Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2017-04-11 15:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj sprzedałem PZU po 38,08 z rzeczywistą średnią ceną zakupu 36,77 co tu w portfelu nie udało misię wiernie odtworzyć po splicie akcji.Do tego doliczając dywidendy z ubiegłych lat które zgarnąłem to nie mogę narzekać przy tym rynku i pasywnym inwestowaniu.
Miałem jeszcze tydzień poczekać może być korekta a kasa potrzebna na dom dla córki.
Ciułacz / 2017-01-28 16:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowy Prezydent w Stanach i notowania w NY, co nas czeka.
Hmm... co powiedział to robi i to w jakim tempie, jak prawdziwy dyktator.
Jak jest mądry dyktator to poddanym się żyje dobrze ale z uczuciem niewolnika jak np w Libii za Kadafiego.
Donald powiedział : zwiększyć nakłady na roboty publiczne, zmniejszyć podatki, oclić wyroby amerykańskich korporacji co mają produkcję poza granicami i wysyłają swoje wyroby do USA, uprościć procedury dla biznesu, wspierać kopaliny energetyczne.
Z tego by wynikało że nie należy inwestować (lub się wycofać ) w amerykańskie spółki co mają córki spółki w meksyku i w Chinach bo im się dostanie po kulach.
Na tym inne zyskają tylko należy spokojnie to wyłuskać.
Ciułacz / 2017-01-16 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to PZU ładnie odrabia dodając 25 tys dywidendy za ostatnie 2 lata to mnie podnosi na duchu.
Spekulować mi się już nie chce bo tego trzeba pilnować a jakiejś większej recesji w najbliższym czasie nie widzę.
PZU chcę jeszcze potrzymać ze 4 lata , chyba że coś się wydarzy.
Na GPW minęła stagnacja dobre stabilne dywidendowe spółki powrócą do łask.
Ciułacz / 2016-08-02 20:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po splicie na PZU miałem anomalie w moim portfelu ale jakoś to wyprostowałem.
Ciułacz / 2016-08-02 20:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj przed południem dokupiłem PZU, widząc że się wyłamuje z trendu i pod dywidendę a kasa leżała odłogiem więc ...
Trochę wypadłem z parkietu na GPW bo pilnuję kanadyjski rynek, może przesadzam że pilnuję bo wszystko poustawiane pod dywidendę a tylko spekuluję małym kapitałem aby nie wyjść z wprawy.
Ciułacz / 2016-02-29 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie witajcie !

Trzeba jednak przyznać że na PZU jestem w plecy a w to PZU wszedłem bo gdzieś chciałem kasę przechować no i wychodzi na to że to poleży kilka lat .
Trochę wyszedłem z wprawy z naszego rynku ale z tego by wynikało że w tym roku jeszcze będę musiał nowy kapitał ulokować ,jeszcze nie robiłem analizy ale chyba w jakąś spółkę dywidendową.
synonim / 2016-02-18 13:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
czy ja dobrze widzę, masz 270 tysięcy wtopy na samym PZU?
smooth / 2016-02-18 18:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Na PZU był split czego ten fantastyczny portfel nie potrafi uwzględnić...
dociekliwy / 2016-02-19 16:53 / portfel / Tysiącznik na forum
sam nie uwzglednia ale mozna wejsc w nowa wersje portfela i tam sa splity
smooth / 2016-02-19 23:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Robiłem. Mi jakieś głupoty wychodziły a już tego nie cofniesz.
Ciułacz / 2015-05-30 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Od kilku miesięcy od nowa zainwestowałem nowy kapitał.
Może nie zupełnie nowy kapitał , po prostu sprzedałem część gruntów co je kiedyś kupiłem jak wychodziłem wiosną 2007 roku z GPW.
Na szczęście decyzja była trafna bo grunty od tego czasu poszły do góry, ale obecnie uznałem że to już bańka , ale czy pęknie to nie wiem , wiec tak kilka miesięcy temu zainwestowałem w fundusze co mają spółki wydobywcze ropy ale już po zarobieniu kilku procent zmieniłem na PZU.
Zobaczymy czy ten PZU już ma swój dołek ?
Ostatnio wyglądał że idzie przeciwnie jak WIG i chyba na nim pogrywają grubasy, może na nim wytrzymam do końca roku ?
Powiem szczerze że nie chcę się uwikłać codzienne śledzenie spółek, bardziej bym się nastawiał na ochronę kapitału i zarobić parę procencików ;-)
Zastanawiam się nad wyjściem z Amerykańsko-Kanadyjskiego parkietu ale mnie tylko powstrzymuje prognoza dobrego II kwartału. Wyjść to jedno ale w co wejść? bo pod materac tego nie wsadzę
Silver Goddess / 2015-10-11 13:43
Witaj Ciułaczu,

Co myślisz o rynku polskich gier komputerowych? Jest kilka ciekawych pozycji nie tylko na GPW ale też na NC.
Ciułacz / 2015-11-30 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Silver Witaj !
jak widzisz ostatnie lata nie jestem aktywnym na GPW bo spółki wydmuszki zepsuły rynek , wobec powyższego nie jestem na bieżąco z małymi gorącymi spółkami.
ja już wszedłem w wiek co się inwestuje na ochronę kapitału.Podobnie działam na rynku kanadyjsko-amerykańskim gdzie mam głównie obsadzone spółki dywidendowe co płacą stałą dywidendę i specjalnie się nie przejmuję wykresem.
Pozdrawiam
mik0110 / 2014-04-19 11:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu,
Wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt Wielkanocnych
pietroo FC Barcelona is the best / 2014-01-30 21:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Ciułacza :)

Kopę lat :)) Nie spoglądasz coraz bardziej na Miedziaka? Spada coraz niżej, jest teraz najniżej od 2012 roku. Wieszczą, że moze być jeszcze niżej. Ma juz kilka rekomendacji na 139-150 zł.

Pozdrawiam
bebe1 / 2013-12-25 00:18 / portfel
witaj Ciułaczu...
dziekuję Ci za życzenia w portfelu...;-)
ślę i ja Tobie życzenia świąteczne oraz dla Twojej Rodzinki...;-)
bebe..
mik0110 / 2013-12-24 15:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu,
zdrowych, rodzinnych Świąt i Wszystkiego najlepszego
Ciułacz / 2013-12-24 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na następny rok mam zamiar zredukować portfel obstawiając spółki co robią od dawna zyski i płacą dywidendę i sie więcej udzielić na Niemieckim rynku, myślę o sektorze medycznym bo obecnie tylko jestem w finansowym.
Na Angielskim rynku LLOYDS mi po kilku marnych latach jednak odbił i mam go zamiar trzymać na Kanadyjskim i Amerykańskim jest dobrze ale na złocie jestem na czerwono i na surowcach też jestem na czerwono, z tym że w tym sektorze tego nie mam dużo.
Kiedyś wspominałem o MKZ.U notowany w Toronto dalej płaci sutą dywidendę co mi sie podoba ;-)

Przypuszczam że na tym forum nie będę aktywny , tylko od wielkiego dzwona bo sie udzielam na innym forum z powodu spekulacji na kanadyjskich groszówkach.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-11-06 02:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Od jakiegoś czasu nie jestem tu aktywny ale jak wiemy życie nie znosi próżni i jestem aktywny na Kanadyjskim i Amerykańskim rynku i Kanadyjskim forum bo się wdałem w spekulacje, a na rodzimym rynku jestem trochę pasywny robiąc nie wielkie ruchy .
Kapitału z GPW nie wycofuję.
Na NC jest wtopa ale z tego nie wychodzę może po kilka latach wyjdę do przodu ?
Pozdrawiam
mik0110 / 2013-11-05 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
hejka Ciułaczu,
a gdzie Ty się podziewasz?
Bigu znikł, Ciebie nie ma od dwóch tygodni...
jakoś tak pustawo... :(
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy