Forum Forum dla firmKadry

Koniec umowy na czas określony a urlop wychowawczy

Koniec umowy na czas określony a urlop wychowawczy

Wyświetlaj:
izatomek / 2013-10-04 16:22
mam pytanie umowę miałąm na 5 lat w tym czasie zaszłam w ciążę i skorzystałąm z urlopu macierzyńskiego i wychowawczego od 1 sierpnia wróciłąm do pracy a umowa mi się kończy 30 października i czyba mi jej nie przedłużą tak jak mojej koleżance razem wróciłyśy do pracy tylko że jej umowa kończyłą się ostatniego września i jużnie pracuje i sąze że ze mnąbęzie tak samo nie biorąpod uwagę żę jestem dobrym pracownikiem rzetelnie wykonuje swoje obowiązki czy naruszają art. 18 3b naruszenie zasad rónego traktowania pkt 1 odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy czuje się dyskryminowana w obowiązkach pracodawcy pisze art. 94 pkt 9 stosować obiektywne i sprawiedliwe kryteria oceny pracowników oraz wyników ich pracy i art. 11pkt 3 zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu.
trzy miesiącxe temu zostałą przyjęta nowa dziewczyna do pracy i mimo iż wyrabia dużo mniejszą norme bo praca jest akordowa jej umowa zostałą przedłużona kierownik który wystawia mi opinie nie jest obiektywny bo jego żona wróciłą po macierzyńskim do pracy bo mieli z kim zostawić dziecko a ja nie miałąm możliwości szybszego powrotu jej umowa także zostałą przedłużona gdyż jest żoną kierownika co naprawdę jest dla mnie ciężkie do przełknięcia bo mi nie przedłużą umowy tylko dlatego że nie było mnie tak długo do mojej koleżanki kierownik powiedziałnie było cię3 lata więc na co liczyłąś a też błą dobrym pracownikiem dlatego sądze że ze mną będzie tak samo wiem że idąc do sądu pracy o odszkodowanie musze wykazać że nie podpisano ze mną umowy tylko dlatego że skorzystałąm z prawa do urlopu wychowawczego to ewidentna dyskryminacja i będę już drugą kobietą tak potraktowaną co powinnam zrobić
kasia173 / 188.127.18.* / 2013-02-06 12:35
Mam pytanie-umowa na czas okreslony zakonczyla się 13.12.2012r,w umowie jest paragraf w którym napisano,że zwolnienia lekarskie,urlopy,itp wydłużają umowę o czas ich trwania.Co teraz?
justyna482 / 93.105.209.* / 2013-01-22 19:26
mam pytanie moja umowa wygasła 31 grudnia 2012roku a chciałabym isc na wychowawcze alecz mój pracodwaca nie chce przedłurzyc mi umow co moge w tej sytuacji zrobic?
wiwan / 2013-01-22 19:51
Z byłym pracodawcą już jak widać nic. Nie ma on żadnego obowiązku w tym zakresie.

By wykorzystać u. wychowawczy musiałaby Pani zatrudnić się u nowego pracodawcy, co jest możliwe po przerwaniu lub zakończeniu pobierania zasiłku macierzyńskiego.
A znalezienie takiego pracodawcy graniczy z cudem.
zenek299 / 213.195.159.* / 2012-01-31 18:56
a co jeżeli pracodawca wyrazi zgodę na urlop wychowawczy dłuższy niż umowa o pracę, np o pół roku.
szklarek / 2012-01-31 19:04
Zgoda taka nie ma mocy prawnej. Musiałaby być ona równoczesna z aneksowaniem umowy o pracę o przynajmniej taki sam czas.
zenek299 / 159.205.153.* / 2012-01-31 20:36
dziękuję
pozdrawiam

Najnowsze wpisy