Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Karta Nauczyciela. Rząd zajmie się likwidacją dodatkowych godzin

Karta Nauczyciela. Rząd zajmie się likwidacją dodatkowych godzin

Wyświetlaj:
Nauczycielka334 / 185.118.214.* / 2016-03-14 17:48
Skoro praca nauczycieli jest taka łatwa to zapraszam do spróbowania. Dlaczego najwięcej do powiedzenia mają ci ludzie, którzy nie mają żadnego pojęcia o naszej pracy? Dlaczego nie ukończyli studiów pedagogicznych i nie pracują w tym wspaniałym zawodzie, gdzie nie trzeba nawet się przygotowywać do kolejnego dnia pracy. Nauczyciele nie musieli by być bezradni w niektórych przypadkach, gdyby nie rodzice, którzy nie umieją wychować swoich pociech i posyłają do szkoły dzieci bez wpojenia im podstawowych zasad. Najłatwiej nauczycieli obciążać konsekwencjami własnej nieudolności wychowawczej. Jestem nauczycielem z dziesięcioletnim stażem i przygotowuję się do prawie każdej lekcji, bo dba, o różnorodność środków dydaktycznych na lekcjach i korzystam z najnowszych osiągnięć techniki!!! Pozdrawiam zgorzkniałych i zazdrosnych przedstawicieli innych zawodów.
seth684 / 62.87.206.* / 2016-03-14 16:52
najbardziej mnie bawi to " przygotowywanie się nauczyciela do lekcji " nauczyciel po góra 2 -3 latach zna go na pamięć...... a z ostatnich osiągnięć nauki i tak nie korzysta.........zbyt łatwy szmal za niewielki nakład pracy...( wynikiem pracy nauczyciela są oceny i osiągnięcia jego uczniów a nie ilość ocen niedostatecznych - to tylko dowodzi o bezradności nauczyciela )...i jeszcze jedno - nie wiem czy to wpływ przesiadywania z uczniami , czy to osobliwe obciążenie zawodowe , ale większość nauczycieli emocjonalnie nie wykracza poza poziom gimnazjalistów...to może i zabawne , ale przy kontaktach z w/w na wywiadówkach mocno irytujące....
belferka 29 / 94.40.24.* / 2016-03-11 16:48
Oj jaka to rozkosz być nauczycielem. Godziny spędzone nad przygotowaniem się do lekcji , sprawdzaniem zeszytów , klasówek . Wielogodzinne zebrania np.klasyfikacyjne .Wyjazdy na wycieczki , gdzie zapłacone jest za 4 godziny , a reszta gratis . Ciągłe dokształcanie się na własny koszt itd . Każdy tylko widzi korzyści , a popatrzcie dalej . Hałas , stres , nerwy , często bezradność , bo uczeń czuje się bezkarny. A pieniądze - za 2 tysiące trzeba to wszystko znosić .Zanim się ktoś wypowie na temat pracy nauczyciela najpierw niech sam spróbuje "TEGO LUKSUSU".Gorąco polecam .Byłam nauczycielem z powołania ,ale dziś mam dość .Pracuję , bo muszę za coś żyć .Gdybym mogła wybierać jeszcze raz to NIGDY W ŻYCIU .
mea14 / 195.72.148.* / 2016-03-11 14:29
hej "pracusie" Nauczyciele, zapraszamy do pracy po 8 godzin dziennie/ tj 40 godzin tygodniowo bez 60 DNI wakacji i wolnych dni - tydzień przed świętami i po świętach. Gdzie jesteście jak pytam kto zajmie sie dziećmi w ferie czy te dni nieustawowo wolne od pracy. W szkole was nie ma!!!!!!!.................................:-(
Żenada,...................... KTO W OGóLE USTALA TE DNI WOLNE OD LEKCJI??????? CO TO ZA POMYSŁ?
JAKOŚ NIKT NIE STOI PRZED SZKOŁĄ W WOLNE DNI OD ZAJĘĆ I NIE KRZYCZY - "PRZYPROWADŹCIE SWOJE POCIECHY DO SZKOŁY CHĘTNIE SIĘ NIMI ZAJMIEMY , BO WY NIESTETY MUSICIE PRACOWAĆ".......
POZDRAWIAM PRZEPRACOWANYCH I OBURZONYCH NAUCZYCIELI ..............................
bea1234281 / 5.172.247.* / 2016-03-14 18:20
Dni wolne od zajęć ustala MEN i nie są one tylko u nas, ale na całym świecie. Poza tym, proszę poczytać, jak dużo dni wolnych jest w innych krajach. Poza tym w dni wolne w szkole są dyżurujący nauczyciele, bo to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a nie opiekuńczych. A niektórzy n-le pracują po 40 godzin, choć nie przy tablicy z kredą. ( w innych zawodach też tak jest - jedni pracują mniej, drudzy więcej). Każdy może być n-lem, zapraszam do nieprzepracowania i leniuchowania.
irmina33 / 195.136.205.* / 2016-03-14 17:01
Po co Ci dzieci skoro nie masz dla nich czasu? Rodzice 12 godzin gonią za kasą albo za granicą.
olaf22 / 94.254.225.* / 2016-03-14 16:28
Ja jestem nauczycielem i chce pracować 8 godzin od 8 do 16 i nie musieć być na radach i zebraniach z rodzicami po 16 tylko maja przychodzić w moich godzinach pracy i mam to gdzieś że pracują tez od 8 do 16.... a wycieczki do teatru do 21... w życiu chyba ze nadgodziny... dyskoteki szkolne i imprezy okolicznościowe oczywiście ale od 8 do 16 ...
Bosman821 / 95.49.61.* / 2016-03-11 16:51
Hej pracusiu zapraszam cię do szkoły . Wczoraj miałem zaplanowane 4 godz dydaktyczne od godziny 8.00 a z pracy wyszedłem dokładnie o 19.50 . Dla ciebie to jest tylko 4 godziny dla mnie 11 godz. i 50 minut. Poza tym nauczyciel nie ma wakacji, tylko urlop wypoczynkowy, taki sam jak twój. W tzw. dni wolne nie ma zajęć dydaktycznych tylko odbywają się zajęcia opiekuńcze pod kierunkiem n-la. Pozdrawiam kolejnego pyskacza, co to w d....... był i na wszystkim się zna.
Polka PS / 83.5.184.* / 2016-03-11 12:46
Pani Premier czas skończyć z dyskryminacją obywateli. Nauczyciel ma pracować 40 godzin w szkole i nie musi pracować w domu. Nie będą zatrudniani na 3 etatach. A pensum 18 godzin według nauczyciela to 18 razy 45 minut. Po 15 godzinach wychodzi do domu. To jest bezprawie i dyskryminacja oraz ogromne poczucie niesprawiedliwości dla osób posiadających takie same lub wyższe kwalifikacje a pracujących w przemyśle. Nasz czas pracy to 40 godzin, a 3 etaty to 120. Nie mamy takich możliwości jak nauczyciele.
Ponadto nauczyciel do przemysłu wchodzi na równych zasadach , zaś osoba z przemysłu w oświacie musi zaczynać od stażu nawet jeśli jest doktorem z 20 stażem pracy, to jest dyskryminacja obywateli.
belfer652 / 95.49.61.* / 2016-03-11 16:56
Jako nauczyciel jestem za 40 godzinnym czasem w pracy tj. szkole . Szykować mi : biurko, komputer, drukarkę, papier, książki i pomoce dydaktyczne, dlaczego to ja mam za to płacić?
Polka PS / 83.5.184.* / 2016-03-11 11:06
Pani Premier czas skończyć z dyskryminacją obywateli. Nauczyciel ma pracować 40 godzin w szkole i nie musi pracować w domu. Nie będą zatrudniani na 3 etatach. A pensum 18 godzin według nauczyciela to 18 razy 45 minut. Po 15 godzinach wychodzi do domu. To jest bezprawie i dyskryminacja oraz ogromne poczucie niesprawiedliwości dla osób posiadających takie same lub wyższe kwalifikacje a pracujących w przemyśle. Nasz czas pracy to 40 godzin, a 3 etaty to 120. Nie mamy takich możliwości jak nauczyciele.
Ponadto nauczyciel do przemysłu wchodzi na równych zasadach , zaś osoba z przemysłu w oświacie musi zaczynać od stażu nawet jeśli jest doktorem z 20 stażem pracy, to jest dyskryminacja obywateli.
polak1000 / 176.221.125.* / 2016-03-11 10:48
To prawda zmusza się nas do pracy za darmo nie tylko to, darmowe matury, darmowe egzaminy zawodowe nikt nam nie zapłacił za ten czas ani minuty. Pracuję po 10 - 12 godzin dziennie a nie jak próbowano wmówić ludziom że połowę czasu normalnego pracownika i za 2 tyś zł. A będzie jeszcze gorzej brakuje nauczycieli w przypadku kształcenia zawodowego. Będzie tragicznie będą uczniowie ale nie będzie nauczycieli i to już w niedalekiej przyszłości takie decyzje podejmowało lewackie PO.
polak247 / 83.8.244.* / 2016-03-11 14:38
srutu-tutu Nauczycieli jest za dużo, wszyscy po studiach pchają się do szkoły, przerwy świąteczne płatne, ferie zimowe płatne, ferie letnie płatne. i jeszcze ciągle narzekają, a zarobki ... no cóż wysokie i wierzcie wiem co piszę i nie prawdą jest że nauczyciele za godziny na egzaminach nie mają zapłacone, mają i to całkiem sporo Poza tym ok 30 % z nich nie powinno pracować z dziećmi bo sami powinni się edukować. Jestem za tym żeby siedzieli w pracy 8 godz dziennie od 8.00 do 16.00 i na pewno się wyrobią z pracą.
realista / 31.135.162.* / 2016-03-11 09:14
Jak to możliwe, ze w cywilizowanym niby kraju zmusza się pracownika do pracy za darmo??? Tak było za komuny..... To się nadaje do Trybunału. Ludzie powinni teraz mieć zapłacone za te godziny. Ten rząd i sejm , który to wprowadził powinien teraz ze swoich pieniędzy zapłacić nauczycielom.
salix207 / 77.65.83.* / 2016-03-11 08:32
Pozostałości po Gomułce i Gierku, dziwne i znaczone karty, którymi żaden rozsądny gracz nie rozegrałby nawet jednej partii. A dziwne, że świat polityki i hazardu ma wiele wspólnych określeń.
jaro 13 / 89.75.140.* / 2016-02-17 14:56
odbiora nauczycielom i dadza gornikom bo oni maja za malo
fuszera / 193.200.83.* / 2016-02-17 13:53
Nie zła fucha, trzy godziny dziennie, pół roku wolnego i pięć patoli jest .Jak w raju a czy kto robi czy kto leży pięć patoli się należy. I aby kto nie myślał że jestem przeciw wysokim zarobkom, nie ! ale zarobek za pracę, nie za kartę,przynależność partyjną czy kolesiostwo.
Gospodarny / 79.185.231.* / 2016-02-17 09:41
Nauczyciele mają być czyści jak łza (niekarani). To nie to co niektórzy ministrowie. I niech nie pyskują, w razie czego mogą się udać tam, gdzie ułaskawiają niewinnych...
gośc / 78.8.217.* / 2016-02-16 15:22
Za te wszystkie związki by się wzieli,ale po co jak to pieniędzmi z budżetówki są opłacani to szast prast na lewo i prawo miliony wywalają
raq669 / 193.109.115.* / 2016-02-16 14:50
za górników i ich kłamliwe związki zawodowe byś się wzięła
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy