, że znosi wizy. Czekam, aż USA zniesie wizy, żeby tylko wyjechać jak najdalej od własnych rodaków. Nie dziwie się, że wstyd być Polakiem, bo rodak rodaka zabije za 15 gr.
"nie zalezy od miejsca lecz od czlowieka / stare ale zawsze aktualne
przyslowie - jak se poscielisz tak sie wyspisz..../ kto pije to bedzie wszedzie pijakiem i
dziadem" - no właśnie, od człowieka....Polska to kraj pijaków, złodziei i oszustów. Chcesz coś załatwić - rzucasz kasą i załatwione. Bezprawie pełną parą. Żal studiować w tym kraju. A jak zwrócisz komuś uwagę, że źle postępuje to Ci odpowie tak jak JOyik z obelgami. To nie jest demokratyczny kraj tylko europejska dżungla.
mr.Tom / 83.19.6.* / 2008-06-18 11:50
ale co z tego ze tylko turystycznie otworza granice? co to za interes na czarno pracowac na budowie? bo w normalnej pracy nie zatrudnia nielegalnego.
MakesItsOwnSauce / 88.109.35.* / 2008-02-26 19:14
gdzie moge znalezc dokladne informacje o zniesieniu wiz do Canady? wizy zostaly zniesione czy jeszcze nie? musze wiedziec jak najszybciej bo mam praktyki w lasach BC i NB, w sierpniu i nie wiem czy mam skladac podanie czy nie.
Maciek0180 / 24.70.95.* / 2008-02-29 10:49
nie rozumiem, "mam praktyki" , tzn bedziesz pracowal czy uczyl sie. Jezeli jedno z tych to musisz skladac o WIZE. Jak nawet zniosa te WIZY to tylko znisa WIZY TURYSTYCZNE WAZNE NA 3 MIESIACE!!! Czy wy ludzie na prawde rozumiecie ze to maja zniesc WIZY TURYSTYCZNE a nie dla tych co planuja pracowac w Kanadzie albo uczyc sie. Czy wy ludzie rozumiecie o to jest powod dlaczego Kanada nie chce zniesc WIZ dla Polakow - KANADA nie chce zeby niby turysci Polscy przyjezdzali do Kanady i pracowali na czarno.
Re: Kanada znosi wizy dla Polaków [3]
gdzie moge znalezc dokladne informacje o zniesieniu wiz do Canady? wizy zostaly zniesione czy
jeszcze nie? musze wiedziec jak najszybciej bo mam praktyki w lasach BC i NB, w sierpniu i nie wiem
czy mam skladac podanie czy nie.
skomentujzgłoś do usunięcia
mpb / 99.239.164.* / 2008-02-28 00:18
Piszemy o tym stale - prosze zajrzec na www.gazetagazeta.com - po sobotnim spotkaniu bedzie wiele informacji. O sprawach imigracyjnych pisze w naszym dzienniku p. Izabela Kowalewska, do przeczytania w kategorii PRAWO. Gazeta jest jedyna codzienna gazeta w Kanadzie.

Czekamy na Rodakow z Polski -
Malgorzata P. Bonikowska,
Gazeta Polish daily newspaper, Canada,
www.gazetagazeta.com
richo / 213.140.21.* / 2008-05-24 14:28
super lece jeszcze dzis
marek zegarek / 70.210.77.* / 2008-02-26 21:34
w ambasadzie kanadyjskiej dostaniesz najwlasciwsza odpowiedz
MakesItsOwnSauce / 88.109.215.* / 2008-02-27 12:20
dzieki ale sprawdzilem wszedzie i nie ma ani slowa o chocby nawet planach zniesienia wiz! wysylaja mnie na strone London High Commision po info a tam to juz w ogole nic niema. this sucks. pisanie maila do ambasady jest bezcelowe, bo bede czekal 1,5 roku na odpowiedz typu "prosze zajrzec na strone ambasady i zapoznac sie z lista krajow podlegajacym obowiazku wizowemu", i h**.
gdzie to jest napisane, ze znosza wizy!???!!???!!
GREGORY SCHMELZ / 212.76.37.* / 2008-02-26 12:33
a ja lubie krasc w sklepach i tam tez bede, hehe :)))
ojczyzna,bog,honor / 86.0.217.* / 2008-07-10 20:27
baran
kovaal / 217.171.129.* / 2008-04-09 01:07
to pojdziesz p******** w pasiaki baranie wybujany.
KARGUL / 70.48.216.* / 2008-03-02 14:58
to swietnie ,ze ci sie do tej pory udawalo .jak tu bedziesz koniec ze szczesciem ! M A T O L E - DO P****** I W DYBY PROSTAKU!!!!!!!!!!!!
T. / 67.70.153.* / 2008-02-29 06:20
Przez takich - glupow jak Ty Polacy Musza sie wstydzic...
acomitam / 83.25.151.* / 2008-02-26 11:59
I to jest takie ważne? Przecież problem wiz interesuje 0,000000000000000001% Polaków. Dla mnie to mogą nie znosić.
T, / 67.70.153.* / 2008-02-29 06:22
To po co gadasz za innych a ten 1 % to Ty chyba
mirogda / 2008-02-27 17:25
szkoda że to się dzieje po dwóch głośnych sprawach, w których ofiarami byli Polacy w Kanadzie
lisi / 213.192.107.* / 2008-02-27 16:58
dla mnie to ty mozesz jak masz psa dupe mu wylizac zlota mysl zes dal
amelie / 2008-02-25 17:05
To pojade na narty do Calgary, bo w Europie juz wszedzie bylem, a do Colorado (do tych palantow) nie pojade nawet za darmo. Mam jeszcze troche czasu z 10letniej wizy, ale tak mam ich dosc, ze nawet nie pijam Coli.
mirek kosa / 72.39.42.* / 2008-02-26 03:33
troszeczke musisz sie odchamic zeby do nas przyjechac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miki488 / 83.6.234.* / 2008-02-25 16:37
słyszałem o tym w pażdzierniku.Jesli tak to podziękujmy Polonii Kanadyjskiej i Brukseli! PiS miał racje! UE niech załatwia za nas wszystko.....sprawa mięsa,wiz itp! Mam nadziej że Bruksela ponaciska na USA by zniosła też wizy! I błagam Polaków! któzy pojedziecie do Canady! nie kompromitujcie nas ! przyjeżdzajcie zgodnie sprawem,nie łamcie prawa,(na lewo pracy) itp. mam dośc wstydzenia za polaków !
raira / 79.184.120.* / 2008-03-01 13:49
nie mam zamiaru nikomu dziękować, ale Polacy rzeczywiście kompromitują nas wszędzie!! I tylko otwórzcie im Kanadę!!!byłam w USA i wiem coś o tym.Wstyd się przyznać,że jest się Polakiem !!
crazy688 / 79.185.21.* / 2008-02-26 08:45
" z prawem" ty analfabeto.
JOyik / 83.21.81.* / 2008-02-26 10:13
Ty poligloto nie czytaj za intesywnie , bo w tym czasie hydraulik posówa Ci starom
teoretyk-praktyk / 2008-02-25 10:07 / portfel / Toddler giełdowy
Nieźle. Pojadę na trzy miesiące do pracy to sobie trochę zarobię i podszkolę angielski. Później to już tylko rada nadzorcza w National Bank of Canada :))). W każdym razie referencje się przydadzą. No i zniknie problem nieufności wobec polskich pracowników. Całkiem możliwe, że amerykanie poszukujący rąk do pracy zgodzą się bez większych oporów na zniesienie wiz po roku lub dwóch, zmieniając prawo, które ich tylko samych niszczy.
T. / 67.70.153.* / 2008-02-29 06:37
Czy jest jakis jeden obywatel , ktory chcial by przyjechac do Canady jako Turysta ? , czy tylko sami kombinatorzy , psujacy opinie reszcie Rodakow . Takich '' glupow " powinno sie tepic....i zabierac im paszporty.
Effka / 217.136.72.* / 2008-08-08 21:34
fajnie byloby gdyby zniesli wizy bo z siostra i z szwagrem chcemy sie wybrac na okolo 2 tygodnie do Kanady jako turysci,mozecie polecic co warto zwiedzic w Kanadzie oprocz niagary i Quebec-myslelismy o Alasce ale niestety te wizy no i podobno troche drogo tam i w sezonie duzo ludzi ,brak noclegow a na autobus przewozacy ludzi po parku trzeba czekac nawet do 3 dni-za informacje co do miejsc w kanadzie bede wdzieczna
morris / 87.207.53.* / 2008-03-03 16:52
tak ja chcialem 2 lata temu przyjechac na zlot na dwa tygodnie i wrocic...ale mily pan w ambasadzie powiedzial ze nierokuje szansy na powrot. a mi tu w polsce jest bardzo dobrze i niezamierzam sie z tad wynosic. polsa to piekny kraj...tylko perspektyw brak,ale to jest do przezycia
mr.Tom / 83.19.6.* / 2008-06-18 11:58
az sie zagotowalem jak czytam takie bzdury!!! dom mi 4 razy okradli, ostatnio w nocy gdy spalem do garazu probowali sie wlamac. Policja to ich dobrzy koledzy!!!! w lasach pelno szkiel, smieci , rozbitych butelek, torebek, brud, syf i ubówstwo!! jedno wielkie wysypisko smieci.
K. / 80.53.159.* / 2008-03-01 19:31
Tak, tak! Po Górach Skalistych marzy mi się pochodzić..
pkk / 99.236.253.* / 2008-02-26 16:00
do jakiej pracy na 3 miesiace , a kto cie przyjmie, to nie Ameryka ze robi sie na lewo za bialego murzyna ,
Pinda / 193.1.172.* / 2008-02-25 20:41
O jakich rekach do pracy piszesz?
Przeciez tu chodzi o zniesienie wiz turystycznych.
jliber / 212.180.147.* / 2008-02-25 09:49
E, to fajnie, kontenerkiem do USA to juz rzut beretem tylko.
T. / 67.70.153.* / 2008-02-29 06:49
Sami robole widze ...biali , murzyni tu sa , ja jade, jak zniosa vizy do Vegas na rulete & black jack's haha , jak Was spotkam - dam zarobic / lubie miec blyszczace buty / haha Powodzenia ...
Ivv / 84.10.74.* / 2008-02-25 16:32
A po co ci to USA? Zobacz jak stoi dolar. To już dawno nie jest eldorado. W dodatku ci debile wolą czarnych emigrantów i meksów niż białych. Dlatego te wizy dla Polaków. Pewnie tamci bardziej pracowici chi, chi, chi.
mr.Tom / 83.19.6.* / 2008-06-18 12:15
no wlasnie tez to zauwazylem, kolorowym jest o wiele lżej tam starać się legalny pobyt i wogóle pracować. Dlaczego wolą być zalewani przez czarnych i spanishy , a białym polakom robią takie schody?
Adam123545 / 213.158.196.* / 2008-02-25 15:56
coraz bardziej pilnują tej granicy. Niedawno jeszcze można było przejechać bez kontroli przez przejście, albo dziką drogą. Teraz janki chyba boją się kanadyjskich terrorystów :)
SWOJE WIEM / 80.52.167.* / 2008-02-25 13:07
CHYBA NIE WIESZ CO PISZESZ! W KANADZIE JEST LEPIEJ NIŻ W STANACH
T. / 67.70.153.* / 2008-02-29 06:58
Skad to wszystko Wiesz gdzie lepiej gdzie gorzej - W Polsce sa luje i nie tu sa luje i nie i w Stanach sa luje i nie - nie zalezy od miejsca lecz od czlowieka / stare ale zawsze aktualne przyslowie - jak se poscielisz tak sie wyspisz..../ kto pije to bedzie wszedzie pijakiem i dziadem ...Znam Polakow co sa tu na czarno po kilka lat i nie moga zarobic na bilet powrotny i zreszta by ich w Polsce wysmieli gdyby by zechcieli wracac
Johann / 217.67.140.* / 2008-02-25 16:30
Podobno teraz same Chinczyki tam mieszkaja i inne Azjaty.
T. / 67.70.153.* / 2008-02-29 07:00
Jestes rasista to nie przyjezdzaj ,apropo w Polsce co ich nie ma ?
Ivv / 84.10.74.* / 2008-02-25 16:35
To prawie jak w Szwecji. Chodząc po Sztokholmie też byście pomyśleli, że chyba was przeniosło do Niu Jorku, tyle czarnych i skośnych. A też zimno. Oni mrozów się nie boją, jeśli chodzi o socjal.
mr.Tom / 83.19.6.* / 2008-06-18 12:19
"Oni mrozów się nie boją,
jeśli chodzi o socjal."

:D dobre!! 10/10 !
:-p / 89.76.134.* / 2008-02-25 15:51
tylko żdziebko zimniej :-) :-P
zibi14 / 87.207.121.* / 2008-02-26 09:58
Byłem tam wiele razy - to cudowny kraj i wspaniali ludzie
USA im do pięt nie dorasta .Poza tym cenowo jest b.atrakcyjny
w szczególności polecam Montreal -raj dla golfistów w okolicach są tam 64 pola golfowe .
T. / 67.70.153.* / 2008-02-29 07:06
Jest Pan jeden normalny , ktory zrozumial temat , i to wlasnie chodzi o zniesienie viz dla takich jak Pan obywateli a nie " Pseudo Polakow " Pozdrawiam T, mieszkaniec Toronto
stasiek z mokotowa / 87.205.252.* / 2008-03-03 17:35
słuchajta dziady z kanady a co wy robicie w tej kanadzie zwiedzacie ? samiśta chłopki roztropki pouciekali i z*********** na czarno a teraz takie kanadyjczyki jesteśta ? nikt oprócz was kanadyjskich dziadów nie może szukać szczęścia w kanadzie ? wyjechaliście z polski bo se rady nie mogliście dać a teraz zabraniacie pracować innym uczciwym polakom którzy chcą wyruszyć do kanady ? Polacy nie jadą do was i oby nigdy nie mieli z wami nic wspólnego niech każdy kto tam pojedzie znajdzie prace i będzie szczęśliwy a takich jak wy buraki zamieszkujący kanadę niech olewają z góry. wy nigdy nie będziecie kanadyjczykami ale zawsze pozostaniecie burakami-pseudo-kanadyjczykami i nawet obywatelstwo wam nie pomoże. kochani Polacy ruszajcie do kanadyjskiej pracy i wykopsajcie z interesów tych polo-kanadyjskich buraków a na wakacje zapraszamy do polski tu też mamy kilka fajnych pól golfowych. zapraszam do siebie do winnipeg tu na pewno znajdzie sie dla was polaków praca.

pozdrawiam wszystkich potencjalnych imigrantów z polski
stasio
Alexandra Wojczuk / 209.107.115.* / 2008-03-01 21:45
Mieszkam w Kanadzie od 19 lat. Rzeczywiscie kraj jest piekny i warto go poznac blizej. Polacy mieszkajacy w Kanadzie to w 95% ciezko pracujacy ludzie dla ktorych wiele z komentarzy na tej stonie to po prostu obelga. My sie siebie nie musimy wstydzic, ale nie potrzebujemy tutaj Polakow, za ktorych musielibysmy sie wstydzic. Przyjedzce nas odwiedzic i zobaczcie sami ze zeby cos miec, trzeba na to zapracowac.

P.S. Pola golfowe sa przepiekne w calej Kanadzie!
mimus / 124.43.58.* / 2008-02-27 10:16
Mieszkalam tam przez rok i naprawde fajny kraj-troche "spokojniejszy"niz USA, ktore tez uwilebiam:)

Najnowsze wpisy