Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Karta Nauczyciela do zmiany. Projekt nowelizacji likwidującej "godziny karciane" trafił do konsultacji

Karta Nauczyciela do zmiany. Projekt nowelizacji likwidującej "godziny karciane" trafił do konsultacji

Wyświetlaj:
ja~~ / 194.1.246.* / 2016-01-12 00:34
Oczywiście! Jak ja uwielbiam to sformułowanie: "w ramach 40 godzin tygodniowo". Zazwyczaj wyrabiam to do środy!!!!! Wolałam godziny karciane, niż jakieś tam przydzielone w tych ramach. Bez sensu to:( A o podwyżkach ani du-du!!! Bez sensu:(
dorian79 / 188.125.149.* / 2016-01-12 00:21
Największe mendy to ci, którzy nie pracują w cudzym zawodzie,a z zazdrości pękają i p*****....lą od rzeczy jak to inni mają pięknie.Tak siamo jak pisioki, którym wydawało się,że pieniędzy starczy dla każdego obywatela,a niestety rzeczywistość weryfikuje powoli tą ich partyjkę( sorry Jarka partyjkę)
Dżasta / 31.42.17.* / 2016-01-11 22:00
"Godziny kartowe" - od "Karta Nauczyciela", karciana to może być gra, np. poker.
ja919 / 31.183.171.* / 2016-01-11 21:48
Niech jeszcze zlikwidują 2 język obcy (np. francuski) i nauczają 1 a porządnie (np. angielski) !
ester / 85.222.54.* / 2016-01-11 21:32
Może ktoś rzuci okiem na pracę nauczycielek w państwowych przedszkolach w Warszawie.Pracują po 5 godzin dziennie mają do dyspozycji panie woźne i wiecznie są zmęczone.Praktycznie pracują po 5 godzin ,a w teorii wygląda to zupełnie inaczej.W tych godzinach są inne zajęcia prowadzone przez nauczycieli z zewnątrz,są posiłki i leżakowanie ok.1.5 godziny dziennie.Woźne uczą dzieci samoobsługi w łazience,pomagają przy rozbieraniu i ubieraniu itp.Na pytanie ,,co dziś robiłaś w przedszkolu?-moje dziecko odpowiada ,kolorowałam i pokazuje mi stos kolorowanek odbitych na ksero.Ilekroć przyjdę do przedszkola to pani nauczycielka siedzi przy biurku ( po co w salach przedszkolnych są biurka?). Panie nauczycielki w godzinach pracy nie powinny zajmować się biurokracją jedyne co powinny zrobić to sprawdzić listę.Tymczasem sama byłam świadkiem jak nauczycielka coś skrupulatnie pisała w dzienniku nawet nie widziała ,że stałam w drzwiach.Mogłabym pisać i pisać ,ale to i tak nic nie zmieni.Może gdyby było więcej kontroli z MEN,ale komu się chce chodzić i sprawdzać .Jak rodzic napisze skargę to wtedy pojawia się ktoś i kontroluje.Wtedy wszyscy są mili ,na swoich stanowiskach i bardzo zajęci pracą z dziećmi.Szkoda,że między godziną 16.00 -17.00 nikt już przedszkoli nie kontroluje ,wtedy jest super zabawa.Rodzic przychodzi po dziecko i nigdy nie wie w której grupie się znajduje.Wszystkie dzieci z całego przedszkola są w jednej sali ,jedna pani nauczycielka ,która nie zna wszystkich rodziców .Ale ,cóż chcieliśmy darmowe przedszkola to nie wymagajmy.Atak swoją drogą uważam,że 5 godzin pracy to trochę mało .
tomek70579 / 93.175.82.* / 2016-01-11 23:43
ester: idź popracuj 5 godzin z dwudziestką maluchów, to się przekonasz jakie to fajne :)
BG48 / 31.183.63.* / 2016-01-11 21:41
A ja głupia myślałam, że to tylko nauczyciele w szkole są niedobrzy, a okazuje się, że w przedszkolach też są złe panie. Wiadomo na pewno, że najlepsi są rodzice, bo wiedza od kogo czego wymagać najmniej od siebie. Trzeba zatrudnić dużo kontrolerów najlepiej jakby taka kontrola siedziała no stop w każdej szkole i każdym przedszkolu byłoby super.
daewoo1972 / 2016-01-11 20:47
To nauczyciele od wieku przedszkolnego do ukończenia edukacji kształtują ludzi czyli naród? im niższy standard tym społeczeństwo głupsze, im głupsze tym dające się bardziej sterować przez obce nacje - czy tego wymagać od przyszłości narodu?
Jestem za tym aby nauczyciele mieli jak najwięcej przywilejów, aby dostawali jak najwyższe pensje (aby nie musieli kombinować z korepetycjami) jednak winni być rozliczani za osiągane wyniki (wyniki oceniane na podstawie poziomu uczniów których dostają) (wiadomo że z kiepskiego ucznia nie zrobią geniusza jednak z geniusza mogą ukształtować przyszłość i za to powinni być rozliczani.
Mógłbym tak pisać i pisać - kadra nauczycielska jest przyszłością i podstawą narodu - każdego narodu, puki tego społeczeństwo nie zrozumie i będzie ich nękać i negować będzie źle w tym kraju.
ala890 / 176.103.41.* / 2016-01-11 20:40
Logika PIS MNIE PORAŻA JAK GODZINY DODATKOWE BYŁY OBOWIĄZKOWE TO BYŁ CHAOS ORGANIZACYJNY A JAK BĘDZIE JE PRZYDZIELAŁ DYREKTOR TO NIE BĘDZIE.
KTO Z PIS NIE MA DODATKOWYCH GODZIN A KTO NIE TO MA CZY TAK MA BYĆ ŻEBY JESZCZE BARDZIEJ SKŁÓCIĆ ŚRODOWISKO NAUCZYCIELSKIE
I TAK UCIERPIĄ DZIEŃ PRZECIEŻ W SKALI ROKU TO MILIONY GODZIN
zawerty / 81.190.193.* / 2016-01-11 20:17
W projekcie znalazły się także zapisy rozszerzające na wszystkich nauczycieli wymóg niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie.Minister Kamiński może być karany,a wożny w szkole nie.
xxx605 / 81.168.234.* / 2016-01-11 19:07
Wprowadzają kartoteki dla nauczycieli, a godziny karciane będzie teraz ustalał dyrektor, a nie ministerstwo. Zmiana godna pis.
nina745 / 82.160.219.* / 2016-01-11 19:04
Nie ma dzisiaj pracy łatwej i nie sądzą że nauczyciele ją mają ale za parę godzinn dziennie biorą solidne wynagrodzenie na które mój mąż musi zasuwać po 12 godzin 5 dni w tygodniu fizycznie i fajnie zero przywilejów ja bym im dołożyła obowiązków
andzia67 / 80.50.140.* / 2016-01-19 17:51

solidne wynagrodzenie na które mój mąż musi zasuwać po 12 godzin 5 dni w tygodniu fizycznie i fajnie zero przywilejów

trzeba się było uczyć
Ela 796 / 83.4.42.* / 2016-01-11 19:48
Kobieto, myślisz że student nie musiał { rodzice} zainwestować w swoją przyszłość? Ja musiałam zasuwać w Niemczech, aby opłacić studia dzienne a później zaoczne, ponieważ żaden bank nie chciał mi udzielić kredytu, rodzice nie byli zamożni. Nie miałam stałych dochodów. Dzisiaj może tak fizycznie nie zasuwam, ale lata pracowałam na taką przyszłość. Twój mąż mógł tez tak zrobić. Dzisiaj musi zasuwać. A tak na marginesie to mam zbyt wiele obowiązków jako nauczyciel. Obowiązuje mnie 40 godzinna praca w tygodniu do dyspozycji dyrektora, nikt tobie o tym nie mówił. Czyli wszystko co robię poza godzinami nie jest płacone, czy twojego męża też to obowiązuje????????????????????
ana113 / 83.238.230.* / 2016-01-11 20:01
wszyscy nie możemy być nauczycielami, górnikami czy lekarzami. Ja wam nie zazdroszczę pracy, wypłaty, czasu wolnego przed i po świętach ferii i wakacji ale nie róbcie z siebie poszkodowanych tylko przyznajcie się że macie dobrze. Myślę że tylko to ludzi denerwuje jak słyszą Wasze płacze. Kiedyś usłyszałam od nauczycielki że ja to mam dobrze bo mogę wziąć urlop kiedy chcę a ona musi wtedy kiedy jej każą - kurcze też bym chciała siedzieć z dzieckiem w domu w tym czasie kiedy ono jest w domu bo ma wolne od szkoły a nie zatrudniać babcie ciocie czy opiekunki. Taka praca i takie przywileje ale trzeba mieć odwagę żeby to przyznać
-- / 77.255.5.* / 2016-01-12 08:44
A jak Twoje dziecko jest chore, to po prostu bierzesz wolne. Moje 9 letnie dziecko było w szpitalu z podejrzeniem bloku przedsionowo- komorowego i chciał bym była z nim w szpitalu. (powinnaś być tam ze mnąi słyszeć jak cieniutkim głoskiem prosił bym została) i co mi powiedziała lekarka na prośbę o wypisanie opieki? "dziecko jest w szpitali więc ma zapewnioną opiekę i nie mogę wypisać zwolnienia na niego". Ty byś wzięła urlop na żądanie, albo zwykły czy bezpłatny urlop. Nauczyciel nie ma do tego prawa więc byłam w pracy. W wakacje moje dzieci są zdrowe, chorowały w czasie roku szkolnego. DO obu do szpitala biegała po lekcjach. A kończę je często po 19. W domu musiałam się przygotować do lekcji, sprawdzić sprawdziany. Z tego mnie nikt nie zwalnia tylko dlatego, że moje dziecko jest w szpitalu. To, że nie wiesz co i kiedy robię w domu, nie znaczy, że tego nie robię. Dalej mi zazdrościsz? Na pogrzeby też najczęściej nie dostaję wolnego, bo żyją moi rodzice, A ciocia? To tylko ciocia
dorian79 / 188.125.149.* / 2016-01-12 00:28
Jacy wy jesteście ludzie tępi. Dobrze to mają nie nauczyciele, nie lekarze, nie górnicy , hutnicy itp., itd. tylko te świnie z pis co są przy korycie.I tępa dzido zrozum, że aby ocenić kogoś to pochodż trochę w jego butach, a nie na podstawie obserwacji i z przekazów słownych podobnych tobie!!!!!!!!!!!!!!!
daewoo1972 / 2016-01-11 20:45
twoim zdaniem nauczyciele nie powinni mieć tych przywilejów, ciekawe kto wtedy będzie uczył nasze dzieci, wnuki i prawnuki? samy niedojdy i tym podobni.
To nauczyciele od wieku przedszkolnego do ukonczenia edukacji kształtują naród? im niższy standard tym społeczeństwo głupsze, im głupsze tym dające się bardziej sterować przez obce nacje - czy tego wymagasz od przyszłości narodu?
Jestem za tym aby nauczyciele mieli jak najwięcej przywilejów, aby dostawali jak najwyższe pensje (aby nie musieli kombinować z korepetycjami) jednak winni być rozliczani za osiągane wyniki (wyniki oceniane na podstawie uczniów których dostają (wiadomo że z kiepskiego ucznia nie zrobią geniusza jednak z geniusza mogą robić przyszłość i za to powinni być rozliczani.
Mógłbym tak pisać i pisać - kadra nauczycielska jest przyszłością i podstawą narodu - każdego narodu, puki tego społeczeństwo nie zrozumie i będzie ich nękać będzie źle w tym kraju.
bea554 / 83.21.235.* / 2016-01-11 19:17
nic nie stoi na przeszkodzie.....niech sie wykształci...niech zrobi ze trzy podyplomówki, przejdzie wszytskie stopnie awansu zawodowego, znajdzie tyle serca i mądrości w sobie zeby byc nauczycielem dobrym....cóż stoi na przeszkodzie???
karoles / 81.219.189.* / 2016-01-11 19:14
Mógł skonczyć studia magisterskie np. filologie angielską jak moja żona, to by miał lżej. Chociaż czy lżej to nie wiem, bo żona dużo pracuje w domu, a pare razy w roku ma zapalenie krtani...
pawel999 / 185.26.182.* / 2016-01-11 18:23
Dzisiaj, zona wraca z pracy roztrzesiona po lekcji z banda wiejskich hamskich gimnazjalistow. Ma 2 dziewczyny oczekujace na poprawczak i rzadnego narzedzie radzenia sobie z nimi. Tylko nie mowcie mi o profesjonaliźmie czy psychologii.
edi535 / 109.78.48.* / 2016-01-11 22:01
Jeżeli Twoja żona tak myśli że to banda wiejskich, chamskich gimnazializtów itp.nie radzi sobie z nimi i wykańcza sie nerwowo, to raczej powinna zmienić zawód. To będzie dobre rozwiązanie dla niej i tych dzieci.
Ewa - zwykły robol (po studiach) / 79.191.71.* / 2016-01-11 19:48
Niech Cię żona - nauczycielka nauczy ortografii zanim zaczniesz się publicznie wypowiadać ... "żadnego" pisze się przez "ż" a nie "rz", a "chamskich" przez "ch". Mam nadzieję, że uczniowie nie wściekli się na Nią dlatego, że nie umiała nic nauczyć...
ania396 / 81.168.168.* / 2016-01-11 19:38
Nie widzę problemu - kasy w marketach czekają na chętnych. zawsze można zmienić pracę.
er99 / 79.191.233.* / 2016-01-11 19:18
co to znaczy wiejskich, nie ma miastowych hamskich gimnazjalistów może trochę pomyślunku chyba że mózgu za mało.a jak żona sobie nie radzi to niech zmieni robotę ale chyba tego nie zrobi bo gdzie dostanie tak dużo forsy i wolnego
Ciocia Klocia / 188.146.8.* / 2016-01-11 19:17
Poproś swoją żonę o korepetycje z ortografii ( "hamskich", " rzadnego" ). Może to ją uspokoi?
walzen86 / 2016-01-11 19:00
Mam tyko nadzieje, że nie uczy j. polskiego. Jeśli tak to współczuje.... oczywiście żonie, ciągłego powtarzania .... "POWTÓRZ TUMANIE" ...
sasiad754 / 37.248.254.* / 2016-01-11 18:22
doceniać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam nauczyciela sąsiada a zachowuje się jak kretyn i ja mam go doceniać. nauczyciel ma uczyc i pracować jak inny obywatel a nie tylko chce być doceniany. inni tez chcą być docenieni ale nie sa. pracują za marne grosze a nauczycielom i lekarzom jest ciagle zle.
Japonownie / 77.45.32.* / 2016-01-11 18:34
Kretynizm to swoista cecha, zachowanie. Nie jest przypisany do zawodu. Z drugiej strony, bywa i tak, że zachowujemy się w określony sposób z jakiegoś powodu. Jaki jest powod, że pański sasiad-nauczyciel tak właśnie się zachowuje? I co takiego właściwie rob? Tego nie pan nie napisał. Ostatnio zbyt łatwo szermujemy takimi negatywnymi określeniami.
Pweł&W / 109.231.7.* / 2016-01-11 18:13
Nauczycieli trzeba docenić. Uczą nasze dzieci. Nie wolno im utrudniać życia. Trzeba mieć wiele cierpliwości do dzieci i do ich rodziców. Zarobki są o wiele za niskie. Czy znacie takie przysłowie " obyś cudze dzieci uczył"-to wiele mówi. Ale jeżeli ktoś chce nauczać nie utrudniajcie, wręcz pomagajcie i cieszyć się trzeba, że jest komu je edukować. Ja im tego nie zazdroszczę.
jan148 / 37.47.13.* / 2016-01-11 17:43
Jak wyjechać we wrześniu na wakacje Jak długo można wytrzymać z grupą 25 siedmiolatków
Ośle przyjdź i popracuj w oświacie i przygotuj się że do tego będziesz dopłacał
PAN PODATNIK / 81.190.135.* / 2016-01-11 17:36
czas rozliczać nauczycieli z wyników ich pracy! ...26 dni wolnego i japę mają stulić bo pracują za moje ....w kraju jest ich jakieś 50 % za dużo
Pan Podatnik 2 / 86.0.125.* / 2016-01-11 18:17
Jak nie wiesz o czym piszesz to sam powinieneś "stulić jape". I choć nie jestem nauczycielem to wiem doskonale jak ciężki i odpowiedzialny jest to zawód. Nauczyciele powinni być dużo lepiej wynagradzani bo podobnie jak lekarze, policjanci i wojsko są gwarantem na lepszą przyszłość naszego kraju.
ubawiony / 86.111.97.* / 2016-01-11 17:59
Ubawiłeś mnie tym wpisem, jak żywo dawno się tak nie uśmiałem:D. Wielki PAN się trafił. Może każesz policji się eskortować do pracy a lekarzom pełnić dyżury przy swej szanownej osobie. W końcu płacisz te parę groszy podatku:D. W mojej pracy też spotykam takich PANÓW, słoma z butów ale roszczenia po horyzont. Do tego udają, że znają się na tym co robię i mnie pouczają. Jakby człowiek odpłacał pięknym za nadobne, to narobiłby usterek i taki PAN nawet by nie wiedział co, jak i dlaczego. Na szczęście ja nie czuję się PANEM tylko zwykłym robolem co to ma swoje zrobić. I robię. A takich PANÓW to tylko mi żal.
oh / 78.11.17.* / 2016-01-11 18:40
a czy wiesz ile zarabiają nauczyciele, chciałabym tak mało jak oni zarabiać, pracują tyle godzin i mając tyle wolnego co oni, tylko minie mów, że w domu pracują, nich pracują w szkole, to może uwierzę
ubawiony / 86.111.97.* / 2016-01-11 20:10
Zaskoczę cię ale wiem ile zarabiają nauczyciele i ile pracują. Wiem to z tej przyczyny, że pracuję w radzie rodziców. Z tego co piszesz jasno wynika natomiast, że ty nie masz pojęcia bo piszesz bzdury. Zacznę więc od pensji. Poziom wynagrodzenia jest na stronie ministerialnej ale to brutto. Co do pensji nauczycieli z którymi rozmawiam to od 1400 (tysiąc czterysta) u nauczycielki, która pracuje drugi rok, nauczyciel mianowany z 15letnim stażem dostaje na rękę (z wychowawstwem, nie ma motywacyjnego) 1900 (tysiąc dziewięćset). Kokosów zatem nie ma. Ja zarabiam więcej. Jako robol. Co do pracy. Moja córka non-stop ma jakieś zadania, kartkówki, projekty, wypracowania itd. Jak myślisz, kiedy są poprawiane? Co do pracy w szkole, to pisałem już wcześniej, praca w szkole nie jest na rękę samorządom a nie nauczycielom. Jeśli chcesz wiedzieć więcej poszukaj moich wcześniejszych wpisów, nie lubię się powtarzać. Proszę, zanim napiszesz jakieś obiegowe prawdy objawione podawane przez media, zastanów się czy to prawda. Jeszcze 3 lata temu też myślałem, że jest tak jak mówisz. Dlatego zacząłem się udzielać w radzie rodziców. Cóż, lekko się zdziwiłem jak poznałem fragment pracy szkoły od kuchni. Czego i tobie życzę.Pozdrawiam.
mk1147 / 46.171.45.* / 2016-01-11 17:43
Na śmieciówce robisz? Witaj bracie! Kiedyś nasze będzie górą 😊
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy