Forum Forum prawneKarne

Kara w zawieszeniu

Kara w zawieszeniu

marcus750 / 2007-11-16 14:28
W październiku 2003 roku zostałem skazany na 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, oraz karę grzywny. Do dnia dzisiejszego nie dostałem ani wyroku, ani uprawomocnienia tego wyroku, ani też wezwania do zapłaty. Ostatnio znalazłem przepis mówiący o zatarciu kary po 6 miesiącach od zakończenia okresu próby ale pod warunkiem wykonania kary grzywny. Jak to wygląda w moim przypadku? Czy jeśli do chwili obecnej nie dostałem uprawomocnienia wyroku na piśmie to wogóle nie mam kary? Czy kara zaczęła obowiązywać od momentu jej uprawomocnienia tj. 7 dni po jej ogłoszeniu? Co z kwestią grzywny, której nigdy nie uiściłem bo nie dostałem żadnego postanowienia? Jak w takim wypadku z zatarciem kary zawieszenia? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Marcus
Wyświetlaj:
HPH / 62.121.68.* / 2007-12-17 23:26
szybko skontaktuj się z sądem i dowiedz się co stało się z grzywną i zapłać ją. mogłeś nie odebrać korespondencji (awizo wezwania do zapłaty grzywny) i w konsekwencji możesz mieć poważne kłopoty np. odwieszą ci karę na podstawie art. 75 par. 2 kk - uporczywe nie płacenie grzywny lub zarządzą zastępczą karę pozbawienia wolności za grzywnę na podtsawie art. 46 par. 1 kkw. I zawiną cię w nieoczekiwanym momencie np. na lotnisku czy w trakcie kontroli drogowej.
Flavia / 217.97.182.* / 2007-12-09 14:01
przede wszytskim po wyrok trzeba udać się samemu ,sąd nie wyśle karanemu.Na wpłatę grzywny ma się 7 do 14 dni od uprawomocnienia się wyroku.Faktem jest ,że po okresie próby nie ma żadnych znaków w kartotekach

Najnowsze wpisy