Forum Polityka, aktualnościKraj

Katastrofa samolotu pod Mirosławcem

Katastrofa samolotu pod Mirosławcem

Money.pl / 2008-01-24 09:11
Komentarze do wiadomości: Katastrofa samolotu pod Mirosławcem.
Wyświetlaj:
ANDRJU / 80.53.191.* / 2008-01-25 15:04
CZY KTOŚ MOŻE PRZEKAZAĆ MI DOKŁADNIE MIEJSCE W KTÓRYM ZDARZYŁA SI Ę TA KATASTROFA? ( Google Maps) (Panoramio)
złomiarz / 83.5.150.* / 2008-01-25 18:55
A co będziesz zbierał aluminium?
Gosciu / 83.24.102.* / 2008-01-25 15:48
GoogleEarth: 53.23.00 N 16.06.37 E (to mniej więcej środek kółka narysowanego ma mapie satelitarnej w TVN24).
REDbul / 83.5.133.* / 2008-01-25 12:57
Co ja tu czytam, sami specjaliści i fachowcy od lotnictwa.
Ale "Realista" ma rację to jest kosztowna zabawa.
Dzieci nie mają lekarstw i głodne chodzą do szkoły a na takie zabawy pieniądze są.
To jest właśnie to, ale jest to mało popularne i nie przynosi rozgłosu, więc poco o tym mówić.
------------------------------------------------

Znów "ELITA" zafundowała nam rozrywkę i żałobę, tylko co z tego ma obywatel, ano koszty pokryje
podatnik.

Tak to się wydaje pieniądze podatnika na jakieś tam przeloty samolotem, które kosztują setki tysięcy
żłotych.
A teraz jeszcze odszkodowania, (w dobrym bo głupim kierunku zmierza Polska) ciekawe kiedy się
skończy ta beznadziejna głupota.
Wystarczyły by dwa BUSY które mogły by rozwięźć wszystkie osoby po spotkaniu, ale nie trzeba było
lecieć samolotem.
Przepraszam zapomniałem że to "ELITA" i do busa nie wsiądzie bo wstyd.
Też istnieje jeszcze coś takiego jak PKP.
Zal mi tylko jedynie tych żon i dzieci, bo co ony są winne że tatusiowie lubią podniebne przygody.
były pilot / 217.113.145.* / 2008-01-25 19:49
jak czytam niektórych wypociny to jelita mi się wywracają na lewą stronę.samoloty są po to żeby latały a nie żeby stały na ziemi.piloci bez względu na to czy kogoś mają na pokładzie i tak latają bo muszą się cały czas szkolić,o każdej porze dnia i nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych.chyba jest taniej jak wykonując lot treningowy zabierają na pokład pasażerów i nie ,,goni"się kilku samochodów aby dowieżć uczestników konferencji na miejsce.cywile taż biorą udział w takich spotkaniach i korzystają z różnych środków transportu,z samolotów również. ale po co ja to piszę,przecież to dla ciebie wielbicielu busów i pkp za skomplikowane.myślę koleżko od ,że masz jakieś kompleksy. może komisja wojskowa stwierdziła że masz jakiś feler np z mózgiem i masz teraz żal do armii?może powinieneś zostać drużnikiem?
owc / 83.30.55.* / 2008-01-25 23:24
Zniszczyła ich "BRAWURA". Tak jak kierowców rajdowych.
Realista / 83.5.150.* / 2008-01-25 20:06
Panie były pilot , a czy uczyli Pana ile smrodu ten pański samolot robi, i jak to się ma do ekologicznego punktu widzenia.
Rura wydechowa z takiego bydlaka to nie Polonez 1.6 GLI.
Tylko tyle że to Ciebie nie obchodzi, liczysz sie Ty i ta twoja za...na maszyna.
Mieskam koło lotniska i wiem co to znaczy jak to gówno nie daje ludziom spać i spokojnie żyć.
A KRZESINY to co, tam też Was ludzie kochają za ryk F16.
Mam takie samo prawo do czystego powietrza jak Pan Panie BYŁYPILOT.
B. / 82.146.247.* / 2008-01-27 21:39
Jesteś biedny, bo gdybyś miał pieniądze, pewnie nie mieszkałbyś i nie narzekał na lotnisko i wojsko, które zatrudnia Twoich sąsiadów. Daje Wam na chleb i od czasu do czasu zapewnia rozrywkę. Zastanów się też co było wcześniej w Twoim miejscu zamieszkania - Lotnisko, czy Ty.
rose86 / 79.185.46.* / 2008-01-25 21:26
Jak mieszkanie koło lotniska komuś przeszkadza, to mozna się wyprowadź-proste i logiczne. Lotniska na czyjąś prośbę/żądanie nie przeniosą. Chyba każdy pojazd (oprócz roweru i hulajnogi) wydziela szkodliwe substancje, a poza tym samolotów lata mniej niż jeździ samochodów i autobusów.
Co niektórzy zapomnieli chyba co za tragedia się wydarzyła, i połowa tych postów jest BARDZO NIE NA MIEJSCU i całkowicie bez sensu. A 'były pilot' chyba był pilotem i wie co mówi....
krzysioopa / 2008-01-24 16:24
Witam, wyrazy największego współczucia dla rodzin ofiar, a w szczególności dla rodziny gen. bryg. Andrzeja Andrzejewskiego. Osobiście znałem gen. bryg. Andrzeja Andrzejewskiego, dowódcę Brygady Lotnictwa Taktycznego, pilota instruktora z jednostki wojskowej w Świdwinie, ponieważ bylem jego kierowcą. To dzięki niemu miło wspominam swoją służbę wojskową. Szkoda że tak się stało. :(((

Krzysztof Opaliński
Realista / 83.5.167.* / 2008-01-24 14:41
Znów "ELITA" zafundowała nam rozrywkę i żałobę, tylko co z tego ma obywatel, ano koszty pokryje podatnik.

Tak to się wydaje pieniądze podatnika na jakieś tam przeloty samolotem, które kosztują setki tysięcy żłotych.
A teraz jeszcze odszkodowania, (w dobrym bo głupim kierunku zmierza Polska) ciekawe kiedy się skończy ta beznadziejna głupota.
Wystarczyły by dwa BUSY które mogły by rozwięźć wszystkie osoby po spotkaniu, ale nie trzeba było lecieć samolotem.
Przepraszam zapomniałem że to "ELITA" i do busa nie wsiądzie bo wstyd.
Też istnieje jeszcze coś takiego jak PKP.
Zal mi tylko jedynie tych żon i dzieci, bo co ony są winne że tatusiowie lubią podniebne przygody.
moni / 83.20.180.* / 2008-02-06 08:30
Z jednej strony masz racje a z drugiej glupoty gadasz. zamiast wspołczuć i wspierac rodziny które stracily swoich ojców i malrzonkow to wypisujecie jakies dołujące bzdury!!!!!!!!! zastanówcie sie nad tym co piszecie i w jaki sposob
rose86 / 79.185.46.* / 2008-01-25 21:40
Panie realisto, jesteś po prostu głupi i nie masz pojęcia o czym mówisz. Co wg ciebie jest tu głupotą? Każda armia świata ma samoloty i uzywa ich do latania, a nie po to by stały na ziemi. Po to ktoś taki pojazd wymyślił .... . Skoro wojsko ma samoloty, to ma je po to by nimi latac i na pewno nie używa ich do wycieczek krajoznawczych! Poza tym te 'podniebne przygody' tych pilotów, jak to okresliłeś, to nie latanie dla zabawy, lotnictwo polskie ma na celu obronę terytorium RP. Obrażasz ludzi, którzy służą Polsce, i to nie tylko tych co zginęli, ale i tych co żyją, bo to jest ich praca, tak jak zadaniem lekarza jest ratowac życie, a nauczyiela uczyc. Zginęli bardzo doświadczeni piloci,a z tego co się słyszy to też bardzo wartościowi, dobrzy ludzie. Jak może byc ci żal ich rodzin skoro taki postem obrażasz ich mężów i ojców?!
Zanim napisze się coś tak głupiego, należy 3 razy pomyślec, a może i więcej....
rose86 / 79.185.49.* / 2008-01-24 20:40
Jesteś idiotą! jak wogóle możesz mówic takie rzeczy?! to straszna tragedia! służyli w lotnictwie, to mieli jeździc samochodami?! samoloty po to są by nimi latac, zwłaszcza jak się służy w siłach powietrznych! Masz rację- to była ELITA-ELITA NAJLEPSZYCH DOWÓDCÓW SP ! najgorsze jest to,że ludzie giną w taki sposób, kiedy najmniej mogą się tego spodziewac. Należy jedynie współczuc rodzinom ofiar i żałowac, że Polskie Wojsko straciło takich żołnierzy....
ce / 83.22.98.* / 2008-01-24 16:38
TY PEWNIE ROBIŁBYŚ TO SAMO GDYBYŚ MÓGŁ takich komentarzy nie powinni zamieszczać
*_adrian_* / 195.117.151.* / 2008-01-24 16:29
Człowieku o czym ty mówisz ????? . Co byś powiedział jeżeli taka tragedia dotkneła by cibie????
A czy wyobrażasz sobie Prezydenta albo Premiera który wsiadł by do tranwaju????? Człowieku nie rozumiem ciebie jak można być takim matrymonialisą????
ela s / 83.31.197.* / 2008-01-26 20:33
moj maz piotr zgina l tragicznie w jednostce w miroslawcu w niewyjasnionych okolicznosciach w 1975 r w pazdzierniku i do dzis nie moge pogodzic sie z jego smiercia dlatego jestem z rodzinami zolnierzy ktorzy zgineli w katastrofie a moze ktos kojarzy okolicznosci smierci piotrka z warszawy ela
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-24 15:08
wiesz, takie gadanie to już trochę przesada, to standard na świecie, że używa się samolotów transportowych także do transportu żołnierzy. Samolot CASA to nie luksus, tylko samolot transportowy. Jakby jechali jak to określiłeś busami, i bus miałby wypadek, to byś się czepiał czemu nie jechali PKS-em.
W całej europie i na swiecie to standard, że przy większych spotkaniach w której biorą udział wysocy stopniem oficerowie i spotkanie ma miejsce w odległym miejscu używa się samolotów lub śmigłowców. W tym wypadku akurat racjonale było uzycie samolotu zarówno z uwagi na ilość pasażerów jak i odległość.
aaaaa657 / 83.13.225.* / 2008-01-25 20:23
Nie mam zamiaru płacić na przeloty - nawet premiera czy prezydenta! A wojsko i żołnierze to już całkowicie mnie nie obchodzą - chcą się spotykać? To niech się spotykają, ale nie za nasze pieniądze. Rozwiązać to barachło i generałów rozpędzić!
MASZ 1 / 83.26.235.* / 2008-02-01 12:19
Ciekaw jestem co powiedziałbyś ludziom w lipcu 1997 roku w Opolu, Wrocławiu i innych zalanych miejscowościach. Może sam zabrałbyś ich wszystkich na plecy i przeniósł w bezpieczne miejsce.
W jednym masz rację generałów dyletantów należałoby "rozpędzić".
rose86 / 79.185.46.* / 2008-01-25 21:48
Kolejny spec ds. wojska... Ludzie opamiętajcie się! Jaką pozycję teraz na świecie miałoby państwo, które nie ma armii? w każdym państwie ludzie płacą na wojsko i przeloty prezydenta i premiera, wiedziałeś o tym aaaaa657? Jak nie chcesz płacic to się przenieś tam, gdzie tego robic nie będziesz musiał. Może na Antarktydę.... .Co niektórzy tu mają lub mieli na pieńku z wojskiem, i rękami i nogami się przed nim bronią.
car63 / 83.3.77.* / 2008-01-26 11:46
Kolego, ale tak naprawdę to po co nam armia? z Rosją ( Białorusią), czy Niemcami szans żadnych nie mamy, Litwa Czechy, Słowacja na nas nie napadną bo razem do kupki mają mniej ludzi niż Śląsk. Zaplaciliśmy kupę pieniedzy za F16 i płacimy dalej - loty. i co. Jak ruskie dupną to nam żaden nie zostanie na wstępie, my - z tego co wiem na nikogo napadać nie zamierzamy, a kupować je od Amerykanów po to żeby wspomagać tychże w Iraku za nasze pieniądze, to bezsens. Niech sobie sami sprzedają. Wiem , że pieknie brzmi " polskie orły" (jastrzębie), ale każde działanie powinno być podporządkowane końcowemu celowi - a tego nie widzę. Chyba, że kupa kasy, która spłynie dla tych co zakupów dokonali. (Łapówy) - Wiem, bo kiedyś miałem z tym styczność ,-zauważ, że wszyscy wiedzą kto samolot kupuje, kto produkuje, a mimo to zazwyczaj jest jakaś firma pośrednicząca ( kiedyś Cenzin) , po co? no właśnie po to. Wrócę jeszcze do początku- nie wiem ile kosztyje nas utrzymanie armii ale sądzę, że bardzo dużo a co oprócz wspomnianego przez ciebie prestiżu nam może dać? Gdzie my możemy użyć czołgi, myśliwce, okręty. Nasz najlepszy okręt to wycofany ze służby w USA złom- jaka jest jego wartość bojowa w styczności z czymś więcej niż przemytnicy- ale do tego nie trzeba armii. kilka tysięcy- powtarzam kilka tysięcy zawodowych żołnierzy na wszelki wypadek, przy jakichś wiekszych zadymach wewnętrznych (+ poborowi z łapanki w takich przypadkach) i wystarczy. Lepiej każdego bez wyjątku przez miesiąc przeszkolić w udzielaniu pierwszej pomocy przy wypadkach. i trochę musztry wprowadzić ( w życiu się przyda) . A co do lotów treningowych - że niby i tak samolot musiał lecieć- to nawet przy nauce na prawo jazdy nie wolno pasażerów wozić- nie sądzę ze loty treningowe robi sie z generałem na pokładzie. Jasne, że co by się nie stało ( czy samolot, czy bus czy autobus) zawsze byłby krzyk że coś nie tak. ale ludzie pomyślcie logicznie, czy trasa była ekonomiczna (narysujcie sobie) , czy rzeczywiście paru oficerów to to samo co premier i prezydent, i nawet gdyby kazdy dostał limuzynę z kierowcą to koszty byłyby dużo niższe. I jeszcze jedno, może niepopularne. Zgineło 20 osób - sporo- ale czy to naprawdę jest tragedia narodowa, nie rozmieniajmy pojęć na drobne. owszem współczuję tym ludziom ale patrząc z drugiej strony, czy uczczenie ich śmierci ogólnopolską chwilą ciszy,czy jednym dniem żałoby nie byłoby wystarczającym oddaniem hołdu, zwłaszcza, że nie zginęli oni w akcji, na wojnie pełniąc jakieś trudne misje, czy ratując czyjeś życie- znow zabrzmi to niepopularnie, ale wracali oni z imprezy. Te trzy dni żałoby w okresie studniówek pokrzyżowały plany tysiącom polaków. - czy coś to zmieni dla tych żołnierzy? Jeszcze raz powtarzam WSPÓLCZUJĘ rodzinom, i broń Boże nie chcialbym nikogo urazić, ale wypadki się zdażają i nie zawsze musi to być powód do ogłaszania żałoby narodowej bo pojecie to straci swoją wagę.
Realista / 83.5.167.* / 2008-01-24 15:21
Masz jakieś profity z tego typu myślenia ?
To pomyśl jeszcze raz !
Standard jest wtedy gdy jest rozsądek, ot i cała filozofia.
W tym kraju jest tak, byle szybko i głupio.
zdenek.... / 79.188.45.* / 2008-01-24 09:40
a może to był zamach może nawet tylko na jedną z podrużujących osób.
czemu podali że znaleźli czarną skrzynkę a później się z tego wycofali?
może potrzebują czasu by ukryć prawdę o tym zdażeniu.
może ktoś z tych lecących na pokładzie miał wiedzę o czymś co było nie wygodne dla jakiejś grupy interesów.
błąd pilota? być może , ale często jest tak że gdy pilot zginie najłatwiej jest zrzucić winę na niego choć pewnie często przyczyną wypadku jest inny powód.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-24 10:06
Tak, takie dywagacje są chwytliwe. Nawet u ludzi zdrowo myślących potrafią zasiać nutkę niepewności, czy raczej ziarenko, które potem wzrasta i podsycane dalszymi takimi komentarzami przeradza się w wyznawcę teorii spiskowej... wystarczy do tego dodać, że winni są oni, układ, krąg podejrzeń. Nie trzeba precyzować kto dokładnie, ani nijak tego dowodzić. Wystarczy powiedzieć, że wie się kto to jest i że będzie się z tym walczyć. Taką walkę wypisać na sztandarach....
Tak powstaje elektorat PiSu.

Ale nie dajmy się zwariować. Pozwólmy wyjaśnić to właściwym służbom i na chłodno przyjmijmy wynik ich prac.
zdenek.... / 79.188.45.* / 2008-01-24 10:20
jeśli podczas śledztwa nie będą brane pod uwagę różne możliwe przyczyny zdażenia to wynik jego może być z tego powodu wypaczony lub błędny. trzeba brać pod uwagę i taką ewentulaność a później w toku śledztwa potwierdzić ją lub (dowodowo ) zaprzeczyć tej lub innej możliwości wypadku.
Jeśli natomiast będziemy zakładać że maszyna jest super a wszystko jest winą pilota możemy ngdy nie dojść do prawdy.
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-24 10:46
komisja badania wypadków lotniczych bada wszystkie okoliczności wypadku, dlatego jej prace trwają długo, a te swoje domysły lepiej zachowaj dla siebiew, albo dla "specjalistów" z gazet tak "profesjonalnych jak "Fakt".
jliber / 212.180.147.* / 2008-01-24 09:21
Jasne, żałoba narodowa, specjalna pomoc z budżetu, przecież pokazali to w telewizji, więc COŚ trzeba zrobić. O rodzinach tych co zginą dzisiaj na drogach (pewnie podobna liczba), wskutek zaniechań budowy autostrad przez rząd, nikt nawet nie wspomni.
alohamora / 83.18.116.* / 2008-01-24 19:46
Jeżeli porównujesz śmierć ludzi służących ojczyźnie ze śmiercią gówniarza który pragnie sprawdzić ile wyciągnie jego bryka to gratuluję, poza tym nie to żebym był przeciwko autostradom, ale ciekawi mnie ile będą jeździć po nich kierowcy , którzy lokalną drogą jeżdżą 140km/h
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-24 10:00
Też jestem przeciwny żałobie narodowej.
Ale trzeba przyznać, że to trudna decyzja - sprawa jest na czołówkach gazet i wiadomości telewizyjnych, mówi się o tym w kółko, stacje radiowe nadają spokojniejszą muzykę. Tabuny dziennikarzy zapytuję premiera, czy będzie żałoba narodowa.

Uważam, że nie powinno być żałoby narodowej, ani specjalnych odszkodowań. Ale taka odpowiedź z ust premiera w sytuacji, gdy media zbudowały katastroficzny nastrój byłaby dla niego zabójcza. Dlatego pewnie ogłosi żałobę.
Cspostrzegawczy / 2008-01-24 09:11 / Tysiącznik na forum
Katastrofa samolotu wojskowego , wielka tragedia i od razu zadaje się pytanie dlaczego?
CASA uważana jest za bardzo bezpieczny samolot, czyli raczej błąd pilota. Uważa się, że była to doświadczona załoga, więc co ? Załoga popisywała sie przed dowództwem, które było pijane po konferencji?
Najbardziej niepokoi fakt, że szczątki są porozrzucane, co nasuwa przypuszczenie, że był wybuch - to może jednak bomba czy rakieta ? Może był przewożony niebezpieczny ładunek ?
gosiaf / 83.30.239.* / 2008-02-18 20:27
Mnie interesuje fakt, jeśli zdarzą się komplikacje podczas lotu,np. w trakcie lotu pewien element maszyny zawiódł, a wszelkie diagnozy i oceny ze strony techników na ziemi były pozytywne. Jakie możliwości mają pasażerowie? Czy mogą się ewakuowac, np szalupy na statku, a w samolocie spadochrony. Nie rozumiem faktu, "że załoga się popisywała przed pijanym dowództwem'.Proszę Pana, są firmy, które na tym zarabiają, że odwożą pijanych bosów.. I świetnie zarabiają.
alohamora / 83.18.116.* / 2008-01-24 19:53
Po co nam potrzebne komisje skoro wśród nas taki fachowiec ?
Często popisujesz się przed pijanymi i czy to ma sens (skoro są zalani)?
ObserwatorTegoCoSieWPolsceDzieje / 193.46.68.* / 2008-01-24 16:09
Moim zdaniem zbyt wysokie władze zaangażowały się w ten "zamach". Dlaczego jedna z pierwszych informacji w mediach o katastrofie to: "ogon ze czarną skrzynką nie uległ zniszczeniu". Kilka godzin później jedna z dziennikarek powiedziała: "nasze spekulacje co do stanu ogonu były błędne. Nadal trwają poszukiwania czarnej skrzynki." Co jest!? Przecież pierwszą z tych informacji podał rzecznik prasowy 12. bazy lotniczej w Mirosławcu - mjr Bogdan Ziółkowski. Musiała być to potwierdzona informacja. A więc... (sami sobie dopowiedzcie). Tu z miejsca chciałbym zganić mjr Ziółkowskiego za to że nie zna lokalizacji czarnej skrzynki w samolotach typu CASA. Jedyne co go łączy z lotnictwem to bujanie w obłokach. Dlaczego więc samolot który ma około 1 roku się rozbił? Poczekajmy na czarną skrzynkę oraz na interpretację jej przez przeszkolone do tego osoby.
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-24 10:51
troszkę jesteś niedoinformowany, miejsce katastrofy to właśnie bardzo mały obszar - 100 na 50 metrów, więc przy wielkości tego samoloty to wcale nie jest duży "rozrzut", wręcz przeciwnie wygląda na to, że samolot spadł dość gwałtownie, natomiast w kwestii powodów samej katastrofy daj może wypowiedzieć się specjalistom, po przeprowadzeniu całego postępowania. Oczywiście już zaraz pojawią się w brukowcach dziesiątki wypowiedzi "autorytetów" którzy przyczyny będą wskazywać nawet na atak kosmitów, tylko po to, żeby ich wypociny ktoś zacytował tylk.
glid / 217.98.12.* / 2008-01-25 10:15
I co myślisz że WP powie Ci prawdę?Naiwy jesteś!Ten zamkniety klasztor jakim jest WP wszystkie swoje nieprawidłowości ukryje. Nalepiej gdyby procedury przewidywały powołanie cywlinej komisji badań wypadków lotniczych inaczej nie dowiemy się prawdy!!!
ggg / 77.112.112.* / 2008-01-24 10:24
Błąd pilota. hmmm. wątpie było ich dwóch.
alohamora / 83.18.116.* / 2008-01-24 19:48
ilu kierowców będących w samochodzie karze się mandatem za dokonane wykroczenie ?
Realista / 83.5.167.* / 2008-01-24 15:02
Wkradł się do twojej wypowiedzi mały błąd, tam wszyscy byli pilotami !!!!!!!!!!!
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy