Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komisja śledcza ubiegłą sobotę spędziła na nauce. Z małymi przerwami na sprawy aferalne uczyła się od marszałka Cimoszewicza, jak się robi poważne interesy na giełdzie.

Komisja śledcza ubiegłą sobotę spędziła na nauce. Z małymi przerwami na sprawy aferalne uczyła się od marszałka Cimoszewicza, jak się robi poważne interesy na giełdzie.

Wyświetlaj:
zenek / .* / 2005-08-05 14:28
eeee... trzeba z własnym dzieckiem podpisywać umowy cywilno prawne ?cholera, to ja powinienm chybanawet założyć działaność gospodarczą bo nie dość że zdarza mi się matce coś pożyczac to jeszcze zdaża mi się regularniea mój kumpel któremu dziadkowie jego rzony powierzyli trochę pieniędzy w celu zainwetsowania jest już absolutnym kryminalistązdrowy rozsądek podpowiada, że umowa ustna w zupełności wystarczaczy prawo znowu jest w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem ?
joan / .* / 2005-08-10 11:18
Prawo nie jest w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem, tylko tym którzy je stosują czasem tego rozsądku brakuje. Sorry, przepisy są takie, zę jak pożyczasz to musisz zapłacić opłatę skarbową (podatek od czynności cywilnoprawnych), a forma umowy ma tu znaczenie drugorzędne - szczególnie że jej w ogóle nigdzie nie wykazano. Kto jak kto, ale doktor prawa (Cimoszewicz) o tym wie!
logo / .* / 2005-08-05 10:44
Pan Wójcikowski ma przebłyski, nareście dostrzego to co inni już dawno wiedzieli.Szkoda że nie w pore skojrzył sobie wiele rzeczy wcześniej razem.Jakby porównać takie parametry : w polskim Parlamencie 78 z 460 to milionerzy którzy dorobili się tego Majątku w tej ostatniej Kadencji .Wiedzą co zrobić ,aby zarobić (szkoda tylko że do własnej kieszeni)ale decyzje gospodarcze i społeczne podejmują na poziomie lat 70-tych. Stworzając dziury w budżecie aby skłócić społeczenstwo ze sobą razem w celu odwrócenia uwagi jak Oni robią swoją KASE.Pan Wójcikowski wykazuje świetne tendencje w tym kierunku.Jest to jego świadectwo „dojrzałości SPOŁECZNEJ I POLITYCZNEJ „!!!
Ekonomistka z Lublina DW / .* / 2005-08-04 14:14
Mnie tylko dziwi skąd Pan Marszałek dorobił się blisko 8 mln zł, czyżby z własnej pracy a jaka to pracą można tyle zarobić. Przecież do 2003 roku obowiązywała stawka liniowa podatku. Prosto wyliczyć ile trzeba miesięcznie zarobić aby dysponować kwota 8 mln zł. Z moich wyliczeń wynika że Pan marszałek musiałby brutto zarabiać blisko 1 mln miesięcznie, bowiem około 66 tys zł miesięcznie (netto) musiałby składać przez 10 lat aby uskładać 8 mln. Nie wnikam w pożyczki bo je należy oddać. Dorota Wrona
ZYX / .* / 2005-08-03 17:51
p.Wojcikowski,moze taka konkretniej jaki jest albo chociaz jaki moze byc zwiazek miedzy sprzedaza akcji a aresztowaniem tego aferzysty,chodzi tylko o ple,ple i obrzucenie blotem ,czy tez rzeczywiscie istnieje podejrzenie afery gieldowej,a z drugiej strony to Giertych tez nie jest w porzadku ze swoja deklaracja majatkowa
wrafal / .* / 2005-08-04 15:26
panie Anonim - jak ktos sprzedaje akcje na nie cał miesiac przed pewnym wydarzeniem o którym mógł wiedzieć ze się szykuje, przedtem trzymając je 1,5 roku to jakies zwiazek jest...poza tym mnie nie interesuje zwiazek komisji i cimoszewicza tylko przekrety jakie robił na giełdzie - gdybym ja je robił toby sie ode mnie kpwig nie odczepiła...
obserwatorka / .* / 2005-08-09 23:06
ale wieeeelki interes zrobił. Zapłacił za założenie rachunku, obsługę transakcji i odsetki od kredytu. Na zwykłej lokacie bankowej przez 1,5 roku by więcej zarobił. A jak miał dostęp do informacji to dlaczego sprzedał, skoro potem by dwukrotnie więcej na tych akcjach zarobił? Ale złapało się temat i rozkłada "na czynniki pierwsze"
logo / .* / 2005-08-05 21:17
Jeżeli w Polsce jako piorytet są postawione szkoły do szkolenia Menagerów w kierunku SPEKULACJI PAPIERóW WARTOśCIOWYCH to efekty wychodzą po czasie. Ktoś "musiał " praktycznie udowodnić co się najbardziej w POLSCE powinno KOMU OPŁACAć. Następne EFEKTY co znaczą : INWESTYCJE ZAGRANICZNE wyjdą też za pare lat z Raportów bilansów kosztów i dopłat do opłacalności produkcji!!!!!!!
joan-prawnik / .* / 2005-08-03 13:41
Po przeczytaniu niektórych lewicowych komentarzy, zastanawiam się czy to czego uczyłam się na studich prawniczych przez 5 lat, to stek bzdur, nikomu niepotrzebnych "dupereli" dla przeciętniaków (bo oni muszą tego przestrzegać i w razie czego obowiązuje zasada - nieznajomość prawa szkodzi i nie usprawiedliwia), czy podstawa funkcjonowania państwa - nie wspomnę że demokratycznego.Niektórzy jeszcze nie wyszli z "późnego Gierka" a może śnią o czasach wcześniejszych, gdy tow. Gwiazdy Komunizmu (JW Stalina) trzymali wszystkich krótko "za mordę". Wtedy też prawo było dla niektórych - jak dobrze było wybrańcom prawda?A ci ochydni liberałowie i demokraci to wszystko zepsuli i jeszcze ośmielają się kalać dobre imię ludowej władzy wywodzącej się z nieomylnego PZPR. A fe!
andy / .* / 2005-08-06 22:37
Niestety muszę Pani przyznać rację. W dzisiejszej Polsce aż roi się od wszelkiego rodzaju lewactwa sięgającego widzialną ręką do cudzej kieszeni. Chcieliby sterować maksymalnie wieloma rzeczami, żeby nikt bez ich zgody nie miał więcej. Oczywiście samo lewactwo chciałoby być "poza konkursem" i zasilać kradzionymi pieniędzmi swoje konta zagraniczne. Dlatego uważam, że najwyższy czas zagłosować na UPR - niech rozbije ten żłób!Pozdrawiamandyliberty@post.pl
zenek / .* / 2005-08-05 14:34
Jeżeli nie masz ojca prawnika to to czego sie uczyłaś faktycznie jest stekiem niepotrzebnych głównie Tobie bzdur. Bo i tak nikim w branży nie zostaniesz.
joan / .* / 2005-08-10 11:21
I tu się różnimy w opinii - mam nadzieję że po zmianach u władzy zostana wprowadzone wolnorynkowe reguły również w tej branży - są już pierwsze jaskółki.
Anty / .* / 2005-08-03 12:09
Taaak. Rozgrywki i nagonki przedwyborcze ruszyły pełną parą. A ja się pytam: co robiła ta "wielka" komisja śledcza przez ten cały czas "śledzenia"? Dopiero teraz giertych się obudził? A tak wogle to wyrobi się ta komisja przed wyborami? A może następną kadencję też będzie tak w "pocie czoła" śledzić za nasze pieniądze???
prawdziwy anty / .* / 2005-08-08 12:57
a kto w ogole podpina sie pod moj nick!to tez kradziez :) ale generalnie sie zgadzam, bo w tej komisji to same jelopy siedza. pewnie zapisali sie do komisji zeby wysledzic i podszkolic swoje dwie, szare komorki (w tym jedna nokie) jak tu zrobic przekret zycia, gdy glupi narod, de facto, sadzac po wynikach badania opinii(patrz Cimoszewicz przydentem !) zaslugujacy na eksterminacje i kolejne zabory, wybierxze komuchow mieniacych sie prawicowcami do sejmu.
DW / .* / 2005-08-04 14:21
Dla Pan Anty - Szanowny Anty dzięki tej komisji coś przynakmniej wiemy o tych którzy za komuny żyli bardzo dobrze a dziś jeszcze lepiej im się wiedzie - na dodatek w imię demokracji - i przez takich właśnie jak Pan Cimoszewicz ja osobiście muszę pracować po 12 godzi aby się utrzymać i odpowiadam za nawet drobny błąd. A o ile pamiętam nie o taką rzeczywistość robotnicy strajkowali, nie po to aby takich oszustów dziś prawo chroniło itp....
oldskipper / .* / 2005-08-04 13:06
Giertych, drogi Panie, to nazwisko, a zatem imię własne. W języku polskim imiona własne piszemy z duzej litery. A tak w ogóle, to nie pisze się "wogle". Wracaj Pan do trzeciej klasy podstawówki, a dopiero po jej ukończeniu bierz się za pisanie postów i dyskusje w internecie. Przy okazji może i podstaw dobrego wychowania Pan liźnie. Ja akurat nie jestem z Panem Giertychem per "kotuś", a Pan?
joan / .* / 2005-08-03 13:34
Niech sledzą nawet przez całą kolejną kadencję, a nawoływania że to obiboki są i tak bez podstaw. Bladego pojęcia pan nie ma o skali tych powiązań, stopniu skomplikowania i niechęci do ujawnienia czegokolwiek. Ale przynajmniej teraz wiadomo. dlaczego WC oprócz objawów schizofrenii (jestem w partii i nie jestem) wykazywał taką niechęć do zeznań przed komisją - zawsze jest ryzyko "chlapnięcia" czegoś w odpowiedzi na pytania śledczych. No i teraz jest problem - kto był nie w porządku: 1) pan WC dr prawa (na pewno) bo był świadomy swoich obowiązków (ujawnienie operacji, sporządzenie umowy i płacenie podatków!), 2) córka (?) WC która chciała rzekomo zainwestować i nie zapłacić podatku w USA,3) oboje - świadomie współdziałając. Przykład idzie z góry - także w przestrzeganiu prawa, stanowionego w końcu nie "tak sobie".
Mayos / .* / 2005-08-03 13:25
Tak Anty, jeszcze tylko napisz że poseł C. powinien arogancko zarządać przeprosin za ten artykuł i będziemy w siódmym niebie. Szkoda że ludzie zacietrzewiają się na p*****ły a nie dostrzegają jak od kilkudziesięciu lat są oszukiwani przez tych samych ludzi. Brak wśród części naszego społeczeństwa 'szerokiego spojrzenia' na naszą klasę polityczną. Na giełdzie owo 'szerokie spojrzenie' to przecież podstawa... Szkoda gadać.
Wapniak / .* / 2005-08-05 15:48
No, nie do końca:...zupełnie tych samych ludzi. Doszła nowa generacja kombatantów, nie wnikając w źródło ich pochodzenia oraz celów. Mam tylko wątpliwość, czy nowa?...Innego koloru, napewno.
Bordowy / .* / 2005-08-03 08:11
Pokazcie mi człowieka powyżej 10 lat, który przestrzega dokładnie wszystkie przepisy.Przepisy są po to aby je respektować, albo omijac z respektem. Stan prawny w 2002 r. był jeszczeinny niż obecnie, a krew was zalewa, że nie macie córki w USA ( z obywatelstwem). Możecie pozyczyc pieniadze co najwyzej u PROVIDENTA za 300-450% odsetek. Po wyborach prawicowi lewacy pokażą skąd wam nogi wyrastaja. Pozdrawiam
miette / .* / 2005-08-03 10:17
Kolego Bordowy (czyli przejrzały czerwony) od córki to WC pożyczył 100 tys. USD czyli około 400 tys. zł a na rachunku inwestycyjnym musił mieć ponad 8 mln zł (przy redukcji zakupów 93%). Ponadto omijał prawo kupując akcje dla obywateli amerykańskich z puli przeznaczone dla inwestorów indywidualnych w Polsce. Córka i zięć mogli kupić akcje w NY w biurach maklerski - ale to by ich drożej kosztowało.
Zdebal / .* / 2005-08-03 08:23
O zgrozo. Oto typowy przykład myślenia elektoratu lewicy. Komuniści zawsze uważali, że prawo jest dla studentów prawa i stąd to bagno prawnicze w Polsce. Sugeruję weryfikację pogladów.
Xporferus / .* / 2005-08-02 23:44
Wydaje mi się, że ponieważ nadal jest to część ,,czerwonej pajęczyny", to nie będzie problemu dla tegoż koloru ,,insektów", by sprawę odkręcić. Znajdą najlepszą linię uzasadnienia zaistniałego faktu i Wielce Czcigodny zasłoni się niepamięcią, niewiedzą, przejęzyczeniem czy czymśtam i sprawa ucichnie. A po zerwaniu sieci (jednak jestem optymistą) - deregulacji tego socsystemu, czyli gdy komojcowie-założyciele będą w wieku dojrzałym będzie przykro byłym niewolnikom-podatnikom karać starców... I na to liczą. Według nich ,,opłaca się". Trudno: ludzie różne są ale dalsza przyszłość, na szczęście, rzadko jest przewidywalna.
Mistral / .* / 2005-08-02 22:06
A może tak Towarzysz Makler zamiast kandydować na prezydenta RP zostałby szefem giełdy, przecież zaczynała ona w siedzibie KC PZPR. Zawsze mógłby w wolnych chwilach powspominać stare, dobre komunistyczne czasy, ocierając łezkę jedwabną chusteczką od Diora.
jacekle7 / .* / 2005-08-02 22:00
Mam pytanie do autora Jak wyglada zysk z tej inwestycji marszałka przy sprzedaży 100 tysięcy dolarów i zamiany złotówek z sprzedanych akcji z powrotem na dolary?
Zdebal / .* / 2005-08-02 15:05
I dobrze mu tak, doktorowi prawa. Jak takiej jakości prawo będzie dalej stanowione to robiąc siku i lejąc nie pod takim kątem jak zapisano w ustawie w niekoncesjonowanym kiblu, którego wlaściciel nie ma licencji, będziemy łamać prawo chyba, że wybitny prawnik dostarczy nam korzystna wykładnię.
Andre / .* / 2005-08-02 12:20
Najproście by było wprowadzić przepis że osoby bliskie moga pożyczać sobie pieniądze bez umów i opłat, pod warunkime że transakcja przechodzi przez rachunekk bankowy. Wtedy nie ma problemu z udowodnieniem faktu pożyczki (wyciąg z datą) a równocześnie kłopotu. A przy okazji podatek giełdowy od zysku z pieniędzy zagranicznych krewnych trafia do polskiego budżetu :-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy