Na skróty
  • Na żywo w Money.pl:
Forum Forum prawneKarne

Krajowy Rejest Długów - Zostałam oszukana

Krajowy Rejest Długów - Zostałam oszukana

skomentuj
123wiola / 83.29.74.* / 2010-01-08 13:46
Zostałam oszukana przez Krajowy Rejestr Długów. Konsultant KRD z którym rozmawiałam dokładnie wiedział jaką działalność prowadzimy i że głównie naszymi odbiorcami są klienci indywidualni. Nie mam w zwyczaju podpisywać umów bez przeczytania i pytań na temat wątpliwości. W żadnym momencie nie było napisane że nie mogę wpisywać indywidualnych klientów do Bazy Danych. Na moje pismo odpowiedziano że sama powinnam o to zapytać i że ustawa na podstawie której działają to wyjaśnia. Czy ja mam muszę znać wszystkie Ustawy ? Moim zdaniem , a nie jestem niestety zamożnym człowiekiem KRD wykorzystał moją niewiedzę i naciągnął mnie na 1000 zł straty . Czy mam jakiekolwiek szanse aby wygrać z takim monopolistą , z ich nieuczciwymi praktykami ? Proszę mi pomóc , bo nie tylko nie odzyskałam swoich pieniędzy od dłużników ale jeszcze straciłam.
Niestety nauczona przykrym doświadczeniem znalazłam jakieś przepisy , proszę mi odpowiedzieć czy mam prawo się do nich odwołać.
USTAWA
z dnia 23 sierpnia 2007 r.
o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym1)
(Dz U 2007, nr 171, poz. 1206)

6) propozycji nabycia produktu - rozumie się przez to informację handlową określającą cechy produktu oraz jego cenę, w sposób właściwy dla użytego środka komunikowania się z konsumentami, która bezpośrednio wpływa bądź może wpływać na podjęcie przez konsumenta decyzji dotyczącej umowy;
Art. 5. 1. Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
Art. 6. 1. Praktykę rynkową uznaje się za zaniechanie wprowadzające w błąd, jeżeli pomija istotne informacje potrzebne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy i tym samym powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
2. W razie wątpliwości za istotne informacje, o których mowa w ust. 1, uważa się informacje, które przedsiębiorca stosujący praktykę rynkową jest obowiązany podać konsumentom na podstawie odrębnych przepisów.
3. Wprowadzającym w błąd zaniechaniem może w być w szczególności:
1) zatajenie lub nieprzekazanie w sposób jasny, jednoznaczny lub we właściwym czasie istotnych informacji dotyczących produktu;

Nie mam zamiaru im odpuścić , ponieważ zostać oszukanym przez Firmę która szczyci się tym że wystawia certyfikat Rzetelna Firma to wyjątkowa ironia.
Wyświetlaj:
qwertyuiop1111 / 188.121.0.* / 2012-10-25 09:49
Szukam osób oszukanych przez KRD (Oddz. Wrocław). Proszę o kontakt oszukanikrd@wp.pl
Marek 20 / 83.10.148.* / 2010-04-02 13:46
No i co się dziwić wszyscy chcą zarobić :)
Pewnie ktoś dostał prowizję od Ciebie . Kurcze warto by było być prawnikiem i takim firmom jak w amerykańskich firmach wytaczać procesy . Spróbuj do rzecznika praw konsumentów żeby popatrzyli na umowę .
karolcia 1 / 83.5.70.* / 2010-01-20 12:22
No masakra , dobrze że na to trafiłam bo rozważałam podpisanie umowy z KRD , sama mam małą działalność a właściwie wszyscy odbiorcy to indywidualni klienci .
Nie do wiary normalnie :)
Jednym słowem Krajowy Rejestr Długów jak już nie będzie miał chętnych na swoje usługi to sam sobie dłużników znajdzie :) Może brzmi mało poważnie ale to zwykłe wyłudzenie .
michał55 / 83.8.32.* / 2010-01-12 09:59
jakiś czas temu także się przymierzałem do podpisania umowy z KRD
ale w porę znajomy mi odradził . To tak już u nas jest , że chce się brać za nic
Powodzenia.
Mariusz 45 / 83.8.41.* / 2010-01-09 18:46
No to już prawdziwe nieporozumienie , człowiek wierzy że odzyska od dłużników kasę, a tu sam ma większe długi za nic .Jestem naprawdę zdziwiony że takie firmy mogą być nie uczciwe , w końcu jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .
Nie odpuszczaj im , przynajmniej nie naciągną innych.
grekpg / 88.135.160.* / 2010-01-08 13:57
No masakra, słowem unikać Krajowy Rejest Długów, nie znam się na prawie ale to chyba nie o prawo tu chodzi - to zwykłe oszustwo !
grekpg / 88.135.160.* / 2010-01-08 14:00
słowem sprzedają produkt z którego nie można korzystać, ... ale za to łatwo ciebie wpiszą do krd jak im nie zapłacisz :)
uhh / 193.0.242.* / 2010-04-06 09:21
nie znajomość prawa nie zwalnia z jego nie przestrzegania
skomentuj

Najnowsze wpisy