wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Krajowy Rejestr Długów - pasterz czarnych owiec

Krajowy Rejestr Długów - pasterz czarnych owiec

skomentuj
Wyświetlaj:
greg404 / 178.116.18.* / 2017-03-27 21:30
Potwierdzam najbardziej oszukancza firma,oprocz straszenia sadami i komornikiem wlasnych klientow ktorym rzekomo maja pomagac nie robia nic,jak najdalej odKRD.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - marwit1, robercikm.]
Maciek 1973 / 83.142.190.* / 2017-03-20 16:02
KRD nic innego tylko naciąganie firm, skuteczność odzyskiwania zerowa, pisanie emalii i telefonów to każdy potrafi i tak ich wszyscy dłużnicy ignorują. Mi strasznie naobiecywali podpisałem z nimi umowę wytrzymałem 7 mc i sie wypisałem szczerze NIE POLECAM , SZKODA UTRZYMYWAĆ FINANSOWO TAKĄ KIEPSKĄ INSTYTUCJE - ktoś niezły przekręt robi dogadał się na górze i robi wszystkich na szaro . Stworzona tylko po to by wyciągać pieniądze. Lepiej iśc do prawnika i jemu dać kasę niż im. Zatrudniaj chyba ludzi bez wykształcenia bo nic nie wiedza co robią. Sprawdzanie takie to sobie można w 4 litery wsadzić.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - marwit1, robercikm.]
ewi.ta / 95.108.49.* / 2017-02-15 17:55
a tak z innej strony o KRD....KRD mi bardzo pomógł. Zgubiłam dokumenty i bałam się, że ktoś może np. na mnie pożyczkę wziąć...a tak mogę to wszystko dzięki KRD sprawdzić, mają taką bezpłatną usługę, fajna sprawa i w razie czego mnie poinformują.
wolny / 185.151.118.* / 2017-03-29 20:29
Oni i bezpłatna usługa bajka jakich mało ..
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - marwit1.]
gośkaaa / 87.99.117.* / 2017-01-30 15:28
KRD służy do sprawdzania wiarygodności swoich kontrahentów. Nie jest to firma windykacyjna ale dzięki niej wiemy czy możemy sobie pozwolić na współpracę z danym podmiotem, tak żeby się nie naciąć i nie mieć problemów finansowych. Informacje od nich uzyskane przydały mi się nie raz ;)
Natan Firma Budowlana / 84.219.244.* / 2016-12-25 13:25
Witam jestem klientem KRD , niestety nie moge publicznie sie wypowiedziec na ich temat bo to bylyby grozby karalne , mialem pojechac do nich i osobiscie z kims porozmawiac ,ale by mnie zamkli zapewne a wiec pozostaje pozew .
Pozdrawiam Natan Firma Budowlana
cutefromhell / 2016-12-08 12:03
Ludzie, macie oczywiście rację, że KRD nic tak naprawdę nie robi, aby odzyskać pieniądze od dłużników, oferuje usługi nikomu niepotrzebne, ale...w wielu przypadkach przedsiębiorcy sami sobie są winni. Prowadzą firmy, a są niedouczeni, nie mają pojęcia o swoich prawach, jak mogą dochodzić swoich należności, w obecnych czasach, kiedy oszustw jest multum, naiwnie wierzą głosowi w słuchawce. Handlowcy KRD nie obiecują odzyskania pieniędzy, używają haseł typu "zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby odzyskać dla pana pieniądze", "mam nadzieję/liczę na to, że w ciągu 2-3 miesięcy środki wpłyną na pana konto" itd. Sorry, ludzie, ale sami sobie jesteście winni. Tylko w Polsce przedsiębiorca daje się nabrać pozornie dobrze brzmiącym tekstom i sam nie wie, jak dochodzić swoich praw. Trochę więcej świadomości, douczcie się, zanim zaczniecie prowadzić firmę, zamiast wypisywać później na forach jak to zostaliście oszukani. Piszę to, bo wiem, jak są prowadzone rozmowy przez handlowców krd, wiem, na co powinni zwracać uwagę i nie wygracie z nimi nawet w sądzie, nawet mając te rozmowy.
Damian904 / 95.108.49.* / 2017-01-16 18:09
KRD nie odzyskuje długów, bo to nie firma windykacyjna! Ale zdecydowanie warto korzystać z KRD, wiesz czy twoi kontrahenci są uczciwi i możesz spać spokojnie. Ja ich polecam, bardzo pomagają mi prowadzić biznes.
taka_prawda / 217.17.38.* / 2017-01-30 21:54
Dokładnie, KRD to nie jest firma windykacyjna. KRD pomaga w profilaktyce. Pomaga by nie stać się ofiarą długów. Dzięki temu można spać spokojnie i swój wolny czas przeznaczyć na bliskich a nie na uzeranie się z dłużnikami, których wyeliminujemy już na starcie
55ariadna / 2016-10-14 06:48
WITAM poszkodowanych przez KRD. Jest nas już 5 osób gotowych podpisac pozew zbiorowy. Wczoraj doszła jeszcze 1 osoba.
Droga jest trudna ale nie beznadzieja.
Proszę o zgłaszanie chęci podpisu pozwu.
tel. 602 583 015 ,email: 55ariadna@wp.pl
Pozdrawiam i proszę o przeczytanie fragmentu wymogów dot. takiego pozwu.

"Postępowanie grupowe jest dopuszczalne przy roszczeniach jednego rodzaju, dochodzonych przez co najmniej 10 osób. Roszczenia musza być oparte na tej samej lub takiej samej podstawie faktycznej. Dodatkowo pozwy zbiorowe są możliwe jedynie w sprawach o ochronę konsumentów, z tytułu odpowiedzialności za produkt niebezpieczny oraz z tytułu czynów niedozwolonych, za wyjątkiem roszczeń o ochronę dóbr osobistych.

Oprócz przesłanek postępowania wnoszący powództwo reprezentant grupy będzie musiał przedstawić wniosek o rozpoznanie sprawy w postępowaniu grupowym, jak i oświadczenia powoda, iż działa on właśnie w charakterze reprezentanta grupy.

Z dobrowolnością postępowania grupowego wiąże się ponadto obowiązek przedstawienia oświadczeń wszystkich członków grupy o przystąpieniu do postępowania oraz o wyrażeniu zgody co do osoby reprezentanta.

Zobacz również: Jak przebiega postępowanie grupowe

Wymóg ujednolicenia roszczeń

Dodatkowe wymogi będą obowiązywały, jeżeli roszczenie ma charakter pieniężny. W takim przypadku konieczne będzie wskazanie zasad ujednolicenia wysokości roszczeń członków grup i podgrup. Wymaga się również, by wysokość konkretnych roszczenia była określona w stosunku do każdego członka grupy.

Postępowanie grupowe jest prowadzone na rzecz 14 osób, podzielonych na dwie podgrupy. W pierwszej podgrupie żądania ujednolicono do wysokości 20 tys. zł, w drugiej natomiast do wysokości 15 tys. zł.

Kto wytacza powództwo

Tak sformułowane powództwo jest wytaczane przez reprezentanta grupy, który działa w imieniu własnym lecz na rzecz pozostałych członków. Może nim być zarówno członek grupy, jak i powiatowy (miejski) rzecznik konsumentów"
M976 / 77.252.81.* / 2016-12-22 16:10
Ja własnie straciłam na rzecz KRD i komornika 3 tys. zł. W 2014 r. zostałam wprowadzona w błąd przez pracownika KRD, który obiecywał, że po okresie próbnym umowę można wypowiedzieć mailowo. Okazuje się, że umowy nie wypowiedziano, w dodatku wmawiają mi, że podpisałam aneks do umowy po pół roku, a ja niczego nie podpisywałam. Później wysyłali niby jakąś korespondencję, na adres inny niż wskazany do doręczeń, a na koniec obciążyli mnie opłatami za ponad rok usług, których mi nie świadczyli, oddali sprawę do e-sądu, następnie komornika. Wszystkim podali do korespondencji zły adres, a ja dowiedziałam się o jakiejkolwiek zaległości wobec nich w momencie jak komornik zajął mi kasę na koncie. W dodatku jeszcze komornik napisał do pracodawcy o zajęcie z pensji, więc o mały włos a dostałby podwójny haracz. Z KRD dostałam jakieś mętne wyjaśnienia z pogmatwanymi datami, które nawzajem się wykluczają. Poprosiłam o skan tego aneksu co go niby podpisałam.
55ariadna / 2016-10-11 06:11
Ponawiam apel o pomoc w sprawie przeciwko KRD. Sprawa została przełożona na 6 lutego 2017!
Szukam naciągniętych przez KRD.

Panie Romku - dziękuję za chęć wspólnego działania. Jest nas już kilka osób.

Pozdrawiam czytających. PROSZĘ O KONTAKT POD ADRESEM: 55ariadna@wp.pl
tel 602 583 015, Radomsko
Piaskun600 / 95.143.241.* / 2016-10-11 21:35
Nie można się poddawać Służę pomocą i zachęcam inne poszkodowane, oszukane firmy do współpracy
kamil4312 / 89.77.225.* / 2016-09-27 11:42
Witam,

Tak jak innni zostałem oszukany przez krd.
Sam odzyskałem Swoje pieniąddze od mojego dłużnika i zostałem naliczony na procent od odzyskanej kwoty chyba 9%

Zostałem także oszukany przez handlowca który zarzekał się że jeśli będe nie zadowolony to mogę zrezygnować wciągu miesiąca z usług Krd

Zostałem wpisany na czarną listę ponieważ nie zapłaciłem bandyckiego procentu dla tej firmy.

Chętnie wezmę udział w pozwie zbiorowym przeciwko tej firmie kontakt do mnie Kamil 505 412 112 mail: kamil@mebleblow.pl
NiewiarygodnyPL / 217.12.204.* / 2016-08-12 10:50
Trzymajcie się jak najdalej od firmy krd.pl
Ustawa pozwala zawrzeć umowę drogą telefoniczną. Dzwonią do was i sprzedają jedną usługę, a w rzeczywistości jest co innego, to co wam nie jest potrzebne.
MarcinLoppi / 46.148.21.* / 2016-08-05 18:29
UWAGA NA KRD.PL
Nie dajcie się złapać nikomu kto do was zadzwoni z tej firmy.
Najlepiej to rzucić słuchawkę. Jak zaczną wydzwaniać ze swoimi propozycjami, zgłosić na policję numer telefonu i osobę, która prześladuje.
Dla tych kogo oszukali przez podawanie nieprawidłowej informacji - nie podpisujcie z nimi umowy. Umowa jest nieważna i przez sąd można to udowodnić.
Ta firma KRD.PL przeważnie zarabia na tym że ludzi nie chcą się z nimi sądzić.
NIE UFAĆ TYM, KTÓRZY ZOSTAWIAJĄ SWOJE NUMERY TELEFONÓW NA FORACH I PISZĄ, ŻE SIĘ WYKŁÓCILI O SWOJĄ KASĘ PRZEZ WYPOWIEDZENIE UMOWY.
Podpisując wypowiedzenie umowy, automatycznie zgadzacie się z tą umową!
TRZYMAJCIE SIĘ! NIE DAJCIE SIĘ!
Jerzy7220 / 87.204.238.* / 2016-02-08 11:06
Pełna zgoda, by omijać KRD dużym łukiem. Ja dałem się nabrać na zapewnienia, że z moim konkretnym dłużnikiem nie będzie żadnego problemu – jego firma nadal działa, inne zadłużenia pospłacał i jest czysty. Wpiszemy go do rejestru i za 2-3 miesiące na pewno zapłaci. Podpisałem umowę, sprawdziłem dłużnika i co widzę? Kilkanaście wpisów, niektóre sprzed kilku lat. Natychmiast złożyłem wypowiedzenie i wtedy KRD się uaktywniło – po kilka telefonów dziennie, bym cofnął wypowiedzenie. Nie cofnąłem, ale 1000 netto wyrzucone w błoto.
stanislaw--krakow / 89.69.16.* / 2015-10-04 16:21
Firmę KRD Wroclaw-nalezy omijać szerokim łukiem,działa na zasadzie umowa telefoniczna i nastepnie płać miesięczny abonament, mimo ze dla ciebie nic nierobimy, typowe bez podstawne wyłudzenie pieniędzy.
Mój przykład: rozmawiam z konsultantem KRD, ja prowadze małą jednoosobową firmę Nauka Jazdy,nie mam dłużników klijent płaci, korzysta z usługi, nie płaci robimy przerwę, natomiast syn ma mały transport 1 auto, posiada kilka niezapłaconych faktur. Uzgodniłem z konsultantem,
ze podaje mu dane mojej firmy, on potrzebuje do przygotowania umowy, którą mi prześle na email, uzgodniliśmy ze syn gdy wyrazi zgodę to ja ją podpiszęi odeślę. Syn nie wyraził zgody, przewidując ze to skończy się tylko na płaceniu abonamentu. Ja na drugi dzień nie mogąc uzyskać połączenia telef.napisałem emaila, ze nie rozwiązuje umowy ,której nie zawarłem i nie podpisuję przysłanej umowy. W tedy skontaktował sie ze mną ten sam konsultant proponując obnizenie abonamentu z 250 na 100 zł.i krotszy okres wypowiedzenia. Nie przyjąłem propozycji, gdyz umowy nie podpisałem, a KRDjak pisałem nie jest mi przydatna, nie mam dłużników, kontrachentów,nie interesuje mnie czy ktoś o mnie pytał. Pomimo kilku pism z reklamacją do dziś od maja otrzymuję faktury po 300zł miesiecznie,straszenie windykacją i sądem.
W tym tygodniu mam zamiar zglosic zawiadomienie do prokuratury o mozliwości popelnienia przestępstwa próby wyłudzenia nienależnych pieniędzy przez KRD Wrocław. Dzis przeglądam fora KRD,jest bardzo duzo pokrzywdzonych, nie mozemy pozwolić na okradanie, może w tej sprawie już kt na zasadzie umowa telefoniczna i nastepnie płać miesięczny abonament, mimo ze dla ciebie nic nierobimy, typowe bez podstawne wyłudzenie pieniędzy.
Mój przykład: rozmawiam z konsultantem KRD, ja prowadze małą jednoosobową firmę Nauka Jazdy,nie mam dłużników klijent płaci, korzysta z usługi, nie płaci robimy przerwę, natomiast syn ma mały transport 1 auto, posiada kilka niezapłaconych faktur. Uzgodniłem z konsultantem,
ze podaje mu dane mojej firmy, on potrzebuje do przygotowania umowy, którą mi prześle na email, uzgodniliśmy ze syn gdy wyrazi zgodę to ja ją podpiszęi odeślę. Syn nie wyraził zgody, przewidując ze to skończy się tylko na płaceniu abonamentu. Ja na drugi dzień nie mogąc uzyskać połączenia telef.napisałem emaila, ze nie rozwiązuje umowy ,której nie zawarłem i nie podpisuję przysłanej umowy. W tedy skontaktował sie ze mną ten sam konsultant proponując obnizenie abonamentu z 250 na 100 zł.i krotszy okres wypowiedzenia. Nie przyjąłem propozycji, gdyz umowy nie podpisałem, a KRDjak pisałemnie jest mi przydatna, nie mam dłużników, kontrachentów,nie interesuje mnie czy ktoś o mnie pytał. Pomimomkilku pism z reklamacją do dziś od maja otrzymuję faktury po 300zł miesiecznie,straszenie windykacją i sądem.
Mam zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury o mozliwości popelnienia przestępstwa próby wyłudzenia nienależnych pieniędzy przez KRD Wrocław. Dzis przeglądam fora KRD,jest bardzo duzo pokrzywdzonych, nie mozemy pozwolić na okradanie, może w tej sprawie już ktoś działa.
Firmę KRD Wroclaw-nalezy omijać szerokim łukiem,działa na zasadzie umowa telefoniczna i nastepnie płać miesięczny abonament, mimo ze dla ciebie nic nierobimy, typowe bez podstawne wyłudzenie pieniędzy.
ze podaje mu dane mojej firmy, on potrzebuje do przygotowania umowy, którą mi prześle na email, uzgodniliśmy ze syn gdy wyrazi zgodę to ja ją podpiszęi odeślę. Syn nie wyraził zgody, przewidując ze to skończy się tylko na płaceniu abonamentu. Ja na drugi dzień nie mogąc uzyskać połączenia telef.napisałem emaila, ze nie rozwiązuje umowy ,której nie zawarłem i nie podpisuję przysłanej umowy. W tedy skontaktował sie ze mną ten sam konsultant proponując obnizenie abonamentu z 250 na 100 zł.i krotszy okres wypowiedzenia. Nie przyjąłem propozycji, gdyz umowy nie podpisałem, a KRDjak pisałemnie jest mi przydatna, nie mam dłużników, kontrachentów,nie interesuje mnie czy ktoś o mnie pytał. Pomimomkilku pism z reklamacją do dziś od maja otrzymuję faktury po 300zł miesiecznie,straszenie windykacją i sądem.
Mam zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury o mozliwości popelnienia przestępstwa próby wyłudzenia nienależnych pieniędzy przez KRD Wrocław. Dzis przeglądam fora KRD,jest bardzo duzo pokrzywdzonych, nie mozemy pozwolić na okradanie, może w tej sprawie już ktoś działa, do prokuratury przydadza mi sie przyklady innych poszkodowanych, moj email sdutki@gazeta.pl
kornelia820 / 89.174.200.* / 2016-07-22 17:38
nie ma możliwości żeby bez wiedzy ktokolwiek potwierdził i otworzył umowę z KRD- firma bardzo przestrzega jakości pozyskiwanych umów i jeżeli handlowiec odważy się oszukać klienta (zdarzają się sporadycznie takie przypadki) klientowi natychmiast anuluje się umowę i faktury. W moich oczach jesteś oszustem i próbujesz wyłudzić od firmy 300 zł co jest w moich oczach obłudą i chamstwem. a telefonicznie podjąć współpracę już prawie wszędzie można, więc jeżeli nie znasz prawa to się poducz zanim zaczniesz wypisywać bzdury w internecie!
oszkana353 / 188.146.133.* / 2015-12-14 11:45
Proszę o kontakt. Zamierzam zrobić to samo mój mail to aniamaria7791@wp.pl
1953 / 188.47.135.* / 2015-08-17 11:19
Masz problem z dłużnikiem zgłoś się do krd oni oskubią każdego klienta najbardziej złodziejska firma , od nikogo nic się nie dowiesz ponieważ osoba która prowadziła rozmowy nigdy nie odbiera telefonu nie odpowiada na meile ani na żadne pisma , tym sposobem okradli mnie na kilka tysięcy zł ,wyłącznie oszuszukją i okradają klientów, w umowie jest tyle haczyków na klienta ze nie kazdy to dostrzega , telefoniczna oferta jest super ale pisemna dno . Ostrzegam wszystkich jak najdalej od tych złodziei.Dla mnie nie odzyskali ani złotówki , nie zrobili nic w kierunku odzyskania jakichkolwiek pieniędzy a zgarneli za darmo kila tysięcy . Nikomu nie polecam KRD chyba że ktoś ma dużo kasy i chce stracić pozdrawiam
boosterpl / 2015-07-14 23:52
Pragne przestrzec przed instytucja o nazwie KRD (Krajowy Rejestr Długow, Rzetelna firma itp) Bedac w programie partnerskim wysylaja maila z zacheta "sprawdz samego siebie w KRD". Po kliknieciu skutek jest taki ze generowania jest FV na kwote 60zl za kazde sprawdzenie. Tlumacza sie tym, ze to bylo w umowie w regulaminie. Innym razem tlumacza sie bledem w programie. Podczas klikania zero informacji o takim haraczu! Przestrzegam i odradzam jakiejkolwiek wsplpracy z KRD - czyste naciaganie
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy