Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Kasa fiskalna w firmie. Jak uzyskać zwrot za jej zakup?

Kasa fiskalna w firmie. Jak uzyskać zwrot za jej zakup?

Wyświetlaj:
Wdzieczny / 194.63.135.* / 2014-09-16 19:39
Jaki zwrot? 700zł. Ile razy będziecie zamieszczać głupie tytuły?
Przy cenie 2000zł mam dopłacić 1300 zł. Za to abym mógł być kontrolowany. Oto perfidia "Państwa"
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-09-16 09:06
Logika rządu:
Nałożę na Ciebie obowiązek kupienia ode mnie jakiegoś sprzętu elektronicznego, pomimo tego, że Ty wcale tego nie potrzebujesz do swojej działalności, ale ja potrzebuję, żebyś Ty go miał (bo mam ochotę ewidencjonować twój obrót), potem każę Ci za niego zapłacić, a potem dobrodusznie wprowadzę rabat. Ale mamy miłosierną władzę:)
m-53 / 95.49.183.* / 2014-09-16 08:50

przedsiębiorca musi być właścicielem urządzenia. To wyklucza kupno na raty, dzierżawę lub leasing.


Błąd.
Przy kupnie na raty właścicielem jest przedsiębiorca.
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2014-09-16 08:24
A co dla polskiego przedsiębiorcy, który musi kupić nową kasę ?! Jak to za rządów PO nic - a to jest wydatek ponad 2 tysiące plus pokonanie zwyczajowych problemów z dostosowaniem sterowników to wyjdzie koło 3 tysięcy. Dla urzędnika Ministerstwa Finansów przy jego pensji to zapewne nic... . Żadnej pomocy dla polskich przedsiębiorców płacących jak osły podatki dla rządu. Wystawieni jesteśmy przez rząd - ten rząd - na rzeź super i hipermarketów generujących rosnące bezrobocie i dziurę w budżecie na zasadzie płacenia podatku dochodowego poza Polską ( generalnie to jest skrót ale mechanizmy są proste i oczywiste ) . Ślinienie się przez niektórych, że supermarkety zbierają z rynku dużo VAT-u jest chorobliwie kretyńskie bo destrukcja rynku jest porażająca. I do tego te żenujące teksty wiceministra finansów, że jak firma działa w Polsce to tu winna płacić podatki. Dlaczego jaśnie panie mówi to pan w przypadku polskiej firmy LPP, skoro wprowadziła jedno z szeroko stosowanych przez Zachodnie firmy rozwiązań w Polsce ?! Oni mogą ale polska firma nie ?! To jak to mamy odczytać ? Samiście zaakceptowali takie europejskie regulacje ! Więc o co w tym chodzi? Inna sprawa - nie ma polskich firm - w znacznej części rodzinnych to i nie ma podatku dochodowego... . Co was obchodzi los polskich firm?! Podniesiecie nam znowu VAT i będzie OK - no nie !!!

Najnowsze wpisy