Forum Forum finansoweKarty

Karta pre-paid !

Karta pre-paid !

Ukash13mk / 79.184.62.* / 2009-02-10 20:46
Zastanawia mnie jedno, banki na swoich stronach zapewniaja ze ich karta nadaje sie do płacenia w internecie. Upewniałem sie w tej sprawie w liniach lotniczych i dowiedziałem sie ze akceptuja TYLKO karty kredytowe . nie wiem czy wieżyć bankom. Czy serwisom internetowym.
Wyświetlaj:
richman / 2009-02-12 21:06
No właśnie - jak to z tym płaceniem w sieci kartami pre-paid ?
Pytam bo sam jestem zainteresowany jej wyrobieniem. Ciekawi mnie również jak one działają - czy muszę mieć wcześniej zdeponowaną na koncie określoną kwotę - kupując coś w sklepie internetowym, czy w momencie zakupu - znając już sumę - mogę przelać tę sumę na konto (chciałbym do tej karty mieć osobne konto by nie ryzykować resztą oszczędności - a może nie ma ona nic wspólnego z potrzebą posiadania konta do tejże karty ;) ) i dopiero zapłacić ? Zmniejsza to ryzyko utraty wszystkich środków na koncie gdyby 'coś się stało'. A może też jest tak (bo tak przynajmniej działa system pre-paid w telefonii komórkowej), że chcąc coś kupić doładowuję po prostu tę kartę określoną kwotą i potem tą kartą płacę :) Jak to jest - czy ktoś zechciałby mi to wytłumaczyć, jeśli wie ? :) Z góry dziękuję za pomoc :)
tomziom87 / 2009-02-13 17:48
kartami pre-paid możesz spokojnie płacić w sieci. Miałem taką kartę w anglii i bez problemu można kupować przez internet. polega to na tym ze, przy zakupie wpłacasz określoną sumę i możesz z tego swobodnie korzystać. Nie można jedynie pobierać pieniędzy z bankomatów. Karta służy jedynie do transakcji bezgotówkowych. Do tych kart niema osobnych kont, ani nie są one w żaden sposób połączone z innymi kontami. wiec nie ma obawy o utrate środków z konta.
richman / 2009-02-13 20:36
Dzięki serdeczne za reakcję i informację. Tak też myślałem - w końcu tak działa system pre-paid, więc myślałem, że i w tym wypadku też będzie podobnie. Teraz pozostaje jeszcze poszukać, który bank oferuje najlepsze warunki jeśli chodzi o tego typu kartę.
firma / 82.139.31.* / 2009-02-11 01:38
w necie możesz płacić tylko kartami kredytowymi.
Magi15 / 195.116.39.* / 2009-03-08 20:23
Płacąc w Internecie można korzystać zarówno z kart kredytowych jak i debetowych czy pre-paid, wszystko zależy od tego, jakiego banku kartą się posługujemy. Kiedyś przez Internet można było płacić tylko kartami embossowanymi (wypukłymi) teraz już również płaskimi.
Proponuję katy BZ WBK.
pozdr
M
mroov / 83.168.75.* / 2009-03-08 18:40
W Polsce niestety banki wydaja jakieś śmieszne Maestro i Visa Electron. W Anglii od reki dostałem dwie Visy Classic debetowa i kredytowa, obiema płaciłem przez internet w sklepach w Szwajcarii, USA, Chinach, Niemczech, Polsce i nawet nie pamiętam gdzie jeszcze, wszystko było ok. W Polsce Alior wydal mi Maestro (za które muszę płacić 3zł/mc) z którym nie bardzo wiem co zrobić. Jest absolutnie bezużyteczna coś jak karta bankomatowa HSBC - tylko bankomaty.
Najbardziej wkurza mnie to ze mam bardzo fajna kartę kredytowa która mogę spłacać online kartami debetowymi albo kredytowymi, a tu lipa nie mogę jej użyć bo nawet jak bym ja chciał spłacić to nie wiem jak
Hayat / 2009-03-20 23:57
Bzwbk , karta Visa Electron

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: