Forum

Komentarze użytkownika "Nolimit"

Komentarze użytkownika: Nolimit

Kaucja za wynajmowany lokal

Nolimit / 2009-05-13 12:33
Witam

Wynajmujacy przyslal mi pismo przez kancelarie adwokacka ze rozwiazuje umowe najmu w trybie natychmiastowym bo nie placilem rachunkow. Wczesniej na poczatku wplacilem mu kaucje w wysokosci 2600 zl.

On mi wyliczyl ze odbiera mi ta kaucje i mam jeszcze doplacic reszte pieniedzy za czynsz. Wszystko ok tyle ze zanim odebralem to pismo z poczty to juz zaplacilem mu za czynsz przelewem na konto - po terminie bo mialem 7 dni wg faktury na to a zaplacilem jakos 10 dni po. Teraz mam pytanie czy jak chce odzyskac moja wplacona kaucje to musze wyslac mu pismo o zwrot kaucji i musi mi ja oddac? Kwota kaucji wynosila 2600 zl netto tak to wpisal w umowe. Czyli teraz musi mi oddac 2600 zl + vat? czy samo 2 tys?

Wypowiedzenie umowy najmu-poleconym?

Nolimit / 2009-04-20 13:00
Witam

Chce wypowiedziec umowe najmu wynajmujacemu. Chce to zrobic gdyz wynajmujacy mnie oszukal i zwodzil przez 2 miesiace ze dostarczy sprzet do lokalu (a tylko na nim moge tam zarabiac) okazalo sie ze nie dostarczyl i nie mial zamiaru. Jedynie zwodzil mnie tylko dlatego zebym placil kolejne czynsze za miesiac. Teraz mam taka sutacje ze musze zaplacic za te 2 miesiace gdzie nic nie robilem w lokalu (stal pusty, nie zarabiałem) + nie chce mi oddac kaucji jaka wplacilem na poczatku przy podpisaniu umowy. Do tego jeszcze w umowie jest zapis ze wypowiedzenie z 3 miesiecznym okresem jest. Czyli ze jescze przez 3 miesiace bede musial placic...

Niezle mnie wrobil ale coz nie uczciwnych nie brakuje w tym kraju.

Teraz moje pytanie brzmi czy moge mu wyslac wypowiedzenie umowy poczta, poleconym za potwierdzeniem odbioru?

Czy jesli on nie odbierze tego poleconego to i tak uznaje sie ze wypowiedzenie otrzymal czy nie? I jaki dzien jest brany za dzien dostarczenia wypowiedzenia? Przykladowo wysle mu dzisiaj i on nie bedzie odbieral to jaki dzien moge przyjac za dzien rozwiazania umowy najmu?
Nolimit / 2008-12-18 19:36
Chyba niestety nie przeczytal Pan z uwaga. Bo ja nie kupilem dekodera za 200 zl - tylko za 2 tys zl (2 000 zl)...

ALe to nie ma nic do rzeczy jaki mam dekoder - a mam z najwyzszej pulki. Tylko kwestia jest taka ze telewizja na karte oszukuje mnie (klienta) gdyz pisze w ofercie ze jest kanal nsport HD (takie logo winieje) wiec co ma myslec klient? ze kanal jest zwykly? Jesli jest zwykly to po to dodawac HD? Dla mnie to nie zrozumiale i wprowadzili mnie jak i wiele osob w blad (i na tym zarabiaja). I nie zwazaja na moje monity gdzie zglaszalem sprawe na infolini - oczywiscie kazdy ma to w dupie i nie mozna rozmawiac z nikim kompetentnym. Czyli na moje oko nie jest to zwykle przeoczenie ze pisza ze jest kanal HD a jest to robienie w konia ludzi z pelna swiadomoscia. Bo gdyby byla to pomylka to juz by to zmienili po moich monitach. A dalej jest jak bylo - i na stronie i na opakowaniu.

telewizja na karte - oszukuja. Co mozna im zrobic?

Nolimit / 2008-12-15 13:59
Witam


mam taka sprawe bo jest takie cos jak telewizjanakarte.pl

i tam jest w zakladce kanaly ze m.in jest kanal nsportHD - jest taka ikonka w srod innych kanalow jakie sa w ofercie

I teraz sie okazuje ze kanal nsport nie jest w HD nadawny tylko w SD(zwykle nadawanie-duzo gorszy obraz...)


I problem jest taki ze ja kupuje za 2 tys dekoder do obioru kanalow HD (ogolnie wczesniej juz go mialem ale to chyba nie istotne) i podlaczam i sie okazuje ze kanal nsport jest nadawany w SD - czyli zwykly cyfrowy sygnal...

Wiec dzwonie na infolinie sie pytam dlaczego ludzi oszukuja- a babka na info ze to jest blad wydruku bo logo jest przeklejone z telewizji N i na telewizje na karte nie ma kanalow w HD (haha)


Oczywiscie nie mozna rozmawiac z nikim kompetentnym zeby go z***ac zeby ludzi w blad nie wprowadzali. Jak cos mi sie nie podoba to moge jechac do krakowa do siedziby firmy


Pytanie: czy cos mozna zrobic lobuza ze ludzi oszukuja i jeszcze nie przeprosza?


Oczywiscie w ramach prawa - czy mozna im sprawe zalozyc albo cos i czy jest jakakolwiek szansa ze cos sie wskura?

Dodam ze nie tylko na stronie jest taka informacja ze jest kanal sportHD ale rowniez juz w paczce zakupionej z karta jest opisane co i jak i znowu jest kanal nsportHD...

Konto w EURO - gdzie?

Nolimit / 2008-12-15 13:42
Poza mbankiem?

Chodzi mi o jakis bank ktory ma normalnie odddzialy i ide wplacam euro na konto w euro. Najlepiej zeby bylo firmowe w euro. Mozna takie zalozyc?

I normalnie sie rozliczac z firmami zagranicznymi? i sie US nie bedzie czepial ani nikt taki?

Bo mam taka sytuacje ze kupuje sprzet myjniowy w mienczech. Czyli nie place VATu itd - wychodzi taniej. Tylko ze musze im wplacac kase w euro. Wiec chce zalozyc konto w euro zeby sobie doplacac tam ta kase i wyslac im z tego konta zaplaty za poszcazegolne finaly robot - czyli najpierw 10% pozniej 49% itd na koniec 10%. Czas wplat rozlozony na ok 3 miesiace.

I cze moge wysylac z takiego konta zaplate? US sie nie przyczepi?

Dochody z podawania typow - bukmacherka

Nolimit / 2008-01-14 15:23
Witam

Chce zaczac podawac typu ludziom na bukmacherke. Za kazdy typ ktory podam i on bedzie trafiony chce brac jakis tam % od wygranej od ludzi. Czy ktos sie orientuje czy musze zalozyc strone internetowa i brac pieniadze w formie abonamentu miesiecznego czy moge zrobic to tak jak pisze czyli brac tylko kase od trafionych typow (tak jest uczciwiej) Tylko nie wiem jak sie rozliczac z US u czy w ogole cos takiego mozna prowadzic zgodnie z prawem? Ktos wie jak to zrobic zeby nikt z US sie nie przyczepil? Jaki podatek odprowadzac?

Sprzedaz PP na portfelu...

Nolimit / 2007-01-28 23:40
Witam

Dlaczego na tym wirualnym portfelu nie mozna sprzedawac PP ani PDA?

Nie mozna przez to wyliczyc dokladnego zysku z inwestycji...

a moze mozna tylko ja nieumiem tego wprowadzic, ktos poradzi?

Re: male zyski... jak portfel to liczy?

Nolimit / 2006-12-28 17:26
No kupowalem 2006-05-02 13 szt. akcji po 30,4 pozniej sprzdalem z tego 2 szt akcji 2006-05-17 po kursie 58,20. Portfel wyliczyl mi zysk ze sprzedazy 2 szt akcji 16,20 zł

Re: male zyski... jak portfel to liczy?

Nolimit / 2006-11-23 20:30
ktos mi odpowie?

male zyski... jak portfel to liczy?

Nolimit / 2006-11-22 15:02
Witam

Zalozylem sobie portfel zeby na biezaco sledzic jakie mam zyski z inwestycji jakie straty itd. Wprowadzilem dane kupna papieru pozniej dane sprzedazy i przykladowo przyjijmy ze sprzedalem 2 szt - wartosc sprzedanych walorow wyniosla 117 zl i tak mam tez wyswietlone w portfelu natomiast zysk z tej sprzedazy wyswietla mi tylko 16 zl... dlaczego tak ? rozumiem ze moze to odrazu odlicza podatek ktory musze zaplacic ale zeby od 117 zl wychodzilo 16 zl tylko zysku. Dlaczego portfel tak to liczy?

Roznica w kursach w portfelu

Nolimit / 2006-10-04 17:04
Witam

zalozylem sobie ten portfel i chcialem wprowadzic do niego akcje ktore kupilem dajmy na to w czerwcu czyli patrze na date w swoim archiwum na maklerze np 10-06-06 i tam jest ze kupilem akcje tego dnia za kurs 30 zl. A jak wklepuje ta date do portfela to mi wyswietla ze w tym dniu przykladowo ta akcja kosztowala nie 30 tylko 30,8... skad ta roznica w kursach?

Najnowsze wpisy