Forum Forum prawneBankowe

Kasie Krajowej SKOK nie podoba się rządowy projekt ustawy o SKOK-ach

Kasie Krajowej SKOK nie podoba się rządowy projekt ustawy o SKOK-ach

Wyświetlaj:
Polak myślący o Polsce / 82.177.29.* / 2015-03-20 19:10
Czytam te wywody o kondycji skoków począwszy od ekonomistów z górnych półek , aktorów, innych sławnych twarzy i nie chce mi sie ich wymieniać, bo nie mają wiedzy, a mają twarz publicznąi pospulstwo uwierzy ? Zadaję sobie pytanie , dokąd rządzie nas prowadzisz? Co chcesz przez to uzyskać, niszcząc własny polski kapitał, który tworzyli ludzie, zwykli, na bazie zakładów pracy, gdzie rząd nie dołożył grosza do ich rozwoju?Zastanawia mnie jeszcze jedno, jakim prawem rząd rozlicza kasy, nie mając żadnego wkładu finasnów publicznych, czyli podatnuków?Jestem podatnikiem i żądam też rozli czenia się osób publicznych , a w szczególności rządząch z naszych pieniędzy publicznych
micross / 91.233.112.* / 2015-02-17 13:24
To niech te kasy przejmą zadłużony SKOK Wołomin i inne padające deficytowe placówki,dlaczego tego nie robią,tylko ich straty pokrywa bankowy fundusz gwarancyjny ?
Janosa / 79.186.129.* / 2015-02-17 11:49
Te rządy sprzedadzą za granicę nawet ostatnie polskie finanse. Co za złodziejski kraj!
mmar / 149.156.205.* / 2015-02-16 12:37
czyli dalej działalność na rzecz pisu finansowa (czyli finansowanie mediów prawdziwych) i plajta - ale ta już za pieniądze uczciwych Polaków (bo pis trudno uznać za uczciwy: Hofman i spółka delegacyjna, teraz kandydat Duda, który jest europosłem a siedzi w Polsce i bierze ciepłą kaskę z Brukseli)
fgh / 195.210.12.* / 2015-02-16 09:53
Skoki to złodzieje - prezes Bierecki wyprowadził doLuksemburga 150 mln zł , KASA upadła i tylko interwencja banków na 3 mld zł nie doprowadziła do afery dużo wiekszej niż Amber GOLD. Gdzie prokuratura? Pan Bierecki ( kumpel Kaczynskiego) śmieje się z fotela swojego luksusowego auta :-)
Zenek254 / 212.182.116.* / 2015-02-16 08:31
Jaki jest obecnie status niektórych prezesów SKOK, których zatwierdzenia KNF odmówiła?

Interesuje mnie też postęp prac przy wprowadzaniu rekomendacji o ładzie korporacyjnym w SKOK, a w szczególności uregulowanie statusu osób spokrewnionych.
adasdasd / 195.117.22.* / 2015-02-16 11:59
"Interesuje mnie też postęp prac przy wprowadzaniu rekomendacji o ładzie korporacyjnym w SKOK, a w szczególności uregulowanie statusu osób spokrewnionych." - mnie też interesuje jak to jest uregulowane w KNF, do tego jedna z prezesek Banków Spółdzielczych v ministerstwo finansów....
yuuuuuu / 37.248.255.* / 2015-02-24 19:35
Ludzie, zastanówcie się dlaczego w ciągu 20 lat Pan Bierecki stał się milionerem, a zwykli spółdzielcy zostali w skok-ach z ręką w tzw. naczyniu. Dlaczego pozwalało się na nie stosowanie przepisów ustawy o rachunkowości (tzw. odpisach na pożyczki przeterminowane stanowiących koszty w SKOK). Dlatego, żeby pokazywać do roku dobre wyniki.
Dlaczego do dnia dzisiejszego od dnia wprowadzenia nadzoru nadal nic się z tym nie robi. Na stanowiskach trzyma się ludzi nieodpowiedzialnych, ale odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację. Dobrze, że jest nadzór KNF oraz ochrona z BFG. Niech śpią spokojnie depozytariusze, ale dlaczego ciągle spokojnie śpią osoby za to odpowiedzialne???

Najnowsze wpisy