Forum Forum podatkowePIT

korekta ceny przy sprzedaży auta a PCC

korekta ceny przy sprzedaży auta a PCC

ssi / 2014-03-14 19:47
nie wiem czy dobrze ulokowałam pytanie. Znajomy ma taki problem kupił samochód używany, w którym po trzech tygodniach zepsuła się automatyczna skrzynia biegów i coś w silniku. Okazało się że samochód w momencie zakupu był niesprawny i podpicowany. Sprzedający kupił go jako uszkodzony i sam nieudolnie naprawił. Znajomy zażądał albo odstąpienia od umowy albo korekty ceny powołując się na Art 560 p.1 KC, który mówi że jeśli sprzedana rzecz ma wady kupujący może odstąpić lub żądać obniżenia ceny w ciągu 30 dni. Tyle tylko, że Kupujący był już w US i auto zarejestrował. Co teraz konieczna korekta PCC czy może dać sobie spokój, bo mówi że kolejny dzień urlopu na zwrot 70 złotych podatku jest nieopłacalne.
belladonna / 2014-03-15 08:27 / Tysiącznik profesjonalny
Nie wiem jak to działa w takim przypadku, ale zasadniczo jak cena jest niższa od rynkowej US chce konkrety (kolizja zgłoszona na policję), brak badań technicznych (co oznacza samochód nie jest sprawny do jazdy), wycena rzeczoznawcy itp (czyli nie nasze słowa, że zardzewiały, obity, zepsuty itd., a konkrety) :-))
A tutaj by wchodził w grę temat zwrot nadpłaty, bo PCC już złożona, więc....

Najnowsze wpisy