Forum

Komentarze użytkownika "gosiak9"

Komentarze użytkownika: gosiak9

Spłata części mieszkania otrzymanego w spadku przez osobę niewypłacalną

gosiak9 / 2010-03-09 11:13
Witam właśnie Sąd wydał taki wyrok: Siostra ma mi spłacić blisko 80 tys. w ciągu roku. (to moja część z mieszkania)a ja otrzymałam garaż po rodzicach. Nadmieniam, że nigdy ona nie pracowała . Ma 42 lata żyje z zasiłków i MOPS-u i ma 3 dzieci. Ja aktualnie też nie pracuję i mam 3 dzieci. Mamy więc podobną sytuację. Z tym, że ona zajmuje mieszkanie 4-pokojowe po rodzicach a ja wynajmuję. Wydaje mi się to nie do pomyślenia jak Sędzina mogła zasądzić spłacenie tak ogromnej kwoty osobie niewypłacalnej????
Ja sama wszak mieszkania nie mam i czuję się b. pokrzywdzona tym wyrokiem....Czy po roku kiedy mnie siostra nie spłaci mam jakiekolwiek szanse na wyegzekwowanie tych pieniędzy np. właśnie z w/w nieruchomości. Czy komornik może ją wystawić na sprzedaż???Czy po prostu będzie umorzone postępowanie egzekucyjne wobec niej???Nie wiem co mam robić czy zgłaszać apelację do wyroku?
Małgorzata

Podział spadku poprzez sprzedaż nieruchomości

gosiak9 / 2009-04-29 12:36
Witam obie z siostrą otrzymałyśmy w spadku mieszkanie po zmarłych rodzicach, w którym mieszka moja siostra. Czy Sąd nakaże sprzedaż mieszkania i podział pieniędzy skoro obydwie jesteśmy bezrobotne? Oczywiście ja jestem za takim rozwiązaniem, ponieważ mieszkanie wynajmuję, natomiast siostra chce mi spłacać przez 10 lat w ratach i nadal mieszkać w zaznaczam 4-pokojowym mieszkaniu!!! Aha i czy jeżeli Sąd nakaże taką sprzedaż czy odbędzie się to wyłącznie z komornikiem na drodze licytacji(ekonomicznie trochę to nieopłacalne ...) proszę o odpowiedź

Podatek od spadku po sprzedaży nieruchomości?

gosiak9 / 2009-03-31 09:26
Czy jest możliwe zwrócenie się do US o odroczenie zapłaty podatku od spadku do czasu sprzedania nieruchomości? Zaznaczam, że nie stać mnie w tej chwili na zapłacenie takiej kwoty, a Prezydent Miasta umorzył mi jedynie 50 % kwoty. W dodatku otrzymałam spadek po rodzicach tylko teoretycznie , gdyż w w/w mieszkaniu przebywa moja siostra z dziećmi. Nie zamierza się z niego wyprowadzić, żeby je sprzedać, a spłacić mnie też nie ma z czego....
gosiak9 / 2008-10-23 11:12
Może po prostu taka osoby nie ma wyjścia. Woli taka pracę i takie marne pieniążki od żadnej.

Problem z podziałem spadku po rodzicach

gosiak9 / 2008-10-01 12:10
Witam dostałyśmy z siostrą w spadku po rodzicach mieszkanie(68m) i garaż. Należy mi się
oczywiście połowa. Niestety w tym mieszkaniu jest zameldowana siostra z trójką dzieci.
Dodam, że jest bezrobotna:( W jaki sposób mam ją zmusić do sprzedania lokalu, bo spłata
należności nie wchodzi w grę. Porozumienie też nie wchodzi w grę, bo ona nie chce się
niczego zrzec...Ja natomiast zamieszkuję w 2 pokojach wynajmowanych z 2 dzieci i konkubinem.
skomentuj zgłoś do usunięcia

Re: Jak pozbyć się starego Poloneza?

gosiak9 / 2008-09-28 08:30
Dzięki za podpowiedzi , ale martwię się też tym czy po sprawie o dział spadku nie będą mnie i siostry ścigać za te zaległe OC? Bo raczej gdybym chciała go sama wyrejestrować czy zezłomować to wiem , że musi być ono opłacone...
gosiak9 / 2008-09-26 21:00
Tak, ale niestety moi rodzice zmarli przed ustanowieniem nowych przepisów czyli w 2005 i 2006 roku:(, więc będę musiała zapłacić podatek...

Kiedy podatek od spadku?

gosiak9 / 2008-08-29 09:11
Kiedy należy uiścić podatek od spadku? Czy po sprawie o stwierdzeniu nabycia spadku czy po sprawie o konkretny już dział spadku?

Podatek od spadku

gosiak9 / 2008-08-29 09:07
Kiedy należy uiścić podatek od spadku czy po sprawie o stwierdzeniu nabycia spadku czy po sprawie o dział spadku?

Jak pozbyć się starego Poloneza?

gosiak9 / 2008-08-21 12:54
Jak pozbyć się starego Poloneza('87), który otrzymamy z siostrą w spadku po rodzicach. Sprawy jeszcze nie było...Dodam, że ma on zaległe OC. Stoi teraz pod blokiem od 2 lat i marnieje i już zaczyna sie nim interesować Straż Miejska.

współwłasność a dodatek mieszkaniowy?

gosiak9 / 2008-04-14 09:48
wkrótce przeprowadzimy z siostrą sprawę o stwierdzenie nabycia spadku po rodzicach ( po 1/2 staniemy się właścicielkami mieszkania). Siostra tam zamieszkuje. Czy jeżeli siostra będzie mnie spłacać powiedzmy przez kilka lat i ona zostanie wówczas właścicielką to czy będziemy musiały wspólnie przez te parę lat podpisywać wniosek o dodatek mieszkaniowy? A co z podatkiem czy ja będę go musiała płacić mimo, że nie otrzymam mieszkania? Dodam, że rodzice zmarli przed 2007 rokiem.

Spadek przyjęty w części?

gosiak9 / 2008-04-14 09:39
Witam otrzymałyśmy z siostrą spadek po rodzicach: mieszkanie, garaż i starego Poloneza-rocznik 1987. Żadna z nas nie chce tego samochodu, w dodatku ma on nie opłacone od 2 lat OC...Co zrobić w takiej sytuacji?
gosiak9 / 2008-04-11 20:34
Czy sąd może nakazać mojej siostrze sprzedaż mieszkania i podział pieniędzy?

Sprzedaż mieszkania (spadek) z lokatorami?

gosiak9 / 2008-04-10 08:56
Witam dostałyśmy z siostrą w spadku po rodzicach mieszkanie(68m) i garaż. Należy mi się oczywiście połowa. Niestety w tym mieszkaniu jest zameldowana siostra z trójką dzieci. Dodam, że jest bezrobotna:( W jaki sposób mam ją zmusić do sprzedania lokalu, bo spłata należności nie wchodzi w grę. Porozumienie też nie wchodzi w grę, bo ona nie chce się niczego zrzec...Ja natomiast zamieszkuję w 2 pokojach wynajmowanych z 2 dzieci i konkubinem.

Najnowsze wpisy