Forum

Komentarze użytkownika "andy2307"

Komentarze użytkownika: andy2307

Re: Oskarżenie o zatajenie przychodów - jak się bronić?

andy2307 / 2009-05-26 23:17
"Konieczność zapłaty 75-proc. podatku to nie jedyna kara, jaka może nas spotkać za ukrywanie dochodów. Niezależnie od karnego podatku, grożą za to także kary na podstawie kodeksu karnego skarbowego." - mógłby Pan to rozwinąć? Bo to miejsce wydaje mi się kontrowersyjne chociażby ze względu na sposób powstania zobowiązania oraz podstawę opodatkowania.

Re: Australia kładzie sieć za 23 mln euro. To sposób na kryzys

andy2307 / 2009-04-09 20:15
Nie wiedziałem, że w Australi obowiązującą walutą jest Euro...
andy2307 / 2009-03-29 11:24
Człowiek może by tego nie spamietał, ale ich komputery tak...Jak nie zapłacisz, to ściągną, a koszty egzekucyjne są w stosunku do Tego zobowiązania niebagatelne. I jeszcze jedno...podatki płaci się przeważnie bez wezwania, a ta trzymiesięczna zwłoka, o której piszesz, nie wynika z bałaganu...może dają Ci szansę ? :)

Re: Mniejsze kary za spóźniony podatek

andy2307 / 2009-03-29 11:18
A odsetki to kara? nie wiedziałem...dziekuję autorowi. :)

Re: Kasy fiskalne dla lekarzy. Bukiel: Bez sensu. Neneman: To sprawiedliwe.

andy2307 / 2009-03-24 17:16
Wreszcie ktoś to powiedział...Dziękuję, Panie Jarosławie.

Re: Kasy fiskalne dla lekarzy. Bukiel: Bez sensu. Neneman: To sprawiedliwe.

andy2307 / 2009-03-24 17:15
Cieszę się Panie Jarosławie, że podjął Pan wreszcie temat tabu. Prawdą jest, że to niemoralne, aby kalsy mieli, taksówkarze, kosmetyczki i jeszce wiele, wiele innych zawodów...nie wspomnę już o sklepach, a lekarze byli ciągle z tego zwolnieni. Jak wytłumaczyć tym drobnym przedsiębiorcom, że konstytucyjnie jesteśmy równi, skoro niektórzy są przez nasz parlament rozgrzeszani nawet z niepłacenia podatków?

Re: Sejm zużywa prawie 6 tys. kartek papieru dziennie

andy2307 / 2009-03-22 13:11
Ale temat...widać, że płacą im od słowa.

Re: Sejm zużywa prawie 6 tys. kartek papieru dziennie

andy2307 / 2009-03-22 13:11
Ale temat...widać, że płacą im od słowa.

Re: Ekogroszek - czy to się opłaca?

andy2307 / 2009-02-04 13:37
A może autor tego artykułu oprócz rzucania normami powie, jak sprawdzić jakość paliwa-ekogroszku? Gdyby opisał prostą metodę takiego pomiaru, to rozumiem, o czym pisze...w innym wypadku jest w błędzie. Informuję autora, że wiele ze sprzedawanych w Polsce ekogroszków zamiast podsycać ogień w piecach retortowych, gasi go...dosłownie. Z kolei ceny kotłów gazowych są przygniatająco korzystniejsze jakościowo, techmologicznie i cenowo w stosunku "śmierdzieli" na ekogroszek. Radzę najpierw dokładnie sprawdzić, a potem pisać...no i zapytać tych, co mają jedne i drugie piece oraz ogrzewają tymi rodzajami paliwa o ich doświadczenia. Odpowiedzi dla autora mogły by się okazać zaskakujące...
andy2307 / 2008-10-25 07:45
Dokładnie...wycofałem jednostki uczestnictwa już przed krachem, bo policzyłem, kto jest prawdziwym wygranym w funduszach. Jak pomyślę o tych reklamach funduszy, to mdło mi się robi...Z funduszami jest podobnie, jak z LOTTO,oni zawsze są wygranymi...o klientach tego powiedzieć nie można...

Re: Na GPW wciąż niepewnie

andy2307 / 2008-10-07 17:59
To pisał jakiś optymista chyba...na dnie? Do dna jeszcze trochę zostało...
andy2307 / 2008-09-16 22:26
dasz mi link do strony z tymi sondażami?

Re: Berlusconi zlikwidował włoskie CBA

andy2307 / 2008-09-16 18:05
I cóż w tym dziwnego, że właśnie on je zlikwidował? Przecież wszyscy znają jego stosunek do korupcji...tylko co stało się ze społeczeństwem, że mu na to pozwala?

Re: Internetowa szara strefa pod kontrolą

andy2307 / 2008-08-31 02:39

Ekspert Konfederacji Pracodwaców Polskich, Piotr Rogowiecki, twierdzi w WSJ, że nowe regulacje mogą uderzyć też w firmy z branży handlu elektronicznego, co może negatywnie odbić się na wielu gałęziach gospodarki.

Może Pan Rogowiecki rozwinie temat, bo nie bardzo rozumiem, jak przepis o kontroli skarbowej może uderzyć w normalne e-firmy. I jeszcze jedno...czemu miałoby służyć ograniczenie kontroli? Przecież one nie dezorganizują pracy firm...przecież firmy nie mają się czego obawiać, są uczciwymi podatnikami.

Re: Złoty słabnie. Eksporterzy odetchną

andy2307 / 2008-08-20 18:27
Czytam komentarze "ekspertów" z przymrużeniem oka...szczególnie tych giełdowych i od walut. Najczęściej to nie analizy tylko ich pobożne życzenia, aby wreszcie trafić.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy