Forum Forum finansoweBanki

konto oszczędnościowe w Polbanku ??

konto oszczędnościowe w Polbanku ??

joaana / 83.31.242.* / 2008-10-25 12:15
mam zamiar otworzyć sobie konto oszczędnościowe. Polbank proponuje 7% w skali roku i zero opłat za prowadzenie konta, przelewy, kartę. Gdzie jest haczyk???
co sądzicie nt takiego konta w polbanku?
jakie konkurencyjne byście polecili?
Wyświetlaj:
wronia / 77.113.126.* / 2008-11-21 21:13
polbank to najwieksza porazka , kredyt hipoteczny na tą chwilę w ogole wstrzymany, warunek jakiegokolwiek kredytu rachunek powierniczy , zbywca musi wpakowac kase na 3 miesieczna lokate, zadne inne nie przechodza, kredyt gotowkowy zaden, masakra
Ivv / 89.77.151.* / 2008-11-19 16:00
Nie mają gwarancji bankowych w przypadku upadłości, no bo co to za gwarant jakiś Hellenic w Grecji, o którym nic nie wiadomo. Jak by co, to do Grecji będę pisać? Przecież tam nie pojadę. Nie są odrębną jednostką w Polsce, tylko oddziałem greckiego banku.
Xman / 89.228.230.* / 2008-11-20 22:40
Jak tak piszesz człowieku, to się zastanów czy aby wiesz co zrobić jak polski bank splajtuje? Z tego co wiem tao wnioski o wypłatę sum gwarantowanych można nawet przez Polski Bankowy Fundusz Gwarancujny składać i wcale do Grecji nie potrzeba jechać. A ten Hellenic to w odróżnieniu od Polskiego Funduszu Gwarancyjnego, który nadal wypłaca tylko 22500 EUR max (bo ustawy podwyższenia gwarancji do 50 tys EUR ponoć Prezydent RP nie chce podpisać) , gwarantuje wypłatę aż 100 tys EUR.
poniek / 217.113.225.* / 2008-11-21 08:16
Dokładnie tak. Polbak może nie świadczy najwyższych usług ale ma dobre procenty i lepsze gwarancje niż polskie banki.
wiórka / 193.111.166.* / 2008-11-19 15:38
korzystam z tego banku od ponad roku. Poza najgorszym systemem bankowości elektronicznej na rynku, wszystko jest w porządku. Przelewy są faktycznie bezpłatne, nawet z rachunku oszczędnościowego (trzeba tylko wiedzieć jak go używać;). Polbank ma kilka produktów, których żaden inny bank nie proponuje.
Polecam
polbankowezlooooo / 195.222.101.* / 2008-12-02 15:19
korzystasz bo pracujesz w polbanku
r.51 / 62.121.76.* / 2008-11-19 15:35
jeśli to nie jest tzw.podpucha-to odradzam banki o takich nazwach -patrz transfery dywidenty przez np.Pekao do banku "matki Uni Credit
oli777 / 193.93.204.* / 2008-11-18 13:58
Ja w Polbanku bym żadnych pieniędzy nie lokowała. Serwis inernetowy beznadziejny - mam konto, bo wzięłam kredyt, ale: notorycznie jest brak dostępu z różnych powodów, jak masz jakiś problem czy składasz reklamację - można zapomnieć o jakiejkolwiek odpowiedzi z banku. Jak dla mnie jak najdalej od tego banku! On jest rzeczywiście inny niż wszystkie :(
obiektywny 7602 / 195.14.4.* / 2008-11-20 10:29
Ale mnie wkurzają takie bzdurne komentarze!!!! Jasny gwint!!! Mówimy o oprocentowaniu czy oceniamy bank jako całość??? Dlatego dają wysokie oprocentowanie, bo mają beznadziejny system operacyjny. I to jest niezbity fakt. Jak chcę zarobić na koncie oszczędzającym lub lokacie, to lokuję tam gdzie jest największy procent. Jak chcę używac konta na bieżącą to wybieram bank, gdzie to dostanę. I sprawa jest kurna jasna!!!
macia__ / 217.153.148.* / 2008-11-18 13:34
najgorszy system transakcyjny, jeśli kuleje java możesz mieć problemy z wykonaniem przelewu, reszta ok, oprocentowanie spoko, karta, dość duża ilość bezpłatnych bankomatów. i jeszcze jeden ważny minus - kłopoty z ustaleniem dziennych limitów na kartę. jeśli masz tam dużo kasy i zwiną ci kartę to masz poważny problem
Xman / 89.228.230.* / 2008-11-20 22:45
To prawda, ale można sobie poradzić zakładając bankowość telefoniczną, daje ona większe możliwości dysponowania kasą, jest przy tym bezpieczna wbrew opinii wielu, ja polecam. Z dwojga złego może być.
dick / 195.117.245.* / 2008-11-18 12:29
a co wiesz o kondycji tego banku?Nic nie ma za darmo,ja się wycofałem.Ryszard
cyman_ / 2008-11-20 12:00 / portfel
Ryszardzie o co wies zo kondycji innych banków, HDGF daje gwarant do 100 tys euro w 100%, a rząd grecji bez limitu. dodatkowo jeśli pieniądze są firmowe np. z spółki , czy sektora publicznego BRF nic nie gwarantuje ani złotówki. Polbank ma duże zaplecze, zobaczcie historie 18 lat w Grecji i europie. ponad 300 placówek w polsce to juz chyba więcej niż PKO BP ( z agencjami) i do tego w każdym ( no prawie ) oddziale wpłatomat, nie trzeba stac w kolejkach,

a co do konta zwykłe konto bez opłat do tego karta i internet bez opłat i 7% na nim . kto daje taka oferte??

z bankowości nternetowej trzeba umieć korzystać. przynajmniej jest bezpieczna nikt nawet nie próbuje sie do niej włamać.

"Nic nie ma za darmo" - a jednak coś jest !!!
tojfel / 78.30.99.* / 2008-10-29 15:40
Mam to konto już od jakiegoś czasu. Moim zdaniem to bardzo dobre konto do oszczędzania. Oprocentowanie porównywalne z lokatami, ale kasa oczywiście nie jest zamrożona. Darmowe. Żadnych wymogów co do wielkości i częstotliwości wpłat na konto. Beznadziejne do przeprowadzania jakichkolwiek operacji ( Po pierwsze - drogo. Po drugie - fatalny online banking).
Obecnie oferta na rynku jest tak szeroka, że spokojnie można założyć sobie konta w 2-3 bankach i używać ich do tego, do czego nadają się najlepiej.
Ja od dłuższego czasu jadę na następującej "mieszance":
Polbank - jakieś 3/4 oszczędności (reszta na lokatach w dwóch innych bankach)
WBK - transakcje internetowe (konto za darmo, karta debetowa Visa Elektron za pomocą której można swobodnie bookowac bilety, kupowac w sklepach internetowych itd)
Millenium (jakis czas temu zlikwidowałem) - mieli najkorzystniejszą ofertę jesli chodzi o wypłatę kasy w bankomatach za granicą (nie wiem jak to wygląda na obecną chwilę); pobierali 10 zł od wypłaty (co z oczywistych względów opłaca sie dużo bardziej niż np. płacenie ilus tam procent od jednej wypłaty)
MBank - Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, czyli możliwość kupna jednostek uczestnictwa bez płacenia opłaty dystrybucyjnej

A wracając do Polbanku. Nie chcesz zamrażać pieniędzy, chciałbyś trochę je pomnożyć, a jednocześnie nie zamierzasz dokonywać żadnych transferów pieniężnych z tego konta, ograniczając się jedynie do wypłat i wpłat pieniędzy? To konto jest dla ciebie. Jeśli zależy ci na funkcjonalności to sobie daruj.
rojass / 2008-07-20 01:05
Nie ma haczyka, a przelewy internetowe są darmowe. Rzeczywiście e-banking w Polbanku kuleje, ale nie na tyle, żeby dzięki temu zrezygnować z oszczędności.
Konto i karta są darmowe. Przelewy z konta oszczędzającego są dość drogie, bo 4 zł, z gotówkoego 2 zł, przelewy wewnętrzne ( oszczędzające-->gotówkowe) 0 zł.
Reynevan / 217.153.39.* / 2008-12-02 07:43
Co za bzdury, przelewy są całkowicie darmowe. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić. Tzn przelew z rachunku oszczędzającego na gotówkowy nic nie kosztuje i dalej z gotówkowego na dowolny inny rachunek w Polsce jest darmowy. Dodatkowo rachunek oszczędzający można ustawić jako rachunek główny, wtedy do karty mamy podłączony niejako właśnie rachunek oszczędnościowy. Niech ktoś mi pokaże drugie takie konto, z którego mogę wypłacać z bankomatu i płacić kartą w sklepie, które jest oprocentowane na 7%. I oczywiście do tego darmowe przelewy do wszystkich banków. To prawda, że system internetowy jest delikatnie mówiąc kiepski i daleko mu np do mBanku i innych, ale da się do tego przyzwyczaić.
mmmmwwww / 83.144.106.* / 2008-10-25 13:14
hej, za przelewy w oszczednosciowym placi sie slono bo 4 zl dlatego trzeba sobie zalozyc drugie konto i przelewac na to drugie i z tamtego dokonywac przelewow. poza tym obsluga w oddzialach nie jest zbyt profesjonalna. jesli chodzi o gwarancje to trzeba ich szukac w grecji, co napawa mnie strachem. ogromnym minusem jest bankowosc elektroniczna - tylko windows i przegladarka explorer!!! z innych przelewu nie zrobisz. do tego zeby robic przelew trzeba na komputerze zainstalowac certyfikat, ktory jest wazny tylko na tym jednym komputerze! Zmiana systemu, naprawa, brak dostepu do komputera w czasie wyjazdu = niezrobienie przelewu. A przelew przez telefonie kosztuje 2 zl. Minusem jest rowniez karta bez chipa, czyli w sklepie placisz tylko na podpis. Raz nie moglam znalezc karty (jednak sie odnalazla), ale balam sie ze jak ktos znalazl karte to tylko na podpis nia placi. Do tego dosyc niskie limity maksymalne przy wyplatach czy przelewach.
Reynevan / 217.153.39.* / 2008-12-02 07:46
Trochę śmieszne argumenty. W mBanku też karta jest na podpis, więc nie ma co narzekać. Zgubisz kartę - to dzwonisz i blokujesz. A co do limitów, no to proszę Cie, przecież samemu można sobie je ustawić według własnego uznania.
Xman / 89.228.230.* / 2008-11-20 22:52
Niestety tak jest, ale to młody bank w Polsce, jeszcze się rozwinie, pamiętam początki Lukas banku, było jeszcze gorzej, a teraz sobie nieźle radzą.
joaana / 83.31.242.* / 2008-10-25 14:06
no wlasnie chodzi o to że w przypadku tego konta nie płaci się za przelewy bo to jest połąćzone konto oszczedzajace i gotowkowe. cytuje z ich strony:

"któw: oszczędzającego i gotówkowego.
Wszystkie pieniądze automatycznie wpływają na Twój rachunek oszczędzający - tak, aby każda złotówka do 1 000 000 złotych była wysoko oprocentowana - na 7%. Od czego zależy wysokość oprocentowania?
Sam ustalasz, ile pieniędzy chcesz mieć stale pod ręką na rachunku gotówkowym na bieżące wydatki (powiedzmy, że satysfakcjonuje Cię poziom 200 zł).
Jeśli wydasz pieniądze z rachunku gotówkowego, zadbamy o to, żeby codziennie wieczorem jego stan został samoczynnie uzupełniony do ustalonego przez Ciebie poziomu (w naszym przypadku to jest 200 zł).
Przez cały czas masz pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi. W każdej chwili możesz zwiększyć ilość pieniędzy na swoim rachunku gotówkowym - wystarczy jeden telefon do Polbanku24 albo odwiedziny w oddziale, lub na stronie www.polbankefg.pl."
mmmmwwww / 83.144.106.* / 2008-10-26 08:01
poprawilam cie ze zero za przelewy to jest ale z gotowkowego. A propos skad mam wziac nowe haslo, bo stare mi wygasa?

PS nie zniechecam cie. jesli jestes gotowa poniesc te wszystkie niedogodnosci dla 7 % to bierz. ja jestem mloda osoba 20 letnia i na koncie mam nie wiecej niz 1 tys zl ale gdybym miala jedno zero wiecej to wybralabym bank ktory jednak ma na wyplate kredytow i jest objety gwarancjami BFG.
joaana / 83.31.213.* / 2008-10-26 12:42
bo mam konto gotowkowe i oszczednosciowe (bodajze 5,65%) w multibanku i zastanawialam sie czy nie zlikwidowac tego oszczednosciowego za ktore co miesiac place 4 zl jesli dobrze pam,ietam i nie przeniesc tej kasy na oszczednosciowe w polbanku....
mlagodna / 89.171.231.* / 2008-11-19 08:52
No ja mam konto i w Polbanku i w mBanku. Fakt - różnica w e-bankowości jest ogrooomna. Wkurzające sa te certyfikaty - mam je na dwóch kompach - w tym na lapku zeby móc wszędzie gdzie jestem zrobić przelew. Ale te limity przelewów które i tak nie działają...
Mam kredyt w Polbanku i nie mam wyjścia. Jakoś trzeba przeżyć. Skończy się kasa to tylko zlecenie w mbanku złoże na uzupełnianie konta i finał. :)
satan666 / 83.25.45.* / 2008-11-19 08:47
w mbanku oszczednosciowe jest za free. dzis maja oprocentowanie 6%. 1 przelew w miesiacu za free. ja dla 1% do jakiegos polbanku bym sie nie przenosil.
Piotr 0606 / 84.254.160.* / 2008-11-19 09:51
tylko EUROBANK 6,06 % wpłacasz, robisz przelewy. wypłacasz za 0 zł. !!! i to jest konto , POLECAM
fafik101 / 83.238.169.* / 2008-11-19 19:56

tylko EUROBANK 6,06 % wpłacasz, robisz przelewy. wypłacasz za 0 zł. !!! i
to jest konto , POLECAM


Do stycznia 7,07%
Abc-Paolo / 89.174.23.* / 2008-11-23 18:25
Polbank odpowiada na reklamacje! I to nawet na te przesłane e-mailem. Tak bylo w moim przypadku, wiec nie opowiadaj kolezanko/kolego bzdur!
Koto jest dobre i nie ma zadnego haczyka. Owszem, system transakcyjny do dup*, no ale liczy sie %, a nie opakowanie.
mc29 / 194.153.119.* / 2008-12-01 23:41
Zgadzam się z przedmówcą... system naprawde jest bardzo źle zaprojektownay i support techniczny (serwery) są tragiczne. Ale.... mam tam moim zdnaiem dość dużo pieniędzy i moje refleksje są następujące mając konto w Pekao SA i w Polbanku to tak jak byśmy porównywali 2 światy: jeden bank moloch beznadziejna myląca się obsługa (pisze o oddziale na Kocjana) bardzo dobry system e-bankowości słabe procenty drogie konto , a z drugiej mało placówek duży procent tragiczny e-banking. Powiem tyle bardziej mnie zdenerwowala informacja o tym że Unicredito wzięło sobie dywidendę niz że Polbank ma gwarancje Greckiego funduszu ...

Gdzies o uszy mi się obiło że i tak ustawa będzie wymuszała że nawet w takich przyapdkach bank będzie zmuszony "zapisać " sie do BFG.

poprawcie mnie w razie czego

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: