Forum Forum prawneGospodarcze

Krajowy Rejest Długów - Zostałam oszukana

Krajowy Rejest Długów - Zostałam oszukana

123wiola / 83.29.74.* / 2010-01-08 13:46
Zostałam oszukana przez Krajowy Rejestr Długów. Konsultant KRD z którym rozmawiałam dokładnie wiedział jaką działalność prowadzimy i że głównie naszymi odbiorcami są klienci indywidualni. Nie mam w zwyczaju podpisywać umów bez przeczytania i pytań na temat wątpliwości. W żadnym momencie nie było napisane że nie mogę wpisywać indywidualnych klientów do Bazy Danych. Na moje pismo odpowiedziano że sama powinnam o to zapytać i że ustawa na podstawie której działają to wyjaśnia. Czy ja mam muszę znać wszystkie Ustawy ? Moim zdaniem , a nie jestem niestety zamożnym człowiekiem KRD wykorzystał moją niewiedzę i naciągnął mnie na 1000 zł straty . Czy mam jakiekolwiek szanse aby wygrać z takim monopolistą , z ich nieuczciwymi praktykami ? Proszę mi pomóc , bo nie tylko nie odzyskałam swoich pieniędzy od dłużników ale jeszcze straciłam.
Niestety nauczona przykrym doświadczeniem znalazłam jakieś przepisy , proszę mi odpowiedzieć czy mam prawo się do nich odwołać.
USTAWA
z dnia 23 sierpnia 2007 r.
o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym1)
(Dz U 2007, nr 171, poz. 1206)


6) propozycji nabycia produktu - rozumie się przez to informację handlową określającą cechy produktu oraz jego cenę, w sposób właściwy dla użytego środka komunikowania się z konsumentami, która bezpośrednio wpływa bądź może wpływać na podjęcie przez konsumenta decyzji dotyczącej umowy;
Art. 5. 1. Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
Art. 6. 1. Praktykę rynkową uznaje się za zaniechanie wprowadzające w błąd, jeżeli pomija istotne informacje potrzebne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy i tym samym powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
2. W razie wątpliwości za istotne informacje, o których mowa w ust. 1, uważa się informacje, które przedsiębiorca stosujący praktykę rynkową jest obowiązany podać konsumentom na podstawie odrębnych przepisów.
3. Wprowadzającym w błąd zaniechaniem może w być w szczególności:
1) zatajenie lub nieprzekazanie w sposób jasny, jednoznaczny lub we właściwym czasie istotnych informacji dotyczących produktu;

Nie mam zamiaru im odpuścić , ponieważ zostać oszukanym przez Firmę która szczyci się tym że wystawia certyfikat Rzetelna Firma to wyjątkowa ironia.
Wyświetlaj:
Stahoo / 87.207.117.* / 2022-12-03 20:45
KRD, Tauron - monopoliści złodzieje. Komu płacą, że przez tyle lat żadna instytucja państwowa nie wtstąpiła o zamknięcie takiej huby na organiźmie społeczeństwa...
Oszukany428 / 188.147.97.* / 2020-02-14 09:46
Unikać tych oszustów. Ich działalność polega na tym żeby za wszelka cenę pozyskać klienta na bezużyteczny pakiet za cenę 100 zł miesięcznie, a jak się go nie używa lub nie płaci za niego nasyłają kancelarie via lex która nalicza swoje wynagrodzenie nawet od 600 zł. Łącznie zostałem oszukany na 1800 zł za coś czego nigdy nie użyłem bo było bezużyteczne. Odradzam każdemu! Dłużników można sprawdzić wpisując w google ich nazwy oraz imię i nazwisko bo kancelarie komornicze i firmy windykacyjne ogłaszają publicznie dłużników. KRD powtarzam jescze raz to firma naciągaczy nie daj się nabrać tak jak wszyscy. Nie płac za coś czego nie potrzebujesz i możesz mieć za 0 zł używając tylko google.pl i poświęcając na to chwile czasu żeby zweryfikować kontrahenta lub dłużnika. I tak ci Krd nie pomoze.
Poszkodowany1994 / 77.253.230.* / 2019-06-17 12:23
To jest jakaś paranoja, odznaczają się , organizują wieczorki towarzyskie, a łamią prawo - łobuzerska ; trzeba złożyć pozew i o np. nieuczciwe praktyki, a wpisani do KRD np. o naruszenie dóbr osobistych...
qwertyuiop1111 / 188.121.0.* / 2012-10-25 09:49
Szukam osób oszukanych przez KRD (Oddz. Wrocław). Proszę o kontakt oszukanikrd@wp.pl
oszukana1000 / 31.175.20.* / 2014-12-01 23:51
Też zostałam oszukana przez krd. To wyjątkowo [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Marek 20 / 83.10.148.* / 2010-04-02 13:46
No i co się dziwić wszyscy chcą zarobić :)
Pewnie ktoś dostał prowizję od Ciebie . Kurcze warto by było być prawnikiem i takim firmom jak w amerykańskich firmach wytaczać procesy . Spróbuj do rzecznika praw konsumentów żeby popatrzyli na umowę .
karolcia 1 / 83.5.70.* / 2010-01-20 12:22
No masakra , dobrze że na to trafiłam bo rozważałam podpisanie umowy z KRD , sama mam małą działalność a właściwie wszyscy odbiorcy to indywidualni klienci .
Nie do wiary normalnie :)
Jednym słowem Krajowy Rejestr Długów jak już nie będzie miał chętnych na swoje usługi to sam sobie dłużników znajdzie :) Może brzmi mało poważnie ale to zwykłe wyłudzenie .
michał55 / 83.8.32.* / 2010-01-12 09:59
jakiś czas temu także się przymierzałem do podpisania umowy z KRD
ale w porę znajomy mi odradził . To tak już u nas jest , że chce się brać za nic
Powodzenia.
Mariusz 45 / 83.8.41.* / 2010-01-09 18:46
No to już prawdziwe nieporozumienie , człowiek wierzy że odzyska od dłużników kasę, a tu sam ma większe długi za nic .Jestem naprawdę zdziwiony że takie firmy mogą być nie uczciwe , w końcu jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .
Nie odpuszczaj im , przynajmniej nie naciągną innych.
grekpg / 88.135.160.* / 2010-01-08 13:57
No masakra, słowem unikać Krajowy Rejest Długów, nie znam się na prawie ale to chyba nie o prawo tu chodzi - to zwykłe oszustwo !
grekpg / 88.135.160.* / 2010-01-08 14:00
słowem sprzedają produkt z którego nie można korzystać, ... ale za to łatwo ciebie wpiszą do krd jak im nie zapłacisz :)
uhh / 193.0.242.* / 2010-04-06 09:21
nie znajomość prawa nie zwalnia z jego nie przestrzegania

Najnowsze wpisy