Forum Forum emerytalneInne

Kradzież emerytury

Kradzież emerytury

Petruccio / 2011-09-08 12:12
Czy reformę emerytalną nie można wprost nazwać kradzieżą naszych emerytur? Nikt bowiem nie może mnie zapewnić że , pieniądze które zabrał mi rząd Donalda Tuska w końcu do mnie trafia!!
Wyświetlaj:
eme / 77.253.180.* / 2011-09-20 08:47
Po co w ogóle te pytanie??Wszyscy wiedza ze ZUS jest najwiekszym bankrutem, przerabiajacem szmal na zwykłą sieczke.Jeżeli gdziekolwiek mowa o skladkach ZUS to wiadomo ze rzadowi Tuska błakuje funduszy nie tylko na emełytuły.. Mysle ze wkrótce ZUS ogłosi wzrost wskaźnika sredniego zycia na emeryturze, bo brak powoli pomysłow co by jeszcze zaiwanic..
kciuki / 2011-09-21 09:55
Przecież to GUS ogłasza a nie ZUS :) szanowny "eme" choć faktycznie średnie dalsze życie na emeryturze 60 latka np w 2008 r wynosiło 245,5 miesiąca a w 2010 już 247,3 miesiąca.
Może wiesz także na jaki przepis mogę się powołać by przeliczono mi wcześniejszą emeryturę po 30 miesiącach pracy (mimo że jestem rocznik 1949).Wszędzie piszą w gazwtach i poradnikach że przeliczyć mogę a ZUS mi odmawia ,za nic mając moje "prawo nabyte" do wcześniejszej emerytury a sąd odmawia mi prawa do niezależnego biegłego komentując " a kto za to zapłaci?"
eme / 0.0.0.* / 2011-09-22 07:22
Kciuki odnosnie przeliczania emerytur najsciślej ci odpowie "wiwan" znajdziesz go tutaj na forum.Napisz do niego,zauwazylem ze jest oblatany w ZUS-ie dosyc dobrze.Co do wskaźnikow nie wazne kto je ogłasza, myślę ze moze i GUS ale tylko na podstawie danych z ZUS-u.
nkciuki / 89.231.250.* / 2011-09-22 19:27
Tak i ja czytuję WIWAN ,dobra jest...ale nie widzę Jej ostatnio na forum ...na jedno z mych pytań nie chciała lub nie mogła odpowiedzieć więc nie wiem jak PIĘKNIE mam JĄ prosić:)
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-09-21 10:53
No to sam widzisz że ZUS to instytucja złodziejska więc o co chodzi ? zlikwidować i po krzyku. A emerytury płacić normalnie z podatków bez żadnej fikcji że niby zabierają pracującym na "ich" emeryturę.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-09-16 09:24
Oczywiście, reforma emerytalna PO jest zwykłą pospolitą KRADZIEŻĄ. Co do drugiego zdania to oczywiste jest że nikt cię o tym nie może zapewnić bo pieniądze które zabrał ci Tusk NIGDY do ciebie nie trafią ! One w części trafiają do obecnych emerytów, w części do kieszeni polityków i urzędników, a w części są po prostu marnowane. I oczywiście na to nie starcza, ZUS poza tym co ci zabiera dostaje jeszcze gigantyczne dotacje z budżetu czyli z twoich podatków, oraz ma kilka miliardów złotych zadłużenia w komercyjnych bankach - a kto od tego płaci procenty ? Haha TY !
...8gig / 2011-09-21 12:46 / Bywalec forum
ale z tym, że za nasze pieniądze utrzymywani są obecni emeryci to było tak też i przed Tuskiem, więc nie wiązałbym tego z PO
tańczący_z_fundami / 0.0.0.* / 2011-09-21 16:24
Oczywiście sam system został zbudowany wcześniej, wina PO jest że tego nie zmieniła. Natomiast mówimy tu nie o systemie ale o reformie autorstwa PO z początku tego roku która UKRADŁA nam składki i przesunęła zamiast do OFE do ZUS oraz UKRADŁA pieniądze na przyszłe emerytury z Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Najnowsze wpisy