Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Pablo_Malbork cz2"

Komentarze do portfela "Pablo_Malbork cz2"

Wyświetlaj:
Pablo_Malbork cz2 / 2017-04-11 16:09 / portfel
to wszystkich obserwujących :
wygaszam portfel ,bo w tej chwili kapitał lokuję poza gpw ,przymierzam sie do bloga gpw/nieruchomości

Powodzenia i uważajcie ,bo gpw to 2/10
2 uczciwe spółki/10 miny

* * * * 1 * * * 2 * * * = pole minowe duże
4metry / 2017-03-19 13:43
Witam Pablo mam pytanie co teraz? :) ja na to wezwanie po 41 nie zamierzam odpowiadac bo zwyczajnie w swiecie uwazam, ze to nie jest godziwa wartosc integera. Powstalo porozumienie akcjonariuszy jeśli jesteś zainteresowany to tutaj link https://www.facebook.com/groups/integer.porozumienie/?fref=ts. Ja sam po dłuższym przemyśleniu nie zamierzam dołączyć najpierw chcieli na koszty prawników itp 0,02 od każdej akcji dziś w dokumentach widzę już 0,20 gr co jest moim zdaniem grubą przesadą. Niedawno pisałeś, że nigdy nie wiemy co właściciele wymyślą i niestety chcą nas z interesu wyrzucić
Pablo_Malbork cz2 / 2017-04-11 15:59 / portfel
W tej sytuacji :
1.jeżeli mamy inne alternatywy/sposoby zarobienia na kapitale to należy sprzedać po 49PLN i zapomniec o oszu..tach , bo cieżko UCZESTNICZYĆ W CZYMŚ GDZIE NAS NIE CHCĄ
2.można czekac do końca ,bo albo z musu wykupią po 49 PLN ,albo zostawia na gpw ,a wtedy raczej tylko w górę(może ne od razu,ale w górę),albo koncówkę akcji wykupia powyżej 49

ja sprzedaje po 49 PLN bo i tak miałem to wcześniej zrobić ,bo włąściciel olał drobnych i to jest NIE DO WYBACZENIA

nadmienię,że nie będę już korzystać z paczkomatów i kurierki Inposta i każdemu odradze ta firmę jako nieuczciwą
4metry / 2016-12-16 13:40
Pablo daj znać jak się ma twój portfel inwestycyjny. Czy po kolejnych raportach dalej uważasz , że spółka jest w stanie bez emisji akcji wyjść z zadłużenia i być kiedyś rentownym przedsiębiorstwem ? Moim zdaniem nie. Ostatnio sporo Brzoska wypowiadał się w prasie na temat możliwego inwestora, gdyby tak było to dla świetna wiadomość ale bądźmy realistami coś tu nie gra:) Technicznie nic się nie zmieniło trend spadkowy a szkoda , bo ostatnio była szansa na wyłamanie się ze spadków. Napisz co myślisz masz większe doświadczenie . Uszanowanie wierny czytelnik
Pablo_Malbork cz2 / 2017-01-12 16:07 / portfel
inwestując na giełdzie nigdy nie wiemy co szykują własciciele , oni z każdej firmy mogą zrobić wydmuszke i z każdej bdb zrobić bankruta - Integer traktuję jak amazon ,nawet kurs podobnie rósł i podobnie spadł ,jeżeli teraz zrobi to co zrobił amazon to ......

z ok 8$ do 800$
integer z 21 PLN na 2100 PLN ....byłoby pięknie ,tego sobie i właścicielom Integera życzę

to jest biznes cały czas na początkowym rozwoju ,jakby kupić Biedronkę,allegro,żabkę na wstępnym okresie rozwoju

ale powtarzam każda firme można rozgrywać na różne sposoby ,a karty maja nie drobni a duzi
4metry / 2016-09-27 23:23
na Integerze kolejne fatalne informacje napływają przed wynikami , strata do pokrycia wynosi 90 mln. Czy możesz odnieść się do sytuacji co o tym wszystkim myślisz bo na chwilę obecną bliżej do upadłości niż restrukturyzacji. Chyba ta firma nie jest aż tak wspaniała jak nam się wydawało. Teraz pytanie kiedy inteligenty inwestor tnie straty bo infa napływają coraz gorsze
Pablo_Malbork cz2 / 2016-08-30 16:37 / portfel
30.08.2016
kolejny zakup 500 udziałów integera x 28 PLN
4metry / 2016-09-14 19:26
witam, jak oceniasz obecną sytuacje na integerze? sporo fermentu zrobiło się dookoła Brzoski za sprawą sprzedania firmy córki bez wypłat dla pracowników. Do tego przełożony raport i co tu dużo ukrywać analiza techniczna mówi uciekać. Sam akcje kupowałem po średniej 32. Pozdrawiam
Pablo_Malbork cz2 / 2016-08-09 15:00 / portfel
9.08.2016 kolejne inwestycja w udziały :) integera

1000 udziałów x 31,70 PLN :)

jeżeli parę lat temu firmę kurierska Siódemka kupiła zachodnia DPD za ok. 500 mln PLN to Integer wyceniany na 1/2 o światowym zasięgu i unikatowej usłudze dostarczania paczek jest DUŻĄ OKAZJĄ -moim zdaniem

sam korzystam i POLECAM paczkomaty !
Alvarez / 2016-06-29 18:34
W ostatnich dniach na ITG na Dziennym silne zwyzki % ktore robia wrazenie ale tylko troche sie zmienia na wykresie. Na Tygodniach, ktore sa dla mnie zasadniczym kryterium jeszcze nie doszlo do oczekiwanej wartosci. Moze wkrotce? Moze w przyszlym tyg.
Alvarez / 2016-06-18 14:42
Witaj, Inwestujesz, jak piszesz we wspaniala spolke ITG. Wspaniala gdyz masz nadzieje ze Cie ozloci. Moze to bedzie cos na podobienstwo DUOna. Ale to nadzieja. Na ITG wartosc rynkowa spolki spadla okolo 2 mld, a obecnie jej szef pcha sie w nowe, male biznesy. Paczkomaty za granica nie za bardzo przynosza zyski. Czy widzisz obecnie dno, udeptywanie dna na kursie ITG? Poki co kurs moze jeszcze pojsc na poludnie, a czy kiedys ruszy, kiedy? AT, krzywe nie daja jeszcze zadnych oznak ozywienia. Niezle sie napakowales liczac ze grunt to nadzieja? Tez sledze ITG, mam mizerna dole akcji ale jakos nie podzielam Twojego optymizmu. Ale sledze trzymam reke na pulsie chociaz zdaje sobie sprawe ze obecnie mamy multum spolek po zjazdach. Jesli cos ruszy to bedzie sztuka ktore wybrac. Czy ITG to wlasciwa?
Pablo_Malbork cz2 / 2016-06-17 12:35 / portfel
17.06.2016 zakup kolejnych 1000 udziałów x 35,45

oby promocja była jak najdłużej
Pablo_Malbork cz2 / 2016-05-18 11:54 / portfel
18.05.2016
kolejny zakup ,tym razem 800 udziałów x 52,90
krew się leje ,a cena w super promocji ! oczywiście w długim horyzoncie , w krótkim rządzi strach ,a strach może i do 30PLN pozwoli zjechać - na co liczę
wkleję artykuł parkiet ,dla przyszłej historii i zapamiętania jak to strach napędza głupotę mediów:
Integer/InPost: Tąpnięcie Brzoski
MBL 18-05-2016, ostatnia aktualizacja 18-05-2016 08:23
Słabe wyniki finansowe Integera i InPostu oraz informacja o restrukturyzacji działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych wywołały dramatyczną przecenę akcji spółek z portfela Rafała Brzoski.

W trakcie wtorkowej sesji papiery obydwu firm taniały w dwucyfrowym tempie. Analitycy zawodowo śledzący ich losy są zgodni: przecena może nabrać tempa.

– Wyniki finansowe Integera i InPostu za I kwartał są bardzo słabe i należy się liczyć z tym, że podobnie będzie w drugim kwartale. To rodzi ryzyko dalszych spadków kursów akcji obydwu spółek – mówi Jakub Viscardi, analityk DM BOŚ. W podobnym tonie wypowiada się Wojciech Dębski, analityk ING Securities.

– Wtorkowy spadek kursów akcji Integera oraz zależnego InPostu jest w pełni uzasadniony. Wyniki InPostu w II kwartale prawdopodobnie będą nadal słabe, co rodzi ryzyko, że nie zostaną spełnione kowenanty kredytowe zawarte w obligacjach wyemitowanych przez spółkę matkę, czyli Integera. Powstaje naturalne pytanie: jak w takiej sytuacji zachowają się obligatariusze? Obawiam się, że w najbliższym czasie no-towania obydwu spółek Rafała Brzoski mogą znajdować się pod presją podaży – ostrzega analityk ING Securities.
Pablo_Malbork cz2 / 2016-05-16 11:47 / portfel
16.05.2016

kolejny zakup 200 udziałów Integer za cenę 69,95 PLN

liczę na dalsze spadki i kolejne większe zakupy
dzisiaj wyniki ,ale wycena moim zdaniem coraz bardziej zachęca
Pablo_Malbork cz2 / 2016-04-06 18:17 / portfel
jest kwiecień 2016 ZACZYNAM inwestycję w obserwowane firmy
dzisiaj 06.04.2016 pierwszy zakup:
kupno 100 udziałów wspaniałej firmy Integer

zakupione i liczę,że spadnie

coś w stylu Duona i np:
70 PLN zakup 200 udziałów
60 PLN zakup 400 udziałów
50 PLN zakup 800 udziałów
40 PLN zakup 1500 udziałów
przy cenie 30 PLN i niższej zakupy co miesiąc po 200 udziałów

fajny plan,a jak wiadomo plan to ubaw dla Boga ,ale jakiś zawsze trzeba mieć

reasumując :

kupione 100 udziałów Integera za 80 zł i liczę na dalsze spadki (chcę tracić ;) ---hm co za inwestor gracz by zapytał )
Pablo_Malbork cz2 / 2015-04-29 10:53 / portfel
29.04.2015

zakupione udziały Arctic :
4000 x 3,57

i jeszcze troszeczkę udziałów na koncie IKE , czyli wierzę w firmę w długim terminie ,w krótkim nigdy nie wiem i nikt nie wie .
Pablo_Malbork cz2 / 2015-03-17 09:45 / portfel
17.03.2015 sprzedane:

Duon 20000 x 2,15
Ursus 10000 x 2,80
hotfinger / 2015-03-19 18:48 / portfel
Witam
Czy chciałeś spieniężyć część zysku, czy podejrzewasz większą korektę?
Wierny Słuchacz ;)
Pablo_Malbork cz2 / 2015-03-20 15:49 / portfel
Nie wiem ,inwestowałem w 2011-2012 Duon i Ursus wzrosły od zakupów ok 250% , część realizuję i kupuję kawalerkę na wynajem (stała miesięczna dywidenda)

Kawalerka 20-30% poniżej wartości rynkowej
Ursus i Duon nie są ani poniżej ani powyżej wartości godziwej ,ciężko określić(wyczuć) kierunek , czyli ryzyko większe .
Rozważałem jedynie zwiększenie udziałów w CNG i Arcticu i jedynie w te firmy zainwestuję o ile znacząco nie wzrosną.

Polecam na youtubie :
Bartosza Nasiadek
http://zarabiaj-na-nieruchomosciach.zlotemysli.pl/

i Jakuba B.Bączek (trener mentalny polskich mistrzów świata w siatkówkę) :

http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=2737

Sławka Muturi :
http://fridomia.pl/

http://mieszkanicznikodpodszewki.pl/

kupuję właśnie 3 mieszkanie i wciągnęło mnie to bardzo , a też byłem sceptyczny kiedyś....
hotfinger / 2015-03-23 10:07 / portfel
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Ja również zaczynam inwestować w nieruchomości (buduje dom na sprzedaż), marże są bardzo dobre a na giełdzie może być różnie.
Dziękuje za linki, większość z tych blogów czytam regularnie :)
A mój ulubiony to:
http://jacekborawski.blox.pl/html

Powodzenia
Wierny Słuchacz ;)
Pablo_Malbork cz2 / 2015-03-12 11:34 / portfel
wycena CNG bardzo zachęca ,jeżeli miałbym wybrać firmę ,która jest wyceniana poniżej wartości wewnętrznej to CNG prawdziwa perełka , mimo niewielkiego pakietu w portfelu bardzo zachęca do zwiększania.

Przypomina mi mierne obroty jakie były na Duonie przy cenach 0,55-0,65 (zerowe czasami obroty) , to samo było na Ursusie przy cenach 0,65-0,80

teraz zainteresowanie na obu spółkach jest dość duże i wyceny doszły do wartości godziwych w tym momencie :
Duon od dołka ok + 300%
Ursus od dołka ok + 300%
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy