Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "synonim"

Komentarze do portfela "synonim"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2018-06-19 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dalej ptysiu na stelaze reklamujesz ? :)
synonim / 2018-09-05 09:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dalej ptysiu na stelaze reklamujesz ? :)


Pilnuj lepiej portfela bo tam krach na wszystkim od lewej do prawej
Big Lebowski / 2017-05-05 17:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak pacze i pacze - straszna kase utlukles na tych wzrostach , Orlen jestes inwestorem dlugoterminowym widze - kul..
Big Lebowski / 2017-05-06 09:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkie teksty ktore pisales na temat Longa powinienes odszczekac a jego przeprosic by wypadalo ..
synonim / 2018-05-23 16:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Skompromitowany miliony razy piesek przyszedł poszczekać. Ostatnio w samym dołku na 1600 bessę ogłosił i rynek od razu wywalił 1000 pkt do góry

Cały jego portfel na czerwono

https://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,7025.html

Ale i tak jesteś "guru" dla swych baranów

Big Lebowski / 2016-10-16 09:20 /
Zastanawiam sie czy jedyny ubezpieczyciel jest w stanie powstrzymac index na na tak wysokim poziomie jakim jest 1700 pkt. - uwazam ze nie jest w stanie i spadki przed nami ..
synonim / 2016-08-11 08:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dużo zmian w moim portfelu od końca lipca

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html
mbachanek / 2016-06-06 22:08
Synonim, forum jakoś zamilkło. Przenieśliście się gdzieś indziej?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - mbachanek.]
synonim / 2016-07-02 16:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Money odpiął te forum od głównego giełdowego komentarza dnia i stworzył nowe oddzielne forum pod tymi komentarzami i tam codziennie siedzimy
synonim / 2016-05-19 11:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A tymczasem wskoczyło mi już 6% zysku na Metlife Obligacji Światowych, w niecały rok

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html

Trzeba ten zysk zrealizować
synonim / 2015-08-28 15:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Skoro jesteśmy w rejonie 2150 na wig20 to postanowiłem potraktować to jako okazję inwestycyjną i nabyć trochę funduszy akcji
synonim / 2015-08-28 14:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Upłynniłem z zyskiem większość putów ze Strikem 2100 jakie brałem w poniedziałek, zostawiając jednak jeszcze trochę dla ochrony portfela
synonim / 2015-06-16 11:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy może mi Szanowna Redakcja wytłumaczyć jakim sposobem nagle z mojego moneyowego portfela "znikło" 5 funduszy inwestycyjnych, bez żadnej ingerencji z mojej strony?
smooth / 2015-06-16 11:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgłaszane już niejednokrotnie. Szanowna redakcja ma to w poważaniu.
synonim / 2015-06-22 07:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
U mnie naprawili
synonim / 2015-04-29 08:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spodziewam się osuwania rynków w maju i czerwcu gdyż w tym roku sprzyja temu więcej niż zwykle czynników:

1) spodziewana podwyżka stóp procentowych w USA w czerwcu

2) najgorsze wyniki spółek w USA od 6 lat i cały rok zyski spółek w USA mają nie rosnąć (widać tu szczyt zysków spółek)

3) szykujące się bankructwo Grecji lub nawet wyjście Grecji ze strefy euro

4) czynnik sezonowy - maj i czerwiec przez ostatnie 5 lat są rok w rok spadkowe (wystarczy przejrzeć wykres wig20 za ostatnie 5 lat)

Bardziej spostrzegawczy na pewno już widzą, że kapitał powoli zaczyna wychodzić z mniej płynnych aktywów:

1) od kilku dni tracą giełdy naszego regionu a nawet giełdy dojrzałe w Europie (DAX leci na pysk od 2 tygodni, CAC40 też)

2) wyprzedaż na bitcoinie

3) Nadsaq Biotech tąpnął w USA 10% przez ostatnie 2 dni

3) nawet na naszych obligacjach i walucie trwa już wyprzedaż od kilku dni
synonim / 2015-04-17 13:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Skonwertowałem fundusz obligacji korporacyjnych ING na fundusz ING rynku pieniężnego

Wydaje się, że czas dla ryzykownych aktywów w tym segmencie dobiegł końca. Od dłuższego czasu ten segment rynku zachowuje się gorzej niż akcje i obligacje korporacyjne z reguły są traktowane jako wskaźnik wyprzedzający dla akcji. Wyprzedzały bessę na akcjach wiele razy

Jednocześnie w związku z tym, że zaczyna się robić coraz gorzej wokół Grecji wziąłem opcje put OTM na wig20 ze strikem na 2100 na serii Q

Zabezpieczam w ten sposób obligacyjną część portfela gdyż nasze obligacje w sytuacji tąpnięć lecą w dół razem z akcjami z wig20
synonim / 2015-01-27 20:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykorzystałem korektę na akcjach oraz złocie i mega wzrosty na obligacjach niemieckich i wyszedłem z resztki certyfikatów. Kasę przeniosłem do polskich obligacji skarbowych

Nabyłem też fundusz obligacji Uni Korona pod europejskie QE. Rentowność naszych obligacji nieustępliwie spada

Z akcji zostawiam tylko Orange i fundusz MiS Uni Korony. Jutro kupię tylko jakieś puty żeby to zabezpieczyć przed zawirowaniami greckimi i czas zrobić sobie urlop od giełdy bo zarówno na rachunku IKE jak i na rachunku TFI nie tylko osiągnąłem zakładane cele inwestycyjne na koniec 2014 roku ale nawet je lekko przekroczyłem. Trzeba to teraz zachomikować w bezpiecznych aktywach stąd mój powrót do obligacji
synonim / 2015-01-17 12:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Obiecany pełny wykaz moich certyfikatów

Aktualna łączna stopa zwrotu z wszystkich certyfikatów razem wziętych to +13,62%

Procentowo rozkład poszczególnych certyfikatów wygląda tak (strona 1 i 2)

http://bankfotek.pl/image/1844914

http://bankfotek.pl/image/1844915

Jak widać po diagramie proporcje w dobraniu poszczególnych certyfikatów są bardzo nierówne - najwięcej mam certyfikatów na spadki wig20 i wzrost wartości obligacji niemieckich

Jeśli chodzi o aktualne stopy zwrotu to wygląda to tak - układam je proporcjonalnie według wielkości zajmowanej w portfelu

RCFS3W20 (na spadek wig20) +23%
INTLBND05595 (na wzrost obligacji niemieckich) +53%
RCTSW20013 (na spadek wig20) 7%
INTLBND05025 (na wzrost obligacji niemieckich) 4%
RCFS3GOLD (na spadek złota - hedging) -17%
RCFS4ESX (na spadek Euro Stoxx 50) -13%
RCFS3FDX (na spadek DAX) -15%
INTSGLD02576 (na spadek złota - hedging) -23%

Plany:

W poniedziałek realizuję zysk na całym portfelu certyfikatów gdyż po pierwsze wig20 to już raczej zbyt dużo nie spadnie (puty jednak trzymam cały czas na wszelki wypadek) a po drugie obligacje niemieckie podrożały już bardzo mocno, kiedyś trzeba wziąć każdy zysk. Na razie zostawiam jedynie certyfikaty na spadek złota gdyż ono jest w długoterminowym trendzie spadkowym

Jeśli jednak złoto na trwałe wybije długoterminowy opór na 1300 USD za uncję (w co raczej nie wierzę) to wtedy wywalam też i te certyfikaty

Aktualne skany z mojego rachunku na potwierdzenie

RCFS3W20

http://bankfotek.pl/image/1844925

RCTSW20013

http://bankfotek.pl/image/1844923

INTLBND05595

http://bankfotek.pl/image/1844944
synonim / 2015-01-05 14:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na styczeń otworzyłem dziś trochę krótkich pozycji - certyfikaty na spadki indeksów DAX i EuroStoxx50, dołożyłem ceryfikat Turbo Knock-Out na spadek wig20 (wcześniej miałem tylko ceryfikat Faktor na spadek wig20), dołożyłem też certyfikat Faktor na spadek złota (wcześniej miałem certyfikat Turbo Knock-Out na spadek złota). W piątek złożyłem też zlecenie na zakup jednostek funduszu Altus Short TFI, grającego na spadki wig20. Z długich pozycji dołożyłem certyfikat na wzrost wartości obligacji niemieckich

I to tyle na razie
synonim / 2015-01-02 08:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przeglądając listę ceryfikatów inwestycyjnych Tracker na GPW

http://www.gpw.pl/info_produkty_strukturyzowane?s_t[]=6

można naprawdę trafić na ciekawe perełki

Oto przykładowa lista:

Certyfikat na wzrost ceny wody

RCSWRAOPEN

Dał już zarobić 25% w ciągu roku więc pomysł nie wydaje się najgorszy

Podobnie certyfikat na ochronę klimatu, dał już zarobić ponad 18% w tym roku

RCSCPAOPEN

Certyfikat na wzrost wartości sektora energii alternatywnej zarobił już 74% w tym roku

RCSAEAOPEN

Niemniej jednak może istnieć problem z fundamentalną wyceną takich sektorów

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też być certyfikat na wzrost wartości koszyka akcji skandynawskich, który zarobił 34% w tym roku

RCSSBAOPEN

Akcje skandynawskie radziły sobie najlepiej w Europie w 2014 i najwyraźniej są traktowane jako bezpieczna przystań, o czym pisałem nie raz na forum

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/132956f586.htm

Innym ciekawym rozwiązaniem wydaje się certyfikat RCDACAOPEN, obstawiający wzrost całego koszyka towarów za jednym zamachem. Rynek towarowy jest jednak pod presją od dłuższego czasu

Inne certyfikaty operujące na rzadkich rynkach to RCSABAOPEN, inwestujący w akcje z Południowej Afryki, czy RCIOBAOPEN, inwestujący we wzrost wartości rudy żelaza

Tyle na razie w tym temacie
synonim / 2015-01-02 08:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowy rok, nowe pomysły:

1) jeśli ktoś posiada polskie obligacje w portfelu to nie za bardzo jest jak je zabezpieczyć w razie spadków bo na GPW nie ma ani opcji, ani kontraktów ani nawet certyfikatów na spadki tych papierów. Niemniej jednak jakimś rozwiązaniem od biedy może być potraktowanie certyfikatów na spadki akcji PZU jako takiego zabezpieczenia gdyż PZU posiada duży portfel obligacji polskich i akcje PZU bardzo często mocno tanieją w przypadku gdy obligacje polskie tracą. Od biedy można też potraktować opcje na wig20 jako zabezpieczenie portfela obligacji polskich gdyż obligacje polskie często poruszają się w tę samą stronę co akcje polskie. Zagraniczni spekulanci traktują po prostu nasze obligacje mniej więcej tak samo jak nasze akcje - jako ryzykowne aktywa

Przykładowe certyfikaty na spadki akcji PZU:

RCFS3PZU (Faktor)
RCFS2PZU (Faktor)
INTSPZU02923 (Turbo Knock-Out)

2) Niżej pisałem, że można próbować złapać dołek na funduszach inwestycyjnych akcji rosyjskich po tak silnej wyprzedaży na rynku rosyjskim. Teraz przyszło mi do głowy, że można też kupić certyfikat inwestycyjny na koszyk akcji rosyjskich denominowany w dolarach

Przykładowe certyfikaty na wzrost koszyka akcji rosyjskich:

INTLRDX04622 (Turbo Knock-Out)
INTLRDX04630 (Turbo Knock-Out)

3) Podobnie można próbować łapać dołek na rynku ropy za pomocą certyfikatów inwestycyjnych. Wydaje się, że dołek coraz bliżej. Wyprzedaż na rynku ropy nie będzie trwała w nieskończoność

Przykładowy certyfikat na wzrost na rynku ropy Brent:

RCFL3OIL (Faktor, trzykrotnie zlewarowany)

4) Czy EBC zrobi QE w styczniu 2015? Wcale nie wydaje mi się to takie pewne gdyż Niemcy zakulisowo blokują takie wyjście. Rozczarowanie na rynku może być wtedy spore i akcje w Europie mogą mocno spadać. Dobrym wyjściem na taką sytuację jest wzięcie certyfikatów na spadki DAX albo indeksu Euro Stoxx 50. Przykładowa lista takich certyfikatów:

RCFS2ESX (Faktor, na spadek Euro Stoxx 50, dwukrotnie zlewarowany)
RCFS4ESX (jak punkt wyżej, tylko czterokrotnie zlewarowany)
RCFS3FDX (trzykrotnie zlewarowany certyfikat na spadek DAX)

5) Złoto znalazło silny opór na 1200 USD i nie może go przejść. Rozważam dobranie certyfikatów na spadek złota w ramach zabezpieczenia mojej pozycji długiej na tym kruszcu

6) Jako, że jestem niedźwiedzio nastawiony do rynków w styczniu rozważam też dołożenie małej ilości certyfikatów knock-out turbo na spadek wig20 i opcji put z serii M 2015. Oprócz tego dołożyłem do portfela fundusz Altus Short grający na spadki wig20

Dalszych planów na razie brak
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy