Forum Forum dla firmKsięgowość

Kilka pytań dotyczących księgowania.

Kilka pytań dotyczących księgowania.

bandi89 / 2015-09-01 12:49
Witam,
Być może niektórym te pytania wydadzą się głupie, ale dopiero zaczynam, dlatego proszę o wyrozumiałość:)
Pierwsze pytanie dotyczy spisu z natury. Czy należy wpisać liczbę porządkową 1 czy pozostawić to zdarzenie bez numeru?
Drugie pytanie. Muszę wpisać do KPIR zakup ubezpieczenia OC i tak się właśnie zastanawiam czy w kolumnie kontrahent powinnam wpisać pośrednika, u którego fatycznie wykupiłam polisę czy firmę ubezpieczeniową.
I ostatnie, ale już nie dotyczy samego księgowania tylko faktury. Wykonuję usługi. Co powinnam wpisać jako jednostkę miary? Prowadzę firmę transportową i moje usługi wyceniam głównie według wykorzystanego czasu, tj. na godziny. Jednak są takie zlecenia, których cenę ustalam indywidualnie, to głównie zależy od specyfiki, trudności, czasem to po prostu wcześniejsze ustalenie ceny z klientem etc. I czy mogę na jednej fakturze wpisać jak jednostka miary godzinę a innej sztuka? Czy lepiej trzymać się już tej sztuki? Czy US może to zakwestionować, że raz wpisuję tak a innym razem inaczej? Chodzi mi głownie o to, żeby nie narobić sobie problemów już na samym początku.
Dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Wiesiek0989123 / 185.161.93.* / 2019-02-20 16:11
Ja zleciłem to firmie, dokładnie Gamie z Tarchomina. Miałem dwie przesłanki: znajomemu prowadzą tam księgowość i polecił mi ich oraz koszt utrzymania księgowej jest jednak wyższy niż rozliczanie z biurem rachunkowym.
ZuzaMaja70 / 2015-10-05 20:08
Jeśli chodzi o ubezpieczenie to masz fakturę na nie to dane z faktury, a jak z odcinkach potwierdzającego ubezpieczenie to i tak musisz wystawić DW.
Numerację zawsze lepiej ustalić sobie jedną, taką jak Ci pasuje ale byleby być w niej konsekwentnym.

Najnowsze wpisy