Forum

Komentarze użytkownika "mac-piast"

Komentarze użytkownika: mac-piast

Re: Siostry walczą o godną płacę

mac-piast / 2010-02-24 11:27
Pielęgniarkom coś się pomyliło i widać, że nadal nie wiedzą w jakiej się znajdują rzeczywistości. Nawet za komuny wszyscy nie zarabiali po równo a tego chcą pielęgniarki teraz. Gdyby dobiły do średniej krajowej ciekawe co powiedzieliby górnicy bo aby kasa się zgdzała im musieliby też obniżyć do średniej krajowej. Średnia krajowa to nie balon który można sobie napompować. Jesli ktoś dostaje więcej ktoś inny dostaje mniej bo średnia to średnia. Jak się pielęgniarkom nie podoba to niech zmienią pracę. Mój dwu letni syn był w szpitalu a żona musiała spać na jednym krześle obok łóżka bo pielęgniarka nie pozwoliła zestawić kilku krzeseł z korytarza a to jak traktowały małe dziecko i jak się darły... to już nawet babcie klozetowe są wyższej kultury (były też dobre pielęgniarki ale odnoszę wrażenie że to walczą te najwredniejsze i leniwe do szpiku kości). I ja mam płacić podatki na takie coś?
mac-piast / 2009-12-19 17:24
Przeżywacie ten deficyt 52 mld jakby to było niewiadomo co. 52 mld na 36 mln ludzi to wychodzi 1440 zł na obywatela rocznie. 1440 zł dzielone na 12 miesięcy to wychodzi 120 zł miesięcznie na statystycznego obywatela. Kraj się od tego raczej nie zawali bo to 1/5 najniższej pensji a więc grosze.

Re: Samozatrudnieni bez urlopów wychowawczych

mac-piast / 2009-06-19 12:01
Niestety takie ustawienie prawa w drodze ewolucji zmniejszy jeszcze ilość ludzi przedsiębiorczych nad Wisłą może taki jest cel? Przykład. Mamy dwie kobiety jedną zaradną, działającą, aktywną i drugą łagodną siedzącą na cieplutkiej np. budżetowej posadzie. Ta pierwsza wie, że decydując się na dziecko nic od Polski nie dostanie więc odwleka i może zdecyduje się na jedno. Druga ma opiekuńcze państwo więc rodzi pierwsze, po kilku latach drugie a czasami trzecie. Dzieci przejmują od rodziców sposób życia więc aktywnych dzieci jest coraz mniej, aktywność społeczna maleje i przyszłe wpływy do budżetu również. :) Tak naprawdę liberalne Państwo powinno pomagać tym który są aktywni na rynku pracy i chcą mieć dzieci. Czyli własna działalność to duża pomoc na pierwsze dziecko, jeszcze większa na drugie i olbrzymia na trzecie. Praca na etacie to mała pomoc na pierwsze, mniejsza na drugie i zerowa na trzecie i pozostałe... :)
mac-piast / 2009-06-09 10:37
Jeszcze duża część elit uciekła z Polskie po wojnie na zachód. Nie można ich winić za to, że chcieli wychowywać dzieci w normalnych krajach... To co zostało + odwieczny charakter narodowy (patrz rozbiory) daje nam obraz tego kto w naszej Ojczyźnie został. Nie ma zasad moralnych jest tylko prosty lud który się pcha do koryta...

Re: Państwo dopłaci do kredytów. Nawet 1200 zł miesięcznie

mac-piast / 2009-05-19 18:19
"Na pomoc będą mogli liczyć też małżonkowie posiadający wspólnotę majątkową, jeżeli pracę utracił współmałżonek niebędący kredytobiorcą."

Mam kredyt który z ledwością spłacam, bo żona nie pracuje opiekuje się dwójka małych dzieci. Można powiedzieć, że straciła pracę dla dobra społeczeństwa bo urodziła dwójkę dzieci. Nie pracuje od 3 lat. Czy też mogę się starać o pomoc? Czy znowu zapłacę podatek a pieniądze dostanie sąsiad z żoną bez dzieci? To się nazwywa rozwojowe państwo. Kurcze niby PO miało być takie probiznesowe a robi rzeczy nie dla ogółu biznesu tylko dla firm deweloperskich. Pewnie mają tam spore udziały... zawiodłem się...
mac-piast / 2009-05-06 18:17
To dziwne, od grudnia 2008 do końca marca 2009 miałem 8,44 (wibor + marża banku która w moim wypadku wynosi 1,9). Złościłem się na bank, że mimo obniżenia oprocentowania przez RPP już w grudniu u mnie nie było obniżek. W marcu dostałem nawet rozpiskę do czerwca z oprocentowaniem 8,44 i wtedy dopiero byłem zły. Ale za kwiecień obnizyli, tylko, że za mało.

Przecież napisałem jakie raty płacę do końca marca było 1003 zł a teraz 825.
Raty mam stałe. Uproszczenie przy kredycie na jeszcze 26 lat do roku nie jest wielkim uproszczeniem i nie powinno być różnicy aż 40 zł.
Czy Tobie bank PKO BP obniżył oprocentowanie już w lutym? Jeśli to prawda to kolejny powód aby bank postawić przed jakimś organem sprawdzającym - dlaczego różnie traktuje klientów i jednym obniża a innym nie?
Pozdrawiam
mac-piast / 2009-05-06 10:30
To miałoby sens gdyby dotyczylo wszystkich którzy brali kredyty na mieszkanie dla rodziny. Jesli jeden kupil mieszkanie dla rodziny ale nie zalapał się na program a drugi kupił i dostaje dopłaty to dostaje je z kieszeni tego pierwszego i to jest NONSENS. A jesli ktos powie, ze ci ktorym sie nie udalo to frajerzy to jest typowym polskiem cwaniaczkiem.
mac-piast / 2009-05-06 10:25
Miło się czyta taki post. Aby było uczciwie wszystkie rodziny które wzieły kredyt powinny mieć takie same ulgi i dopłaty a nie te którym się udało trafić z terminem. Dlaczego mimo, ze kupowalem mieszkanie bo urodzily mi sie dzieci nie mam doplat i w zeszlym roku musialem zaplacic ponad 5000 tys podatku, ktory zreszta w postaci doplat dostanie moj sasiad? Czy to jest uczciwe? Ja mam dwojke dzieci on jedno. To on powinien doplacac mi...
Z innej beczki jak zakladalem dzialanosc w 2002 musialem kupic sprzet do firmy za ok. 20 tys. oszczednosci i placilem pełny Zus. Teraz sasiad nie musial oszczedzac dostal pozyczek bezzwrotna 18 tys i płaci nizszy Zus. Kto mi to zrekompensuje?
I to jest wlasnie nasze uczciwe i jednakowe dla wszystkich panstwo...

Dlaczego PKO BP oszukuje klientów?

mac-piast / 2009-05-05 08:54
Mam kredyt hipoteczny w PKO BP do kwietnia mimo obniżek stóp procentowych przez RPP oprocentowanie wynosiło 8,44 i płaciłem 1003 zł co miesiąc.
Za kwiecień bank łaskawie obniżył oprocentowanie do 6,27 rata spadła do 825 zł.
Kwota powinna być niższa o 40 zł, jeśli bank potraktował tak wszystkich klientów to niezłe pieniądze skasuje.

Dlaczego powina być niższa?
Zostało mi do spłacenia ok 125700 zł.
- przy oprocentowaniu 8,44 roczne odsetki to 10611 zł, wychodzi średnio 884 zł na miesiąc.
- przy oprocentowaniu 6,27 roczne odsetki to 7883 zł, czyli 656 zł na miesiąc.

W pierwszym przypadku kapitał spłacany co miesiąc to 119 zł i tak powinn być tez w drugim przypadku, niestety różnica wynosi 169 zł a więc o 40 zł więcej. Dlaczego bank zabiera te 40 zł?

Rata powinna wynosić w tej chwili przy oprocentowaniu 6,27 około 775 zł. Gdzie mogę się odwołać w tej sprawie tak aby Bank odczuł to jak najdotkliwiej?

Najnowsze wpisy