Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "kloszard"

Komentarze do portfela "kloszard"

Wyświetlaj:
giero13 / 2016-06-26 18:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay masz rację już zebrali 2 mln podpisów za powtórzeniem referendum
tomtay / 2016-06-24 22:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ja sobie myślę tak. Pewnego dnia Kamerun Dawid wpadł na genialny pomysł jak coś wyszarpać z UE. Wymyślił, że straszakiem będzie referendum i do pewnego momentu nawet słusznie. Potem jak gamoń zobaczył, że wymyka mu się to spod kontroli, zmienił front i liczył na fuksa. Ale się k...a przeliczył :) Efekt jest taki, że Stara Królowa teraz pewnie na głowie stoi, żeby za jej życia nie rozpadło się Imperium Brytyjskie. Bo Szkocja chce pozostać w EU, Irlandia Północna również, nie licząc małych Gibraltarów i innych tym podobnych. Nie wierzę w to, aby Elżbieta 2 pozwoliła na rozpad GB i pewnie do poniedziałku coś wymyśli, żeby posprzątać ten bajzel po Kamerunie Dawidzie. Wszyscy analitycy ostatnio na koniec swoich wypocin piszą: "A jak będzie zobaczymy". A ja napiszę, nie będzie żadnego Brexitu, Ela nie pozwoli na rozpad Królestwa, a jak to załatwią? Najlepiej jest rozłożyć w czasie, czyli ogłosić wyjście np. w 2022 roku i gotowe, do tego czasu referendum straci ważność :) Bawcie się dobrze
Pooh / 2015-12-31 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Tym co polegli, tym co nadal walczą i tym, którzy obserwują - Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Pzdr.Q
smooth / 2016-01-14 09:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeszcze walczę, ale jak zwykle nierówna to walka. Wszystkiego Dobrego!
adrianoo / 2015-08-23 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Panowie, a może by tak wrócić do idei forum, co Wy na to?

Izrael przyłączył się do formacji lotu koszącego:
TA-25 1,625.97 -4.08%
TA-100 1,416.39 -4.10%
TA Composite 1,410.47 -4.21%
tomtay / 2015-08-24 19:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pod koniec czerwca wymieniłem wszystko oprócz Cormaya na gotówkę, ale i tak nie podoba mi się ta sesja :/
adrianoo / 2015-08-25 19:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja się większym spokojem wykazałem i dopiero dziś upchnąłem część kwitów.
A co do dzisiejszej sesji to mamy 2 powody by rosnąć: obrona 2000 pkt i pozostawiona luka, która będzie działała jak magnes.
tomtay / 2015-09-10 21:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Japońskich fantów teraz nabrałem w poniedziałek, a co :)

Jak się nie będę odzywał to znaczy, że albo zarobiony jestem i nie mam czasu na głupoty.. Albo nie będę z nikim rozmawiał, ani teraz, ani nigdy ;)
smooth / 2015-09-11 15:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Coś tam dokładnie nakupił?
adrianoo / 2015-09-21 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prawie 500 kwitów ma na naszym bananowym rynku a Tom szuka szczęścia na drugim końcu świata ;)
A na poważenie moment ku kupowaniu taki sobie, zarówno technicznie jak i makro ale nie pierwszy to raz kiedy miałeś nosa do dobrego zakupu :)
tomtay / 2015-10-23 23:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Budyń dzisiaj popatrzyłem, piękna stopa zwrotu w skali ostatniego roku. Jakiś czas temu Adi polecał BDX kiela 100 za walor. Można? Można :)
smooth / 2015-07-09 09:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj... jak widzisz nie dzieje się nic. :)
al_ / 2015-07-16 00:17
jestesmy na "godzinach"Smooth aby sie zaczeło i bedzie trwac do lata/jesieni 2016
adrianoo / 2015-07-24 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jeszcze istnieją takie długie tryndy na naszym bananowym straganie?
adrianoo / 2015-06-07 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hossa, hossa i... ?
Co tam wróżycie naszemu straganowi bo ugina się i cos mi się wydaje, że w tym tygodniu powinno się wyświetlić który kierunek jest mu bliższy.
tomtay / 2015-01-21 20:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
...oraz masę chętnych kredytobiorców. Nie sądziłem, że ktokolwiek się odważy powiedzieć głośno o możliwości przewalutowania do kursie z dnia podpisania umowy. A jednak. Amator cudzych żon w wiadomościach znowu dygotał obcisłymi portasami garniturowymi. Pomysł wydaje się ciekawy. Bo po pierwsze może się okazać, iż niektórzy frankiści w dalszym ciągu jeszcze są sporo 'do przodu' i biznes to dla nich średnio-kiepski. A po drugie frankistów należy rozgraniczyć na tych co pożyczyli żywą gotówkę emitowaną przez Schweizerische Nationalbank, od tych których ewidentnie naciągnięto pożyczając złotówkę a przeliczaną na mocno niedowartościowaną walutę. Ci pierwsi, no cóż, pożyczyłeś 100CHF oddaj 100CHF. Natomiast bardzo ładnie zachowanie w stosunku do tych drugich. Pytanie czy skorzystają, bo może uznają, iż ich przywilejem jest poczekać i zobaczyć co będzie. Najchętniej do końca umowy i wybrać dla siebie najlepszy wariant. A prawdziwym problemem wszystkich kredytobiorców kupując w latach 2007-2010 kawalerki na 10 tysięcy za metr, jest fakt, iż kawalerki nie chcą kosztować 15 tysięcy za metr. Jeżeli ktoś kupując 40 metrów po 10 tysięcy za metr i kupując w złotówkach przeliczanych na mocno niedowartościowanego CHF, liczył na: a)dalszy wzrost szalenie drogich nieruchomości i b)dalszy spadek CHF, to to jest spekulant :)
wykresyGieldowe / 2015-03-17 19:49 / Tysiącznik na forum
jak ktoś kupował 40 metrów po 10 tysięcy na kredyt we frankach po 2 złote, to nie jest to spekulat, tylko fujara.

Spekulować, to trzeba umić.
wykresyGieldowe / 2015-03-18 18:35 / Tysiącznik na forum
Wszyscy by zyskali, gdyby banki zachowały się przyzwoicie a ludzie spekulowali zgodnie z zasadami sztuki (stop-lossy).

Gdyby po eskalacji kursu do 2.80 banki zaczęły żadać dodatkowego zabezpieczenia, a ludziom, którzy go nie mają wypowiadać kredyt, zamknięcie kredytu odbyłoby się po 2.80-3.00.

Obecnei franciszej jest po 3.90 a zamknięcie kredytów będzie pewnie przy 4.50-5 zł. Tych strat można było uniknąć.
tomtay / 2014-12-25 22:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Byliśmy. Byliśmy najlepsi. Do tej pory mknąc korytarzami instytucji finansowych, śmiać mi się chce jak NAS wspominają. Ciągle o NAS mówią. Z nostalgią :) Nie mogą odżałować (ale brzydkie słowo), że NAS nie ma, czytali nasze komentarze każdego dnia. Od deski do deski. Oczywiście się nie przyznaje ktom zacz i klamot (jakby tu jakiemu, przyszło udowadniać, że jest inaczej :) p.s. Na priv i do zobaczenia :)
Kiedyś Łukasz z Katovitz, wszyscy go znali jako Warren Buffet, powiedział tak: "będzie hossa, jak nikt tu nie napisze przez rok" :)
Sorry Łukasz widać może druga połowa roku, bo napisałem, ale Święta są :)
Chciałem Wam tylko powiedzieć, że jesteście poniekąd Historią. No to K***wa Wesołych, koniec tego nonszalanctwa :)
adrianoo / 2015-03-07 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
smooth / 2015-03-09 08:49 / portfel / Tysiącznik na forum
ja zaglądam regularnie...co prawda nie piszę bo nie ma do kogo, ale zaglądam. Może jednak siedźmy cicho, bo ta hossanna nigdy się nie zacznie...
tomtay / 2015-03-11 21:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już się zaczęła :)
Oczywiście dziś nikt nic nie kupi, bo może spadnie, bo może nie rośnie.
Kupią kupią Drogi Smoo, znaczy się odkupią :)
Powodzenia :)
adrianoo / 2014-12-24 10:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wesołych Świąt Panowie :)

PS. marzyliśmy kiedyś o niszowym forum no to jest, redakcja to jednak nas słuchała ;)
adrianoo / 2014-10-23 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. mogło dojść po pozyskania przez podmioty nieuprawnione Państwa archiwalnych danych używanych przy logowaniu do symulatora giełdowego GPW Trader.
Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację i jeśli używali Państwo tych samych haseł w innych serwisach internetowych rekomendujemy ich zmianę.
Giełda Papierów Wartościowych SA

To sie nie dzieje :)
tomtay / 2014-06-03 23:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry,
a gdzie się wszyscy podziali i dlaczego już tu nikt nie pisze/bywa?
wykresyGieldowe / 2014-06-11 19:46 / Tysiącznik na forum
ja piszę na blogu dość regularnie – co tydzień w sobotę, chyba że mi coś wyskoczy. Czasem piszę w tygodniu, gdy mam jakieś palące przemyślenia.

pzdr.
kloszard / 2014-06-08 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hej Tom i Smoo ale gorac przeciez,
trzeba nad wode, w przyrode, wakacje !

:)
stare konie z WIG20 + kilka rodzynkow, reszta umarla, mam Hawe, ATC, pxm, idm na pamiatke, dokupilem pzu i przygladam sie, czy dolar juz do skupowania...
u mnie troche zmian bo pomieszkuje w Holandii sporo- do Polski wpadam na truskawki i jablka :-)...
pozdrawiam goraco ze slonecznej Hagi( i plazy scheveningen :)
adrianoo / 2014-06-19 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tom Smo Klo
jak przeczytalem ze Patrowicz ma sie pojawic w radzie GPW to az na forum wszedzłem ale widze ze tu tematy letnie i temperaturowe ;)
Gratki Klo za zmiane miejsca bytowania :)
kloszard / 2014-06-26 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Patrowicz i GPW..co za czasy...
pozdrowienia Ad :)
smooth / 2014-06-05 11:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej... nie ma luda, forum umiera.
smooth / 2014-06-05 11:56 / portfel / Tysiącznik na forum
...forum umiera, nie ma luda... itd
tomtay / 2014-03-19 20:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No dzień dobry, jestem, nie wiem po co kolejny raz ulepszają i unowocześniają mi proces logowania, nie wiedzą, że lepsze jest wrogiem dobrego?
Mniejsza z tym.
Jak Wam się podoba "Nowe rozdanie" na wschodniej Ukrainie, chociaż to już chyba nie Ukraina "motyla noga"?
wykresyGieldowe / 2014-03-22 17:11 / Tysiącznik na forum
koronkowa robota.
smooth / 2014-03-25 13:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Dlatego u nas też mają być Igrzyska, a potem se coś anektujemy.
wykresyGieldowe / 2014-03-25 18:32 / Tysiącznik na forum
z Krakowa do Lwowa niedaleko :-)
kloszard / 2014-02-19 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wow, jakie dyskusje tu..wre :)
choc moje opinie podobne jak ponizej to ..szkoda pradu, lepiej milczeniem pominac ...
pozdrowienia dla wszystkich...
kupilem pakiecik idmsa dzis...a co :)
smooth / 2014-02-20 09:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Elo... też mam pakiecik jakby daj im Bóg wrócili kiedyś na 2 zł :)
kloszard / 2014-02-20 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Elo Smoo...kope lat...jak zycie....
smooth / 2014-02-21 09:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Elo..dajemy rade... trochę dzień świstaka ale zdrowie zdrowie dopisuje więc nie ma co narzekać. No chyba że tylko na to że śniegu nie ma i nie mogę w weekendy na narty polatać, a na dłuższy zagraniczny wyjazd to jakoś czasu nie znajdę.
adrianoo / 2014-01-21 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mocne:
www.youtube.com/watch?v=UeinqG_GbhQ
smooth / 2014-01-22 18:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Longuś jak żywy, lekko chyba przeziębiony i może nie te leki :)
tomtay / 2014-01-25 12:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trochę to trwało zanim się zalogowałem według nowych ulepszonych zasad i wiecie co, to przestaje być zabawne. Bo o ile koleżka obkupił się w Mostostal po 12zł. za wszystko i dobierał jeszcze nawet po 18 za walor to mogliśmy się śmiać. Ale ja w zeszłym tygodniu dostałem maila od SSI z informacją, że polecają tego (k...wa nawet nie wiem jak go nazwać, żeby było dosadnie) .... to to k...wa nie są żarty. Coś na zasadzie inwestuj z nim będziesz bogaty. Nie wiem jak to sobie załatwił błazen, który nigdy nie zarobił na giełdzie centa, ale sobie k....wa załatwił, że promuje się debilizm i głupotę.
wykresyGieldowe / 2014-01-27 20:00 / Tysiącznik na forum
Przypomniała mi się taka historyjka, chyba z 2008 roku. Longu był wtedy skonfrontowany z pytaniem jaki backlog zmówień ma MSZ. Na proste pytanie – ile wynosi portfel zamówień – odpowiedział piękną historię o tym, że w Polsce przez następne kilka lat 200 mld zł będzie wydane na drogi-mosty-i-baseny. Ładna historia, ale nie odpowiada na zadane pytanie.

W tym może być głębsza prawda. Trafna analiza może być trudna do czytania. Opowieść która trafia w ucho dobrze się "sprzedaje", a że jest źródłem wtop to już nieistotny szczegół.
Longterm / 2014-01-31 10:49 / Mostek Zwyciężymy!
Jak do tej pory najlepsza moja inwestycja - brany po 2 zł - sprzedawany po 18 zł podczas euforii pod Euro. a że potem nie wyszło to niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nigdy się nie pomylił na giełdzie :-)
smooth / 2014-01-26 14:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Reklamę zawsze można kupić. Na Facebooku też go pełno. W umie to chłop na racje w swoim działaniu. Sam na giełdzie zarobić nie potrafił to próbuje zarobić na tych którzy myślą że im sie to uda.
adrianoo / 2014-01-27 08:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę, że nie jestem odosobniony w poglądach :) Ale z drugiej strony to pozwala spojrzeć na analityków z właściwej strony ;)
BTW dobrze Was widzieć :)
CUBRYNA / 2014-01-27 18:28 / portfel
Witam,

ponieważ byłem intensywnym uczestnikiem forum od 2006 r i pamietam teorie Longterma oraz innych "mistrzy " to wkleje dla kontarstu inna wypowiedź z tego forum ... kogoś kto ostrzegał nas wszystkich i dawał dobre rady ...ale mało kto w to wierzył ...chociaż życie było jeszcze brutalniejsze od ostrzeżeń....chętnie bym teraz poczytał opinie takich osób ...tak więc za pozwoleniem gospodzarza wkleje stary wpis jednego z twórców tego forum :

cytat OSESKA z forum z dnia 8 lipca 2008 r ( warto zerknąć na wykres co się działo potem ):


2008-07-08 21:18:32 | *.*.*.* | osesek
To ja wkleję własną :
Wig 20 widzę na poziomie 2180, Wig na poziomie 3500 a SP500 1150.

Prognozy buduję na swój użytek i nikogo nie namawiam by traktował je poważnie. Wręcz
przeciwnie. (:

Forumowicz Longterm wytknął mnie, że nie udzielam się na forum. Odpowiadam.
1. Nie obowiązuje mnie nakaz
2. Polemiki z interlokutorami, których intelekt prezentowany w ich wypowiedziach
dorównuje gryzoniom, traktuję jako pozbawione sensu.

Z danych płynących z amerykańskiej gospodarki wyłania się ponury obraz. Banki nie mają
kapitału i funkcjonują tylko dzięki kredytom udzielanym im przez FED.
Zadłużone po uszy społeczeństwo jest mamione tanimi kredytami tylko po to by irracjonalny
łańcuszek szczęścia mógł funkcjonować. Amerykanie nie mają oszczędności per saldo. Rząd
powiększa dług publiczny do kosmicznych rozmiarów licząc dni do końca kadencji.
Zbyt ciężko zarabiam pieniądze bym traktował je lekce pakując w grę, przy której poker
jest zajęciem zalecanym przez Boga.

Przyglądam się z ciekawością informacjom napływającym z rynków światowych i dochodzę do
wniosku, że będzie baardzo ciekawie. Na dłuższą metę spłacanie kredytów kredytami jest
nie do utrzymania. Dlatego z uśmiechem na ustach i stoickim spokojem piszę, że USA JEPNIE
o glebę tak mocno jak nie potrafimy sobie wyobrazić.

Ponadto podtrzymuję opinię prezentowaną od ponad pół roku. Teraz tylko DT, żadnego
inwestowania.

Mam serdecznie w dupie co sobie o moich poglądach myślicie. Mnie już przestały
interesować Wasze.
Zatem do października. (:
A Kwiecień 2009 roku zapowiada się prześlicznie (:
skomentuj zgłoś do usunięcia

...koniec cytatu .


pozdrawiam
CUBRYNA / 2014-01-27 18:38 / portfel
jak już zacząłem grzebać w swoim archiwum to znalazłem i coś takiego ( a propos słuchania analityków ) :

Kolejny cytat

DM BZ WBK wydał rekomendację "kupuj" dla akcji PBG
PAP - Biznes
4 Sie 2009, 15:01


4.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 4 sierpnia wydali rekomendację "kupuj" dla akcji PBG, a cenę docelową ustalili na poziomie 300 zł.
Rekomendacja została wydana przy cenie 220,5 zł, a we wtorek o godz. 14.42 kurs spółki wynosił 223,50 zł.
Ciułacz / 2013-12-24 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Klo, witaj!
Zdrowych wesołych Świąt Ci życzę.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy