Forum

Komentarze użytkownika "Rashio"

Komentarze użytkownika: Rashio

Rashio / 2009-01-12 08:43
Zgadzam się z wynagrodzeniem.
Jak chcesz porównać bibliotekarkę i górnika?
Przy pracy w szczególnych warunkach, pracownik sie wypala wcześniej niż ten, który pracuje w warunkach normalnych.
Chciałbyś pracować 45 lat z myślą, że w każdej chwili możesz zginać za parę złotych wiecej? Albo ze za chwilę zostaniesz inwalidą a ktoś ci powie ze brałeś więcej kasy za to?
Ja sądzę, że przywileje należą się tym pracującym w warunkach szczególnych.

Re: Spada liczba rencistów. Budżet oszczędza krocie

Rashio / 2009-01-10 07:52
Świetne oszczędności.
A może podwoić podatki zdolnym do pracy? To wykazało by większy wpływ kapitału do budżetu skarbu państwa. Zapłaćmy za tych którzy wyjechali i podatki płacą za granicą. W końcu polak potrafi.
Co do rent to mój ojciec przepracował w warunkach szczególnych 30 lat. Kiedy zaczął szwankować jego kręgosłóp, przeprowadzono operację. Po operacji zakazano mu dożywotnio schylania się, dzwigania powyżej
5 kg a nawet wróżono wózek inwalidzki. Operacja nie udała się. Codziennie musi przyjmować garść leków (w tym leki przeciwbólowe, TRAMAL) a to nie skutkuje poprawą. Po paru latach zabrano mu rętę a lekarz operujący go wcześniej jest również orzecznikiem w ZUS-ie twierdzi, iż może on podjąć pracę taką samą jak przed operacją. Na prywatnej wizycie u tego samego lekarza, lekarz twierdzi, że ojciec nie moze podjąć żadnej pracy.
Mam wielki żal do naszych władz.
A tak na marginesie to jeśli rencista jest w stanie podjąć pracę zarobkową to po co mu ręta? Dają tym którzy mogą pracować a nie tym którzy nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej. O co tu chodzi? Ci na wcześniejszej emeryturze też mogą dorobić i to na pełny etat. Po co takim wcześniejsza emerytura?
Komu przyznaje się rętę?
Ile losztuje przyznanie renty?
Kto bierze?
Kiedy dać?
Komu zabrać?
Wiele innych wątpliwości mam co do lekarzy, Zus-u i naszych władz rządzących.
A może to już nie polska?
Rashio / 2008-12-18 08:54
Możliwe, że w mojej wypowiedzi jest sporo błędów ort. oraz int. co nie znaczy, że moja wypowiedź jest faktem.
AndrzejWu, to nie konkurs ortograficzny szykuje taki los, ale ludzie niekompetentni.
Co do dalszych wypowiedzi, to starałem się zostać żołnierzem lecz nie było dla mnie miejsca ani pieniędzy. Tak tłupaczyło WKU. Jedyne co mi zaproponowali to 5-cio letnie studia, z dala od rodziny, za psie pieniądze tylko dlatego, że wojsko nie powołało mnie do odbycia Zasadniczej Służby Wojskowej.
I nie sądzę aby moje życie było zależne od ortografi czy też interpunkcji.
Obecnie jestem studentem II roku, posiadającym stypendium daukowe, tak więc szkołę podstawową mam już za sobą.

Re: Emerytura przed czterdziestką? W wojsku i policji

Rashio / 2008-12-17 08:21
Kolejne pieniądze utopione w błoto. Nasz rząd choremu renciście zabiera rente a zdrowemu guwniarzowi z woja czy policji daje emeryturę. Pytanie, za co my dostajemy przez to po grzbiecie???
Ludzie z budrzetuwki mają jak w bajce; awanse, trzynastki, wczasy pod gruszą, dodatkowe wolne a ci którzy pracują w prywatnych firmach mają przymusowe nadgodziny, minimalna pensyjke i też mają cicho siedzieć bo jak się nie podoba to do wiedzenia. Dlaczego nasz rząd tymi podstawowymi sprawami się nie zajmuje?
Czy ktoś czytał kodeks pracy?
Jakaś paranoja.
A taki mundurowy w wieku niespełna 40 lat śmieje się nam w twarz.
Niemal że każdy wojskowy mówi że w pracy to się nudzi bo nie ma nic do roboty i jeszcze dostaje za to niezłą pensyjkę. To samo jest w policji.

Re: Posłowie zadbają o siebie

Rashio / 2008-12-16 12:41
Pracuję od świtu do zmierzchu w 2 firmach i żona jako nauczycielka. Mamy na utrzymaniu 3 dzieci. Nie należy nam sie mieszkanie bo podobno było nas stać zakupić. Kupilismy na kredyt. Oboje nie mamy tyle dochodu co 1 pasożyt w sejmie.
Gdzie tu sprawiedliwość panowie posłowie i prezydencie?
Sobie kieszenie nabijają kasą i wymyślają jakieś chore ustawy, które są dobre dla nich.
Co to w ogóle za rząd?
Zauważcie jaka średnia wieku jest w sejmie. Tam są ludzie z PRL-u. Młody człowiek gdyby chciał się dostać to musiał by mieć szerokie plecy tzn ojca albo dziadka w sejmie który by go wciągnął.
Dajcie szanse młodym panowie renciści i emeryci.
W sejmie co drugi przysypia a my za to płacimy.
Tu potrzeba rewolucji żeby był spokój i porządek.
Rashio / 2008-12-13 14:34
Sorki znajomy.
Nie potrafię się zniżyć do Twojego poziomu.
Jakoś Cię nie rozumiem.
Rashio / 2008-12-12 22:24
Wypowiedź prostaka:-)
Moze przeczytam w końcu coś inteligentnego na forum.
Wesołych Świąt. Tylko nie snuj domysłów o co chodzi z tymi swiętami bo znowu jakiś film sobie wkręcisz.
Rashio / 2008-12-12 20:04
Nie chcę Ci dokuczyć znajomy.
Odnosiłem się do wątku a Ty skrytykowałeś moją opinię.
Szkoda, że skreślasz wszystkich i myślisz tylko o sobie.
Rashio / 2008-12-12 14:34
Może inaczej kojarzysz.
Fakt, że interpretacja tego co piszę wymaga inteligencji.
Nie bierz tego do siebie ale czasem trudno w kilku zdaniach streścić teorię, badania, wyniki oraz analizę tak aby każdy zrozumiał. Zauważ, że ty nastawiony jesteś na konkretny fundusz ze względu na swoje przekonania i masz rację ze ten fundusz jest najlepszy dla Ciebie. Nie dopuszczasz myśli o innym, gdyż każdy inny jest gorszy od Twojego.
Jesteś po prostu wierny swojemu funduszowi.
Zauważ, że wątek dotyczył NORDEI. Gdyby ktoś napisał o GENERALI to też twierdzę że jest to dobry fundusz. Ty zaś pisałbyś o swoim jeśli nie jesteś wierny GENERALI.
To nas różni.
Rashio / 2008-12-11 22:26
Zgadzam się z wami w 100%.
Ciąg dalszy tej ustawy brzmi, że jeżeli będziecie kożystać z emerytury dłuzej niż ustawa to zakłąda to OFE z własnych środków będzie wam wypłacało świadczenie emerytalne.
Oczywiście ta ustawa moze się jeszcze 10 razy zmienić.
Fakt jest taki że OFE to i tak uczciwsza forma od ZUS który po śmierci daje tylko świadczenie pogrzebowe i nic po zatym więc nie ma co narzekać.
Rashio / 2008-12-11 22:14
Widzę, że masz problem z interpretacją. Napisałem, że Nordea posiada takie cechy.
Nie napisałem, że wszystkie inne fundusze takich cech nie posiadają.
Osobiście za najlepsze uważam NORDEA oraz GENERALI i do niedawna ING.
Nie będę pisał o najgorszych gdyż to moje zdanie wynikające z analiz których dokonałem kierując się pewnymi kryteriami. Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja tak właśnie uważam. Moje analizy pozwalają mi na osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników na GPW.
Stąd uważam, iż mogę podpowiedzieć na podstawie własnych badań w co inwestować najlepiej.
Jak dla mnie NORDEA co nie znaczy, że za 10 lat nie zmieni się moje zdanie.
Dla każdego innego może to być jakikolwiek inny fundusz.
NO tak tylko nordea reszta to porazka masz racje:)
smiech w oczy
Rashio / 2008-12-11 05:22
Lezdrub. Oczywiście masz rację.
Wyniki za wybrany okres są właśnie takie, tylko dlaczego mając dostęp do netu podajesz wyniki archiwalne z 30-09-2008 a nie z 10-12-2008?
Czy dlatego, że w tym okresie to wygląda nieco inaczej?
Tak jak pisałem wcześniej, dla każdego OFE można przybrać takie okresy żeby postawić dany fundusz w złym świetle.
Sprawdźcie stopy zwrotu za ostatnie 36, 24, 12, 6, 3-miesiące oraz od początku działalności. Ponadto, skoro NORDEA aż tyle traci to dlaczego u nich stawka za jednostkę nie spada a wręcz się umacnia? Dlaczego pozostałe OFE nie potrafią przebić stawki za jednostkę?
Jak dla mnie to każdy może wybrać inny OFE. Ja napisałem dlaczego wybrałem NORDEA.
Jakie wy macie argumenty przemawiające za za innym funduszem i jakim?
Zamiast krytykować napiszcie lepiej dlaczego warto wybrać inny OFE. Na tym się skupcie.
Rashio / 2008-12-10 15:39
Człowieku.
CU czy POCZTYLION w czym jest lepszy od NORDEA?
Więcej płacą akwizytorowi?
Co to nas obchodzi?
Ważna jest stabilna praca funduszu oraz dobre zyski.
NORDEA właśnie takie cechy posiada czego nie można powiedzieć o innych funduszach.
Jeśli ktoś tu chce być mondralą to niech wyliczy mi moją przyszłą emeryturę w tym niby lepszym funduszu i zagwarantuje mi ją. To jak fundusze będą pracowały w przyszłości to tylko domysły.Nikt mi nie wyliczy przyszłej emerytury. Jaki OFE zagwarantuje mi wzrost moich środków w każdym momencie?
Nie ma takiego i nie będzie.
Ja wierzę w wyniki jakie mam do tej pory od początku działalnosci.

Tak więc nie piszcie że Nordea to dno jeśli nie macie pojecia o OFE.
Podajcie argumenty dlaczego tak sądzicie.
Chyba, że reprezentujecie jakieś wybrane OFE to będzie zrozumiałe ze czychacie na klienta.
Rashio / 2008-12-10 05:10
Lezdrub. Nie sądzę abym dał przepał.
Nordea od początku działanlości nigdy nie była poniżej piątej pozycji. Oczywiście inaczej wygląda jeśli wybierzemy inne dowolne okresy, co jest bardzo zgubne. pamiętaj, że NORDEA dopiero się rozwija w Polsce. Ich wyniki mnie zadawalają a jeśli chcecz kogoś naciągnąć na inny fundusz to oczywiście da się przedstawić Nordee w złym świetle jak każdy inny fundusz.
Pozdrawiam.
Rashio / 2008-12-10 05:10
Lezdrub. Nie sądzę abym dał przepał.
Nordea od początku działanlości nigdy nie była poniżej piątej pozycji. Oczywiście inaczej wygląda jeśli wybierzemy inne dowolne okresy, co jest bardzo zgubne. pamiętaj, że NORDEA dopiero się rozwija w Polsce. Ich wyniki mnie zadawalają a jeśli chcecz kogoś naciągnąć na inny fundusz to oczywiście da się przedstawić Nordee w złym świetle jak każdy inny fundusz.
Pozdrawiam.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy