Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2017-04-11 15:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj sprzedałem PZU po 38,08 z rzeczywistą średnią ceną zakupu 36,77 co tu w portfelu nie udało misię wiernie odtworzyć po splicie akcji.Do tego doliczając dywidendy z ubiegłych lat które zgarnąłem to nie mogę narzekać przy tym rynku i pasywnym inwestowaniu.
Miałem jeszcze tydzień poczekać może być korekta a kasa potrzebna na dom dla córki.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2017-01-28 16:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowy Prezydent w Stanach i notowania w NY, co nas czeka.
Hmm... co powiedział to robi i to w jakim tempie, jak prawdziwy dyktator.
Jak jest mądry dyktator to poddanym się żyje dobrze ale z uczuciem niewolnika jak np w Libii za Kadafiego.
Donald powiedział : zwiększyć nakłady na roboty publiczne, zmniejszyć podatki, oclić wyroby amerykańskich korporacji co mają produkcję poza granicami i wysyłają swoje wyroby do USA, uprościć procedury dla biznesu, wspierać kopaliny energetyczne.
Z tego by wynikało że nie należy inwestować (lub się wycofać ) w amerykańskie spółki co mają córki spółki w meksyku i w Chinach bo im się dostanie po kulach.
Na tym inne zyskają tylko należy spokojnie to wyłuskać.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2017-01-16 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to PZU ładnie odrabia dodając 25 tys dywidendy za ostatnie 2 lata to mnie podnosi na duchu.
Spekulować mi się już nie chce bo tego trzeba pilnować a jakiejś większej recesji w najbliższym czasie nie widzę.
PZU chcę jeszcze potrzymać ze 4 lata , chyba że coś się wydarzy.
Na GPW minęła stagnacja dobre stabilne dywidendowe spółki powrócą do łask.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ciułacz / 2016-08-18 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu pozdrowienia z Montrealu oraz dla twoich gości.
Barabaszek piszesz
Czekam cierpliwie na bessę która moim zdaniem mocno napiera we drzwi.

To chyba będziesz jeszcze długo czekał.
Od końca Grudnia 2014 do końca Stycznia 2016 było większe przesilenie na Amerykańskim rynku ale jednak nie doszło do krachu i z tego ładnie wychodzimy.
Co do GPW jest zupełnie inaczej bo fundusze emerytalne świecą pustkami a zagraniczni się zniesmaczyli drukowaniem akcji i dopuszczaniem na parkiet szemranych spółek, do tego niepewność polityczna.
Fakt że jest nadmiar pieniędzy na rynku i inwestorzy się miotają z konta w kąt gdzie zainwestować a władzom ciężko wykrzesać inflację bo pieniądze nie trafiały do szerokiego społeczeństwa ale do banków co zresztą było tak planowane aby banki się dokapitalizowały.Bankom już chyba wystarczy.
Sytuacja na amerykańskim rynku pracy się stabilizuje bo kto uciekł z produkcją do Chin to już uciekł ale następni są mniej liczni a do tego produkcja w Chinach jest coraz droższa.
Na wiadomości od Georga Sorosa to należy uważać bo to stary spekulator i to powie co mu pasuje.
On już ma swoje lata i w tym wieku do naturalnie się stajemy niedźwiedziami bo się boimy ryzyka i śpimy na kasie.Były plotki że sprzedaje akcje i inwestuje w złoto.Zresztą się sam zastanawiam czy nie sprzedać Apple i zainwestować w złoto.
Generalnie to tak praktykuję jak Big pisze

wahania nalezy wykorzystywac do zakupu akcji - wybranych z tradycja wplacania dyw, o dobrej wycenie i mocnych fundamentach - np. Dax za wyjatkiem bankow .. Takze metale szlachetne - beda blyszczec moim zdaniem gdyz jest niepisana regula ze w kazdym portfolio powinno byc minimum 5% w zlocie a w obecnych czasach sporo wiecej uwazam ..

No może mały niuans z stwierdzeniem
wahania nalezy wykorzystywac do zakupu

Dla tych co budyją emerytalny portfel i nie spekulują to trzymać się zasady że kupuję systematycznie np co 3-6 miesięcy bo z perspektywy 30-40 lat jak spojrzymy na wykres to jest wsio rawno ;-).
Pozdrawiam

Ps.W moim portfelu te PZU jest źle skonfigurowane bo się namieszało po tym splicie i chciałem to poprawić a wyszły cuda.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2016-08-02 20:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po splicie na PZU miałem anomalie w moim portfelu ale jakoś to wyprostowałem.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2016-08-02 20:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj przed południem dokupiłem PZU, widząc że się wyłamuje z trendu i pod dywidendę a kasa leżała odłogiem więc ...
Trochę wypadłem z parkietu na GPW bo pilnuję kanadyjski rynek, może przesadzam że pilnuję bo wszystko poustawiane pod dywidendę a tylko spekuluję małym kapitałem aby nie wyjść z wprawy.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2016-02-29 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie witajcie !

Trzeba jednak przyznać że na PZU jestem w plecy a w to PZU wszedłem bo gdzieś chciałem kasę przechować no i wychodzi na to że to poleży kilka lat .
Trochę wyszedłem z wprawy z naszego rynku ale z tego by wynikało że w tym roku jeszcze będę musiał nowy kapitał ulokować ,jeszcze nie robiłem analizy ale chyba w jakąś spółkę dywidendową.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2015-11-30 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Silver Witaj !
jak widzisz ostatnie lata nie jestem aktywnym na GPW bo spółki wydmuszki zepsuły rynek , wobec powyższego nie jestem na bieżąco z małymi gorącymi spółkami.
ja już wszedłem w wiek co się inwestuje na ochronę kapitału.Podobnie działam na rynku kanadyjsko-amerykańskim gdzie mam głównie obsadzone spółki dywidendowe co płacą stałą dywidendę i specjalnie się nie przejmuję wykresem.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2015-05-30 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Od kilku miesięcy od nowa zainwestowałem nowy kapitał.
Może nie zupełnie nowy kapitał , po prostu sprzedałem część gruntów co je kiedyś kupiłem jak wychodziłem wiosną 2007 roku z GPW.
Na szczęście decyzja była trafna bo grunty od tego czasu poszły do góry, ale obecnie uznałem że to już bańka , ale czy pęknie to nie wiem , wiec tak kilka miesięcy temu zainwestowałem w fundusze co mają spółki wydobywcze ropy ale już po zarobieniu kilku procent zmieniłem na PZU.
Zobaczymy czy ten PZU już ma swój dołek ?
Ostatnio wyglądał że idzie przeciwnie jak WIG i chyba na nim pogrywają grubasy, może na nim wytrzymam do końca roku ?
Powiem szczerze że nie chcę się uwikłać codzienne śledzenie spółek, bardziej bym się nastawiał na ochronę kapitału i zarobić parę procencików ;-)
Zastanawiam się nad wyjściem z Amerykańsko-Kanadyjskiego parkietu ale mnie tylko powstrzymuje prognoza dobrego II kwartału. Wyjść to jedno ale w co wejść? bo pod materac tego nie wsadzę

Re: Nowe rekordy na Wall Street.

Ciułacz / 2014-11-10 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gościu Ze Śląska.
Dzięki za komplementy ale wyszedłem z zasady : patrz z czego żyjesz a ze na GPW przestałem spekulować więc nie ma motywacji do pisania.Część kapitału wycofałem ale jak widać nie wszystko.
Doszedłem do wniosku że GPW jest przeinwestowana i na fali wzrostów zostało wpuszczonych na Parkiet sporo słabych spółek co okłamywały inwestorów i to było bezkarnie, wobec powyższego jest stagnacja, a w USA wszystko rośnie.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2014-11-09 18:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszesz
Można było pieniądze FED skierować np. bezpośrednio do przedsiębiorców i na tworzenie nowych miejsc pracy, sektorów czy technologii.

Status FED nie pozwala mu na taką działalność jak bank.
http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Rezerwy_Federalnej_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych
Dalej piszesz
Banki w USA nadal nie chcą pożyczać

To nie prawda banki w USA bardzo chętnie pożyczają , wręcz wciskają byle by mieć jakieś zabezpieczenie.
Hmm... Ty dalej nie zauważyłeś jakie było niebezpieczeństwo w owym czasie, nikt nie chciał kupić nowych obligacji USA a na stare obligacje nadszedł czas wykupu a tu skarb państwa na to nie posiadał gotówki,do tego bieżący deficyt czyli groziła im nie wypłacalność.
Stymulowanie gospodarki sposobami jakie wspomniałeś (Jak jest na to kasa)to daje efekty po kilkunastu miesiącach a tu była sprawa pilna.
Dalej piszesz
To FED był odpowiedzialny za krach z 1929 roku i pośrednio za wszystkie negatywne konsekwencje Wielkiego Kryzysu, w tym za Hitlera.

To jest mocno przesadzone że FED jest za to odpowiedzialny, można by powiedzieć że FED nie uchronił od kryzysu bo w owym czasie do tego nie był upoważniony , po prostu do tego nie byli gotowi , teraz z perspektywy czasu można by im wiele zarzucać.
Pozdrawiam

Re: Nowe rekordy na Wall Street.

Ciułacz / 2014-11-09 16:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zgadzam sie że mamy kolejną bańkę
Mamy więc kolejną bańkę na giełdzie

Tylko według mnie ta bańka jeszcze nie gotowa to pęknięcia
Potwierdzam że mam sporo na Amerykańskiej i jeszcze więcej na Kanadyjskiej
Wiem że masz akcje

Poprzednio wychodziłem wiosną 2007 i zacząłem wchodzić pod koniec 2008 i trochę oberwałem ale przetrzymałem i ładnie odrobiłem.
Obecnie sie szykuję do wyjścia dopiero w 2015 roku.

Re: Nowe rekordy na Wall Street.

Ciułacz / 2014-11-09 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj, piszesz :

I to akurat teraz gdy FED przestał drukować


To że FED przestał drukować to już nikomu nie przeszkadza bo dawno na to się przygotowano i w dodatku przychylnie to zaakceptowano czytając podawane dane z gospodarki i o zmniejszającym się deficycie oraz bezrobociu.
Obecnie inwestorzy uważają że mają wiatr w plecy bo w Kongresie wygrali Republikanie i są oznaki że przyszły Prezydent też będzie Republikański.
Na tej podstawie można by sadzić że będzie odwrotnie jak Ty piszesz
No to będzie niezła katapulta na VIX-ie jak ulica zacznie wiać ze swych krótkich pozycji obstawiających brak zmienności na tym wskaźniku

Ps. Dla przypomnienia indeks VOLATILITY S&P 500 (^VIX) to w uproszczeniu działa jak odwrotność normalnego indeksu i ulica tam nie inwestuje bo jak by tak na ulicy kogoś spytać co to jest to nikt tego nie wie.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2014-11-08 21:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Nasz dyskusja nad efektami dodruku zielonych się trochę rozpełzła.
Pisałeś
Przez 7 lat FED drukował pieniądze i jedyny "sukces" jaki osiągnął to bańka spekulacyjna na giełdzie w USA

Ja na to Ci ripostowałem że jednak to w owym czasie było potrzebne bo inaczej to groziło niewypłacalnością USA i krachem gospodarczym a to że bywają mini krachy (Bessy) to jest normalne
ten myk z dodrukiem zielonych to jeszcze lepiej jak by to Kitajce wykupili obligacje bo tego długu wobec FED nigdy nie zwrócą i zawsze będzie rolowany a dzięki temu wartości funduszów emerytalnych pobijają nowe rekordy i bezrobocie jest poniżej 6%.
Wiem że to źle wygląda ale było inne wyjście ? Obecnie Republikanie doszli do władzy to i na giełdzie będą nowe rekordy
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2014-11-06 02:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Zgadzam się z Tobą że
Bessy były i będą tak długo jak będzie istnieć giełda bo taka jest natura rynków

Ale Bankructwa takiego państwa jak USA w czasach nowożytnych jeszcze nie było i lepiej abym tego nie zobaczył.
Piszesz
moim zdaniem błędem jest opieranie go o rynek kapitałowy

hm... to jest taka masa pieniężna że nikt w skarpetce nie będzie trzymał , chyba że miałbyś na myśli że emerytury będą wypłacane według ustalonego klucza z bieżących wpływów ale to bardziej by wyglądało na emerytalne zasiłki socjalne, ale prywatne emerytury jednak w moim przypadku lepiej mi się sprawdzają jak są oparte na spółkach co od lat wypracowują zyski i wypłacają dywidendę.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy