Forum Forum prawneKarne

Korupcja w tyskiej spoldzielni mieszkaniowej Stella

Korupcja w tyskiej spoldzielni mieszkaniowej Stella

Jerzy B. / 85.134.179.* / 2007-09-25 13:36
Witam serdecznie,
Mieszkam w Tychach, w tym samym mieszkaniu od 29 Lat. Pare lat temu z powodow rodzinnych - choroba matki, wpadlem w klopoty finansowe wynikiem czego bylo zadluzenie w spoldzielni mieszkaniowej. Odebrano mi czlonkostwo, sprawa zakonczyla sie w sadzie. Rok temu cale zadluzenie wobec spoldzielni splacilem i tu zaczyna sie cala historia. Splacilem zadluzenie na konto spoldzielni mieszkaniowej a nie "do reki" prezesa spoldzielni...i dowiedzialem sie, ze niestety nie przywroca mi czlonkostwa i nadal beda wystepowac o eksmisje. Dodam, ze w statucie spoldzielni mieszkaniowej jest zapis, ze po ustaniu powodu utraty czlonkostwa (w tym wypadku zadluzenia) mozna takie czlonkostwo przywrocic. W ciagu tego roku moja zona byla na kazdym zebraniu czlonkow i mieszkancow, oraz rady mieszkaniowej i za kazdym razem odpowiedz na wszelkie nasze wnioski konczyla sie: "Nie, bo....nie!". Od paru czlonkow tejze rady mieszkaniowej dowiedzialem sie ze moje mieszkanie jest juz obiecane komus innemu i dlatego musza mnie eksmitowac. Zlozylismy takze wniosek o przywrocenie czlonkostwa i otrzymalismy odpowiedz (list ten zachowalem i udostepnie go wraz z cala dokumentacja, jesli bedziecie tego Panstwo potrzebowac) od prezesa spoldzielni, ze musimy dostarczyc wyciagi z kont i jakie posiadamy zadluzenia, to moze wtedy rozpatrza nasz wniosek.
Pisze do Panstwa dlatego ze wiem o innych podobnych do mojego, przypadkach, w naszej spoldzielni mieszkaniowej. Takze dlatego , ze wiceprezes spoldzielni, Andrzej Z. (w zarzadzie spoldzielni od jej powstania), prosto w oczy mojej zonie oznajmil, ze czlonkostwo odzyskamy po uiszczeniu kwoty poczatkowo 80 tys, 150 tys, a ostatnio juz 200 tys zlotych. To jest korupcja.
Jestescie moja ostatnia deska ratunku, na 15 pazdziernika mam wyznaczona eksmisje i jesli nikt mi nie pomoze wyladuje w mieszkaniu zastepczym. Od roku nie zalegam w spoldzielni nawet ze zlotowka i czuje sie oszukany a lapowki placic nie zamierzam.

Pozdrawiam
Jerzy B.

Ps. Jesli kogos spotkal podobny los jak mnie a udalo mu sie wygrac ze spoldzielnia to prosze o pomoc jak to zrobil. Naprawde nie wiem juz jak mam walczyc z ta spoldzielnia. Dodam ze wyrok jest prawomocny i eksmisji nie cofnieto ale zostaje mozliwosc dogadania sie ze spoldzielnia tyle ze ta nie chce "gadac".
Wyświetlaj:
dikas55@wp.pl / 109.95.204.* / 2017-11-10 15:23
pan zdrojewic nachapal sie w spoldzielni stella i ulotnil sie z os.k.nastal drugi sz.pan prezesiktomcio sowinski ktory dalej kontynujezlodziejski proceder!!!WOW!tak trzymac!za pare lat za CO!przez tych zlodziei bedziemy musieli placc3 razy wiecej niz za CZYnsz!!Ludzie co wami?tak sie godzicie na ten zlodzierski preceder/
dikas55@wp.pl / 109.95.204.* / 2017-11-10 15:15
pan zdrojewic nachapal sie w spoldzielni stella i ulotnil sie z os.k.nastal drugi sz.pan prezesiktomcio sowinski ktory dalej kontynujezlodziejski proceder!!!WOW!tak trzymac!za pare lat za CO!przez tych zlodziei bedziemy musieli placc3 razy wiecej niz za CZYnsz!!Ludzie co wami?tak sie godzicie na ten zlodzierski preceder/
irena falkiewicz / 109.95.204.* / 2017-11-10 14:12
zgadzam sie z tym artykolem najgorsza spoldzielnia w Tychach!!!okradaja ludzi z centralnego ogrzewania!korupcja z TECHEM !!!!!!!!na 1 2 pietrze niedoplata ok.300 zl. a na 4 pietrze ponad 1000zl.!co to jest?zlodziej zlodzieja pogania?pan prezes Sowinski mieszka na dole bloku jest mlodszy ciekawie czy tez mial taka niedoplate?a moze tak umiejetnie potrafi regulowac pokretlo przy kaloryferze!!!!malo tego w bloku stoi bezuzyteczny tzw.komin.stoi i stoi ?wielu lokatorow wnosilo petycje aby mozno bylo zamontowac w tym bezuzytcznym kominie winde koszty tego montazu mozna by bylo wlozyc w czynsz mieszkaniowy my ludzie mieszkamy tu od wielu lat jestesmy juz seniorami schorowanymi a i tez niepelnosprawnymi przykladowo maz jest dwoch nog jezdzi jedynie na wozkuirena
iza1255 / 83.15.100.* / 2015-01-04 22:46
Witam!
Jestem byłym członkiem spółdzielni. Bardzo możliwe, że PAŃSKIE MIESZKANIE KOMUŚ OBIECANO. Większość pracowników spółdzielni bądź ich rodziny wynajmują mieszkania od spółdzielni nie dziwne więc , że pracownicy nawet jak zauważą jakieś nieprawidłowośći w spółdzielni to siedzą cicho. Wszyscy wynajmują oczywiście nie po cenach rynkowych , płacą właściwie tylko czynsz.Zmieniony został nawet statut aby to ułatwić. Oczywiście pierwszeństwo w wynajmie mają członkowie zarządu itp Dowiedziałam się o tym przez przypadek i właściwie teraz nie dotyczy mnie to ale trzeba by było coś z tym zrobić bo tracą na tym właściciele mieszkań.
Erjodth / 94.254.176.* / 2017-11-12 13:49
Podejrzewam ze tak jest w wiekszosci spoldzieln mieszkaniowych w Polsce. Ja slysze w bielsku-bialej to samo . prezesem jest metalurg ksm.W bsm jest podobnie. Dom ocieplony i place za co tyle samo co przed ociepleniem. Zdjac kaloryferow nie moge podzielnikow zamontowac tez nie moge bp wymagalna jest wiekszosc mieszkancow !. Ja

chyba mam prawo do oszczednego gospodarowania zasobami mieszkaniowymi?. Erjodth
Erjodth / 94.254.176.* / 2017-11-12 13:49
Podejrzewam ze tak jest w wiekszosci spoldzieln mieszkaniowych w Polsce. Ja slysze w bielsku-bialej to samo . prezesem jest metalurg ksm.W bsm jest podobnie. Dom ocieplony i place za co tyle samo co przed ociepleniem. Zdjac kaloryferow nie moge podzielnikow zamontowac tez nie moge bp wymagalna jest wiekszosc mieszkancow !. Ja

chyba mam prawo do oszczednego gospodarowania zasobami mieszkaniowymi?. Erjodth
IZA18 / 85.128.29.* / 2007-09-30 17:17
nalezy zwrócić sie do sądu z wnioskim aby sąd nakazał spółdzielni przywrócenie członkostwa uzasadnić że przyczyny dla których zoastał pan wykluczony ustały

Najnowsze wpisy