Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2011-06-30 12:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo dziwna sprawa z tą Grecją, z jej nowym rządem i z zasadami na jakich przyjęto wariant oszczędnościowy.Otóż najpierw głosują że chcą zaciskania pasa, a później, ze się będą zastanawiać jakie podejmą oszczędnści krok po kroku i dlatego wg nie to sie nie powiedzie. Suma jest kolosalna jak na taki mały kraj, a przywódca który ma przeprowadzić swój kraj przez trudy powaznego kryzysu i doprowadzić do przełomu jest założyciel i mentor Pasoku, socjalista z przekonania.
Jak można przypuszczać, że teraz grupki posłów nie bedą ciążyć ku opozycji czy to parlamentarnej czy pozaparlamentarnej. Moim zdanie rząd upadnie, bo wskazują na to wszystkie znaki na niebie i ziemi.
Widać wyraźnie, że nikt nie wierzy, że cała operacja się powiedzie a indeksy giełdowe kolosów czy maleństw nie pokazuja nuiczego ponad to, że tragedia nie została uchylona, a jedynie odroczona.
Indeksy mogą spaść w dół, choć nie na tyle co w sławetnym roku 2007, bo Grecja to nie USA, niektóre już nurkują, ale jeszcze trzymają się blisko powierzchni na wszelki wypadek. Polska nie lezy na innej planecie i dotknie zatem też nas, ale póki jeszcze jest jakiś wyznaczonu horyzont np piłkarskie Euro to mamy taki ponton ratunkowy, chociaż to już nie jest trampolina jak sie wydawało.
Zalecam dużą ostrożność bo widzimy, ze aktywnośc sie ujawnia na małych spółkach i może to być ostatnie pianie koguta przed ścięciem głowy

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2011-06-16 16:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie ma w dniu dzisiejszym Anonima_03 i mnie przypadł zaszczyt zasygnalizowania, że polityka monetarna kontynentu za sprawą niektórych państw Europy sie podłamuje. Nie wiadomo jak to dalej będzie, ale myślę, że ten atak jeszcze wspólna waluta przetrzyma, gdyż tylko Grecja wstrzymuje sie przed reformami i cięciami budżetowymi.
Z drugiej strony przypominam, że gubernator Schwarzenegger także namnożył długów w Kaliforni, a inni gospodarzą sie lepiej
kalot / 2011-06-01 14:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Banki dzięki temu są w stanie ciągłego rozwoju, że bazują na ludzkich słabościach, taka jest min chęć posiadania.Ta chęć objawia się często tym, że coś chcemy mieć natychmiast i po to są właśnie kredyty. Kto dziś przewidzi, że za rok czy dwa będą mu potrzebne pieniądze na konkretne wydatki? Nikt. A jeśli chce ubezpieczyć ryzyko to właśnie oszczędza. Zatem cała koncepcja nie trafi do potencjalnych odbiorców bo np. taki smartfone za rok czy dwa nie będzie już hitem, a jak się rozkraczy nam samochód to nie będziemy czekać rok z naprawą szczególnie, gdy mam gotowiznę
Nie można uznać, że to byłaby oferta dla tych, którzy mają kłopoty z oszczędzaniem, bo ..od oszczędzania mają zacząć
Również rację ma Anonim_03, że po wypłacie, która by nie obejmowała całości zysków osiągniętych przez bank w wyniku poprzedniej operacji ryzyka nie da się uniknąć, chociaż rzeczywiście będzie ono zminimalizowane.

dobry pomysł czy lipa jak stąd do Radomia?

ja już wskazałem ale głośno nie powiem;]
kalot / 2011-05-10 19:53 / portfel / Tysiącznik na forum
akurat tego nie znałem
pozdrawiam Ciułaczu:]
kalot / 2011-05-07 14:06 / portfel / Tysiącznik na forum
obchodzę jak niemal każdy i dziękuję za życzliwość
kalot / 2011-04-20 22:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście to starsze opinie jak na to co sie dzieje współcześnie, ale na tej popularnej stronie nie pojawiły się nowe opinie, trudno zatem coś wkleić, a zgadywać równiez niełatwo
Każda destabilizacja systemu gospodarczego czy to inflacja, czy polityczna destabilizacja czy ogłoszone bankructwo państwa, czy stagflacja czy deflacja mogą , a w zasadzie muszą jak słusznie diagnozujesz mieć tendencję długoterminową, bo sam cykl załamuje koniounkture co kilka lat, a gdy dojdzie jeszcze nowy element to taka destabilizacja się nawarstwia, mam nadzieję, że nie dotknie nas i nie wydaje się, aby były to pobożne życzenia

a oto wpis z konkurencyjnego portalu:
Warszawa, 20.04.2011 (ISB) - Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu gospodarczego Polski na 2011 rok do 4,0% z 4,1% oczekiwanych w styczniu. W 2012 r. wzrost gospodarczy Polski sięgnie 4,2% wobec oczekiwanych wcześniej 4,5%, wynika z raportu banku " EU10 Regular Economic Report April 2011"
"Tempo odbicie gospodarczego jest zróżnicowane w krajach EU10, co odzwierciedla m.in. przegrzanie przed kryzysem, otwartość rynków i ich konkurencyjność. Wyniki Słowacji i Polski pozostaną solidne dzięki ograniczonemu poziomowi nierównowag przed kryzysem, silna integracją z sieciami produkcyjnymi Europy, dzięki funduszom unijnym, a w przypadku Polski - także dzięki stabilnej konsumpcji" - czytamy w raporcie.

W listopadzie Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu gospodarczego Polski na 2011 rok 4,1% z 3,7% prognozowanych w lipcu.

W 2010 r. wzrost PKB wyniósł 3,8%, a na ten rok resort finansów prognozuje wzrost o 4,0%. (ISB)

tom
kalot / 2011-04-20 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie sądzę, abym mógł twórczo odczarować złe odium nad polska gospodarką i trendem, ale pozwoliłem sobie skorzystać z zapisanych już opinii i pozwolę sobie je zacytować:


Nouriel Roubini: Grozi nam widmo globalnej stagflacji, Gazeta Prawna z 8 lipca 2008 roku, nr 132 (2254), s. 6.
Ryszard Petru: Polsce stagflacja raczej nie grozi, Gazeta Prawna z 8 lipca 2008 roku, nr 132 (2254), s. 6.

Skoro mamy do czzynienia ze skrajnymi opiniamy w tem samym temacie tego samego dnia to ja bym skłonił sie do opini Petru, człowieka który ma dość trafne prognozy i jest postrzegany dość korzystnie
Petru mieszka i pracuje na codzień tu u nas i myślę, że ma wiedzę większą niż analitycy zagraniczni, jakkolwiek byśmy ich nie postrzegali, szczególnie, że opinia Roubiniego jest dość naciągana, ale to pokaże najbliższa przyszłość
kalot / 2011-04-18 16:03 / portfel / Tysiącznik na forum
właśnie niektóre spadają
kalot / 2011-04-18 15:58 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli masz na myśli Polskę to będzie wkrótce podstawa, aby RPP smażyła bardziej gołębie komunikaty , natomiast dziś jeszcze nie można wykluczyć odwrotnego myślenia; z jednej strony mamy do czynienia do czynienia z inflacją, która nie wymyka sie wprawdzie spod kontroli ale przekracza wyznaczony próg, a z drugiej rosnące płace i wreszcie z trzeciej podobny ruch w Chinach
spadek Euro średnioterminowo poprawi europejska konkurencyjność (wg strefy € a nie granic kontynentu) ale wzmocni gospodarki raczej powierzchownie niż stabilnie i pozwoli powygrywać wybory tym co rządzą; zarówno w strefie jak i poza nią nie obejdzie się bez głębszych reform, ale perspektywy długofalowe nie powinny iśc w złym kierunku bowiem gospodarka europejska jako całość jest poważnym konkurentem zarówno Stanów jaki Chin
kalot / 2011-04-06 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum
dodałem za to plusik;]
kalot / 2011-04-06 17:14 / portfel / Tysiącznik na forum

jeżeli wiesz że będzie rosnąć


jesteś przezabawna:]
kalot / 2011-04-05 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum

Jakoś to wszystko staneło w miejscu

Panowie no to czekamy, nie ma co robić gwałtownych ruchów szczególnie, że brak ewidentnych sygnałów dla paniki
kalot / 2011-03-25 16:18 / portfel / Tysiącznik na forum

Słuchając debaty ekonomicznej o podłożu politycznym to usłyszymy to co chcemy usłyszeć

To niestety smutna prawda i nie uwierzę, że to nie przesłoni ocen ani tu, ani gdzie indziej, ale postanowiłem jeszcze raz dołożyć swoją opinię bo przecież niezależnie na kogo głosujemy to emerytury chcemy mieć wyższe nawet kosztem wyborczej klęski naszych wybrańców;]
Niestety klęska programowa odbiła by się na tych uposażeniach
kalot / 2011-03-25 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Chciałbym dołożyć swój głos do tego tematu bo jednaK warto, ale tym razem w zupełnie innej płaszczyźnie.
Otóż moim zdaniem nie jest ważne kto z kim wygrał, ale znaczące jest to co wynika z obu propozycji a właściwie z propozycji rządu i jej negacji przez współautora zmien z końca ubiegłego milennium.
Warto uświadomić różnym osobom, którzy chcą sie wypowiadać, albo tylko zrozumieć że jest istotne czy zostanie utrzymany dopływ gotówki do akcji na GPW, które są w naszym posiadaniu bo o sprawy obligacji państwowych jakoś się nie martwię chociaż ten czy ów swoimi artykułami próbuje mnie zastraszyć.
Jeśli dobrze zapamiętałem to na najbliższe 4 lata ma zostać zredukowana stawka o połowę czy nawet więcej a rekompensatą ma być zwiększenie możliwości zwiększenia inwestystii o 50 %
Łatwo policzyć, że łąxczna wartość tych inwestycji wyniesie ok 3/4 obecnego stanu co odbije sie negatywnie na emeryturach tych roczników, które właśnie kończą aktywnośc zawodową tzn kobiety urodzone w latach 50-tych i mężczyźni urodzeni po wojnie. A powrót do stanu wyjściowego ma być za 4 lata czyli wówczas, gdy działacze PO nie będa już najprawdopodobnie u władzy czyli, że będzie z nim tak samo jak z podatkiem od zysków z giełdy o czym pisał piciu. Warto równiez pomyśleć w ten sposób, ze podobnie będzie z zaniechaniem pomnażania zysków jak ze zwykła kapitalizacją gotówkową, otrzymujemy np. po 25 latach piękny wynik i az sie chce pracować, ale jeśli odejmiemy w nim 4 niepomnożone zyskiem lata to zysk wydaje się prozaiczny i niewart tego zamiesznia. Sa podstawy sądzić, że rząd liczy sie z tym, ze tego nikt nie policzy, albo przedstawi to w tego rodzaju debacie, która polegała na przekrzykiwaniu i gdzie telewidzowie bedą głosowac na ..lepierj zawiązany krawat , kosztem gorszych wypłat emerytalnych.
I tak farsa goni farsę
kalot / 2011-03-03 19:20 / portfel / Tysiącznik na forum

Zalecam zwiększać wielkość pozycji "short".

wygląda na to, że zakładanie szortów w marcu to jeszcze za wczesna pora;]


Czytałem dwie nowe rekomendacje zachęcające do inwestycji na polskim rynku.


a to wygląda mi właśnie jako podstawa i dobry pretekst do wzrostów
pozdrawiam
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy